Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#576 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Srbi, Hrvati i Bošnjaci su narodi koji imaju zajedničke pretke, to su stari Slaveni, i iako se nacionalisti na sve tri strane trude da tu činjenicu ospore, to je tako.

A Bog je jedan, religija ima mnogo.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#577 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

SaPnA wrote:Ako jesi srbin, izjasni se tako, sta te boli q sta ko misli o tebi :thumbup:
E neću, ja sam ponosni Ostali 8-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#578 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Moj djed je bio musliman a izjašnjavao se kao Srbin, kao i njegov otac, a njegovog oca su zaklali četnici, "kukolj" u redovima srpskog naroda kojeg se Srbi moraju odreće ako ne žele da skroz "propadnu".

Ovo što nam se sada dešava nije slučajno, nije slučajno što se četnici u Srbiji "vaskrsavaju", "vaskrsavaju " ih isti oni koji su naše "revolucionare" pokrenuli, time se želi oslabiti Srbija, želi se u Srbiji oslabiti onaj dio Srba koji nikada nisu dobrovoljno pristajali da budu nečije "sluge". Drugi motiv "vaskrsavanja" četnika, izdajnika vlastitoga naroda, je želja Amerike da ostali narodi što više zamrze Srbiju i Srbe, jer ugalvnom su Srbi bili ti koji su vodile ostale slavenske narode u borbu protiv "tuđe čizme".
I moj djed se izjasnjavao kao Srbin, a nena kao Hrvatica, jer drugog izbora nisu imali (Musliman nisi mogao biti ni pod razno, a kamoli Bosnjak). Kakve to veze ima s cetnickim vaskresenjem?!
User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#579 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by SaPnA »

Great Cornholio wrote:
SaPnA wrote:Ako jesi srbin, izjasni se tako, sta te boli q sta ko misli o tebi :thumbup:
E neću, ja sam ponosni Ostali 8-)
k'o i ja :D samo sam ja jos i Bosnjak :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#580 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
SaPnA wrote:Ako jesi srbin, izjasni se tako, sta te boli q sta ko misli o tebi :thumbup:
E neću, ja sam ponosni Ostali 8-)
Pa sam, maloprije, velis da bi se volio izjasniti kao Srbin. Koji je, ba, tvoj problem?!
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#581 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by guber90 »

HAJDE MOLIM VAS DOSTA O SRBIMA, HRVATIMA i BOSNJACIMA OVDJE :).

PRICAJTE O LJUDIMA, ja nisam ocekivao da ce ovo otici u ozbiljnu diskusiju pa sam se malo nasalio, ode ovo predaleko.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#582 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:
I moj djed se izjasnjavao kao Srbin, a nena kao Hrvatica, jer drugog izbora nisu imali (Musliman nisi mogao biti ni pod razno, a kamoli Bosnjak). Kakve to veze ima s cetnickim vaskresenjem?!
Moja nena se izjašnjavala kao muslimanka.

Zbog četnika su Srbi izgubili epitet slobodarskog naroda, zbog četnika su ih zamrzili Bošnjaci ( muslimani do 70 i neke kad im je Tito i službeno dao status naroda) i Hrvati.

Dok su ta tri naroda bila zajedno bili su svi jaki, a bili su zajedno kada su se sva tri naroda javno odrekla onog dijela svojih naroda koji su izdali, stali na stranu fašista.

Nadam se da sad uviđaš zašto je Amerika " u Srbiji " vaskrsla četnike, i zašto sada u Bosni pokušava da stvori novu naciju, žele da unište u potpunosti ideju o zajedništvu naših naroda i država, valjda ih je Tito bio preplašio ono kad je krenuo da stvara treći blok sila koji se mogao i vojno i pameću suprostaviti Americi, državi koju vodi par ljudi koji žele da postanu vladarui cijeloga svijeta, da sve ostale potčine svojoj volji.
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#583 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by avantgarde »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Problem sa današnjim Srbima je što pokušavaju da stave znak jednakosti između srpstva i pravoslavlja, za većinu njih neko nije Srbin ako nije pravoslavac.

