Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
jasko_ba
Posts: 7805
Joined: 13/11/2006 17:47

#15376 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by jasko_ba »

Ima li neka aplikacija za normalno koristenje FB-a preko Lumie? Ova sluzbena katastrofa, npr. kad citam komentare, samo izbaci sve nasumicno, pojma nemas ko kome odgovara i na sto se odnosi.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15377 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

jasko_ba wrote:Ima li neka aplikacija za normalno koristenje FB-a preko Lumie? Ova sluzbena katastrofa, npr. kad citam komentare, samo izbaci sve nasumicno, pojma nemas ko kome odgovara i na sto se odnosi.
idi preko browsera...puno brze radi fb
jedino nije prakticno pregledati slike preko browsera,jer ih ne otvara u fullscreenu,ostalo sve fercera brze i bolje
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15378 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

bruteforce wrote:Pretpostavljam da i dalje radi normala. Ako je očuvana stavi finu cijenu, ako ne prodaš, ostavi je :-D
radi odlicno...nije se nikada ni kvarila,drzim je u futroli od prvog dana..."full oprema",kutija,papiri,fiskalni racun cak haha
kupljena u BH Telekomu...ali jos ce ona meni raditi,do novog,pa cu vidjeti sta dalje sa njom :D
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15379 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Pa sa full opremom možda ubodeš 150 KM
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15380 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Quaresma wrote:
SA 071 wrote:
Quaresma wrote:ma teško, ja ne znam šta uzeti sad u februraru, a baš sam se ponadao ovoj nokiji 8, iako je sad trend ovaj 18:9 svakako bih presao preko toga.


opet koliko je hmd retardiran, izbacili kernel source code a nisu otkljucali bootloader.
Pa ja sam sad nešto gledao LG G6 i on mi se učinio nekako najoptimalnije rješenje, uloženo-dobijeno. Izgleda dobro, dizajnom prate trend, nije pretjerano skup, kamera solidna, kvalitet izrade dobar. Jedino što mu je procesor sa 4 jezgra... Ni u čemu nije najbolji, a u svemu je dobar. Tako bih ga otprilike definisao...
Ma meni je skup, sve je tacno kako si naveo, ali telekom mora jos malo spustiti cijenu ovog uredjaja

A ono sto bih naveo manu jeste losa softverska podrska, odnosno spora, jos se ceka oreo, a security patch Bogzna kad je izasao.

Vidjecemo, ja cu odgadjati kupovinu negdje do polovine februara pa sta bude, a ko da gledam u martu ce biti promjena
Znači, plačem. Malo od muke, a malo i od smijeha. Uzeo sam LG G6 (naravno Lumia 950 je još aktivna) i malo sam čačkao kameru. :shock: :run:
A ovi u recenzijama je još i nahvalili :lol: :lol: :lol:
Znači, na Lumiji mi se kamera pojebala i takva je duplo bolja od ovog govneta... :cry:

Android 7.0 je na njemu i to je sada skroz ok - brz, fluidan i ne štopa. Ali me ubi ovaj UI i komplikovanost. Jebo te sve moram posebno podešavati. Sviđa mi se speed dial (konačno ponovo :-D ) i kontakti kako su uređeni, ali mail i browser su me razočarali. Kod maila sam doduše stavio MS Outlook pa je to sad ok, ali nisam našao MS Edge. Generalno, većina podešavanja je dosta jednostavnija na W10, mada na Androidu ima više mogućnosti kod podešavanja. Ali recimo za boje na displeju nisam skontao gdje mogu podesiti kao što je recimo moglo na W10.

Sve u svemu, s obzirom da mi je kamera vrlo bitna, ovo je s konja na magarca. Ostalo što meni treba (mail, excel, word, whatsapp, viber, skype, fb, sofa score, par logičkih igrica) sve je tu, ali to sam imao sve i na "omraženom" W10. Tako da... :roll:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15381 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

bruteforce wrote:Pa sa full opremom možda ubodeš 150 KM
ih da bi uzeti 150 KM...sada bi je prodao...telefon je inace bukvalno kao nov,bez ikakvih ostecenja,parnica i bilo cega
trebao sam vec poceti raditi ali se neplanski oteglo...nemam sada para za novi telefon a i nemam pojma sta kupiti
evo kolega @sa 071 se zeznuo,a uzeo je flagship :D

