Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15476 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

BlackCaviar wrote:Meni je svejedno gledajuci aplikaciju samu, ha vacap ha viber, al' mi ne ide u glavu to stalno dizanje u nebesa vacapa a pljuvanje vibera kad mi viber sljaka bez ikakvih problema. I onda logicno idu izjave gdje se glorifikuje taj neki svijet gdje je vacap sveobuhvatno prihvacen, a mi ovdje smo toboze neuki jer ga i mi ne koristimo u toj mjeri. Radio sam jedno vrijeme u tom svijetu i koristio vacap jer ga tu ljudi koriste, vratio se, obrisao ga jer ga ovdje ljudi ne koriste i kraj.

Mada razumijem i windowsaše, i sam sam bio 2 godine, tu je viber los stvarno
Eh evo kod mene LG G6 sada umjesto L950 pa Viber isto govno. Za poruke manje-više ok, ali za pozive govno nestabilno...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15477 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

beni-bu-man wrote:
mufa1 wrote:Miješate babe i žabe.. Naravno da se na zapadu ne koristi viber nego WhatsApp, ali isključivo za poruke. Jer za pozive se koristi gsm, koji su odavnoooo haman neograničeni prema svima.. Da nije takav slucaj, vidjeli bi sto i evropa nebi koristila viber.. I istina je sto je neko gore napisao, WhatsApp je daleko daleko iza vibera uveo mogućnost poziva.
A smiješni skype ne treba ni spominjati, jesu dosli bar do tog levela da ti ucita u kontaktima ko sve ima skype instaliran??
pa imas i kod nas finih pretplata koji fine stvari nude
Eh pa mufa bi za 5 KM da ima neograničen gsm :)
WhatsApp je za pozive vrlo dobra alternativa mobilnoj mreži. Viber to nije, i to je činjenica. A to ko je par mjeseci ranije uveo neku opciju, to je glupo spominjati. Pa Skype je imao pozive kada ovi nisu ni postojali, pa šta mu je to pomoglo?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#15478 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

SA 071 wrote:
beni-bu-man wrote:
mufa1 wrote:Miješate babe i žabe.. Naravno da se na zapadu ne koristi viber nego WhatsApp, ali isključivo za poruke. Jer za pozive se koristi gsm, koji su odavnoooo haman neograničeni prema svima.. Da nije takav slucaj, vidjeli bi sto i evropa nebi koristila viber.. I istina je sto je neko gore napisao, WhatsApp je daleko daleko iza vibera uveo mogućnost poziva.
A smiješni skype ne treba ni spominjati, jesu dosli bar do tog levela da ti ucita u kontaktima ko sve ima skype instaliran??
pa imas i kod nas finih pretplata koji fine stvari nude
Eh pa mufa bi za 5 KM da ima neograničen gsm :)
WhatsApp je za pozive vrlo dobra alternativa mobilnoj mreži. Viber to nije, i to je činjenica. A to ko je par mjeseci ranije uveo neku opciju, to je glupo spominjati. Pa Skype je imao pozive kada ovi nisu ni postojali, pa šta mu je to pomoglo?

to sto mufa ima na mjesecnom nivou, ti sinko ne potrosis za godinu dana.. Ne stavljaj svoje tvrdnje u moje ime, jer gdje sam ja bilo sta spomenuo da bi ja bilo sta za 5 km.. Fino procitaj post, koncentrisi se, i vise puta ako treba, pa onda odgovaraj...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15479 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

mufa1 wrote:
mufa1 wrote:Miješate babe i žabe.. Naravno da se na zapadu ne koristi viber nego WhatsApp, ali isključivo za poruke. Jer za pozive se koristi gsm, koji su odavnoooo haman neograničeni prema svima.. Da nije takav slucaj, vidjeli bi sto i evropa nebi koristila viber.. I istina je sto je neko gore napisao, WhatsApp je daleko daleko iza vibera uveo mogućnost poziva.
A smiješni skype ne treba ni spominjati, jesu dosli bar do tog levela da ti ucita u kontaktima ko sve ima skype instaliran??

to sto mufa ima na mjesecnom nivou, ti sinko ne potrosis za godinu dana.. Ne stavljaj svoje tvrdnje u moje ime, jer gdje sam ja bilo sta spomenuo da bi ja bilo sta za 5 km.. Fino procitaj post, koncentrisi se, i vise puta ako treba, pa onda odgovaraj...
Evo skoncentrisao sam se i pročitao više puta. :) Sinko, mogu se kladiti da sam stariji od tebe, tako da ovo tvoje "sinko" ne ide nikako. Kod mene je onaj NoLimit paket tako da ja zovem isključivo preko mreže i šaljem sms-ove uglavnom (jebi ga, svakako plaćam fiksan iznos), a Viber i WhatsApp koristim za ove zajebancije, slike, klipove, a nikako za ozbiljnu komunikaciju i dogovore. I to, sa ovim malo kulturnijim svijetom WhatsApp, a sa masama Viber, jebi ga, šta ću, ne mogu ja ljude po stare dane učiti pameti, što bešika zaljulja, motika zakopa... :)

