Nokia - Android

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#126 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Koliko sam ja vidio na linku koji si stavio, problem imaju ljudi sa ta-1050.

Međutim, interesantno mi je što je jedan napisao kada je izvadio sim karticu i odradio factory reset, dobio je update. Znači moguće da zavisi i od operatera (ako je tačno što je napisao).

Ali još uvijek čekam da se jave forumaši koji su uzeli u telecomu 6.1, kad su uzeli i koja verzija mobitela, ta-1050 ili ta-1043.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#127 Re: Nokia - Android

Post by sencobih »

Sa ovim Nokia telefonima dolazi i neograničena količina memorije na guglu za prebacivanje slika i videa, i to je pravo dobra stvar. Zna li neko kako se prilazi tim slikama sa drugog uređaja, računara ili sl. ili se može prići samo sa ovog matičnog uređaja s kog su slike i prebacivane?
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#128 Re: Nokia - Android

Post by RPM »

Quaresma wrote:Problem je taj firmware ili build number sa A ili B serijom. Dakle to moze biti 222ASP01 ili 222BSP0.

Vjerovatno je stari batch u pitanju. Zasto Nokija ih ne apdejta nemam pojma. Ako se sjecam sto sam citao, neki su mozda i pronasli nacin kako apdejtovati na july, ali to je jedva ispalo.

Ovo je valjda vezano za TA-1043 modele.


Siromašan je community, a modovi ne odgovaraju na zvanicnom supportu.

evo jos jedna tema sa supporta gdje su ljudi zapeli na junskom patchu.

zato sam pitao ko je uzeo telefon iz telekoma i da mi napise koji je build number.

Oni sto zavrsavaju sa E izgleda da nemaju problema

HMD bi trebao da ponudi factory images kao google za Nexus/pixel uredjaje. I rijesen problem, ali kakvi.
Mislim da je problem s modelima radjenim za kinesko tržište kojima su neki dileri preyebali ROM (dodali još jezika) pa ih prodavali u EU ... S modelima BH Telecoma nema problema. Ako je orginalni bootloader orkljucavan radi modifikacije originalnog ROMa taj model vise ne prima update.

Moze se skinuti orginalni ROM ali Nokia ne da otkljucati bootloader tako da je dzaba prica, nema flashovanja.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#129 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

RPM wrote:
Quaresma wrote:Problem je taj firmware ili build number sa A ili B serijom. Dakle to moze biti 222ASP01 ili 222BSP0.

Vjerovatno je stari batch u pitanju. Zasto Nokija ih ne apdejta nemam pojma. Ako se sjecam sto sam citao, neki su mozda i pronasli nacin kako apdejtovati na july, ali to je jedva ispalo.

Ovo je valjda vezano za TA-1043 modele.


Siromašan je community, a modovi ne odgovaraju na zvanicnom supportu.

evo jos jedna tema sa supporta gdje su ljudi zapeli na junskom patchu.

zato sam pitao ko je uzeo telefon iz telekoma i da mi napise koji je build number.

Oni sto zavrsavaju sa E izgleda da nemaju problema

HMD bi trebao da ponudi factory images kao google za Nexus/pixel uredjaje. I rijesen problem, ali kakvi.
Mislim da je problem s modelima radjenim za kinesko tržište kojima su neki dileri preyebali ROM (dodali još jezika) pa ih prodavali u EU ... S modelima BH Telecoma nema problema. Ako je orginalni bootloader orkljucavan radi modifikacije originalnog ROMa taj model vise ne prima update.

Moze se skinuti orginalni ROM ali Nokia ne da otkljucati bootloader tako da je dzaba prica, nema flashovanja.
Javio se lik na temi koji je kupio (navodno) u bh telecomu i nema ažuriranje, jer ima taj build number.

Ja pitam već nekoliko puta, koji modeli se nude u bh telecomu, zar je to problem napisati? Evo i @quaresma ima iz bht nokiu 6.1 za poklona nekom i neće da napiše koji je model :)
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#130 Re: Nokia - Android

Post by jarobot »

sencobih wrote:Sa ovim Nokia telefonima dolazi i neograničena količina memorije na guglu za prebacivanje slika i videa, i to je pravo dobra stvar. Zna li neko kako se prilazi tim slikama sa drugog uređaja, računara ili sl. ili se može prići samo sa ovog matičnog uređaja s kog su slike i prebacivane?
Pa isto otvaraš u Google photo. Ja imam i mate 10 pro i otvaram Google photo i tamo su slike sa nokie i mate.
Moraš se prijaviti sa Google računom
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#131 Re: Nokia - Android

Post by sencobih »

jarobot wrote:
sencobih wrote:Sa ovim Nokia telefonima dolazi i neograničena količina memorije na guglu za prebacivanje slika i videa, i to je pravo dobra stvar. Zna li neko kako se prilazi tim slikama sa drugog uređaja, računara ili sl. ili se može prići samo sa ovog matičnog uređaja s kog su slike i prebacivane?
Pa isto otvaraš u Google photo. Ja imam i mate 10 pro i otvaram Google photo i tamo su slike sa nokie i mate.
Moraš se prijaviti sa Google računom
aha logično.ok.hvala
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#132 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

agent_zero wrote:
Javio se lik na temi koji je kupio (navodno) u bh telecomu i nema ažuriranje, jer ima taj build number.