Gledam skoro komentare ispod onog video klipa kad je Mirza Teletović krenuo da "udavi" Le bron Jamesa, i iako to većini izgleda kao šala, Kaže komentator " Mirza je Srbin musliman, sami smo sebi krivi što smo se odrekli svih srba koji nisu pravoslavci". To je istina, zbog toga su danas Srbi "propali", da nemaju Novaka Đokovića fakat ne znam na koga drugog , od ovih živućih, bi mogli biti ponosni, ko bi ih to mogao "dići iz mrtvih" i probuditi im nadu da će opet nekada biti narod koji će se odupirati okupatorima, biti neko ko nešto znači i koga se nešto i izvan Srbije pita.

Postoji jedan manji dio Srba koji su adventisti, ali kao što reče neko jednom prilikom, problem sa adventistima je taj što oni nisu dovoljno "agresivni" , ne žele da se nameću, i zbog toga ih niko i ne shvata za ozbiljno, Srbi pravoslavci ih nazivaju sektašima, a oni to nisu, oni, za razliku od pravoslavaca, za glavni autoritet ne postavljaju ni "Popa" a ni kralja, već Isusa.

Srbin u Bosni = pravoslavac, i zato se ja ne mogu izjasniti kao Srbin.
ima ba jos "idola" u srpskom narodu,recimo Cosica Dobric-on je sinonim i lajtkulturolog najveceg dijela danasnjeg srpskog pucanstva...onda imaju i oni iz 'Aaga,dvojica glavnih...ona dva sto izvode parodiju pred Sudom,sve su to Idoli...ma ima ih...ne sikiraj se..
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#584 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

guber90 wrote:HAJDE MOLIM VAS DOSTA O SRBIMA, HRVATIMA i BOSNJACIMA OVDJE :).

PRICAJTE O LJUDIMA, ja nisam ocekivao da ce ovo otici u ozbiljnu diskusiju pa sam se malo nasalio, ode ovo predaleko.
Priznaj da si se prep'o "Srba", ma nije džaba ona " Nedaj Bože da se srbi slože" :D

Zanesem se ja ponekad, pa kad se "vratim" u realnost uvidim da je ta plemenita ideja o zajedništvu Južnih Slavena propala, mi smo je uništili, u tome su nam "pomogli" domaći izdajnici i vanjski neprijatelji.

Hajmožda nekad nešto slično i bude, jer i ja kao i adventisti očekujem drugi Isusov dolazak, pa ako On bude htio da nas ponovo ujedini ne postoji sila koja bi ga u tome mogla spriječiti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#585 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
I moj djed se izjasnjavao kao Srbin, a nena kao Hrvatica, jer drugog izbora nisu imali (Musliman nisi mogao biti ni pod razno, a kamoli Bosnjak). Kakve to veze ima s cetnickim vaskresenjem?!
Moja nena se izjašnjavala kao muslimanka.
Kada?Mislim, koje godine?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#586 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

U pravu ste , da ovdje ne pričamo o Srbima, da se ne pojavi neki od ostala dva konstitutivna naroda, pa da kaže da smo mi Tuzlaci veći četnici od četnika :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#587 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
guber90 wrote:HAJDE MOLIM VAS DOSTA O SRBIMA, HRVATIMA i BOSNJACIMA OVDJE :).

PRICAJTE O LJUDIMA, ja nisam ocekivao da ce ovo otici u ozbiljnu diskusiju pa sam se malo nasalio, ode ovo predaleko.
Priznaj da si se prep'o "Srba", ma nije džaba ona " Nedaj Bože da se srbi slože" :D

Zanesem se ja ponekad, pa kad se "vratim" u realnost uvidim da je ta plemenita ideja o zajedništvu Južnih Slavena propala, mi smo je uništili, u tome su nam "pomogli" domaći izdajnici i vanjski neprijatelji.