SA 071 wrote:
Znači, plačem. Malo od muke, a malo i od smijeha. Uzeo sam LG G6 (naravno Lumia 950 je još aktivna) i malo sam čačkao kameru. :shock: :run:
A ovi u recenzijama je još i nahvalili :lol: :lol: :lol:
Znači, na Lumiji mi se kamera pojebala i takva je duplo bolja od ovog govneta... :cry:

Android 7.0 je na njemu i to je sada skroz ok - brz, fluidan i ne štopa. Ali me ubi ovaj UI i komplikovanost. Jebo te sve moram posebno podešavati. Sviđa mi se speed dial (konačno ponovo :-D ) i kontakti kako su uređeni, ali mail i browser su me razočarali. Kod maila sam doduše stavio MS Outlook pa je to sad ok, ali nisam našao MS Edge. Generalno, većina podešavanja je dosta jednostavnija na W10, mada na Androidu ima više mogućnosti kod podešavanja. Ali recimo za boje na displeju nisam skontao gdje mogu podesiti kao što je recimo moglo na W10.

Sve u svemu, s obzirom da mi je kamera vrlo bitna, ovo je s konja na magarca. Ostalo što meni treba (mail, excel, word, whatsapp, viber, skype, fb, sofa score, par logičkih igrica) sve je tu, ali to sam imao sve i na "omraženom" W10. Tako da... :roll:
ja necu davati milju+ KM za telefon i nemam pojma sta kupiti ali vjeruj da mi se ne ide sa win mobile 10 :D
sve mi je nekako jednostavno,na dohvat ruke i pregleno...milion opcija mi ne treba a na androidu imas milion nekih podemnija i podesavanja ali eto,valja preci na android,pa imaju i razni lanceri i tako ta podesavanja,cak ima i win10 mobile lancer na androidu :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15382 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

SA 071 wrote:
Znači, plačem. Malo od muke, a malo i od smijeha. Uzeo sam LG G6 (naravno Lumia 950 je još aktivna) i malo sam čačkao kameru. :shock: :run:
A ovi u recenzijama je još i nahvalili :lol: :lol: :lol:
Znači, na Lumiji mi se kamera pojebala i takva je duplo bolja od ovog govneta... :cry:

Android 7.0 je na njemu i to je sada skroz ok - brz, fluidan i ne štopa. Ali me ubi ovaj UI i komplikovanost. Jebo te sve moram posebno podešavati. Sviđa mi se speed dial (konačno ponovo :-D ) i kontakti kako su uređeni, ali mail i browser su me razočarali. Kod maila sam doduše stavio MS Outlook pa je to sad ok, ali nisam našao MS Edge. Generalno, većina podešavanja je dosta jednostavnija na W10, mada na Androidu ima više mogućnosti kod podešavanja. Ali recimo za boje na displeju nisam skontao gdje mogu podesiti kao što je recimo moglo na W10.

Sve u svemu, s obzirom da mi je kamera vrlo bitna, ovo je s konja na magarca. Ostalo što meni treba (mail, excel, word, whatsapp, viber, skype, fb, sofa score, par logičkih igrica) sve je tu, ali to sam imao sve i na "omraženom" W10. Tako da... :roll:
jbg, sto se tice kamere pratice te to dugo, i meni poslije lumie 1020 tacno nista ne odgovara, eventualno pixel bi mogao nadoknaditi.

a sto se tice UI-a, ne volim ove custom skinove od LG-a, Samsunga nikako, Sony mi je baš legao pravo i blizi je od navedenih cistom androidu.

