Nokia - Android

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#101 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#102 Re: Nokia - Android

Post by high_volume »

Gdje u Sarajevu da kupim silikon masku za Nokia 7 PLus?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#103 Re: Nokia - Android

Post by jarobot »

high_volume wrote:Gdje u Sarajevu da kupim silikon masku za Nokia 7 PLus?
Zsr ti nije došla u pakovanju ?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#104 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Čudi me da po piku još nema ovih novih nokia od operatera... prošle generacije je odmah bilo dosta po oglasima.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#105 Re: Nokia - Android

Post by strong69 »

agent_zero wrote:Čudi me da po piku još nema ovih novih nokia od operatera... prošle generacije je odmah bilo dosta po oglasima.
Nema ih na stanju u BH Telecomu trenutno nikako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#106 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

strong69 wrote:
agent_zero wrote:Čudi me da po piku još nema ovih novih nokia od operatera... prošle generacije je odmah bilo dosta po oglasima.
Nema ih na stanju u BH Telecomu trenutno nikako.
Ni 6.1?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#107 Re: Nokia - Android

Post by avaks »

Za koji dan predstavljanje:
https://www.smartphonehrvatska.com/2018 ... i-nokia-9/

Mogla bi 9ka da bude zvijer :thumbup:
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#108 Re: Nokia - Android

Post by ITNet »

Quaresma wrote:ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
Jok, jos uvijek je onaj od juna
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#109 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

ITNet wrote:
Quaresma wrote:ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
Jok, jos uvijek je onaj od juna
uh, znaci onaj model sto ne dobija apdejte (do sada)

btw jel mozes molim te staviti koji je build number, ili mi reci odmah koji je model po slovima, A ili B
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#110 Re: Nokia - Android

Post by strong69 »

agent_zero wrote:
strong69 wrote:
agent_zero wrote:Čudi me da po piku još nema ovih novih nokia od operatera... prošle generacije je odmah bilo dosta po oglasima.
Nema ih na stanju u BH Telecomu trenutno nikako.
Ni 6.1?
Ne znam za 6.1. Prijatelj je htio uzeti 7 Plus preko firme i iz Telekoma mu dostavili spisak dostupnih telefona medju kojima nije bilo 7 Plus, odnosno bio jedan koji je rezervisan takodje za pravno lice.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#111 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Quaresma wrote:
ITNet wrote:
Quaresma wrote:ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
Jok, jos uvijek je onaj od juna
uh, znaci onaj model sto ne dobija apdejte (do sada)

btw jel mozes molim te staviti koji je build number, ili mi reci odmah koji je model po slovima, A ili B
o čemu pričaš?

EU verzija redovno dobija ažuriranja, jedino kineska verzija (zbog poznatog kineskog stava spram, google servisa) ne dobija odmah ažuriranja. kod svih operatera je EU verzija.
User avatar
Libyano
Posts: 458
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#112 Re: Nokia - Android

Post by Libyano »

U BHT je Nokia 7Plus razgrabljena brzo, velika je potražnja bila za njom. Ja sam u 2 Poslovnice išao dok nisam našao jednu, i to predzadnja ostala.
I u paketu dođe silikonska maska, ali je teško naći staklo zaštitno za nju, još uvijek nemaju svugdje.

Za moj pojam telefon je super, svi parametri za jednom prosječnog korisnika su ispunjeni, baterija traje dosta dugo, brz, čitač otiska precizan i brz...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#113 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

agent_zero wrote:
o čemu pričaš?

EU verzija redovno dobija ažuriranja, jedino kineska verzija (zbog poznatog kineskog stava spram, google servisa) ne dobija odmah ažuriranja. kod svih operatera je EU verzija.
U build numberu, imaju neke verzije sa A i B slovima, tj ti modeli nisu dobili nove security patcheve od juna, a valjda sa C dobivaju redovno.