E sad, kada se nalupaš gluposti koje sam ti gore boldirao naravno da ću reagovati. Na zapadu se pridaje značaj kvalitetu, a ne jeftinoći ili besplatnosti nečega. Naravno da kada su troškovi veliki (npr. pozivi u inostranstvo) i oni vole besplatne stvari, ali je opet kvalitet na prvom mjestu i zato se tamo koriste Skype i WhatsApp, a kod fukara kao što smo mi, nenaviklih na kvalitet se koristi Viber. ;)

Znači, htio ti ili neko ovdje priznati to, Viber je smeće u poređenju sa ove druge dvije aplikacije i zato ga na zapadu manje koriste. Vjerovatno da nema ovih gastarbajtera i imigranata iz Afrike i Azije skoro niko ga na zapadu ne bi ni koristio. A što se tiče Skype-a, u poslovnom svijetu u svrhu snižavanja troškova koriste isključivo Skype (ni WhatsApp ni Viber) jer on jedini može kvalitetno zamijeniti telefonsku komunikaciju, a ti ga ovdje samouvjereno ismijavaš, nesvjestan gluposti koje valjaš. Zapitaj se što poslovni svijet ne koristi Viber kada je tako dobar.

Na kraju, s obzirom da sam se skoncentrisao i više puta pročitao tvoje postove, primjetio sam da te malo pravopis i znakovi interpunkcije jebu. "Nebi" se piše "ne bi", a umjesto ".." na kraju rečenice se stavi "." ili "..." zavisno od konteksta rečenog. Hajde uzdravlje... ;)
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15480 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

I viber i whatsapp rade super na 10-ki.

Whatsapp malo bolje naravno.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#15481 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

SA 071 wrote: Evo skoncentrisao sam se i pročitao više puta. :) Sinko, mogu se kladiti da sam stariji od tebe, tako da ovo tvoje "sinko" ne ide nikako. Kod mene je onaj NoLimit paket tako da ja zovem isključivo preko mreže i šaljem sms-ove uglavnom (jebi ga, svakako plaćam fiksan iznos), a Viber i WhatsApp koristim za ove zajebancije, slike, klipove, a nikako za ozbiljnu komunikaciju i dogovore. I to, sa ovim malo kulturnijim svijetom WhatsApp, a sa masama Viber, jebi ga, šta ću, ne mogu ja ljude po stare dane učiti pameti, što bešika zaljulja, motika zakopa... :)

E sad, kada se nalupaš gluposti koje sam ti gore boldirao naravno da ću reagovati. Na zapadu se pridaje značaj kvalitetu, a ne jeftinoći ili besplatnosti nečega. Naravno da kada su troškovi veliki (npr. pozivi u inostranstvo) i oni vole besplatne stvari, ali je opet kvalitet na prvom mjestu i zato se tamo koriste Skype i WhatsApp, a kod fukara kao što smo mi, nenaviklih na kvalitet se koristi Viber. ;)

Znači, htio ti ili neko ovdje priznati to, Viber je smeće u poređenju sa ove druge dvije aplikacije i zato ga na zapadu manje koriste. Vjerovatno da nema ovih gastarbajtera i imigranata iz Afrike i Azije skoro niko ga na zapadu ne bi ni koristio. A što se tiče Skype-a, u poslovnom svijetu u svrhu snižavanja troškova koriste isključivo Skype (ni WhatsApp ni Viber) jer on jedini može kvalitetno zamijeniti telefonsku komunikaciju, a ti ga ovdje samouvjereno ismijavaš, nesvjestan gluposti koje valjaš. Zapitaj se što poslovni svijet ne koristi Viber kada je tako dobar.

