No+vello

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
leks0504

No+vello

Post by leks0504 » 06/05/2012 18:24

Da li je neko išao na fotoepilaciju u No+vello, kakvi su vaši utisci?

Pasiflora

Re: No+vello

Post by Pasiflora » 07/05/2012 10:21

Bila na 3 tretmana (iduci vikend cetvrti). Nema pojma sto da ti kazem... nekako sam vise ocekivala. Ici cu na jos 3 ili 4 pa cu vidjeti... Sigurna sam da ima nekog efekta, ali (kao i ostale metode) nije 100% efikasno.

LipaMill

Post by LipaMill » 07/05/2012 11:09

Bila na 5, mozda i 6 tretmana i odustala...Nakon 2-3 tretmana efekat je bio odlican...a zatim je sve pocelo da "buja", kao da nikakve tretmane nisam ni imala. Samo da naglasim - prirodna sam crnka svijetle kozhe (dakle, dlacice nisu svijetle i tanke) i nemam apsolutno nikakvih problema sa hormonima (kako su oni pokusali da objasne taj fenomen). Po mom misljenju - totalno bacene pare...i znam za jos jedan isti slucaj kao moj. Poslije tih 5-6 tretmana sve se vratilo u prijasnje stanje (i mislim da je cijela prica da si nakon seta tretmana mirna 1-2 god bas, bas suplja!!!). Jedino pohvalno sto mogu reci za No+vello je sto su saloni cisti a osoblje ljubazno...
Mozda neko drugi ima bolje iskustvo...ali ja vise nikad na te tretmane!

pakica_

Post by pakica_ » 08/05/2012 12:46

viewtopic.php?f=23&t=73849
na ovoj temi ima moje iskustvo :D ka'em sa prvim tretmanom sam prezadovoljna, i imam usporedbu koliko ih ima (dlaka), a koliko ostaju, jer oko tetovaze ne smiju radit, pa mi je tetovaza sva cupava :lol: dok je okolina masovno prorijedjena.. jbg, dajem kamaru para i na ostale preparate, pa ako ovo profercera, super.. vise ni u sta ne vjerujem, tako da ni u ovo ne polazem pretjerane nade, al' eto, za sad sam hepi.. kad ih vidim kako ispadaju, srce mi k'o teVsija :D
(juce bas bila na tretmanu br 2)

hermina od pozorista

Post by hermina od pozorista » 08/05/2012 12:58

Uradila sam dosad 8 tretmana u njihovom salonu u pofalicima. Nakon prvog i drugog puta razlika se itekako vidjela, dlake su bile prorijedjene i mekse. Ali nakon toga - apsolutno nista, jos su se prosirile. Nakon svakog iduceg tretmana sam ih pitala koliko jos, jer je normalno izmedju 3 i 6 tretmana, a za jace dlake izmedju 4 i 8 tretmana, ali svaki put je odgovor bio - pa vidjecemo, ne mozemo jos nista reci, ali sigurno da vam treba jos tretmana. I taj isti odgovor sam dobila i nakon 8. tretmana. Pa ako ne znam ja koja nisam te struke, ona kao profesionalac i strucnjak bi definitivno morala znati koliko jos tretmana treba uraditi nakon osmog!

U svakom slucaju i nakon toliko tretmana, ucinak je bio nikakav, dlake su i dalje tu, malo su se prosirile, jer dok se rade ti tretmani, ne mozes ih cupati, vec moras brijati, a kada brijes, automatski se umnozavaju i sire. Anyway, nakon 8 tretmana puta 40 km = 320 km, odlucila sam definitivno prestati sa tim i svakoj djevojci poruciti da se uzaludno ne vesele nakon prvog i drugog tretmana i tako nastave poput mene ici na jos 8 ili 10 tretmana uz poruke "strucnih radnica" - "pa sigurno da vam treba jos, a koliko, vidjet cemo!"

No+vello toplo NE PREPORUCUJEM!

madnessa

Post by madnessa » 08/05/2012 13:14

Mislim da utisak ovisi jako o očekivanjima. Unaprijed nisam mislila da ću oćelaviti od ovih tretmana, pa sam ispala super zadovoljna. Uradila sam 3-4 tretmana prošle godine. Prije tretamana sam depilirala noge i možda svega pet puta u životu ih obrijala. Brijala sam dlačice nakon svakog tretmana, jer se ne smiju čupkati. Prešla sam na isključivo brijanje i evo i godinu kasnije mogu da brijem, a da se ne osjećam kao kaktus. Baš u posljednje vrijeme kontam da opet uradim 2-3 tretmana da omekšam dlačice, a onda opet da nastavim brijati.

