Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#76 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

dimnjacar wrote:
tempuser wrote:Stari internet 2007?
Stari internet je bio dobrih 10 godina ranije, drmao rok sa mirisom prosute pive, zesce i cigara, kad su tamo visili Aleksandra Stiglmajer, Vktor Ivanko, po kojem je nazvan i koktel, i slicna ekipa, a kasnije ga je preuzeo Rob Stokdejl. Na komadu avionskog krila su se gomilali toceni Budvajzeri... :-D
Sve nakon toga su novi Interneti.
U komšiluku Republičkog SUP-a, Sloge i Šahovskog kluba ..... :wink:
Ovo je bilo na Mdvoru. To je mogao biti ex Klub Novinara, kasnije "de luhe" Brajlovic cevabdzinica!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#77 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by ultima_palabra »

Silver and Smoke (bivši Podroom) je odličan ko voli elektroniku.

Aquarius mi je meh navečer... danju ok, pogotovo ljeti.

Sloga je bezveze još od 2005-06, jedino je ok kad je neki dobar koncert što je rijetko. Underground donekle podsjeća na staru Slogu.

Kako je sad u kinu Bosna, čuo sam da još lome ponedjeljkom? :D
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#78 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Sociolog »

tempuser wrote:
dimnjacar wrote:
tempuser wrote:Stari internet 2007?
Stari internet je bio dobrih 10 godina ranije, drmao rok sa mirisom prosute pive, zesce i cigara, kad su tamo visili Aleksandra Stiglmajer, Vktor Ivanko, po kojem je nazvan i koktel, i slicna ekipa, a kasnije ga je preuzeo Rob Stokdejl. Na komadu avionskog krila su se gomilali toceni Budvajzeri... :-D
Sve nakon toga su novi Interneti.
U komšiluku Republičkog SUP-a, Sloge i Šahovskog kluba ..... :wink:
Ovo je bilo na Mdvoru. To je mogao biti ex Klub Novinara, kasnije "de luhe" Brajlovic cevabdzinica!
Na Marin dvoru, gdje je s druge strane bio "The Club",sad DorianGray.Meni je bilo super u Internetu period 2004/08,bilo je dogadjaja za svacije eho,ja sam najvise volio Regge partije i neke aninimne reggee grupe iz Splita,puno ranije nego sam kasnije cuo za Tbf,i volio sam izlazit u Orange,kasnije se zvala i Kultura iza Markala tamo,kad se ide uz Dalmatinsku,desno jedno 70 metara,..tamo je bilo finih Rnb partija,koji je tad bio popularan pravac medju rajom do 26%27 godina.Uz duzno postovanje,meni je 29 godina,izlazim od 2003,aktivno meni se grad od recimo 2012 pravo poseljacio,i nazadovao +i ovenargile...mogu mislit kako je tek onda starijoj raji
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#79 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by statixx »

Dobar je bio Internet, ja sam zujao tamo prije 15-ak godina, bilo je dobrih house svirki.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#80 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by chengaba »

ultima_palabra wrote:Silver and Smoke (bivši Podroom) je odličan ko voli elektroniku.

Aquarius mi je meh navečer... danju ok, pogotovo ljeti.

Sloga je bezveze još od 2005-06, jedino je ok kad je neki dobar koncert što je rijetko. Underground donekle podsjeća na staru Slogu.

Kako je sad u kinu Bosna, čuo sam da još lome ponedjeljkom? :D
Neki dan odem u Kino Bosna ponedjeljkom, reko nisam bio 100 godina tamo, sigurno otkako je umro onaj iz tamburaša. Elem, turbofolk bend dere, sisa i košuljica na sve strane, atmosfera me podsjetila na Bazene prije jedno 10-15 godina. Nekome je to vrh, meni odron, a Seni izgleda svejedno dok kapa lova. ;)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#81 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

Sifra Relax nekad
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#82 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by The 51st State »

samo under.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#83 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by gidra »

_BataZiv_0809 wrote:
Gidra samo dobre trebe spominje :D

Nisi se jos znaci smirio :D

Maltene ostao je isti koncept kao prije desetak godina, samo su jedna mjesta zamjenjena drugim. Nema vise Jeza, Barlotija, Bakusa, Boema (dobro sad je Walter), sad su tu Taverna, Trezor, MyFace...
Kad si slobodan i mlad momak jedino me to zanima i tako rangiram kafanu, po ženama koje dolaze tu. Muzika, hrana manje bitno, sve mogu svariti :D , a piva i gin su svugdje isti..Zato je Taverna neprikosnovena u Sarajevu. Doduše tu ne može svako ni ući od mudonja (po voznom parku ispred srednje ekonomske se može i vidjeti ko tu zapravo i dolazi), žene puštaju sve.. I vazda je veći omjer žena, hajmo reći 30% muški, 70% žene ili 40-60... uglavnom uvijek je više žena, i to dobrih riba, problema nikad.