Na kraju, s obzirom da sam se skoncentrisao i više puta pročitao tvoje postove, primjetio sam da te malo pravopis i znakovi interpunkcije jebu. "Nebi" se piše "ne bi", a umjesto ".." na kraju rečenice se stavi "." ili "..." zavisno od konteksta rečenog. Hajde uzdravlje... ;)

E vidiš sinko, ja provjereno znam da si ti pa skoro deceniju mladji od mene, tako da sledeći put obavezno dva prsta digni kad budes htio se obratit......
To što ti misliš da znas sta ljudi koriste na zapadu, gdje si to gledo, na nacionalnoj geografiji, ili si se lično uvjerio kad si iso na shoping turu u ikeu u Zagrebu??
Mislim, jasno je meni da si neimformisan, ipak si ti do juce koristio poluproizvod koji je zaglavio realno negdje u 2009-2010 godini...... (jest cool ovo kad poduplas broj tacki :lol: )
Al ovo je definitivno provala decenije, cuj neko voli i uziva da koristi nekvalitet :lol: :lol: Naravno tu imamo i prosvijetljene koji koriste isključivo skype da ugovore deal oko kupovine dva traktora drva :lol: :lol:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#15482 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

I da, zaboravi reći, posto ti je posle jakog argumenta oko pravopisa, sledeci korak, ko i svakom dijetu kad tuži učiteljici, prijavljivanje posta moderatoru... Tako da samo udri...... :D
zippoo87
Posts: 15617
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15483 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

nepotrebno se ubjedjujete...viber je kod nas sada popularan sto ga i stariji svijet zna koristiti

ono sto bih ja naglasio je da se viber na windows 10 mobile potpuno popravio zadnjih 4-5 mjeseci i radi ekstra...otvara se brzo,loaduje poruke brzo i sve super
ovo je moje iskustvo...koje je bilo katastrofalno prije ovog vremena...kada sam moram i po nekoliko puta u par dana obrisati viber i ponovo instalirati
ono sto je meni glupo kod vibera je da ne ostaju razgovori,kada ga se obrise i ponovo instalira,iako se opet koristi isti broj

sto se razgovora tice preko vibera...od kako postoji viber,ja nemam ni 2 sata razgovora preko njega :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#15484 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

zippoo87 wrote:nepotrebno se ubjedjujete...viber je kod nas sada popularan sto ga i stariji svijet zna koristiti

ono sto bih ja naglasio je da se viber na windows 10 mobile potpuno popravio zadnjih 4-5 mjeseci i radi ekstra...otvara se brzo,loaduje poruke brzo i sve super
ovo je moje iskustvo...koje je bilo katastrofalno prije ovog vremena...kada sam moram i po nekoliko puta u par dana obrisati viber i ponovo instalirati
ono sto je meni glupo kod vibera je da ne ostaju razgovori,kada ga se obrise i ponovo instalira,iako se opet koristi isti broj

sto se razgovora tice preko vibera...od kako postoji viber,ja nemam ni 2 sata razgovora preko njega :D
Za chat history odradiš backup na neki gmail acc, potom restore i eto ga. :thumbup:

https://youtu.be/anMx7W2-gLk
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15485 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma bolan Skype u bussiness svijetu ubija. Pa samo moja firma potroši par hiljada eura mjesečno na Skype credits... Svi pozivi u inostranstvo idu preko njega, nikome ne pada na pamet viber ili šta drugo...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15486 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

mufa1 wrote:
SA 071 wrote: Evo skoncentrisao sam se i pročitao više puta. :) Sinko, mogu se kladiti da sam stariji od tebe, tako da ovo tvoje "sinko" ne ide nikako. Kod mene je onaj NoLimit paket tako da ja zovem isključivo preko mreže i šaljem sms-ove uglavnom (jebi ga, svakako plaćam fiksan iznos), a Viber i WhatsApp koristim za ove zajebancije, slike, klipove, a nikako za ozbiljnu komunikaciju i dogovore. I to, sa ovim malo kulturnijim svijetom WhatsApp, a sa masama Viber, jebi ga, šta ću, ne mogu ja ljude po stare dane učiti pameti, što bešika zaljulja, motika zakopa... :)

E sad, kada se nalupaš gluposti koje sam ti gore boldirao naravno da ću reagovati. Na zapadu se pridaje značaj kvalitetu, a ne jeftinoći ili besplatnosti nečega. Naravno da kada su troškovi veliki (npr. pozivi u inostranstvo) i oni vole besplatne stvari, ali je opet kvalitet na prvom mjestu i zato se tamo koriste Skype i WhatsApp, a kod fukara kao što smo mi, nenaviklih na kvalitet se koristi Viber. ;)

Znači, htio ti ili neko ovdje priznati to, Viber je smeće u poređenju sa ove druge dvije aplikacije i zato ga na zapadu manje koriste. Vjerovatno da nema ovih gastarbajtera i imigranata iz Afrike i Azije skoro niko ga na zapadu ne bi ni koristio. A što se tiče Skype-a, u poslovnom svijetu u svrhu snižavanja troškova koriste isključivo Skype (ni WhatsApp ni Viber) jer on jedini može kvalitetno zamijeniti telefonsku komunikaciju, a ti ga ovdje samouvjereno ismijavaš, nesvjestan gluposti koje valjaš. Zapitaj se što poslovni svijet ne koristi Viber kada je tako dobar.

