Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#15426 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Adrian1946 »

Mehemed wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li neka Nokia ili Windows phone do 170 km?
Moja preporuke Nokia Lumia 930, da se naći za te pare. Dobar ekran, kamera, 2GB rama, 32GB prostora, a ima i tipku za kameru. Dovoljno za prosječnu osobu.
A gdje se moze naci odma da kazem ne zelim kupovati na piku jel su tamo polovni.
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15427 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

Adrian1946 wrote:
Mehemed wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li neka Nokia ili Windows phone do 170 km?
Moja preporuke Nokia Lumia 930, da se naći za te pare. Dobar ekran, kamera, 2GB rama, 32GB prostora, a ima i tipku za kameru. Dovoljno za prosječnu osobu.
A gdje se moze naci odma da kazem ne zelim kupovati na piku jel su tamo polovni.
http://www.digitalcity.ba/shop-2/mobite ... lumia-930/
ako si zainteresovan a sigurno sam neces naci, mere te @MTV povesti tamo do njih
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#15428 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

Adrian1946 wrote:
Mehemed wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li neka Nokia ili Windows phone do 170 km?
Moja preporuke Nokia Lumia 930, da se naći za te pare. Dobar ekran, kamera, 2GB rama, 32GB prostora, a ima i tipku za kameru. Dovoljno za prosječnu osobu.
A gdje se moze naci odma da kazem ne zelim kupovati na piku jel su tamo polovni.
neces nigdje naci novu lumiu 930, na to zaboravi, jedno ako na nekog naletis da je kupio lumiu 930 i zaboravio istu otpakovati.


i ne znam stvarno zasto bacati pare na windows phone telefone, osim ako isti nece sluziti za ukras na polici.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#15429 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by MTV »

semirsar wrote: http://www.digitalcity.ba/shop-2/mobite ... lumia-930/
ako si zainteresovan a sigurno sam neces naci, mere te @MTV povesti tamo do njih
Kako ja ovo nisam prije vidio :)

Jest kad bi me vidjeli odmah bi mu naplatili skuplje :lol: :lol:
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15430 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Čuj ukras na polici :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15431 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by avaks »

Nemaju podrške, dabome da će postati ukras na polici.
Pa neki dan čovjeku tražim na Store onu BHT aplikaciju da može pratiti potrošnju, ni to nema a kupljen na rate u BHT :-)
Viber nije ažuriran ima godina dana, pravi mu probleme, reko nema spasa jbg.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#15432 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Prodao bih Lumia 950 XL SS za 300 KM, crna, korištena 8 mjeseci, bez oštećenja, original pakovanje i oprema. Ako je ko voljan nek se javi na PP.

https://www.gsmarena.com/microsoft_lumi ... l-7263.php
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#15433 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rizibizi »

Ja bijelu 930 ko novu cijenio stoju i po prodao ljetos za 130. Udarao se nogom u guzicu kad sam vidio ledja musteriji. Ne znam sta bih danas s tim telefonom. Imam negdje po kuci jednu 535, radi li sta na WP danas? Dok je bio aktuelan ja bio prezadovoljan, sreca na vrijeme sam migrirao na hAndroid.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15435 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

avaks wrote:Nemaju podrške, dabome da će postati ukras na polici.
Pa neki dan čovjeku tražim na Store onu BHT aplikaciju da može pratiti potrošnju, ni to nema a kupljen na rate u BHT :-)
Viber nije ažuriran ima godina dana, pravi mu probleme, reko nema spasa jbg.
Windows 10 Mobile ponovo koristim od 29.01., viber je ažuriran neki dan, bukvalno.

Znam da se koristi bez problema i na 8.1.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15436 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by avaks »

Lumia 830 u pitanju, ne znam koji je Windows na njoj...
Uglavnom ja problem s viberom nisam riješio, prije nekoliko sedmica sam ja to tabirio radnom kolegi.
Obrišem pa ponovo instaliram, valjda bi tada trebalo zadnju verziju da skine koja je već bila u tom trenutku. Osim ako nije ovih dana neka novija izašla.
Kako god fazon je kada ga neko nazove on ne čuje ništa, ne prolazi zvuk ni mikrofon ni slušalica. On kada nazove sve ok.
Wifi, mobilni podaci sve isto, spikerfon. Restarti, ponovo instaliranje, prijavljivanje. Ni mukaet...
Video poziv isto nula bodova...
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15437 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Neka proba podić na win 10 preko upgrade advisor-a :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15438 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by avaks »

Ne razumije se čovjek apsolutno a ni ja se neću peglati ako već i nije 10ka na njemu...
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15439 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by drndalo »

Pa probaj mu ti to pogledati, grehota je telefon bacati ako se moze iz njega izvuci jos godina-dvije...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15440 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by avaks »

