Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15526 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Lumia 640 otišla za stoju
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15527 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

bruteforce wrote:Lumia 640 otišla za stoju
de i meni nadji musteriju,moze i jeftinije :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15528 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Znači tema umrla totalno haha.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15529 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Pa kad sve radi kako treba :D
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15530 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

ja sad sa mora, P10 dual sim i tu mi bila HR kartica, a moja druga nasa bila u Lumia 950... vala mogu ti reci lijepo se vratiti :) neke stvari su i dalje odlicne na WP
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15531 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Jutros mi se telefon "instantno" zaključavao/otključavao. Nije bilo sata na ugašenom ekranu i kad ga dva put tapnem da se upali ekran. Kaže meni kolega "da nisu nešto ažurirali", nasmijem se i kažem da je to neki bug vjerovatno. Restartujem telefon i evo sad sve radi kako bog nalaže :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#15532 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by strong69 »

bruteforce wrote:Pa kad sve radi kako treba :D
:D :thumbup: :thumbup:

Kod mene Lumia 950 XL sluzi da malac povremeno gleda djecije pjesme na YT. Koristim aplikaciju My Tube.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#15533 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

strong69 wrote:
bruteforce wrote:Pa kad sve radi kako treba :D
:D :thumbup: :thumbup:

Kod mene Lumia 950 XL sluzi da malac povremeno gleda djecije pjesme na YT. Koristim aplikaciju My Tube.
Jašta,takav potencijal i na kraju ćorak.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15534 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

pa šta s tim?

ja koristim lumiu 950 xl svaki dan i nemam problema.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15535 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Meni na tubecast počelo odbrojavati dane koliko je aplikacija free pa je moram kupiti. Da sam i dalje na Lumii samo bi gledao preko IE-a, nebi im platio ni centa za aplikaciju na već propalom mobilnom sistemu.
Ja sam ostavio svoju 630ku za rezerve, nebi je nikada prodao.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15536 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BarbaDue »

L925 držim na OLX ali joj ne spuštam cijenu ispod 150. znam da samo fotoaparat na njoj vrijedi nekog novog telefona.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#15537 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

I have svoju 920-ku držim za rezerve. Jednostavno mi je žao prodati, pogotovo za neku siću. Još se nisam navikao na android. Doduše mobitel je ZTE i ima čudno uređene postavke, a neke koje sam očekivao da ima nema nikako. Ima nekih finih džidža i kamera nije loša, po danu naravno, ali mi nokijine slike još nedostaju, i sam od sebe gasi pozadinske procese nekih aplikacija pa samim tim ne dolaze notifikacije. Moraš aplikacije zaključati da se uvijek vrte u pozadini, mada poneke i tada isključi ako ih ne koristiš par dana. Ukratko, prilično lud telefon :D

Najviše mi nedostaje double tap to wake, mahanje iznad senzora da vidiš koliko je sati (na ovom kineskom čudu upali se ekran i vidiš sat kad dvaput kucneš displej) i javljanje na telefon samo prinošenjem mobitela uhu pomoću gesture aplikacije. Ne mogu da vjerujem da još niko nije ubacio, osim double tap to wake, nijednu od ove druge dvije mogućnosti na android, bar koliko sam ja upratio, a Nokia ovo imala još prije 6-7 godina. Meni su uvijek bile pravo cool. Zna li neko da li na ovim novim nokijama sa Android imaju ove mogućnosti.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15538 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Ja prešao na Nokiu 6(2018) ali sam ostavio 630ku DS, koristio je za navigaciju kada sam išao za Bihać. Jednostavno znači mi puno više od tih nekih 40-50KM koliko bi mogao dobiti za nju.
Kamera je Nokia kvalitete, ja sam zadovoljan.
Mislim da nema opcije da prisloniš telefon uhu da se automatski javi, našao sam samo opciju da se završi poziv sa lock/power tipkom. Ima double tap to wake(tako prikaže sat i detalje informacije o notifikacijama) i ima da prikaže sat i notifikacije(samo ikone notifikacija odnosno samo trenutnu temperaturu vremenske prognoze) kada ga uspraviš.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#15539 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

moke_31 wrote:I have svoju 920-ku držim za rezerve. Jednostavno mi je žao prodati, pogotovo za neku siću. Još se nisam navikao na android. Doduše mobitel je ZTE i ima čudno uređene postavke, a neke koje sam očekivao da ima nema nikako. Ima nekih finih džidža i kamera nije loša, po danu naravno, ali mi nokijine slike još nedostaju, i sam od sebe gasi pozadinske procese nekih aplikacija pa samim tim ne dolaze notifikacije. Moraš aplikacije zaključati da se uvijek vrte u pozadini, mada poneke i tada isključi ako ih ne koristiš par dana. Ukratko, prilično lud telefon :D

