Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#101 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by zomri »

agent_zero wrote:
zomri wrote:Mislim da se danas ponovo otvara Rock Teatar na Čobaniji koji je u zadnjoj inkarnaciji bio turbo fazon. Valjda će sada ponovo pokušati vratiti mu stari sjaj, mada nešto sumnjam da to ima prođu danas. A i previše je kafana tog tipa u okruženju.
Čuj to?

Bilo bi fino da se vrati na stare staze slave. :)
Teško. Nekad su živjeli od studentarije i srednjoškolaca navučenih na rock. U novim generacijama sve je manje "poštovalaca tog muzičkog izraza" tako da sumnjam, ali evo, možda me demantuju.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#102 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

Ne treba se u kucu zatvarati :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#103 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

Zadnji ratni i prvi poratni mjeseci, Kinema, Lisac, Epoha, nesto kasnije Ramona i Estrada, malo nize ona garnitura na Dolac Malti, Romini Tar, Kornet, Blue Point i poker sa Cengic Vile, Oda dok nije preselila kod Velane, Castello, No Name i SSH.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#104 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

zomri wrote: Teško. Nekad su živjeli od studentarije i srednjoškolaca navučenih na rock. U novim generacijama sve je manje "poštovalaca tog muzičkog izraza" tako da sumnjam, ali evo, možda me demantuju.
Laska 2 KM i opleti! :lol:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#105 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

tempuser wrote:Zadnji ratni i prvi poratni mjeseci, Kinema, Lisac, Epoha, nesto kasnije Ramona i Estrada, malo nize ona garnitura na Dolac Malti, Romini Tar, Kornet, Blue Point i poker sa Cengic Vile, Oda dok nije preselila kod Velane, Castello, No Name i SSH.
Zar nije Romini Tar malo kasnije bio,ili sam ja nesto pomiješao
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#106 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by _BataZiv_0809 »

Imate temu o starim sarajevskim kaficima pobogu
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#107 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

duga puska wrote:
tempuser wrote:Zadnji ratni i prvi poratni mjeseci, Kinema, Lisac, Epoha, nesto kasnije Ramona i Estrada, malo nize ona garnitura na Dolac Malti, Romini Tar, Kornet, Blue Point i poker sa Cengic Vile, Oda dok nije preselila kod Velane, Castello, No Name i SSH.
Zar nije Romini Tar malo kasnije bio,ili sam ja nesto pomiješao
Koliko se sjecam odmah poslije rata, mozda 96-ta. Drzao je lik koji je bio vlasnik Dzasta, bio uvoznik za Zippo, BiC ili tako nesto.
Sjecam se ljeta 95, Kornet adaptiran ko da je rat stao... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#108 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by bitanga_sa_otesa »

bio je romini tar ,sefko mislim drzao ..
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#109 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by xoklix »

_BataZiv_0809 wrote:
gidra wrote:
Pa bude li sta :mrgreen:
joj šuti, ne znam đe udaram više i šta kojoj petljam, a vazda i novih ima :D
Imas respect za to :thumbup:

Sta znam ja sam do unazad 3-4 godine svaki vikend nastupao, a onda dodje pravosudni, raju manje vise izgubi svako od nas koji ode od kuce i tako... ali vracam se u zivot zadnjih mjeseci :mrgreen:
Hajde bato u tavernu, gidra i ja te čekamo , sve žene :babinsin:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#110 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

tempuser wrote:
duga puska wrote:
tempuser wrote:Zadnji ratni i prvi poratni mjeseci, Kinema, Lisac, Epoha, nesto kasnije Ramona i Estrada, malo nize ona garnitura na Dolac Malti, Romini Tar, Kornet, Blue Point i poker sa Cengic Vile, Oda dok nije preselila kod Velane, Castello, No Name i SSH.
Zar nije Romini Tar malo kasnije bio,ili sam ja nesto pomiješao
Koliko se sjecam odmah poslije rata, mozda 96-ta. Drzao je lik koji je bio vlasnik Dzasta, bio uvoznik za Zippo, BiC ili tako nesto.
Sjecam se ljeta 95, Kornet adaptiran ko da je rat stao... :-)
Pa po Dzastu-Dzevadu se i orijentisem,jer sam sa njim mislim saradjivao iza dvijehiljadite,zato mislim da je tad nekad i otvoren, jer se sjecam kad je trebao otvoriti. Ali haj ga znaj. Ali da se zivoinovic ne ljuti bata, preporuka Aquarius,Staza,Trezor,Koloseum
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#111 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