Zato i sad ganjam da mi je sta sto je vise cistom androidu, a recimo nedavno nosao LG G3, udjes u wifi postavke, on meni pali neke tutorijale, isto tako na nekim mjestima, pravo annoying, i dodje mi da ugasim telefon, pa majka mu stara nisu jucer telefoni s touch komandama izasli.

btw, daj mu malo vremena, vjeruj preporodices se, i mene poslije odlaska sa lumije proganjao myTube, 6tag, hebemu najvise mi falilo offline spremanje videa, pa muziku s youtubea slusao, skinem je offline i tako slusam, a 6tag imao dark mode, mogao iskljuciti double tap to like.
OneDrive tad radio fantasticno, sve stvari je u zasebne foldere uploadovao, nista nisam morao naknadno premjestati, isto tako muziku sam u onedrive uploadovao, i sync odmah isao na Music aplikaciju.

i onda kockice mi nedostaju, ali jebiga, ja naprosto ne zelim trositi vrijeme cekaju microsoft, uzimam sto mi pase i sto ima buducnost, a to je android.

eno nokia spustila cijene svojim telefonima, i mobis u hrvatskoj spustio cijene, ali nas retardiran mobis nista, a niti u bh telekomu uopste nema telefona, dok su mtel i eronet imali ili jos imaju.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15383 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

zippoo87 wrote:ja necu davati milju+ KM za telefon i nemam pojma sta kupiti ali vjeruj da mi se ne ide sa win mobile 10 :D
sve mi je nekako jednostavno,na dohvat ruke i pregleno...milion opcija mi ne treba a na androidu imas milion nekih podemnija i podesavanja ali eto,valja preci na android,pa imaju i razni lanceri i tako ta podesavanja,cak ima i win10 mobile lancer na androidu :D
Nije se ni meni išlo sa W10, mada zapravo nisam ni otišao, L950 je još u funkciji. :-D A našao sam neki dobar W10 launčer, tako da sada to i ne liči na android pa je stvar spašena :-D Zapravo, nije ni loš ovaj android kada liči na W10 :lol:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15384 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

SA 071 wrote:
zippoo87 wrote:ja necu davati milju+ KM za telefon i nemam pojma sta kupiti ali vjeruj da mi se ne ide sa win mobile 10 :D
sve mi je nekako jednostavno,na dohvat ruke i pregleno...milion opcija mi ne treba a na androidu imas milion nekih podemnija i podesavanja ali eto,valja preci na android,pa imaju i razni lanceri i tako ta podesavanja,cak ima i win10 mobile lancer na androidu :D
Nije se ni meni išlo sa W10, mada zapravo nisam ni otišao, L950 je još u funkciji. :-D A našao sam neki dobar W10 launčer, tako da sada to i ne liči na android pa je stvar spašena :-D Zapravo, nije ni loš ovaj android kada liči na W10 :lol:
da ti nemas neku naprednu i neobjavljenu verziju androida...tipa android 10 :D
to je microsoftov launcher garant...skoro su i oni izbacili to
ustvari izbacili su sva moguca i nemoguca cuda za android i ios i to odmah nakon sto su objavili da vise nece razvijati windows 10 mobile
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#15385 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Ima windows launcher zippo.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15386 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

windows launcher na androidu nije to to, moze liciti ali, samo iskustvo je opet bolje na originalu.

kako me sad malo nostalgija puca kad se sjetim kad sam uzeo lumiu 920, ni jebnog notification centra nije imala :)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15387 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ja izvadio jednu SIM iz Huawei-a i stavio u staru Nokia 8600 Luna :D nasao sinoc reko malo da budem retro (jebo te i telefoni postali retro :) )
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15388 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Quaresma wrote:windows launcher na androidu nije to to, moze liciti ali, samo iskustvo je opet bolje na originalu.

kako me sad malo nostalgija puca kad se sjetim kad sam uzeo lumiu 920, ni jebnog notification centra nije imala :)
SquareHome 2
Instaliraj ovaj launčer i imaćeš osjećaj kao da si na W10. Čak u nekim stvarima omogućava više podešavanja nego original :) Ima nekih razlika, nije identično, ali je suština pogođena, a interfejs možeš namjestiti da bude gotovo identičan. Ja sam poredio svoju L950 sa izgledom ovog launčera i na prvu, ne možeš skontati da nije W10. Naravno, ima i stvari koje fale, odnosno ne fale, postoje ali se moraju kupiti... Uglavnom, u recenzijama ga raja hvale i uglavnom je riječ o konvertitima sa Windowsa na Android :) Ja sam već bio na pragu depresije :)