Hajmožda nekad nešto slično i bude, jer i ja kao i adventisti očekujem drugi Isusov dolazak, pa ako On bude htio da nas ponovo ujedini ne postoji sila koja bi ga u tome mogla spriječiti.
Kao i muslimani. Zasto nas izostavljas? :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#588 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
I moj djed se izjasnjavao kao Srbin, a nena kao Hrvatica, jer drugog izbora nisu imali (Musliman nisi mogao biti ni pod razno, a kamoli Bosnjak). Kakve to veze ima s cetnickim vaskresenjem?!
Moja nena se izjašnjavala kao muslimanka.
Kada?Mislim, koje godine?
Ne znam, valjda kad je postala punoljetna, tamo negdje oko '47, jer ona je rođena '29. Ona kaže da se tako izjasnila kad su je pitali šta je, a šta je pisar upisao, ne znam. Još je živa i pri pameti,pa ću je pitat, ako ne zaboravim.

A rahmetli djed je često naglašavao da je vršnjak kralja Petra, rođen je 1923., i govorio da je kraljevina SHS ( ono koliko je se on sjećao) bila pravedna država, nešto slično kao Titina Jugoslavija.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#589 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:
Kao i muslimani. Zasto nas izostavljas? :D
Joj, pa kad onda udarimo zajedničkim snagama na Ameriku :D

Da ja puno ne pričam, možda nas nekakav agent CIA-e prisluškuje :run: :D
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#590 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by BISCANIN2 »

He he he ,jedna I jedina Tuzla ,Tuzla n1 in ex Yu ,ne govorim to ja dzaba .
Prvi u ratu prvi u miru .
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#591 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

BISCANIN2 wrote:He he he ,jedna I jedina Tuzla ,Tuzla n1 in ex Yu ,ne govorim to ja dzaba .
Prvi u ratu prvi u miru .
Preživjeli smo rat/ove, preživjećemo i mir/ove :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#592 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
Ne znam, valjda kad je postala punoljetna, tamo negdje oko '47, jer ona je rođena '29. Ona kaže da se tako izjasnila kad su je pitali šta je, a šta je pisar upisao, ne znam. Još je živa i pri pameti,pa ću je pitat, ako ne zaboravim.

A rahmetli djed je često naglašavao da je vršnjak kralja Petra, rođen je 1923., i govorio da je kraljevina SHS ( ono koliko je se on sjećao) bila pravedna država, nešto slično kao Titina Jugoslavija.
1947. se nije mogla izjasniti kao M/muslimanka, niti je to moglo biti priteftereno.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#593 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Ma jest ba, nije nju niko mogao spriječiti kad nešto naumi, ona je kera golim rukama udavila, kad je bila cura, to je bilo u Hercegovini, kad je došla u Tuzlu malo se civilizovala :lol:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#594 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Vidi zgrade, vidi "tristaća", još da je bio plavi, ne bi se sad ova zgrada morala renovirati parama onih koji su je uništili.

Image

Masa Tuzlaka je u ovu "revoluciju" ušla iskreno, nisu znali da cilj ove "revolucija" nije izgradnja neke nove "Jugoslavije", ali eto ovi huligani koji su zapalili zgradu su radili po nečijem nalogu, zgadili su revoluciju onima koji su svim srcem željeli da se izbore sa nepravdom koju bogati nanose siromašnima.

Ja nisam učestvovao u svemu tome, znao sam da je to još jedna prevara obespravljenog naroda, ali nikada neću prihvatiti nepradvu da postoje super bogataši i oni koji za njih rade, buniću se makar u sebi, jer Isus je rekao " Teže će bogatašu biti ući u Raj, nego kamili se provući kroz iglene uši".
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#595 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Političari , meni niste ubili vjeru u konačnu pobjedu Dobra nad zlom, Tuzla nije glumila, Tuzla je bila iskrena, isto kao što su bili iskreni i Husinski rudari, isto kao što su bili iskreni i partizani, doći će i taj dan kad će se odigrati teški i odlučni boj, onda će na našoj strani biti Bog, a Njega nećete moći ni prevariti, a niti mu se suprotstaviti!

