NOKIA e72 - iskustva, problemi sa mrezom?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Vincent_Chase

NOKIA e72 - iskustva, problemi sa mrezom?

Post by Vincent_Chase » 28/01/2011 16:19

Pozdrav,
ima li neko nekog iskustva sa mob NOKIA e72

meni licno cesto mreza se izgubi, i trenutno mi recimo gmail ne funkcionira (nema pojma zasto).....
inace mob sa uzeo prije nekih 2 mjeseca, i nisam nesto "presretan"

vasa iskustva?

žena sa broja 6

Re: NOKIA e72 - iskustva, problemi sa mrezom?

Post by žena sa broja 6 » 28/01/2011 16:23

Vincent_Chase wrote:Pozdrav,
ima li neko nekog iskustva sa mob NOKIA e72

meni licno cesto mreza se izgubi, i trenutno mi recimo gmail ne funkcionira (nema pojma zasto).....
inace mob sa uzeo prije nekih 2 mjeseca, i nisam nesto "presretan"

vasa iskustva?

Ja imam taj telefon nekih 5 mjeseci i do sada nisam imala nikakvih problema, zadovoljna sam. Gdje si kupio telefon?

Vincent_Chase

Post by Vincent_Chase » 28/01/2011 16:38

kupljen u telecomu....

ma mislim telefon je OK, nemam nekih velikih problema,,,
ali obzirom da sam nakon dugo vremena promjenio telefon, i bas ono "gledao" sta cu uzeti,,, sada bas sa ovim mailom i tim stvarima nisam bas najzadovoljniji.... jer u poredjenju sa blackberry i slicno mail je recimo sranje....

Qler

Post by Qler » 28/01/2011 16:58

To je nesto do telefona, jer inace ta N72 je odlican telefon, i bas je poznat zbog tog e-maila, i generalno mogucnosti povezivanja sa svime i svacim preko svih mogucih vrsta konekcija. :D Telefon je pravi poslovni, i strava je.

žena sa broja 6

Post by žena sa broja 6 » 28/01/2011 17:00

Ja nešto puno i ne koristim mail, pa možda zato i nemam nekih primjedbi. I ja sam nakon duže vremena promjenila telefon i dugo se mislila šta uzeti, ali nisam se pokajala. Jedino nisam baš nešto zadovoljna noćnim slikama... Blackberry nisam nikad ni koristila, pa ne mogu porediti. U svakom slučaju, uvijek ga možeš prodati i uzeti nešto drugo.

AmoK

Post by AmoK » 28/01/2011 19:54

U kakvom ti je stanju SIM kartica, ako ti je starija, zamijeni i uzmi novu.

NightComer

Post by NightComer » 28/01/2011 22:01

Sve same pohvale za taj telefon, njegov stariji brat nokia e71 je izabran za mobitel 2008., dok je e72 dosao kao nadopuna već spomenutog što govori o stepunu njegove kvalitete

vr4g

Post by vr4g » 28/01/2011 22:07

to za gmail ti moze biti problem da si stavio da ti se kaci na neki wireless, pa kad nema signala njemu onda on ne prebaciju odmah na gprs... mobitel je inace super, samo im je futrola sto telecom daje jako nekvalitetna :D

Elzana

Post by Elzana » 07/02/2011 08:41

Helou evribadi, molim drage forumase da mi proslijede vise info o dekodiranju Nokia E72. Radi na mreži 061, no ja bih željela da se dekodira i za druge mreže... Dakle, gdje se moze to uraditi (Sarajevo), cijena, trajanje usluge... ili jednostavnije ako znate kontakt tel. pa bih se dalje raspitala. Muchas gracias :)

EUROBIH

Post by EUROBIH » 07/02/2011 09:00

Elzana wrote:Helou evribadi, molim drage forumase da mi proslijede vise info o dekodiranju Nokia E72. Radi na mreži 061, no ja bih željela da se dekodira i za druge mreže... Dakle, gdje se moze to uraditi (Sarajevo), cijena, trajanje usluge... ili jednostavnije ako znate kontakt tel. pa bih se dalje raspitala. Muchas gracias :)

mirno spavaj nano sve je zaključano :zzzz: :zzzz: :lol:

ima samo jedna solucija ali je ona skupa*

*120 KM

Cruella de Villa

Post by Cruella de Villa » 07/02/2011 09:15

Elzana wrote:Helou evribadi, molim drage forumase da mi proslijede vise info o dekodiranju Nokia E72. Radi na mreži 061, no ja bih željela da se dekodira i za druge mreže... Dakle, gdje se moze to uraditi (Sarajevo), cijena, trajanje usluge... ili jednostavnije ako znate kontakt tel. pa bih se dalje raspitala. Muchas gracias :)