Da će otpasti sve - neće. Da će biti bolje, vjerovatno hoće. Ima tu dosta do hormona, tipa kože, a i samih naših vizija kako to treba izgledati nakon tretmana. Lično smatram da bi i velike zvijezde riješile se ovih problema obzirom koliko love imaju, ali im nešto ne polazi za rukom... tj. nema tog tretmana koji će garantovati 2god čiste ćelavosti na nogama... :oops:

Pasiflora

Post by Pasiflora » 09/05/2012 14:47

Nisam sigurna koje djelove vi radite - ja radim lice (nausnice i busencic :x na bradi). U salonu su mi rekli da dlacice ne smijem cupati vec brijati ili sjeckati makazama. Upravo da izbjegnem sirenje, odlucila sam se za sjeckanje makazicama. Imam ogledalo koje 17x povecava pa ih mogu zaista vrlo kratko posjeci. Ponekad toliko kratko da imam problem na tretmanu :D .
Da se razumijemo - cuda nema. Ko izmisli trajnu depilaciju - obogatice se. Do tada - bespostedna borba pa ko koliko istaje :roll:

pakica_

Post by pakica_ » 09/05/2012 23:51

Pasiflora wrote:Nisam sigurna koje djelove vi radite - ja radim lice (nausnice i busencic :x na bradi). U salonu su mi rekli da dlacice ne smijem cupati vec brijati ili sjeckati makazama. Upravo da izbjegnem sirenje, odlucila sam se za sjeckanje makazicama. Imam ogledalo koje 17x povecava pa ih mogu zaista vrlo kratko posjeci. Ponekad toliko kratko da imam problem na tretmanu :D .
Da se razumijemo - cuda nema. Ko izmisli trajnu depilaciju - obogatice se. Do tada - bespostedna borba pa ko koliko istaje :roll:

ja radim SVE :lol: ! posto mi je i faca k'o kod draze mihajlovica, opletem i to :D i kako me stid hodat tak'a cupava, to bricnem i onda mi rade u salonu sa nekim gelom.. kao to je 10% slabije, al' opet fercera.. ne znam.. neka mi je (a i svima koji kubure s ovim problemom) Bog na pomoci :D

ja Casper

Post by ja Casper » 04/07/2012 08:23

Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju, moje iskustvo je sljedece:
nakon prvog puta prezadovoljna, prorijedile se dlacice i smeksale, nakon drugog puta nije bilo bas nesto primjetno ali dobro nisam ni ocekivala cudo, i dok je proslo dovoljno vremena ( 5-6 sedmica) da odem treci put primjetim da se sve vratilo na pocetak. Apsolutno nikakve razlike, cak sto je neko na forumu rekao imam osjecaj da ih ima i vise. Potpuno razocaravajuce. Jos ja kad sam bila na drugom tretmanu pricam sa djevojkom koja radi tamo i pita ona kako sam zadovoljna i ja hvalim i kazem da meni cak i da ostane tako kako je bilo nakon prvog tretmana odgovara ali onda rezultat porazavajuci. U svakom slucaju ocigledno samo suplja da si miran makar godinu dvije, barem u mom slucaju.

dust in the wind

Post by dust in the wind » 01/11/2012 08:36

ja tek trebam da pocnem,jer sam na poklon dobila 5 tretmana.ne ocekujem cuda, ali me vasi sada komentari sjeb.. :sad:

pilica

Post by pilica » 01/11/2012 15:10

Ja, evo nakon pet tretmana, prezadovoljna. Radim noge i bikini. Donji dio nogu mi je super, na gornjem mi ostane dlačica (iznad koljena), ali su tanke i svijetle da se uopšte ne primijete. A bikini mi je extra, nema urastanja, tačkica, crvenila, ništa. Evo od zadnjeg tretmana bikinija je prošlo dva mjeseca, možda sve u svemu imam deset dlaka koje su ostale. Obrijem ove što ostanu nekad pa nekad, al' evo cijelo ljeto i ovo jeseni hodam u kratkim suknjama :)
Meni super.

dust in the wind

Post by dust in the wind » 01/11/2012 15:38

e jako sam sretna sto ima pozitivan komentar. ja planiram raditi bikini. jer tu imam problem sa urastanjem... mislim imama svuda, ali bikini mi najvise smeta... prije sam depilaciju voskom radila, ali odavno ne smijem, bas zbog tih urastanja...