Trenutno u Sarajevu kreće jedan novi trend izlazaka, jbg nove generacije dolaze gdje se nargilhane (dudlaone, šišane) pretvaraju u večernjim satima u kafane. Sada je normalno vidjeti da u nargilhanama imate muziku uživo, alkohol (što do prije godinu nije bilo nigdje). I onda likovi zavaljeni u onim sećijama dudlaju ono crijevo, piju Belvedere, a curice plešu ko u kakvim kafanama...
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#84 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by gidra »

ultima_palabra wrote: Kako je sad u kinu Bosna, čuo sam da još lome ponedjeljkom? :D
u ponedjeljak zalutah tamo jer sam na godišnjem i ostadoh paff :shock: ..
Alternativnija raja koja pada u sevdah uz zvuke Šabana, Sinana, Šemse sa zidarskim pivama u rukama. Muzika identična kao u Bosni na Ilidži. Lokal krcat, ispadaju ljudi.
dimnjacar
Posts: 138
Joined: 30/11/2016 15:34

#85 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by dimnjacar »

tempuser wrote:
dimnjacar wrote:
tempuser wrote:Stari internet 2007?
Stari internet je bio dobrih 10 godina ranije, drmao rok sa mirisom prosute pive, zesce i cigara, kad su tamo visili Aleksandra Stiglmajer, Vktor Ivanko, po kojem je nazvan i koktel, i slicna ekipa, a kasnije ga je preuzeo Rob Stokdejl. Na komadu avionskog krila su se gomilali toceni Budvajzeri... :-D
Sve nakon toga su novi Interneti.
U komšiluku Republičkog SUP-a, Sloge i Šahovskog kluba ..... :wink:
Ovo je bilo na Mdvoru. To je mogao biti ex Klub Novinara, kasnije "de luhe" Brajlovic cevabdzinica!
Očito ne govorimo o istoj lokaciji i istoj kafani....ja sam mislio na prvi internet - prije nekih 20 i kusur godina, neposredno nakon rata, bio u onoj ulici koja vodi prema stepeništu i Klubu novinara (Brajlović) - Pruščakova se zove, a preko puta bočnog (službenog) ulaza u RSUP - MUP BiH.
Radio par godina, a onda je internet (ne znam da li je bilo neke veze između ova dva lokala) bio u bivšem RS-u (predratnom), odnosno sadašnjoj Maloj pivnici.
I ja svašta pamtim (a i svugdje sam se vucarao....) 8-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#86 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by _BataZiv_0809 »

gidra wrote: Kad si slobodan i mlad momak jedino me to zanima i tako rangiram kafanu, po ženama koje dolaze tu. Muzika, hrana manje bitno, sve mogu svariti :D , a piva i gin su svugdje isti..Zato je Taverna neprikosnovena u Sarajevu.
Pa bude li sta :mrgreen:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#87 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by gidra »

_BataZiv_0809 wrote:
gidra wrote: Kad si slobodan i mlad momak jedino me to zanima i tako rangiram kafanu, po ženama koje dolaze tu. Muzika, hrana manje bitno, sve mogu svariti :D , a piva i gin su svugdje isti..Zato je Taverna neprikosnovena u Sarajevu.
Pa bude li sta :mrgreen:
joj šuti, ne znam đe udaram više i šta kojoj petljam, a vazda i novih ima :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#88 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by klixoris »

ultima_palabra wrote:Silver and Smoke (bivši Podroom) je odličan ko voli elektroniku.
Mene je pravo iznenadio Silver & Smoke... Prije 15 dana me jedva natjerase da odemo tamo (ne volim mjesto jer je dugo imalo "kockasta glava" reputaciju) i sokirao sam se koliko su ga doveli u red. Normalna raja, normalne face, opusteno i ljubazno. Bas sam se pozitivno iznenadio :thumbup:

Inace, moje kote su Opera, Barhana, Underground, kod Zeljke u "The Bar" na Skenderiji (kod zgrade Hidrogradnje)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Tomahawk11 »

Batina Lancia pred Tavernom večeras, ko što gledam :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#90 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by _BataZiv_0809 »

gidra wrote:
Pa bude li sta :mrgreen:
joj šuti, ne znam đe udaram više i šta kojoj petljam, a vazda i novih ima :D
Imas respect za to :thumbup:

