Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1626 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sumirprimus »

Znas ti dobro koje, dok pitas, ko i 99% tvojih sugradjana, dzaba sva ljepota izvana :wink:
Grad osim oronulih fasada i prljavog zraka cine i ljudi.Istina imamo prljavu industriju al i dosta ljudi cista obraza jos od 92 :thumbup: :bih:
Recimo protjerivanje i ubijanje svojih sugradjana do svodjenja na statisticku gresku, i dan danas kad dodjem o tom niko ni rijeci. Ko da nista nije bilo teske su to stvari za svarit nekom ko i dan danas o tom suti, a vidis druze kod nas toga nije bilo. Eh tu niste ispali grad, i pali na ispitu ljepote ako cemo ni po babi ni po stricevima.
A bL jeste zbilja lijepa i zbog vrbasa i pozicije, priroda je zaista uz mostar mozda i najljepsa u bih. :bih:
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1627 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sumirprimus »

sto bi rekao jedan vamo skoro:
Dežulović je kazao i da grad čine ljudi, socijalna, kulturna i svaka druga “diverzija i diverzifikacija”.

“Grad, naime, ne čine žirafe, nego ljudi. Ne razlikuju grad i selo samo industrija i poljoprivreda – više se krumpira i kupusa danas uzgoji u urganim vrtovima Helsinkija nego na finskom selu – već rastvorenost grada i njegova socijalna, kulturna i svaka druga diverzija i diverzifikacija, nasuprot plemenskoj tradiciji sela i seoskih glavara. Upravo po tome Beograd je nekad bio grad, upravo po tome Beograd je danas blatnjava, tužna selendra koja izgleda kao da ju je snimao Radoš Bajić na metamfetaminima”, rekao je on.
:) to je to.
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#1628 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sagosen »

@sumirprimus a jebiga, vidiš ti si sad otišao na skroz neku drugu stvar, potpuno irelevantnu. Ja sam dosta mlađi, tako da nisam baš najbolji sagovornik što se tiče 90-ih. Kada sam napisao za Tuzlu prvi post, bio sam sasvim objektivan. Tvoj post za Banja Luku ima potpuno neku drugu konotaciju.

Tačno je da je Banja Luka jedan od najljepših u gradova u BiH. Nisam uopšte komentarisao ljude u Tuzli, vjerujem da su sasvim OK. Kada si rekao "milion drugih otežavajućih okolnosti" za Banja Luku, izgleda da definitivno nismo bili na istom kursu. :)
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1629 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sumirprimus »

grad cine ljudi.
kreno si prvi objektivno djonom.
samo vracam vakcinom...
svako dobro :) :bih:
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1630 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sumirprimus »

grad koji na svakom cosku prodaje majice ratnih zlocinaca, nosi ulice po istim, naravno da je ruzan. da je ne znam koliko obdaren pirrodnom ljepotom, kad se ja ko nebanjalucanin u njemu osjecam zblanuto i realno neugodno do mjere da mi se ide kuci odma :) :thumbup:
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#1631 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Laertes »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 14:03 grad koji na svakom cosku prodaje majice ratnih zlocinaca, nosi ulice po istim, naravno da je ruzan. da je ne znam koliko obdaren pirrodnom ljepotom, kad se ja ko nebanjalucanin u njemu osjecam zblanuto i realno neugodno do mjere da mi se ide kuci odma :) :thumbup:
:thumbup:
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1632 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sumirprimus »

pa jel, mojne mi druze na prvu pljuvat carsiju a ne vidit balvane u svojoj. :-)
vozda ba.
lijepa nasa zlatu. a izmedju nas znamo mi sta sve ne valja hehe :bih:
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#1633 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Laertes »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 14:05 pa jel, mojne mi druze na prvu pljuvat carsiju a ne vidit balvane u svojoj. :-)
vozda ba.
lijepa nasa zlatu. a izmedju nas znamo mi sta sve ne valja hehe :bih:
Svaka ti dal.. ovaj, zlatna :thumbup:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1634 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by BarbaDue »

Tuzla je meni super :zoka:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1635 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Hemel »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 14:03 grad koji na svakom cosku prodaje majice ratnih zlocinaca, nosi ulice po istim, naravno da je ruzan. da je ne znam koliko obdaren pirrodnom ljepotom, kad se ja ko nebanjalucanin u njemu osjecam zblanuto i realno neugodno do mjere da mi se ide kuci odma :) :thumbup:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#1636 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sagosen »

Bio ja u Mostaru i vidio ulicu Mile Budaka, odma sam se toliko zblanuo i bilo mi je neugodno da sam morao poći kući, ružan grad bježi ba, gdje će to. Onda odem u Sarajevo, i vidim školu zove se Mustafa Busuladžić, isto mi je bilo toliko neugodno da sam morao krenuti kući. :-) :-)
Last edited by sagosen on 18/12/2020 16:19, edited 4 times in total.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#1637 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Loki2k9 »

sagosen wrote: 18/12/2020 16:13 Bio ja u Mostaru i vidio ulicu Mile Budaka, odma sam se toliko zblanuo i bilo mi je neugodno da sam morao poći kući, ružan grad bježi ba, gdje će to :lol:
Pa nije Mostar ružan grad. Ok, nakaradni nazivi pojedinih ulica, to stoji, ali Mostar je ušušan grad, ni velik ni mal. Taman.
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#1638 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by sagosen »