P.S. Microsoftov launčer je ipak više Android. Ubacili su neke elemente, ali suštinski ne liči na W10 nego na klasični android. Njega sam prvog instalirao. Jebi ga, čovjek im napravio njihov launčer bolje od njih samih... :) Inače, odmah sam instalirao sve MS aplikacije... :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15389 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

džaba, ja više preferiram autentično iskustvo, kako sam sad na Xperiji, koristim Xperijin launcher, probao sam i Arrow od Microsofta, on mi najbolje odgovara, ali ja se uvijek vratim ´defaultu´.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15390 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Quaresma wrote:džaba, ja više preferiram autentično iskustvo, kako sam sad na Xperiji, koristim Xperijin launcher, probao sam i Arrow od Microsofta, on mi najbolje odgovara, ali ja se uvijek vratim ´defaultu´.
Probaj ovo što sam ti preporučio. Malo treba podešavati, ali kada to središ izgleda kao W10 Metro UI. ;)
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15391 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Image

:-D
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15392 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

pokušo, vidim nema swipe left da otvorim app list, i odusto. dzaba, vise volim na samom windowsu i to je to, takav sam. :)

a sto mi se svidja, vidim da su iskopirali animacije
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15393 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Quaresma wrote:pokušo, vidim nema swipe left da otvorim app list, i odusto. dzaba, vise volim na samom windowsu i to je to, takav sam. :)

a sto mi se svidja, vidim da su iskopirali animacije
Ima i to. Trebas samo kreirati novi screen na koji stavis listu aplikacija. I onda ides swipe left. Ma moze se podesiti da izgleda 95% kao original. I da je funkcionalan kao original. Vjeruj mi, ovaj launcer me odusevio :) Jeste da treba malo cackati dok nadodjes i da se neke stvari skroz drugacije postavljaju, ali na kraju dobijes ono pravo :)

http://squarehome2.blogspot.ba/p/faq.html?m=0
Last edited by SA 071 on 07/02/2018 11:18, edited 1 time in total.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15394 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Image
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15395 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

šta je ovo sa outlook aplikacijom?
došao mi mail jutros
i ne skida ga sa pločice i stoji obavijest na zaključanom ekranu

možda mi @zippo može odgovoriti na ovo
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15396 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

bruteforce wrote:šta je ovo sa outlook aplikacijom?
došao mi mail jutros
i ne skida ga sa pločice i stoji obavijest na zaključanom ekranu

možda mi @zippo može odgovoriti na ovo
kod mene nema problema,radi uredno
da nisi mijenjao sifru ili sta,pa ti nije sinhronizovan mail...pise li ti gdje fix mail...iskoci popup na vrhu
inace ne znam sta bi moglo biti...opali jedan soft reset brzinski pa vidi pomaze li
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15397 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

nisam ništa mijenjao.
poslao mail sa desktopa
dobio odgovor na mail
pročitao ga na dekstopu
pročitao na mobitelu
otvarao mail, ništa
arhivirao, ništa
izbrisao ništa
mail stoji kako stoji
nije neka golema stvar
ali malo ide na živce

hvala na odgovoru u svakom slučaju

edit: došao mi je drugi mail i riješio problem :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15398 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

U protekla 2 sata neće da mi otvori ni notifikacije ni poruke na facebooku ni preko IE a ni preko Fast messenge aplikacije. Gasio i palio telefon i nije pomoglo, ostalo sve radi, komentari, lajkovi, listanje po naslovnoj ali neda otvorit ni notifikacija ni poruka, kad pritisnem nekad prikaže bijelu tu ikonu od poruka/notifikacija koju sam pritisnuo, to pokazuje da uredno primi taj pritisak prsta, ali neće da otvori. Ako je samo u mene onda je to telefon pobudalio, a ako se još u nekog dešava izgleda da je to facebook nešto napravio da ne možemo preko browsera čačkati po facebooku. Lumia 630 je u pitanju.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15399 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Pretpostavljam da je na 8.1...

kod mene na 10-ci radi dobro preko Edge-a

probaj ugasit/upalit ili soft reset
ako ti nije hiće da provjerim večeras radi li na mojoj 920-ki.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15400 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Jest na 8.1, a nisam jedini, još mi se jedan poznanik požalio koji koristi 830-ku, i on je na 8.1. Izgleda da facebook ukida korištenje facebooka na WM 8.1 operativnim sistemima.
Post Reply