Najviše mi nedostaje double tap to wake, mahanje iznad senzora da vidiš koliko je sati (na ovom kineskom čudu upali se ekran i vidiš sat kad dvaput kucneš displej) i javljanje na telefon samo prinošenjem mobitela uhu pomoću gesture aplikacije. Ne mogu da vjerujem da još niko nije ubacio, osim double tap to wake, nijednu od ove druge dvije mogućnosti na android, bar koliko sam ja upratio, a Nokia ovo imala još prije 6-7 godina. Meni su uvijek bile pravo cool. Zna li neko da li na ovim novim nokijama sa Android imaju ove mogućnosti.
Ima to na drugim mobitelima, tesko da ces na nekom budget androidu naci sve te gestures. Iako su ti sad ambient display i always on vise u fazonu, podignes mobitel, on ti prikaze koliko je sati i to ili ti stalno bude ukljuceno to. Jedino sto mislim da nema na androidu je to prinosenje mobitela na uho, iako mi je poznato.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#15540 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

diablobih wrote:
moke_31 wrote:I have svoju 920-ku držim za rezerve. Jednostavno mi je žao prodati, pogotovo za neku siću. Još se nisam navikao na android. Doduše mobitel je ZTE i ima čudno uređene postavke, a neke koje sam očekivao da ima nema nikako. Ima nekih finih džidža i kamera nije loša, po danu naravno, ali mi nokijine slike još nedostaju, i sam od sebe gasi pozadinske procese nekih aplikacija pa samim tim ne dolaze notifikacije. Moraš aplikacije zaključati da se uvijek vrte u pozadini, mada poneke i tada isključi ako ih ne koristiš par dana. Ukratko, prilično lud telefon :D

Najviše mi nedostaje double tap to wake, mahanje iznad senzora da vidiš koliko je sati (na ovom kineskom čudu upali se ekran i vidiš sat kad dvaput kucneš displej) i javljanje na telefon samo prinošenjem mobitela uhu pomoću gesture aplikacije. Ne mogu da vjerujem da još niko nije ubacio, osim double tap to wake, nijednu od ove druge dvije mogućnosti na android, bar koliko sam ja upratio, a Nokia ovo imala još prije 6-7 godina. Meni su uvijek bile pravo cool. Zna li neko da li na ovim novim nokijama sa Android imaju ove mogućnosti.
Ima to na drugim mobitelima, tesko da ces na nekom budget androidu naci sve te gestures. Iako su ti sad ambient display i always on vise u fazonu, podignes mobitel, on ti prikaze koliko je sati i to ili ti stalno bude ukljuceno to. Jedino sto mislim da nema na androidu je to prinosenje mobitela na uho, iako mi je poznato.
To javljanje na prinošenje na uho sam imao na LG G2 eeeeee
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15541 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

valjuga wrote: To javljanje na prinošenje na uho sam imao na LG G2 eeeeee
G2 je flagship ako se ne varam...
Vidim da neki telefonu imaju tu opciju, zove se "Smart answer", moja Nokia 6(2018) koja je mid range nema. Možda Nokia 7/7 Plus i Nokia 8/8 Sirocco imaju.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#15542 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

ako ostale nokije imaju mora i ta tvoja, jer koriste googleovu aplikaciju za pozive

evo probaj skinuti ovde zadnju verziju i instaliraj.

https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... -download/
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#15543 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Ali realno to ti i ne treba, cuj koristi proximity metar za javljanje, slucajno predjes kurcem preko mobitela, ono se javi, pa ti moras se javiti, htio ili ne htio.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#15544 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

ima situacija kad zatreba, licno ne koristim tu stvar ali jesam isprobavao, nikad mi se nije desilo da se proximity sensor zajebe, doduse kako zaboravim da imam tu stvar ukljucenu, uvijek se javim standardnim putem.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15545 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Neću da se zamaram s tim jer mi ta opcija ne treba i nebi je nikada aktivirao.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15546 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Dobra je zimi :)

A ja koristim 950-ku kao drugi telefon kad sam na putu, i nekad kuci uzmem cackam :)
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15547 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

uFati me nostalgija cesto,pa se uFatim kako na OLXu kucam lumia i gledam ima li sta jeftino a dobro :D
a ni tri mjeseca kako sam prodao 640ku :D

one stare 1520 i 1020 preskupe...svaka 100+ KM
:D
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#15548 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

a meni nedostaje ono kad prvo zavibrira pa onda tek zasvira

koliko buke i negativnih komentara oko toga, a meni to bas zgodno bilo
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#15549 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

Quaresma wrote:a meni nedostaje ono kad prvo zavibrira pa onda tek zasvira

koliko buke i negativnih komentara oko toga, a meni to bas zgodno bilo
Probaj ovo: https://play.google.com/store/apps/deta ... b&hl=en_US
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#15550 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

Maharadza wrote:
Quaresma wrote:a meni nedostaje ono kad prvo zavibrira pa onda tek zasvira

koliko buke i negativnih komentara oko toga, a meni to bas zgodno bilo
Probaj ovo: https://play.google.com/store/apps/deta ... b&hl=en_US
covjece otkad playstore nisam otvorio, skinem na pocetku aplikacije koje koristim i to je to, i s vremena na vrijeme ih apdejtam.

thanks, isprobam
Post Reply