Ja pitam već nekoliko puta, koji modeli se nude u bh telecomu, zar je to problem napisati? Evo i @quaresma ima iz bht nokiu 6.1 za poklona nekom i neće da napiše koji je model :)

Mislim da je TA-1043 jGlobalna verzija.

Kod mene je ta, odnosno kod sviju koji su kupili u BH Telecomu, build number ne znam, nisam jos upalio telefon, nije do mene.
RPM wrote:
Mislim da je problem s modelima radjenim za kinesko tržište kojima su neki dileri preyebali ROM (dodali još jezika) pa ih prodavali u EU ... S modelima BH Telecoma nema problema. Ako je orginalni bootloader orkljucavan radi modifikacije originalnog ROMa taj model vise ne prima update.

Moze se skinuti orginalni ROM ali Nokia ne da otkljucati bootloader tako da je dzaba prica, nema flashovanja.

Opet ponavljam, sa onim buildom ima problem, ne idu nadogradnje, vec se jedan javio sa tim istim build numberom i nema nadogradnji, postavljao sam i linkove sa nokia supporta gdje se ljudi zale kako nema nadogradnji.

dalje, ima nacina da se otkljuca bootloader, mislim da se nesto malo placa, nije zvanicno, ali se moze otkljucati, mogu se i flashati firmwarei mislim da se program zove phoenix koji se takodjer placa.

Ja sam mislio da su sve Nokije 6.1 zahvacene tim buildom, medjutim eto javio se drugi forumas i rekao da nema problema da je na august security patchu.


Vise oko flashanja bootloadera ima na xda, nadje se rijesenje za sve, ali posto hmd ne nudi zvanicno otkljucavanje bootloadera, taj potez u startu odbija neke vrhunske developere.

Francis Franco koji stoji iza FrancoKernel-a se zalio prosle godine kako Xiaomi tada nije bio izbacio Kernel Source code za Mi A1, kako bi on se mogao baciti na posao. To su i novinari popratili pa je Xiaomi izbacio nakon sedmicu dvije.

Kamo srece da nas HMD obraduje sa jednim dobrim alatom za flashanje, nesto tipa odin ili mozda kao XperiFirm + Xperia Companio je ekstra stvar. Ali to je za sada nemoguce.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#133 Re: Nokia - Android

Post by strongmen »

Xiaomi Mi A2 vs. Nokia 7 Plus – Android One duel [Usporedni test]
https://www.smartphonehrvatska.com/2018 ... edni-test/
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#134 Re: Nokia - Android

Post by sencobih »

Dođe ažuriranje nokia kamere, sad je hamam pa ista kao Google kamera , barem po izgledu
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#135 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

sencobih wrote:Dođe ažuriranje nokia kamere, sad je hamam pa ista kao Google kamera , barem po izgledu
Koji mob, 7 plus?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#136 Re: Nokia - Android

Post by sencobih »

agent_zero wrote:
sencobih wrote:Dođe ažuriranje nokia kamere, sad je hamam pa ista kao Google kamera , barem po izgledu
Koji mob, 7 plus?
Da
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#137 Re: Nokia - Android

Post by high_volume »

Nokia 7 Plus od septembra dobija Android 9 Pie
HMD Global je obećao da će sve svoje Nokia telefone ažurirati na Android 9.0 Pie verziju operativnog sistema, a za sada CEO Nokie je potvrdio da će Nokia 7 Plus model biti prvi koji će dobiti pomenuto ažuriranje.
https://9to5google.com/2018/08/21/andro ... september/
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 402
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#138 Re: Nokia - Android

Post by rahmetli dedo »

rahmetli dedo wrote:Nokia 6.1
Dobio prekjuce, uzeta u BHT
Danas upalio prvi put, apdejtovavala se vazdan

i na kraju

Build Number 00WW_2_22E SP02
Security patch level August 1, 2018
Android 8.1.0
i da dodam
Nokia 6.1 TA1043 DS 3/32
ovako pise na kutiji, nemam pojma sta je, ako nekome pomaze, super.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#139 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Hvala za info, to je to dakle, TA-1043 nema nikakvih problema.