duga puska wrote: Pa po Dzastu-Dzevadu se i orijentisem,jer sam sa njim mislim saradjivao iza dvijehiljadite,zato mislim da je tad nekad i otvoren, jer se sjecam kad je trebao otvoriti. Ali haj ga znaj. Ali da se zivoinovic ne ljuti bata, preporuka Aquarius,Staza,Trezor,Koloseum
Bio sigurno ranije otvoren, vezi me neki detalji za to mjesto, a sve se desavalo 96. Izvini Bato! :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#112 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by _BataZiv_0809 »

xoklix wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
gidra wrote:
Pa bude li sta :mrgreen:
joj šuti, ne znam đe udaram više i šta kojoj petljam, a vazda i novih ima :D
Imas respect za to :thumbup:

Sta znam ja sam do unazad 3-4 godine svaki vikend nastupao, a onda dodje pravosudni, raju manje vise izgubi svako od nas koji ode od kuce i tako... ali vracam se u zivot zadnjih mjeseci :mrgreen:
Hajde bato u tavernu, gidra i ja te čekamo , sve žene :babinsin:
Prozvat cu vas na razglas :thumbup:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#113 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

tempuser wrote:
duga puska wrote: Pa po Dzastu-Dzevadu se i orijentisem,jer sam sa njim mislim saradjivao iza dvijehiljadite,zato mislim da je tad nekad i otvoren, jer se sjecam kad je trebao otvoriti. Ali haj ga znaj. Ali da se zivoinovic ne ljuti bata, preporuka Aquarius,Staza,Trezor,Koloseum
Bio sigurno ranije otvoren, vezi me neki detalji za to mjesto, a sve se desavalo 96. Izvini Bato! :D
Tobeyarabi, ali hajde,neka ti bude kad si vec vezan za tu godinu :-D . Ja Maltu nisam ni prije rata mirisao,niti poslije rata, a ni sada, mada sam relativno blizu odrastao. Izvini Bato !
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#114 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

duga puska wrote: Tobeyarabi, ali hajde,neka ti bude kad si vec vezan za tu godinu :-D . Ja Maltu nisam ni prije rata mirisao,niti poslije rata, a ni sada, mada sam relativno blizu odrastao. Izvini Bato !
E jbga, jos malo pa 25 god od tad! :-)
Mozda se 96-97 nije zvao Romini Tar, mozda je u gazda drugi bio, ali je kafana radila i meni u glavi zavedena pod Romini Tar, pored Kapo drzao prvi KS.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#115 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

tempuser wrote:
duga puska wrote: Tobeyarabi, ali hajde,neka ti bude kad si vec vezan za tu godinu :-D . Ja Maltu nisam ni prije rata mirisao,niti poslije rata, a ni sada, mada sam relativno blizu odrastao. Izvini Bato !
E jbga, jos malo pa 25 god od tad! :-)
Mozda se 96-97 nije zvao Romini Tar, mozda je u gazda drugi bio, ali je kafana radila i meni u glavi zavedena pod Romini Tar, pored Kapo drzao prvi KS.
To ti kažem beže,radnja je bila,ali nije Romini Tar, a sjetiti cu se kako se zvala :-D . Znao sam i ja kafu iza rata tu srknuti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#116 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by tempuser »

duga puska wrote:
tempuser wrote:
duga puska wrote: Tobeyarabi, ali hajde,neka ti bude kad si vec vezan za tu godinu :-D . Ja Maltu nisam ni prije rata mirisao,niti poslije rata, a ni sada, mada sam relativno blizu odrastao. Izvini Bato !
E jbga, jos malo pa 25 god od tad! :-)
Mozda se 96-97 nije zvao Romini Tar, mozda je u gazda drugi bio, ali je kafana radila i meni u glavi zavedena pod Romini Tar, pored Kapo drzao prvi KS.
To ti kažem beže,radnja je bila,ali nije Romini Tar, a sjetiti cu se kako se zvala :-D . Znao sam i ja kafu iza rata tu srknuti.
Onda je do mene! :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#117 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam zamijenio kafice ,romini tar je bio prvi do one stare zgrade ,gdje je bila pivnica i jeste drzao dzevad brada iz sekretarijata,sefko je drzao kafic do korneta.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#118 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by duga puska »

