Njemacki ovcari Sarajevo

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#1 Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

Vlasnik sam njemackog ovcara starog skoro 4 godine i veliki sam ljubitelj ove rase.Otvorio sam ovu temu da pokusam naci jos vlasnika njemackih ovcara iz Sarajeva da razmjenimo iskustva,znanje i sve sto je vezano za ovu rasu pasa.Moj je slobodan za parenje pa eto ako neko ima zainteresovan nek se javi (pas ima sve papire)Zainteresovani nek se jave na mail [email protected] ! Postavicu sliku a i vi postavljajte slike vasih njemackih ovcara,pitajte sve sto vas zanima tu smo da pomognemo jedni drugima i zamolio bi da zaobidju ovu temu svi koji ce je NEOZBILJNO shvatiti ! Pozz
Image
Last edited by sarajevoooo on 08/02/2013 10:54, edited 1 time in total.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Friesian »

super tema.. ja imam zenku, pronasao je prije 7 godina a imala je oko godinu dana.. da sam birao ne bi boljeg psa za sebe izabrao..

evo i moje ljepotice :)
slike iz 2012.
Image

Image
User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#3 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

ekstra ti je zenka !
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#4 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Gradski »

Ja bi volio imati štene Njemačkog ovčara, ali samo i isključivo njemačkog ovčara, ali na poklon nisam sa parama baš na zavidnom nivou, ali bi mogao izdržavati jednog vučjaka da mi čuva imanje ne trebaju mi papiri ne mislim sa njim ići na izložbe ili bilo šta.
User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#5 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

pokusacu ti ja skontati nesto da si mi prije javio mogo sam ti nabaviti !ostavi mi broj u inboks pa ti javim ako sta izleti !
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#6 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

ma 'ta ce ta tvoja, friesiane, vidi joj druga :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#7 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

sarajevoooo wrote:Vlasnik sam njemackog ovcara starog skoro 4 godine i veliki sam ljubitelj ove rase.Otvorio sam ovu temu da pokusam naci jos vlasnika njemackih ovcara iz Sarajeva da razmjenimo iskustva,znanje i sve sto je vezano za ovu rasu pasa.Moj je slobodan za parenje pa eto ako neko ima zainteresovan nek se javi (pas ima sve papire) ! Postavicu sliku a i vi postavljajte slike vasih njemackih ovcara,pitajte sve sto vas zanima tu smo da pomognemo jedni drugima i zamolio bi da zaobidju ovu temu svi koji ce je NEOZBILJNO shvatiti ! Pozz
Image
Bas lijep :)
Kod mene je mjesanac jednog ovakvog sa duzom dlakom :D
User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#8 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

Cholina_Lokica wrote:
sarajevoooo wrote:Vlasnik sam njemackog ovcara starog skoro 4 godine i veliki sam ljubitelj ove rase.Otvorio sam ovu temu da pokusam naci jos vlasnika njemackih ovcara iz Sarajeva da razmjenimo iskustva,znanje i sve sto je vezano za ovu rasu pasa.Moj je slobodan za parenje pa eto ako neko ima zainteresovan nek se javi (pas ima sve papire) ! Postavicu sliku a i vi postavljajte slike vasih njemackih ovcara,pitajte sve sto vas zanima tu smo da pomognemo jedni drugima i zamolio bi da zaobidju ovu temu svi koji ce je NEOZBILJNO shvatiti ! Pozz
Image
Bas lijep :)
Kod mene je mjesanac jednog ovakvog sa duzom dlakom :D
hvala punoo !
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#9 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

Kako se zove?
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#10 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Friesian »

ma kakav drug!!!??? :P
damirc_sa
Posts: 393
Joined: 22/12/2012 15:55

#11 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by damirc_sa »

Vlasnik sam ženke njemačkog ovčara, kupio sam je prije pola godine i zaista sam prezadovoljan. Stara je oko 2 godine i nema poslušnije pasmine. Pošto će joj još malo biti vrijeme parenja eto ako neko ima dobrog mužijaka naravno nek se javi. Do sada mi se javljalo nekoliko osoba i dovodilo sve i svašta tvrdeći da su njemački ovčari ali nju želim pariti isključivo sa čistokrvnim njemačkim ovčarom.
Ženka posjeduje sve papire uredno je vakcinisana.
Interesuje me iskustva malo upućenijih oko parenja, kad je vrijeme da se ženka pari.
Par osoba mi je reklo da kada počne da krvari 10-ti dan poslije krvarenja ona je spremna za parenje, tako ako neko ima neki savjet neka ga podjeli
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#12 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