Što se njega tiče može izvuć i 5 godina ali kada nije funkcionalan džaba.
Može i Nokia 3310 tako da se koristi :thumbup:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#15441 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

avaks wrote:Lumia 830 u pitanju, ne znam koji je Windows na njoj...
Uglavnom ja problem s viberom nisam riješio, prije nekoliko sedmica sam ja to tabirio radnom kolegi.
Obrišem pa ponovo instaliram, valjda bi tada trebalo zadnju verziju da skine koja je već bila u tom trenutku. Osim ako nije ovih dana neka novija izašla.
Kako god fazon je kada ga neko nazove on ne čuje ništa, ne prolazi zvuk ni mikrofon ni slušalica. On kada nazove sve ok.
Wifi, mobilni podaci sve isto, spikerfon. Restarti, ponovo instaliranje, prijavljivanje. Ni mukaet...
Video poziv isto nula bodova...
Ne možeš ti tu ništa, to je do Vibera, kad nazoveš sa novog na stari nema zvuka, a u obrnutom slučaju radi OK. Inače, Viber je tradicionalno bagav i relativno ga malo ko po svijetu i koristi. WhatsApp je puno bolji.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15442 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by avaks »

Viber koristim kada Whatsapp nije ni postojaom pa su onda išle samo poruke i bio je shareware ilitiga koristi pa nakon nekog vremena plati.
Otkako ih je Facebook kupio besplatni su ali meni ni po čemu nije bolji od VIbera. Niti ima bazu korisnika (osim mlađarije koja i FB koristi), niti ima funkcionalnu aplikaciju za računar, pozive tek prošle godine uveli ako se ne varam a ja se na Viber napričao i napričao :mrgreen:

Kako god za Windows nije dobra aplikacija i tu je kvaka...
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15443 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by drndalo »

Ja imam 920, na Win 8.1 i imao sam jedno 2 mjeseca problem sa Viberom, nikako, nista... Kad sam se vec pomirio da trazim novi telefon, napravise da radi, i radi jos... Ne znam do cega je...
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#15444 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

avaks wrote:Viber koristim kada Whatsapp nije ni postojao
Ma znam, ali ti kažem da je Viber kod nas popularan, ali ne i vani.

https://www.similarweb.com/blog/mobile- ... p-map-2018
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15445 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Nisam siguran ali mislim da je Whatsapp stariji od Vibera... i samo kod nad je popularan... gdje god sam otisao u svijetu svi su na whatsapp..
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#15446 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Whatsapp je popularan po zapadnoj evropi i americi. Viber po istocnoj evropi, istoku kao i telegram npr.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15447 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

avaks wrote:Viber koristim kada Whatsapp nije ni postojaom pa su onda išle samo poruke i bio je shareware ilitiga koristi pa nakon nekog vremena plati.
Otkako ih je Facebook kupio besplatni su ali meni ni po čemu nije bolji od VIbera. Niti ima bazu korisnika (osim mlađarije koja i FB koristi), niti ima funkcionalnu aplikaciju za računar, pozive tek prošle godine uveli ako se ne varam a ja se na Viber napričao i napričao :mrgreen:

Kako god za Windows nije dobra aplikacija i tu je kvaka...
Svašta ti napisa, a malo šta je tačno. To što ti nisi ranije čuo za Whatsapp, ne znači da nije postojao. To što si ti skontao pozive unazad godinu dana, to je do tebe a ne do Whatsapp. Kako je krenulo, još ćeš reci da je Skype nova aplikacija koja još uvijek nije zaživjela i ušla dovoljno u upotrebu zato što je u Bosni skoro niko ne koristi. To što istočnoevropska i arapska stoka ne vidi dalje od Vibera ne znači da je Viber dobar nego nešto sasvim drugo...
zippoo87
Posts: 15531
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15448 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

mene na viberu najvise nervira zvuk,prilikom poziva...sav je nesto izoblicen i pomalo kasni
slabo ga i koristim za razgovore ali i kada me neko nazove,iznova se iznenadim koliko je losije nego preko regularnih poziva
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#15449 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by beni-bu-man »

SA 071 wrote:
avaks wrote:Viber koristim kada Whatsapp nije ni postojaom pa su onda išle samo poruke i bio je shareware ilitiga koristi pa nakon nekog vremena plati.
Otkako ih je Facebook kupio besplatni su ali meni ni po čemu nije bolji od VIbera. Niti ima bazu korisnika (osim mlađarije koja i FB koristi), niti ima funkcionalnu aplikaciju za računar, pozive tek prošle godine uveli ako se ne varam a ja se na Viber napričao i napričao :mrgreen:

Kako god za Windows nije dobra aplikacija i tu je kvaka...
Svašta ti napisa, a malo šta je tačno. To što ti nisi ranije čuo za Whatsapp, ne znači da nije postojao. To što si ti skontao pozive unazad godinu dana, to je do tebe a ne do Whatsapp. Kako je krenulo, još ćeš reci da je Skype nova aplikacija koja još uvijek nije zaživjela i ušla dovoljno u upotrebu zato što je u Bosni skoro niko ne koristi. To što istočnoevropska i arapska stoka ne vidi dalje od Vibera ne znači da je Viber dobar nego nešto sasvim drugo...
Windows Live Messenger zakon :lol: :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15450 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Skype u poslovnojupotrebi ubija.. iako je katastrofa
Post Reply