Dekodiranje a nokiu e72 je još uvijek skoro pa nemoguće...u sarajevu sam ja na jednom mjestu našla 120 KM, a najjeftinije sto sma nasla je u mostaru za 90, ali je i dalje preskupo cak i to :D

PS, ja imam taj mobitel, i prezadovoljna sam

Elzana

Post by Elzana » 07/02/2011 09:22

@Cruella de Villa
Ajojjj skupo jeste.. Hvala ti za informacije i naravno za tvoje misljenje o mobitelu :)

zateznistub
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Post by zateznistub » 07/02/2011 09:47

Telefon sam koristio i bio sam prezadovoljan. Po mome ukusu jedina zamjerka je dimenzija i to sirina. Telefon je namjenjen za poslovne korisnike iliti ljude koji koriste telefon za komunikaciju koja nije samo telefonska. Porcesor je dobar, one 4GB koje dodju pri kupovini kod BHT i nije neko rjesenje jer je kartica napunjena mapama, tako da slobodnog prostora bas i nema. Kamera je dobra s tim da su za ovu kategoriju telefona mogli montirati xenon blic a ne onu diodu tako da slike u uslovima sa slabim osvjetljenjem i nisu neko ostvarenje. Display je odlican s tim da treba malo vremena za navikavanje na orijetaciju. Qwerty tastatura jhe vrlo dobro odrađena i mece biti problema sa koristenjem iste. Baterija je prava centrala i nece vas ostaviti na cjedilu.

Sretno svim koji je imaju ili namjeravaju nabaviti.

Dr.Mr.Fr.

Post by Dr.Mr.Fr. » 07/02/2011 09:56

zateznistub wrote:Telefon sam koristio i bio sam prezadovoljan. Po mome ukusu jedina zamjerka je dimenzija i to sirina. Telefon je namjenjen za poslovne korisnike iliti ljude koji koriste telefon za komunikaciju koja nije samo telefonska. Porcesor je dobar, one 4GB koje dodju pri kupovini kod BHT i nije neko rjesenje jer je kartica napunjena mapama, tako da slobodnog prostora bas i nema. Kamera je dobra s tim da su za ovu kategoriju telefona mogli montirati xenon blic a ne onu diodu tako da slike u uslovima sa slabim osvjetljenjem i nisu neko ostvarenje. Display je odlican s tim da treba malo vremena za navikavanje na orijetaciju. Qwerty tastatura jhe vrlo dobro odrađena i mece biti problema sa koristenjem iste. Baterija je prava centrala i nece vas ostaviti na cjedilu.

Sretno svim koji je imaju ili namjeravaju nabaviti.

:thumbup:

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 07/02/2011 10:11

Govoriti da je N72 strava telefon u vrijeme androida i iPhone-a je... heh, smijesno.
Jedino pozitivno na tom telefonu ja vidim bateriju, ostalo... 3 godine iza konkurencije.
All nokia 'arane, nema boljeg telefona. Kao sto od golfa nema bolje auta... samo sto golf drzi korak s konkurencijom :-D

zateznistub
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Post by zateznistub » 07/02/2011 10:17

susc_ovjek wrote:Govoriti da je N72 strava telefon u vrijeme androida i iPhone-a je... heh, smijesno.
Jedino pozitivno na tom telefonu ja vidim bateriju, ostalo... 3 godine iza konkurencije.
All nokia 'arane, nema boljeg telefona. Kao sto od golfa nema bolje auta... samo sto golf drzi korak s konkurencijom :-D

Pojasni i objasni, nama ne upucenima, po cemu je telefon 3 godine iza konkurencije? koje su prednosti androida?
Porediti iphone sa E72 moze neko ko je totalna neznalica u polju telekomunikacija! Malo se edukuj pa onda postavljaj komentare,

haj zdra'o

Qler

Post by Qler » 07/02/2011 10:30

susc_ovjek wrote:Govoriti da je N72 strava telefon u vrijeme androida i iPhone-a je... heh, smijesno.