Nego šta vam piše u garantnom, ko je ovlašteni servis, nije valjda Agramservis? :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#140 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#141 Re: Nokia - Android

Post by strongmen »

valjda će sad počet ugrađivat prvoklasne kamere
HMD Global postao vlasnik PureView zaštitnog znaka
https://mob.hr/hmd-global-postao-vlasni ... nog-znaka/
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#142 Re: Nokia - Android

Post by diablobih »

Pa @agent_zero je vec rekao to...
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#143 Re: Nokia - Android

Post by ITNet »

Kod mene je 6.1 TA-1043
Uzeo kod distribureta direktno ima vec par mjeseci(imam neku semu) iz nekog buncha sto su narucivali za neki od telecoma Mtl ili Bht.
Juce 2 update-a od 70+ i 100+ mb
01.08.2018 Security patch
Build Number 00WW_2_22E SP02
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#144 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

ITNet wrote:Kod mene je 6.1 TA-1043
Uzeo kod distribureta direktno ima vec par mjeseci(imam neku semu) iz nekog buncha sto su narucivali za neki od telecoma Mtl ili Bht.
Juce 2 update-a od 70+ i 100+ mb
01.08.2018 Security patch
Build Number 00WW_2_22E SP02
Imaš li još tu šemu da i ja pazarim? :)
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#145 Re: Nokia - Android

Post by ITNet »

agent_zero wrote:
ITNet wrote:Kod mene je 6.1 TA-1043
Uzeo kod distribureta direktno ima vec par mjeseci(imam neku semu) iz nekog buncha sto su narucivali za neki od telecoma Mtl ili Bht.
Juce 2 update-a od 70+ i 100+ mb
01.08.2018 Security patch
Build Number 00WW_2_22E SP02
Imaš li još tu šemu da i ja pazarim? :)
nema telefona, to samo bilo par komada viska
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#147 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Ništa meni ipak ovaj put od Nokie 6.1., iako mi je prvi izbor bila.

Na piku je oskudica operaterskih, a ove što prodaju pik "radnje" su sve kineske TA-1054.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#148 Re: Nokia - Android

Post by jarobot »

agent_zero wrote:Ništa meni ipak ovaj put od Nokie 6.1., iako mi je prvi izbor bila.

Na piku je oskudica operaterskih, a ove što prodaju pik "radnje" su sve kineske TA-1054.
Ja prije 7 dana kupio na piku nokiu 8 za 500 km iz eroneta nova sa dvije godine garancije. Telefon je malo reći dobar od dozajna izrade a sw na čistom androidu leti. Kamera jako dobra i ide i gcam mod za snapdragon 835. Jedna od boljih kupovina koje sam naprabio
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#149 Re: Nokia - Android

Post by semirsar »

jarobot wrote:
agent_zero wrote:Ništa meni ipak ovaj put od Nokie 6.1., iako mi je prvi izbor bila.

Na piku je oskudica operaterskih, a ove što prodaju pik "radnje" su sve kineske TA-1054.
Ja prije 7 dana kupio na piku nokiu 8 za 500 km iz eroneta nova sa dvije godine garancije. Telefon je malo reći dobar od dozajna izrade a sw na čistom androidu leti. Kamera jako dobra i ide i gcam mod za snapdragon 835. Jedna od boljih kupovina koje sam naprabio
Cestitam :thumbup:
https://www.balkangadgets.com/zasto-ne- ... i-nokia-8/
bas se pitam da li je ovo tacno? :?
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#150 Re: Nokia - Android

Post by nivla »

semirsar wrote:
jarobot wrote:
agent_zero wrote:Ništa meni ipak ovaj put od Nokie 6.1., iako mi je prvi izbor bila.

Na piku je oskudica operaterskih, a ove što prodaju pik "radnje" su sve kineske TA-1054.
Ja prije 7 dana kupio na piku nokiu 8 za 500 km iz eroneta nova sa dvije godine garancije. Telefon je malo reći dobar od dozajna izrade a sw na čistom androidu leti. Kamera jako dobra i ide i gcam mod za snapdragon 835. Jedna od boljih kupovina koje sam naprabio
Cestitam :thumbup:
https://www.balkangadgets.com/zasto-ne- ... i-nokia-8/
bas se pitam da li je ovo tacno? :?
za 500-600km koliko nokia 8 kosta nova kod nas nema boljeg mobitela, pa ni one plusa
meni je prednost cisi android jer su dugo zagarantovane nadogradnje na novije android verzije
ovi prevodioci sa balkangadgetsa nisu ovaj telefon ni u izlogu vidjeli, istina je samo da ne vrijedi dati 1200km ali kad govorimo o 600km gledajuci komplet uredjaj boljeg i novog za te pare nema
Post Reply