Noćni prevoz u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#51 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by nepass1 »

febo_acm wrote: 23/05/2021 15:08
XRPInfo wrote: 23/05/2021 15:04
febo_acm wrote: 23/05/2021 15:04 Bicemo zdraviji od setanja.
Tačno, ali ne ako se mora 5km šetat :-) a i turistima sumnjam da je do setnje
Ma to je 5-6 KM taksijem. Realno, sumnjam da ce neko biti do 2-3 ujutru u gradu i da nema 5 KM za taksi.

Cinjenica je da treba neki vid transporta osigurati.
Sa 19g imamo cenera, hocemo po jos jednu ili taxi. Po jos jednu. Onda placi kad krenes kuci :D
Bar je kod nas tako bilo
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by foxlife »

Sa 19 bih mogao otici do hadzica a ne do dobrinje
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#53 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by bumerangss »

moonca wrote: 23/05/2021 15:23 Nocni rad se vishe placa, imati liniju za par putnika - koji hoce/ nece platiti kartu.. ili su pod uticajem ' necega' cak i opasni za okolinu, tako da bi uz vozaca trabao biti i jedan policajac, u svakom prevoznom sredstvu. :-)
Slažem se da bi u ta doba bilo problematičnih putnika ali GRAS ima 1300 zaposlenih od kojih jako puno revizora drk...ija koji lutaju po pekarama i kladionicama ili ih ima po 8 na jednoj stanici pa bi mogli obezbjediti 2 tramvaja, 2 vozaca i 2 revizora da tramvaji idu svako pola sata sa Ilidže i čaršije i da otvara samo prednja vrata pa nek revizor vrši selekciju putnika
Ako ko zapahne na alkoho ili se tetura...nema u tramvaj :D
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#54 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by YouAreMyDestiny »

Mi smo crna rupa. Još malo pa će uvesti da kafići rade do jacije. Zapravo do akšama.
Meni je muka od ovoga u šta smo se pretvorili.
User avatar
trambusek88
Posts: 4796
Joined: 03/10/2009 23:51

#55 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by trambusek88 »

Bio je uveden noćni prevoz, ali se odustalo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/centrot ... /160728044
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#56 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by deogest »

trambusek88 wrote: 03/06/2021 13:28 Bio je uveden noćni prevoz, ali se odustalo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/centrot ... /160728044
Bio je nekad i s tramvajima, ali onda u 1 navecer ti udje klosar i zbode 3 lika jer nema za shot heroina. Ili udje nafiksan i odvali dvije stolice unutra. Cak je nesigurno i po danu voziti se sa klosarima u smrdljivim starim turskim tramvajima, kamoli navecer.
User avatar
trambusek88
Posts: 4796
Joined: 03/10/2009 23:51

#57 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by trambusek88 »

Bila je 2003-2004 i GRAS-ova linija Vijećnica-Hrasnica i odustali su brzo. Tad je GRAS bio daleko od krize na linijama, vozili su i gdje se isplati i gdje se ne isplati, ali nešto ih je natjeralo da odustanu. Milsim da je bilo nekih belaja.

Vjerovatno će biti neki vid noćnog prevoza preko SFF-a ako ova korona nastavi popuštati.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#58 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by New wave »

Ni meni nikada nece biti jasno sto ne voze cijelu noc dva tramvaja. S obzirom da nema guzve u najgorem slucaju maksimalno bih 20 minuta cekao tramvaj sto je podnosljivo ako vec negdje zaglavis do gluhog doba.
Nocni zivot je katastrofa. Malo zivne za SFF i to je to. U sustini Sarajevo je jedna velika rupa sa kulturnim i duhovnim sunovratom. Neki urbani i kulturni razvoj grada se gleda kroz kolicinu subkultura koje onda vuku razlicite ideje i stavove. U Sarajevu toga nema ili je iskljucivo razvijeno na stidljivom i pojedinacnom nivou. Cvjeta samo Shisha kultura sa jednolicnim i priglupim osobama gdje nema nikakve ideje, niti razmisljanja, sa uzasnom muzikom i u 98 % slucajeva licemjernim islamom. Odlutao sam od teme, ali covjece zakasnis na Dzumu minutu ne mozes mjesto naci, svi poste za Ramazan, a nikad vise varalica, nepotizma, korupcije, mita i ljudskog sljama nije bilo. Neka mi Bog oprosti, ali to se naziva licemjerje. Da se vratim na temu, Sarajevo mrtav grad kao i prevoz ovaj nocni :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#59 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by TRANCE »

New wave wrote: 04/06/2021 03:48 Ni meni nikada nece biti jasno sto ne voze cijelu noc dva tramvaja. S obzirom da nema guzve u najgorem slucaju maksimalno bih 20 minuta cekao tramvaj sto je podnosljivo ako vec negdje zaglavis do gluhog doba.
Nocni zivot je katastrofa. Malo zivne za SFF i to je to. U sustini Sarajevo je jedna velika rupa sa kulturnim i duhovnim sunovratom. Neki urbani i kulturni razvoj grada se gleda kroz kolicinu subkultura koje onda vuku razlicite ideje i stavove. U Sarajevu toga nema ili je iskljucivo razvijeno na stidljivom i pojedinacnom nivou. Cvjeta samo Shisha kultura sa jednolicnim i priglupim osobama gdje nema nikakve ideje, niti razmisljanja, sa uzasnom muzikom i u 98 % slucajeva licemjernim islamom. Odlutao sam od teme, ali covjece zakasnis na Dzumu minutu ne mozes mjesto naci, svi poste za Ramazan, a nikad vise varalica, nepotizma, korupcije, mita i ljudskog sljama nije bilo. Neka mi Bog oprosti, ali to se naziva licemjerje. Da se vratim na temu, Sarajevo mrtav grad kao i prevoz ovaj nocni :D
U gradu skoro da i nema nekog pravog rock kafića. Kad se sjetim npr. Sloge početkom 2000-ih, to duge kose, motoristi, pušta se Nirvana, Pearl Jam, čak i starija muzika tipa Creedenci, Hendrix, a nekidan gledam klip na Klixu iz Sloge, puštaju "Klizim po mahali skrolam Instagram" :lol:
A nekog punk, new wave kafića, to nema nikako, samo AG pravio svirke ponekad prije korone.
Vrhunac te neke poslijeratne gradske nightlife scene je po meni bio sredinom 2000-ih, od 2008. i one recesije krenuo sunovrat, dosta urbane raje otišlo vani, zamijenili ih papci, došli i neki novi klinci i novi gluplji đirovi.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#60 Re: Noćni prevoz u Sarajevu

Post by YouAreMyDestiny »

Jeste, sredina 2000-tih je bila najbolja. Bilo je rokerskih mjesta. :) 🤘
Post Reply