Pasiflora

Post by Pasiflora » 13/11/2012 14:25

Evo nakon 9 tretmana za sada odustajem od nausnica i busencica na bradi - mogu reci da sam zadovoljna. Od prvog tretmana nausnice nisam imala potrebe bilo cime tretirati. Busencic na bradi je gotovo nestao. Imam jos 1 ili 2 mrskotinje, ali njih sjeckam makazama i ne vide se. Nekoliko mjeseci necu ovo podrucje tretirati da vidim sta ce se desiti.
Problem sa bradom je sto je to podrucje koje reagira na hormonalni debalans - zato teze ide. Mislim da sam (za sada) ovaj problem vise - manje rijesila.
Od iduceg mjeseca pocinjem raditi bikini :D . Vidjecemo sta ce biti.
Za @pilicu: - koji je obim rada na bikiniju (moze li obuhvatiti podrucje "brazilke")? Koliko ti zapravo radi?

dust in the wind

Post by dust in the wind » 13/11/2012 14:49

ja cu danas poceti sa bikinijem...ustvari, samo cu to i raditi... kaze da mozes cijeli raditi, ne samo prepone..nego i ...hehe. jasno vam je sta.

Pasiflora

Post by Pasiflora » 13/11/2012 14:51

:) :oops: :wink:
pls javi kako je proslo, mozes i na pp ako je bas :oops:

pakica_

Post by pakica_ » 13/11/2012 17:39

Pasiflora wrote::) :oops: :wink:
pls javi kako je proslo, mozes i na pp ako je bas :oops:

drug, rade SVE! :D dakle hoces sve- moze SVE :D tako da se samo opusti haha

Pasiflora

Post by Pasiflora » 14/11/2012 14:10

@pakice, hajmo na pp :D

pilica

Post by pilica » 15/11/2012 10:01

Pasiflora wrote:Evo nakon 9 tretmana za sada odustajem od nausnica i busencica na bradi - mogu reci da sam zadovoljna. Od prvog tretmana nausnice nisam imala potrebe bilo cime tretirati. Busencic na bradi je gotovo nestao. Imam jos 1 ili 2 mrskotinje, ali njih sjeckam makazama i ne vide se. Nekoliko mjeseci necu ovo podrucje tretirati da vidim sta ce se desiti.
Problem sa bradom je sto je to podrucje koje reagira na hormonalni debalans - zato teze ide. Mislim da sam (za sada) ovaj problem vise - manje rijesila.
Od iduceg mjeseca pocinjem raditi bikini :D . Vidjecemo sta ce biti.
Za @pilicu: - koji je obim rada na bikiniju (moze li obuhvatiti podrucje "brazilke")? Koliko ti zapravo radi?

Rade koliko ti želiš. Ja evo nakon pet tretmana tog područja nemam možda deset dlaka koje su ostale.
Ma u pravilu izgleda da fakat zavisi od boje kože i dlake. Nakon prva tri puta mislila sam da bikini nikad neću uspjeti skinuti, dok su noge išle super. Bikini sam radila sa po mjesec i po pauze, a noge i po dva mjeseca razmaka.
Nadam se da će ti uspjeti :wink:

Emporio_A

Post by Emporio_A » 16/01/2016 14:37

zdravo raja,
vidim da ima razlicitih komentara u vezi teme,medutim svi komentari su nekako davno bili,pa me interesuje da li je neko od vas prosao sve tretmane u no vello ili neke druge laserske tretmane,kakvi su ucinci???Jel stvarno onako kako obecavaju...Jel se na kraju isplatilo???pozdrav

teuta06

Post by teuta06 » 03/05/2019 15:29

Ćao.
Da pokrenem temu nakon dugo vremena. Mislim ići na uklanjanje nausnica. Tamnoputa sam, i imam tamne, crne dlake, debele, (kad mi cupaju obrve, svi iznenađeno gledaju koliki je korijen, s tim da nausnice nisu tako strasne dlake.