bitanga_sa_otesa wrote:ja sam zamijenio kafice ,romini tar je bio prvi do one stare zgrade ,gdje je bila pivnica i jeste drzao dzevad brada iz sekretarijata,sefko je drzao kafic do korneta.
Pa ja,Dzevad je drzao Romini, ali kako se prije njega zvala ta radnja
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#119 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by bitanga_sa_otesa »

duga puska wrote: Pa ja,Dzevad je drzao Romini, ali kako se prije njega zvala ta radnja
ne sjecam se prije rata kako se zvala ,dzevad je 1995.sredio i otvorio tu radnju .znam da je prije rata jedan sto je radio s mojim starim to drzao,pitacu njega sutra jel se sjeca.
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#120 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Sociolog »

bitanga_sa_otesa wrote:
duga puska wrote: Pa ja,Dzevad je drzao Romini, ali kako se prije njega zvala ta radnja
ne sjecam se prije rata kako se zvala ,dzevad je 1995.sredio i otvorio tu radnju .znam da je prije rata jedan sto je radio s mojim starim to drzao,pitacu njega sutra jel se sjeca.
Moderacija,soory for off,sjeca li se iko ovdje od forumasha da je radila jedna od rijetkih slasticarni Mb 1995,na cengic vili 2,radila Asja,zivjela kod moje kuce kao podstanar,dosla 1995 u ratu :shock: :shock: meni cudno,da studira veterinu,kasnije ce 1998/99 postati miss kantona Sarajevo,ne zezam..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#121 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by bitanga_sa_otesa »

Sociolog wrote:
Moderacija,soory for off,sjeca li se iko ovdje od forumasha da je radila jedna od rijetkih slasticarni Mb 1995,na cengic vili 2,radila Asja,zivjela kod moje kuce kao podstanar,dosla 1995 u ratu :shock: :shock: meni cudno,da studira veterinu,kasnije ce 1998/99 postati miss kantona Sarajevo,ne zezam..
sjecam,jeste radila je slasticarna,mesa borancic gazda,asje se ne sjecam po imenu ...
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#122 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Sociolog »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sociolog wrote:
Moderacija,soory for off,sjeca li se iko ovdje od forumasha da je radila jedna od rijetkih slasticarni Mb 1995,na cengic vili 2,radila Asja,zivjela kod moje kuce kao podstanar,dosla 1995 u ratu :shock: :shock: meni cudno,da studira veterinu,kasnije ce 1998/99 postati miss kantona Sarajevo,ne zezam..
sjecam,jeste radila je slasticarna,mesa borancic gazda,asje se ne sjecam po imenu ...
Zar nisu oni albanci vlasnici? Ova je imala plave oci
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#123 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by bitanga_sa_otesa »

Sociolog wrote:
Zar nisu oni albanci vlasnici? Ova je imala plave oci
1995. vlasnik je bio borancic meša,nizi stariji covjek,procelav ,sijed..
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#124 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by Tuzla111 »

imate temu za stare kafane....
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#125 Re: Nocni zivot Sarajevo-izlasci, provod.

Post by alipasijaner »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sociolog wrote:
Zar nisu oni albanci vlasnici? Ova je imala plave oci
1995. vlasnik je bio borancic meša,nizi stariji covjek,procelav ,sijed..
Taj MB je slasticarna koju su prije rata drzali Mesa i Bakir, pa je pred rat otkupljuje Mesa i zadrzava joj naziv MB (imena oba sina pocinju na B), radila je cijeli rat, a i dan danas je drzi sa sinovima. Sjecam se da je radila nekakva plava djevojka, onako visa kratko osisana plava, ali ne mogu se sjetiti kako se zvala..
Post Reply