:run:

amar007

Post by amar007 » 07/02/2011 10:33

Zasto svi toliko mrze iPhone? Ja smatram da je u redu da i homoseksualci imaju svoj brand telefona.. :oops:

Dr.Mr.Fr.

Post by Dr.Mr.Fr. » 07/02/2011 10:37

Qler wrote:

:run:

Image

Qler

Post by Qler » 07/02/2011 10:37

amar007 wrote:Zasto svi toliko mrze iPhone? Ja smatram da je u redu da i homoseksualci imaju svoj brand telefona.. :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Samo citiram sa ovim smajlijima :D

Onaj gigant sto poredi iPhone i ozbiljan poslovni telefon, neka ide placati harac Jobsu :D

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 07/02/2011 10:43

zateznistub wrote:

Pojasni i objasni, nama ne upucenima, po cemu je telefon 3 godine iza konkurencije? koje su prednosti androida?
Porediti iphone sa E72 moze neko ko je totalna neznalica u polju telekomunikacija! Malo se edukuj pa onda postavljaj komentare,

haj zdra'o

Izivini edukovani guruu za mobitele. Izvinite vasa visosti.
Prednosti androida u odnosu na symbian?!?! Jel' se zezas?! Al' stvarno jel' se zezas? Pa evo krenuo sam pisat, al' bolje je ovako.

Prednosti Symbian-a u odnosu na Android:

Eto, to bi bila lista prednosti. Znaci nista, zaostalo al' totalno, od UI-a, preko performansi, do prakticnosti pa sve do ponude aplikacija za tu platformu.
Za one koji govore kako im ne trebaju aplikacije i sta sve ne, e pa da vam kazem da je Nokia mislila da vam treba kad vam je prodala taj mobitel po toj cijeni, jer da nije, nebi bi na symbian platformi.
Znaci, pomirite se da je symbian davno prevaziden i da ako nokia nesto novo ne napravi uskoro.. neslavno ce zavrsit.

I ja, ja onako usput napisah iPhone, a vas odma upali iPhone... kako nekog moze toliko nervirat taj telefon? Ja uopste nisam fun tog telefona, al' jednostavno bolji je, pogotovo od zaostale N72.

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 07/02/2011 10:47

Qler wrote:
amar007 wrote:Zasto svi toliko mrze iPhone? Ja smatram da je u redu da i homoseksualci imaju svoj brand telefona.. :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Samo citiram sa ovim smajlijima :D

Onaj gigant sto poredi iPhone i ozbiljan poslovni telefon, neka ide placati harac Jobsu :D

Gigant ne placa harac, ima nesto drugo.
Dugogodisnji fan nokie, al' fakat... odavno vec nisu konkurentni, budite realni.
Last edited by susc_ovjek on 07/02/2011 11:11, edited 1 time in total.

Qler

Post by Qler » 07/02/2011 10:51

Vidi symbian je OS koji je sa poslovne strane odlican. Android je odlican OS isto, i privlacniji je mladima, i sirim nardonim masama. Ali sama Nokia E72 je napravljena tako da bude ultimativni poslovni telefon. Ono sto treba jednom ozbiljnom biznismenu, poslovnom covjeku kojem telefon nije sminka, ne zanima ga sto ima 10000000 appsa na netu jer on koristi 3 koje kad koristi treba da rade najbolje moguce. E tu E72 briljira. To je razlika. Niko ne kaze da je symbian bolji od androida. Ali E72 je vrhunski telefon za ono za sta mu je namjena.