I ne dozvolite da vas zavaraju ovim pozivom na tri vjere i jednu naciju, to čine zato da bi nas oslabili, pobjedu ćemo moći ostvariti jedino kada bude jedan Bog a više nacija.

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#596 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Jedini mi, u cijeloj BiH nismo htjeli da se razvali SFRJ, jedino u Tuzli nikada nije pobijedila niti jedna nacionalistička stranka, mi smo se bunili i protiv "Kralja" kada nije bio pravedan, mi smo prvi u Evropi nanijeli Hitleru ozbiljniji poraz, ja sam zbog toga ponosan što sam Tuzlak, a i što sam rođen u SFRJ. Ko god kaže da ta Država nije valjala, ko god kaže da su sada ove državice nastale raspadom SFRJ bolje, taj nije normalan, to je 100% sigurno.

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#597 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Ma kad se EU raspadne, pomoći će nama Bog da ponovo Jugoslaviju stvorimo, pa da onda mi govorimo drugima šta bi trebalo, i kako bi trebalo, jer normalno bi bilo da glupi trebaju slušati pametnije 8-)

Ne zamjerite vi meni, ja malo maštam, al' eto nije zabranjeno, a i nekako mi žao što su se ljudi razočarali kad su shvatili da su ih ovaj put "nasankali" da ovaj put revoluciju nije pokrenuo "Mitar Trifunović Učo", već onaj lažov kojeg je devet policajaca tuklo, a niti jednu masnicu nema :twisted:

Ući ćemo mi svi u EU, ali da znaju da će s nama doći kraj EU ne bi nas nikada pustili da uđemo :wink: :D

U svakoj šali ima i istine, a istina je da je Jugoslavija bila i lijepa i moćna, moćni su je narodi stvorili.

User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#598 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Hoće, hoće, možeš novu Jugoslaviju jedino kod sebe u stanu pravit. I jebala te ona zgrada koju si postavio, ne kmečiš wanna-be Tuzlak za svim onim zgradama koje su prava kulturno-historijska vrijednost za grad, a koje su srušene kao posljedica tonjenja ili su ruševine (poput stare biblioteke kod Skvera).

Doduše nemaš ti blage šta je kultura i historija, za tebe isti počinju 1945. godine pa nije ni čudo što su k'o pupčanom vrpcom vezan za te commie kocke bez boje, mirisa i ukusa. A i moraš bit zahvalan komunjarama, ipak su vas s okolnih brda i planina spustili u po' čaršije. :thumbup:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#599 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Istorija je borba ugnjetavanih protiv ugnjetavača.
A mnogi pametni kažu da je Isus bio prvi komunista, a svi pametni kažu da je komunizam plemenita ideja, ali nema dovoljno plemenitih ljudi da je sprovedu u djelo.
Tuzlu su napravili radnici, moji djedovi, otac, mati i ostala familija, a ja još nisam šljego s brda, s brda se bolje vidi.

A biblioteka , i mnoge druge zgrade iz perioda vladavine austrougarskog okupatora, su nestale kao posljedica tonjenja uzrokovanog eksploatacijom soli, ali eto Tuzla nije potonula, ostaće "crvena", " Bogu Božije, caru (državi) carevo" nije Isus spominjao da se i gazde moraju poštovati.

Jest da nam Bog zabranjuje da ubijamo, ali eto ja vjerujem da će Gavrilu oprostiti to što je ubio okupatora koji je njegov narod tjerao da idu ginuti za njega.

Ropstvo teško, a Sloboda mila, slavi narod Principa Gavrila.

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#600 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

A bilo je i među Bošnjacima plemenitih ljudi, ljudi koji nisu mogli trpiti okupatorski zulum, nisu svi veličali okupatore.

Post Reply