Sta znam ja sam do unazad 3-4 godine svaki vikend nastupao, a onda dodje pravosudni, raju manje vise izgubi svako od nas koji ode od kuce i tako... ali vracam se u zivot zadnjih mjeseci :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#91 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:Batina Lancia pred Tavernom večeras, ko što gledam :mrgreen:
Veceras ne, ali jedan od iducih vikenda svakako :D

Okupljaju li se forumasi ikako? Mozes i na pp :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#92 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Tomahawk11 wrote:Batina Lancia pred Tavernom večeras, ko što gledam :mrgreen:
Veceras ne, ali jedan od iducih vikenda svakako :D

Okupljaju li se forumasi ikako? Mozes i na pp :thumbup:
Slabo, bilo je pred Novu nešto, ja nisam bio u elementu.

Ako misliš na onu ekipu, ništa to.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#93 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by zomri »

Mislim da se danas ponovo otvara Rock Teatar na Čobaniji koji je u zadnjoj inkarnaciji bio turbo fazon. Valjda će sada ponovo pokušati vratiti mu stari sjaj, mada nešto sumnjam da to ima prođu danas. A i previše je kafana tog tipa u okruženju.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#94 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Mutivoda »

Al' kakvog su pjevaca imali u Dorianu, u dijelu restorana, sa tamburasima. DaBogsacuva. Ne znam koji ce im on djavo, bolje tamburasi sami onda.
Dorian - klub - bezveze. Doduse mozda je dobro mladjim generacijama. :D

Taverna, pivnice, pub (y) <3 (i poslije walter :oops: al tad ti je svejedno dje ides)
Nije lose ni u city pubu, al i tu zna biti guzva, ako je to problem.

I na Vilsu je tacno bolje preko dana, aliiii moze se i navece'

I laze ko ka'e da se nea gdje izac
Nije Beograd
Al' da je bas toliko bezveze - nije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#95 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by agent_zero »

zomri wrote:Mislim da se danas ponovo otvara Rock Teatar na Čobaniji koji je u zadnjoj inkarnaciji bio turbo fazon. Valjda će sada ponovo pokušati vratiti mu stari sjaj, mada nešto sumnjam da to ima prođu danas. A i previše je kafana tog tipa u okruženju.
Čuj to?

Bilo bi fino da se vrati na stare staze slave. :)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#96 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Challenger_ »

ultima_palabra wrote:Aquarius mi je meh navečer... danju ok, pogotovo ljeti.
Za dana, jašta, ljeti ljepota. Iako mi se počelo pričinjavati da se doza za kafu smanjuje pa kao da pijem naprstak. Nisam to rekao ni Alenu ni ženi mu iako se dobro znamo. I onda razgulim pjehoke do Swissotela, da probam kafu koju mi je nahvalio jedan poznanik. 3.5 marke čovječe, ali mislim da nema u gradu bolje.

Swissotel, moja nominacija za daleko najbolji esspresso u gradu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#97 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Challenger_ »

EDIT: Za iste pare (!) daleko najgora kafa, na aerodromu, što u prizemlju, što na spratu. Odron!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#98 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

dimnjacar wrote: Očito ne govorimo o istoj lokaciji i istoj kafani....ja sam mislio na prvi internet - prije nekih 20 i kusur godina, neposredno nakon rata, bio u onoj ulici koja vodi prema stepeništu i Klubu novinara (Brajlović) - Pruščakova se zove, a preko puta bočnog (službenog) ulaza u RSUP - MUP BiH.
Radio par godina, a onda je internet (ne znam da li je bilo neke veze između ova dva lokala) bio u bivšem RS-u (predratnom), odnosno sadašnjoj Maloj pivnici.
I ja svašta pamtim (a i svugdje sam se vucarao....) 8-)
Ne govorimo, ali znam na koju mislis. ;-)
U Pruscakovoj s lijeve strane, ulaz preko puta ulaza u garazu MUP-a, koliko se sjecam silazilo se niz stepenice, ali ne mogu da se zakunem da se zvao Internet.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#99 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Tuzla111 »

Gdje veceras sa djevojkom za malo mladju al ozbiljniju raju. Do 30 god
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#100 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Sunculish »

Internet, Kuk, Boemi i kod Reske i malo Estrada aaaaah, godine lijepe, godine mlade... :D Sada sam totalno van svih dešavanja ali bih se voljela isplesati tako u nekom dobrom klubu ko nekad...
Post Reply