E sad, ja nosam N8, symbian ^3, meni odlican, djevojka ima HTC Legend, 2.2 Froyo Android, ja ga snimio, super OS, nema sta, aplikacija, zezancija, ali opet, meni ne odgovara. Meni ono sto treba N8 pruza daleko bolje. Dobra kamera, dobar display, hardware daleko iznad ostalih, symbian ima sve aplikacije koje meni trebaju, i koje koristim, quick office, adobe reader, duckto, garmin, imam HDMI izlaz, HD video, jednostavno, telefon je bas onakav kakav meni treba. Sto znaci, sve je stvar ukusa i do individue je. Sta ko voli. Ima ljudi vole i klasicne dumb telefone, a ima ih vole i iPhone :D

swirl

Post by swirl » 07/02/2011 11:02

Imam E72, i super mi je, prezadovoljna sam. Ali, kad bih mogla, voljela bih imati I Phone 4, meni je super taj telefon.

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 07/02/2011 11:05

Qler wrote:Vidi symbian je OS koji je sa poslovne strane odlican. Android je odlican OS isto, i privlacniji je mladima, i sirim nardonim masama. Ali sama Nokia E72 je napravljena tako da bude ultimativni poslovni telefon. Ono sto treba jednom ozbiljnom biznismenu, poslovnom covjeku kojem telefon nije sminka, ne zanima ga sto ima 10000000 appsa na netu jer on koristi 3 koje kad koristi treba da rade najbolje moguce. E tu E72 briljira. To je razlika. Niko ne kaze da je symbian bolji od androida. Ali E72 je vrhunski telefon za ono za sta mu je namjena.

Kaze, i to mi rece da se edukujem zato sto pojma nemam.

Qler wrote:E sad, ja nosam N8, symbian ^3, meni odlican, djevojka ima HTC Legend, 2.2 Froyo Android, ja ga snimio, super OS, nema sta, aplikacija, zezancija, ali opet, meni ne odgovara. Meni ono sto treba N8 pruza daleko bolje. Dobra kamera, dobar display, hardware daleko iznad ostalih, symbian ima sve aplikacije koje meni trebaju, i koje koristim, quick office, adobe reader, duckto, garmin, imam HDMI izlaz, HD video, jednostavno, telefon je bas onakav kakav meni treba. Sto znaci, sve je stvar ukusa i do individue je. Sta ko voli. Ima ljudi vole i klasicne dumb telefone, a ima ih vole i iPhone :D

Upravo mislim daje android puno bolji kada je rijec o poslovnim stvarima. Evo iz mog ugla.

- VPN support je stvar koja mi treba svakondnevno, sa E72 nisam imao prijatno iskustvo uspostavljanja VPN veze nakon sto sam 2 sata izgubio da nadjem pravog klijenta, konfigurisem ga i testiram.
- Mailing kod nokie i symbina je daleko komplikovanij/sporiji i sa manje kontrole od Androida koji je Google-ov OS i koji je Gmail iliti GoogleApps napravio tako prirodnim na androidu da jednostavno ne mozes poredit druge. Znaci kod sybiana mail aplikacija je spora, nepregledna, pretraga je uzasna i ja, jesam li reko spora? Covjece dok dodjem do 5 neprocitanog mail-a zaboravim i sta hocu. Uostalom i ova tema govori o mail problemima na N72
- Kontrola racunara sa mog android telefona je jednostavna, brza i stabilna za razliku od nokie.
- Kontakti i upravljanje kontaktima na androidu je... skoro pa savrsenstvo, jednostavno uneses podatke raznih accounta, telefon ih za tebe sam sinhronizira i sad bez dodatnog unosenja imam za sve konakte vise od samo telefonskog broja, tu je i rodjendan, mail sa googla, slika sa facebooka, zadnji tweet sa twitera, informacije o zadnjem blog-u i stasvene. Mozda ovo nije interesantno svima, ali ako pricamo u poslovnom kontekstu, onda je bitno.
- Ja isto tako koristim aplikacije za finansijsku organizaciju, i na androidu imam savresno dobru free aplikaciju, za nokiu je jos nema. (Nije je bilo prije mjesec, kad sam imo nokiu).
- Plus razne druge prednosti u odnosu na N72 koji ima mali display za sve ono sta bi meni trebalo.

To je ono sto mi brzinski pada na pamet kada su u pitanju poslovne stvari... al' sta ja znam ja sam needukovana neznalica iz oblasti telekomunikacija, da ne govorimo da su mobiteli danas daleko izvan uskog okvira telekomunikacija!
Last edited by susc_ovjek on 07/02/2011 11:18, edited 1 time in total.

Post Reply