Na kraju, s obzirom da sam se skoncentrisao i više puta pročitao tvoje postove, primjetio sam da te malo pravopis i znakovi interpunkcije jebu. "Nebi" se piše "ne bi", a umjesto ".." na kraju rečenice se stavi "." ili "..." zavisno od konteksta rečenog. Hajde uzdravlje... ;)

E vidiš sinko, ja provjereno znam da si ti pa skoro deceniju mladji od mene, tako da sledeći put obavezno dva prsta digni kad budes htio se obratit......
To što ti misliš da znas sta ljudi koriste na zapadu, gdje si to gledo, na nacionalnoj geografiji, ili si se lično uvjerio kad si iso na shoping turu u ikeu u Zagrebu??
Mislim, jasno je meni da si neimformisan, ipak si ti do juce koristio poluproizvod koji je zaglavio realno negdje u 2009-2010 godini...... (jest cool ovo kad poduplas broj tacki :lol: )
Al ovo je definitivno provala decenije, cuj neko voli i uziva da koristi nekvalitet :lol: :lol: Naravno tu imamo i prosvijetljene koji koriste isključivo skype da ugovore deal oko kupovine dva traktora drva :lol: :lol:
Dobro "stari", evo dva prsta gore samo još da ti kratko odgovorim :) Znači, koristio sam Windows Phone otkada se kod nas pojavio i od kada ova tema postoji na ovom forumu (ja sam je i otvorio) i nikada nisam imao problem sa viberom koji nisu postojali i na androidu recimo. Neki su se ovdje žalili na neke stvari, ali ja fakat nikad nisam imao te probleme. I kada govorimo o porukama to je manje-više ok. Ali kada su u pitanju pozivi, ne znam jesam li u jednom od deset pokušaja mogao koliko-toliko normalno razgovarati, a ista stvar je i na androidu, a i on je neki flagship. Za razliku od toga ova druga dva su potpuno druga priča. Mada Skype vrlo rijetko koristim jer ga malo ko ima, ali kada sam u ino sa svojima uglavnom koristim Skype za pozive. Ovo ino je kada odem u Ikeu u Zg u turu, ti znaš to. ;)

Nego je tvoj problem što lupaš gluposti o stvarima o kojima pojma nemaš, a ako si deceniju stariji od mene onda te je vrijeme pregazilo pa je potpuno jasno zašto i pišeš ovakve nebuloze. Jer ispada da si zagazio u šestu deceniju... ;)

P.S. Ne uživa niko da koristi nešto nekvalitetno, ali naš čovjek je ograničen i ide onom "gdje svi Turci tu i mali Mujo". I ako mu je neko rekao za Viber, on ga je skinuo i počeo koristiti i ne pada mu na pamet probati nešto drugo. Zato ti i miališ da je Viber vrh svijeta :)

P.P.S. Malo smo van teme izašli...
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#15487 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by jarobot »

Jbt Mufa nikako da se oporavi od udarca koji mu je zadao windows 7 mobile ,al boli ga ćuna Punica i dalje finansira !!! :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#15488 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

SA 071 wrote: Eh pa mufa bi za 5 KM da ima neograničen gsm :)
WhatsApp je za pozive vrlo dobra alternativa mobilnoj mreži. Viber to nije, i to je činjenica. A to ko je par mjeseci ranije uveo neku opciju, to je glupo spominjati. Pa Skype je imao pozive kada ovi nisu ni postojali, pa šta mu je to pomoglo?
Vala i meni bi pasovalo 5 KM sa neograničenim gsm pozivima :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#15489 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Hakiz »

mufa1 wrote: Al ovo je definitivno provala decenije, cuj neko voli i uziva da koristi nekvalitet :lol: :lol: Naravno tu imamo i prosvijetljene koji koriste isključivo skype da ugovore deal oko kupovine dva traktora drva :lol: :lol:
Dakle, ovako. Došla ekonomska kriza. I skontali ljudi da im je skupo organizovati razne seminare po Evropi, Americi itd. Skupo i organizatorima, a skupo i učesnicima (Avio-karte, hoteli, dnevnice, participacije itd).