@Loki2k9 Ma Mostar prelijep, uz BL meni najljepši. Već eto možda kroz neku ironiju shvati ovaj gore kakve gluposti piše, miješa babe i žabe. :D
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#1639 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Loki2k9 »

sagosen wrote: 18/12/2020 16:20 @Loki2k9 Ma Mostar prelijep, uz BL meni najljepši. Već eto možda kroz neku ironiju shvati ovaj gore kakve gluposti piše, miješa babe i žabe. :D
I Banja Luka je lijep grad, ima sirinu. Sarajevo, Tz i Zenica su u kotlini, dok recimo BL, Bihac, Bijeljina imaju mogucnost siriti se mnogo vise. Mostar je isto u kotlini i jedino mjesto pogodno za pravljenje novih stambenih i poslovnih dijelova je Sjeverni Logor pa prema Vrapcicima. Ali i Mostar ima neku solidnu sirinu.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1640 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by visuljak »

Sve je Tuzlak u pravu.
Opusti se pored lijepog Vrbasa, hoces ali malo morgen.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#1641 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by TDK-90 »

Oficijelna internet stranica Trans Turist d.d.
Na ovim malim pokretnim slicicama oko sredine ekrana mozete se informisati i rezervirati karte za 2017 godinu :lol: :lol: :lol:

Pa jel to urnebesno puno kosta da neko barem 2 x u godini azurira bilo sta ( Ljeto zima barem )
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#1642 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by TDK-90 »

dupli
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1643 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by plain vanilla »

Image
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#1644 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by aka Enki »

Gdje u Tuzli izvaditi ljekarsko uvjerenje za posao, ono obicno od 50 KM?
Da li je neko vadio u skorije vrijeme ili poznaje nekoga ko je vadio? Na google recenzijama se ljudi masovno zale da se niko ne pridrzava mjera u vecini ovih Poliklinika.
Druga stvar, posto nikad nisam vadio ljekarsko uvjerenje, koja je uopste procedura i kakav je pregled? Krv, urin, uho, grlo, nos ili nesto trece? Mozda sam malo preopterecen sto se tice korone ali ne bih bas da mi prljavim rukama diraju oko usta, pogotovo ako se slabo pridrzavaju mjera i ne mijenjaju rukavice.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1645 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by plain vanilla »

aka Enki wrote: 29/04/2021 13:37 Gdje u Tuzli izvaditi ljekarsko uvjerenje za posao, ono obicno od 50 KM?
Da li je neko vadio u skorije vrijeme ili poznaje nekoga ko je vadio? Na google recenzijama se ljudi masovno zale da se niko ne pridrzava mjera u vecini ovih Poliklinika.
Druga stvar, posto nikad nisam vadio ljekarsko uvjerenje, koja je uopste procedura i kakav je pregled? Krv, urin, uho, grlo, nos ili nesto trece? Mozda sam malo preopterecen sto se tice korone ali ne bih bas da mi prljavim rukama diraju oko usta, pogotovo ako se slabo pridrzavaju mjera i ne mijenjaju rukavice.
Medical Irac, Plava poliklinika
obicno uvjerenje je prije bilo krv i ekg, ne zakeraju puno, zavrsis za 5 minuta
u domu zdravlja je to procedura, od ocnog do psihijatra :D
pritchard
Posts: 607
Joined: 24/04/2011 19:02

#1646 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by pritchard »

Ova Tuzla je meni bas fino mjesto za balkanske prilike/gradove. Sasvim slucajno sam nedavno po drugi put u zivotu produzio do grada (prvi put je bila zima). Docekala me susta suprotnost od onoga kako vecina ljudi zamislja Tuzlu. Crna, siva, industrija, smrad...

Bas su fino poradili na saobracajnoj infri, mislim da imaju km bulevara koliko i BL, tu negdje ugl, stari austro-ugarski centar je sminka, jezera, parkovi u centru, dominantna commie arhitektura koju netko voli, netko ne, 600k putnika na aerodromu 2019... Vidim i statisticki iako opcina ima stanovnika kao Zenica i Mostar da ima mnogo vise zaposlenih (38 000 TZ : 32 500 MO i 27k ZE) pa me interesira koliko se to osjeti u gradu. Infobip je nedavno dosao ako se ne varam, VirginPulse itd. Da li je u Tuzli danas bolje u odnosu na neki raniji period?



Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1647 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by problemnatravunu »

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#1648 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Digla_da_kreci »

Tuzlaci, moze li se za dva dana bez srkleta obici sljedece:

Muzej Istocne Bosne
Dom knjizevnosti
Arheoloski park
Medjunarodna galerija portreta i atelje Ismeta Mujezinovica (ovo me posebno zanima)
Muzicki atelje je mescini zatvoren
Galerija antikvarnica
Mi Ritmo
i eventualno otici u pozoriste ako bude kakve predstave.

:D
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#1649 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Laertes »

Digla_da_kreci wrote: 04/12/2021 16:53 Tuzlaci, moze li se za dva dana bez srkleta obici sljedece:

Muzej Istocne Bosne
Dom knjizevnosti
Arheoloski park
Medjunarodna galerija portreta i atelje Ismeta Mujezinovica (ovo me posebno zanima)
Muzicki atelje je mescini zatvoren
Galerija antikvarnica
Mi Ritmo
i eventualno otici u pozoriste ako bude kakve predstave.

:D
Svakako da može. Što se tiče pozorišta, 10.12. počinju tuzlanski pozorišni dani, 8 dana mislim. Hamlet 10.12 :bih:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#1650 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Digla_da_kreci »

Laertes wrote: 04/12/2021 17:53 Svakako da može. Što se tiče pozorišta, 10.12. počinju tuzlanski pozorišni dani, 8 dana mislim. Hamlet 10.12 :bih:
Odlicno, hvala puno. :-D

Joj jest mi drago za pozorisne dane, evo rasporeda, taman mi se i to uklapa. :-D

Image
Post Reply