U tome je stvar, zato sam i trazio koji je build number da znam


Imam i ja nokiju 6.1 neraspakovanu, ali necu da je otvorim jer nije meni jos namjenjena vec drugoj osobi, svakako cu ja telefon stimati kad dodje vrijeme za otpakiranje, pa sam htio da znam da li je stigao update za august pa da ga odmah apdejtam i da format opalim pa da nacisto ide sve od pocetka.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#114 Re: Nokia - Android

Post by sencobih »

Libyano wrote:U BHT je Nokia 7Plus razgrabljena brzo, velika je potražnja bila za njom. Ja sam u 2 Poslovnice išao dok nisam našao jednu, i to predzadnja ostala.
I u paketu dođe silikonska maska, ali je teško naći staklo zaštitno za nju, još uvijek nemaju svugdje.

Za moj pojam telefon je super, svi parametri za jednom prosječnog korisnika su ispunjeni, baterija traje dosta dugo, brz, čitač otiska precizan i brz...
po meni je dodatno zaštitno staklo bezveze kad je telefon zaštićen fabricki sa glass3 lli 4. hem ostanu balončici, hem to dodatno staklo vrlo brzo ispuca , ružno ga vidjeti. A ne do Bog da padne na displej neće mu pomoći ništa. Nikad ništa lijepio nisam i nikad se staklo nije izgrebalo ni sekunde, doduše i ne držim ga zajedno u dzepu sa ključem ili kakvim šarafima
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#115 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

to staklo nikad nije samo od sebe puklo, a opet i sluzi u slucaju pada da stiti koliko toliko glavni display.

jako fina stvar, koristio nekada davno za druge telefone, dok nisu počelli svi to praviti, pa onda molis Boga da dobijes pravi koji ce zapravo sve prekriti, a dosta tome su kumovali meni retardirani 2.5D displayi.

Milina bilo koristiti meni na Xperiji Z5 koja ima skroz ravan display.
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#116 Re: Nokia - Android

Post by ITNet »

Quaresma wrote:
ITNet wrote:
Quaresma wrote:ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
Jok, jos uvijek je onaj od juna
uh, znaci onaj model sto ne dobija apdejte (do sada)

btw jel mozes molim te staviti koji je build number, ili mi reci odmah koji je model po slovima, A ili B
00WW222ASP01
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#117 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

evo šta mi je jedan lik napisao
Yes and Factory reset and VPN and Swap with another sim card and a mix of all of this.
The fact is that Nokia didn't release any update for the A buid's variant of the 6.1, despite it's an Android One version.
kod tebe je bas taj A model, odnosno svi u telekomu su ti modeli, najvjerovatnije dok se neko drugi ne javi i ne napise drugacije

a HMD se jos nije oglasio povodom ovog problema
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 402
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#118 Re: Nokia - Android

Post by rahmetli dedo »

Nokia 6.1
Dobio prekjuce, uzeta u BHT
Danas upalio prvi put, apdejtovavala se vazdan

i na kraju

Build Number 00WW_2_22E SP02
Security patch level August 1, 2018
Android 8.1.0
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#119 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Quaresma wrote:
agent_zero wrote:
o čemu pričaš?

EU verzija redovno dobija ažuriranja, jedino kineska verzija (zbog poznatog kineskog stava spram, google servisa) ne dobija odmah ažuriranja. kod svih operatera je EU verzija.
U build numberu, imaju neke verzije sa A i B slovima, tj ti modeli nisu dobili nove security patcheve od juna, a valjda sa C dobivaju redovno.

U tome je stvar, zato sam i trazio koji je build number da znam


Imam i ja nokiju 6.1 neraspakovanu, ali necu da je otvorim jer nije meni jos namjenjena vec drugoj osobi, svakako cu ja telefon stimati kad dodje vrijeme za otpakiranje, pa sam htio da znam da li je stigao update za august pa da ga odmah apdejtam i da format opalim pa da nacisto ide sve od pocetka.
Nema ti to veze, sve EU verzije dobijaju otprilike isto nadogradnju. Koristio sam prošlu generaciju i znam vrlo dobro. Razlike kad ko dobije može samo biti ovisno o regionu i da li je single ili dual sim, ali sve EU verzije dobijaju iste nadogradnje.