Zanima me zadnja vaša iskustva, je li tko išao, djeluje li, ili je to bacanje para?

cendlerbing

Post by cendlerbing » 03/05/2019 18:29

Ja sam dosad išla na jedan tretman nogu i dva tretmana nausnica. Što se nogu tiče, kofol ih je dosta ispalo, ali ima još.
Pošto sam ja godinu dana išla na depilaciju šećernom pastom i stvarno su se prorijedile i istanjile, ne pada mi na pamet da počnem ponovo sa brijanjem.
U Novellu je stigla nova metoda, depiliranje nekakvim laserom, pa sam htjela to isprobati na idućem tretmanu.
Pošto za taj tretman dlake trebaju biti obrijane, a ja neću da brijem, uzela sam kremu i skinula dlake po nogama.

Otad je prošlo 10tak dana i nisam još stigla otići, ali dlaka gotovo nikako nema poslije kreme.

Nemam još neko formirano mišljenje, sve je u toku. Vidjećemo. :-D

muhanata

Post by muhanata » 18/05/2019 13:10

teuta06 wrote:Ćao.
Da pokrenem temu nakon dugo vremena. Mislim ići na uklanjanje nausnica. Tamnoputa sam, i imam tamne, crne dlake, debele, (kad mi cupaju obrve, svi iznenađeno gledaju koliki je korijen, s tim da nausnice nisu tako strasne dlake.

Zanima me zadnja vaša iskustva, je li tko išao, djeluje li, ili je to bacanje para?
Išla ja, od novembra, nekih 5x. Kao po pravilu treba svakih 4 do 6 sedmica, ja sam išla i kasnije. U biti nisam ni imala "brkove" jer sam inače svijetlije puti, svjetlije dlake, ali kontam svi skidaju, pa hoću i ja :D

Čak su u salonu mislili da neću biti uopšte kandidat, radi bijelih dlaka, međutim kod "probe" su vidjeli da se fino skida onih par i tako sam nastavila. Rasle su vrlo slabo, išla sam rjeđe od 4 sedmice jer sam doslovno samo ja vidjela kad krenu rasti.

Trenutno ih uopšte nema, od marta/aprila, ali ako se bude koja pojavila, odem na "popravku"

Hoću da uradim i pola nogu, ali su mi rekli da je jesen najbolje vrijeme za to. :roll:

Ako neko ima iskustva da je radio ljeti, neka javi

anida_s

Post by anida_s » 20/05/2019 09:40

Ja idem u Altu na fotoepilaciju, odnosno bila sam do sada na 3 tretmana, noge i bikini. Koža svijetla a dlake jake crne. Razlika se itekako vidi već sada, dosta dosta sporije rastu i puno su tanje. Ne obrijem se po 7 dana, a prije ako se ujutro obrijem već naveče bockam. Koža mi je fenomenalna, glatka, nema više onih tačkica crvenih niti iritirane kože. Do sada sam prezadovoljna, vrijedi svake marke. Vidjet ćemo kada završim sve tretmane ali trenutno zaista preporučujem fotoepilaciju.

no_sikiriki

Post by no_sikiriki » 25/06/2019 12:36

Na koji nacin skidate dlake nakon fotoepilacije? mislim trebale bi kao same otpasti ali ja sam do sada ih sama izvlacila jednu po jednu. pokusala sam dok se tusiram da protrljam noge onom spuzvom ali nije urodilo plodom, a mrsko mi sad ih sama izvlaciti jednu po jednu svaki put :D

Strong Liner

Post by Strong Liner » 08/07/2019 13:42

no_sikiriki wrote:Na koji nacin skidate dlake nakon fotoepilacije? mislim trebale bi kao same otpasti ali ja sam do sada ih sama izvlacila jednu po jednu. pokusala sam dok se tusiram da protrljam noge onom spuzvom ali nije urodilo plodom, a mrsko mi sad ih sama izvlaciti jednu po jednu svaki put :D

Ja radim pazuh. Ovog mjeseca ce biti 6 put. Što se tiče ispadanja dlaka i ja koristim spuzvu i ono protrljam. Iako sam vidjela da je dobro i peskirom ono malo protrljati.

Da, radim u No+vello. Do sad je ok, s tim da je treci i cetvrti put isto kao da nista ne radim. Ovaj peti put, nakon ispadanja dlacica, pazuh je mekan i super, evo vec mjesec dana.

Ja mislim da radnice u No+vellu ne smiju reći, prema pravilima kompanije koliko ti tretmana treba. Pa samo okvirno govore.

Ono na sto se ja dvoumim jeste, vidim da u nekim salonima, prvo premažu nekim gelom, pa preko toga gela rade sa laserom. Meni u No+vellu, ono "na suho " rade. tj. bez toga gela. :-) :-) :? :? :?

Post Reply