I sve više i više seminara se organizuje tako da se u dogovoreno vrijeme učesnici okupe u svojim firmama za računarima i projektorima i seminar se odvija internetom. Dakle video konferencije, predavanja, pitanja/odgovori, upoznavanja sa detaljima novih propisa u EU, Americi i ostatku svijeta itd.

Nagradno pitanje: Koja aplikacija se isključivo koristi za te svrhe, bez obzira na to ko je organizator, odakle ide streming predavanja, odakle su učesnici itd?

Odgovor: Skype, naravno.

U pitanju je industrija koja godišnje u svijetu obrne stotine milijardi dolara/eura.

Ozbiljni ljudi koriste ozbiljne alate.
Last edited by Hakiz on 25/02/2018 13:53, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#15490 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Hakiz »

valjuga wrote:
SA 071 wrote: Eh pa mufa bi za 5 KM da ima neograničen gsm :)
WhatsApp je za pozive vrlo dobra alternativa mobilnoj mreži. Viber to nije, i to je činjenica. A to ko je par mjeseci ranije uveo neku opciju, to je glupo spominjati. Pa Skype je imao pozive kada ovi nisu ni postojali, pa šta mu je to pomoglo?
Vala i meni bi pasovalo 5 KM sa neograničenim gsm pozivima :mrgreen:
Hoću i ja...
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#15491 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Sto se tice Skajpa, tu stvarno nisam lud porediti ga s viberom, tako da se ogradjujem od tog dijela.

Vacap i viber imaju istu svrhu, zato njih i poredim i kazem da mi nije jasno sto ja s viberom ispadam fukara a tamo neko s vacapom gospodin. Sta bih ja da mi nije foruma :-D
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15492 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

BlackCaviar wrote:Sto se tice Skajpa, tu stvarno nisam lud porediti ga s viberom, tako da se ogradjujem od tog dijela.

Vacap i viber imaju istu svrhu, zato njih i poredim i kazem da mi nije jasno sto ja s viberom ispadam fukara a tamo neko s vacapom gospodin. Sta bih ja da mi nije foruma :-D
Nisi ti fukara zato što si odabrao Viber, nego si upravo odabrao Viber zato što si "fukara" u glavi (naravno ne doslovno, nego kao pripadnik šire grupe)... :)

Šta bi ti, da ti nije foruma... ;)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#15493 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

Temu preimenovati u "Viber i svi njegovi hejteri!" :lol:

Hajmo za promjenu malo ontopic:



https://www.gsmarena.com/nokia_8_sirocco-9087.php

Android One OS, znači nema bloatware-a, sve stock, software update garantovan za 2 god., sigurnosne zakrpe za 3 god. :thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#15494 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

Kamera izgleda prejaka na ovoj nokiji.
zippoo87
Posts: 15617
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15495 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Maharadza wrote:
zippoo87 wrote:nepotrebno se ubjedjujete...viber je kod nas sada popularan sto ga i stariji svijet zna koristiti

ono sto bih ja naglasio je da se viber na windows 10 mobile potpuno popravio zadnjih 4-5 mjeseci i radi ekstra...otvara se brzo,loaduje poruke brzo i sve super
ovo je moje iskustvo...koje je bilo katastrofalno prije ovog vremena...kada sam moram i po nekoliko puta u par dana obrisati viber i ponovo instalirati
ono sto je meni glupo kod vibera je da ne ostaju razgovori,kada ga se obrise i ponovo instalira,iako se opet koristi isti broj

sto se razgovora tice preko vibera...od kako postoji viber,ja nemam ni 2 sata razgovora preko njega :D
Za chat history odradiš backup na neki gmail acc, potom restore i eto ga. :thumbup:

https://youtu.be/anMx7W2-gLk
ti moras biti loncu poklopac i bog
pa vidis valjda da je tema windows 10 mobile i valjda ja koristim taj sistem i te opcije nema na viberu za win10m
ovo sam pisao ovdje 5 puta i ti me svaki puta quotas i govoris mi o backup-u
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15496 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

ima nokia android tema, pa nju osvježi :D
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15497 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Prodaje li ko punjač za 950 XL? (pretpostavljam da je isti i za običnu)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15498 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

bruteforce wrote:Prodaje li ko punjač za 950 XL? (pretpostavljam da je isti i za običnu)
Jest. Ne mora biti direktno od Lumie 950/950 XL, bitno je da je Type-C 1.0, može i od nekog drugog mobitela.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15499 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Samo sto je original quick charge, a pogoditi koji je standard i naći odgovarajući je lutrija jer svako fura svoj film tu. Naravno, svi će puniti, samo neće biti quick
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15500 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Mislim da bi to trebalo zavisiti od amperaže koju punjač može dati.
Post Reply