Ne može ti još doći za august, nisu ovo pixeli, krajem mjeseca dolazi za tekući mjesec, tako je kod android one.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#120 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

ovo je problem te serije, bujrum pa googlaj, i vidjeces da sa korisnici sa navedenim uredjajima nemaju nadogradnju

i kazes nema veze, da nema veze, ne bi ostali na junskom security patchu, nego bi bar dobily julski


HMD kad pusti za odredjene TA modele, svi dobiju bez delaya, kako su svi sa N7+ TA-1043 DS dobili august patch, tako sam i ja. Nije dosla notifikacija nego sam morao rucno cekirati update.

Ovo je sa Android One, tamo gdje kina ima veze, tu je vec mali problem sa apdejtima
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#121 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Quaresma wrote:ovo je problem te serije, bujrum pa googlaj, i vidjeces da sa korisnici sa navedenim uredjajima nemaju nadogradnju

i kazes nema veze, da nema veze, ne bi ostali na junskom security patchu, nego bi bar dobily julski


HMD kad pusti za odredjene TA modele, svi dobiju bez delaya, kako su svi sa N7+ TA-1043 DS dobili august patch, tako sam i ja. Nije dosla notifikacija nego sam morao rucno cekirati update.

Ovo je sa Android One, tamo gdje kina ima veze, tu je vec mali problem sa apdejtima
Nokie 6.1 koje se po piku prodaju od operatera su sve na julskom security patchu... augustovski će dobiti krajem augusta, početkom septembra. Ja ne znam ko to ima EU model od operatera, a da nije dobio julski security patch? I normalno da se treba odraditi "check for update", a ne samo čekati da sistem sam ponudi notifikaciju.

Šta konkretno da googlam, jer stvarno mi nije jasno o čemu govoriš.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#122 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

rahmetli dedo wrote:Nokia 6.1
Dobio prekjuce, uzeta u BHT
Danas upalio prvi put, apdejtovavala se vazdan

i na kraju

Build Number 00WW_2_22E SP02
Security patch level August 1, 2018
Android 8.1.0
Svaka čast, kod tebe čak i uranili... Ja na prošloj generaciji nikad nisam dobijao prije kraja mjeseca.

Eh sad, volio bih pojašnjenje onog što @Quaresma piše.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#123 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

pa evo, malo iznad vodila se diskusija
ITNet wrote:
Quaresma wrote:ims li ko Nokiju 6.1

jeste li dobili august security patch i mozete li napisati koji vam je build number?
Jok, jos uvijek je onaj od juna
ITNet wrote:00WW222ASP01
btw

evo ovde se javio mod sa nokijine stranice za podrsku

https://community.phones.nokia.com/supp ... 7000032407


Check your software build if its 2_22A_SP01 you won't get the July or August updates


Izgleda da samo sa ovim buildom je taj problem. Kao sto kolega gore ima iznad, vjerovatno ce ici na kraju direktno na android P

EDIT:

Nije mod sa foruma, obican korisnik odgovorio, no ipak i dalje stoji problem sa A i B buildovima koji su zaostali sa junskim patchom, kazu da su neki cak i dalje na maju.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#124 Re: Nokia - Android

Post by agent_zero »

Hajmo polako... prvo neka se jave forumaši koji su uzeli u bh telecomu nokiju 6.1.

Koji je model u pitanju, ta-1050 ili ta-1043?

Kad je ko uzeo, tj. kojeg datuma?

Šta je osnova za build number, nešto mora biti, oznaka modela, datum proizvodnje ili nešto treće?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#125 Re: Nokia - Android

Post by Quaresma »

Problem je taj firmware ili build number sa A ili B serijom. Dakle to moze biti 222ASP01 ili 222BSP0.

Vjerovatno je stari batch u pitanju. Zasto Nokija ih ne apdejta nemam pojma. Ako se sjecam sto sam citao, neki su mozda i pronasli nacin kako apdejtovati na july, ali to je jedva ispalo.

Ovo je valjda vezano za TA-1043 modele.


Siromašan je community, a modovi ne odgovaraju na zvanicnom supportu.

evo jos jedna tema sa supporta gdje su ljudi zapeli na junskom patchu.

zato sam pitao ko je uzeo telefon iz telekoma i da mi napise koji je build number.

Oni sto zavrsavaju sa E izgleda da nemaju problema

HMD bi trebao da ponudi factory images kao google za Nexus/pixel uredjaje. I rijesen problem, ali kakvi.
Post Reply