damirc_sa wrote:Ženka posjeduje sve papire uredno je vakcinisana.
Interesuje me iskustva malo upućenijih oko parenja, kad je vrijeme da se ženka pari.
Par osoba mi je reklo da kada počne da krvari 10-ti dan poslije krvarenja ona je spremna za parenje, tako ako neko ima neki savjet neka ga podjeli
Nadam se da znaš da ti ženka treba biti ocjenjena kao i mužjak da bi malima izvadio rodovnike.. Pošto nije sezona izložbi, sudija kući na ocjenu :wink:
Nego kako se i ja spremam sa sex :lol: :lol: moje kuje, hoću reći, sve čitam o tome, pa ti između ostalog možda ovo može pomoći

http://www.balkankinology.net/pricaonic ... =4&t=29398

Ako mužjak za kojeg se odlučiš nije daleko od tebe, nemaš problema, vodiš je svaki dan od sedmog dana tjeranja, ako je daleko, onda prostudiraj se...
damirc_sa
Posts: 393
Joined: 22/12/2012 15:55

#13 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by damirc_sa »

Hvala na odgovoru, ali uz njezine papire, takođe imam i papir sa izložbe, koji je organizovao Unija kinološki savez BiH i takođe se mogu pohvaliti da su sve ocjene maksimalne, tako da to ne bi trebalo predstavljati problem prilikom vađenja rodovnika za kučiće.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#14 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

Da ti nije malo rano za parenje? Jos je stene, a bice to i za par mjeseci kad dobije tjeranje...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#15 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote:Da ti nije malo rano za parenje? Jos je stene, a bice to i za par mjeseci kad dobije tjeranje...
zar je dvije godine rano? il' ja fakat ne znam nista o zenkama :lol:
User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#16 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

18 mjeseci je taman
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#17 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

sarajevoooo wrote:18 mjeseci je taman
pa to me i zbunilo, znam da trebaju imati minimalno godinu i po' pa mi nije jasno ovo sto lokica govori da je stene :-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

pakica_ wrote:
Cholina_Lokica wrote:Da ti nije malo rano za parenje? Jos je stene, a bice to i za par mjeseci kad dobije tjeranje...
zar je dvije godine rano? il' ja fakat ne znam nista o zenkama :lol:
Do mene :-) :lol: Skontah da joj je 6 mjeseci a ne da je on ima toliko :lol: :lol: :lol: :lol:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#19 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:
Cholina_Lokica wrote:Da ti nije malo rano za parenje? Jos je stene, a bice to i za par mjeseci kad dobije tjeranje...
zar je dvije godine rano? il' ja fakat ne znam nista o zenkama :lol:
Do mene :-) :lol: Skontah da joj je 6 mjeseci a ne da je on ima toliko :lol: :lol: :lol: :lol:
sad ima smisla :D valjda si samo procitala da ju je kupio prije 6 mj. a nisi upratila da joj je 2 godine :D pa reko kol'ko treba cekat :lol:
ACB
Posts: 3
Joined: 06/02/2013 14:44

#20 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by ACB »

Pozdrav, evo maksuz sam se registrovao zbog ove teme. Naime, na proljeće planiram kupiti štene njemačkog ovčara, ali da budem iskren, nemam pojma gdje bih ga mogao kupiti. Imate li neki savjet? Da li mi možete poslati kontakt detalje nekog pouzdanog uzgajivača. Hvala unaprijed!
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#21 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by febo_acm »

ACB
Posts: 3
Joined: 06/02/2013 14:44

#22 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by ACB »

Hvala puno!
User avatar
sarajevoooo
Posts: 29
Joined: 10/01/2013 09:45

#23 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by sarajevoooo »

ACB wrote:Pozdrav, evo maksuz sam se registrovao zbog ove teme. Naime, na proljeće planiram kupiti štene njemačkog ovčara, ali da budem iskren, nemam pojma gdje bih ga mogao kupiti. Imate li neki savjet? Da li mi možete poslati kontakt detalje nekog pouzdanog uzgajivača. Hvala unaprijed!
javi mi se na pp
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#24 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by CaneBos »

sarajevoooo wrote:Vlasnik sam njemackog ovcara starog skoro 4 godine i veliki sam ljubitelj ove rase.Otvorio sam ovu temu da pokusam naci jos vlasnika njemackih ovcara iz Sarajeva da razmjenimo iskustva,znanje i sve sto je vezano za ovu rasu pasa.Moj je slobodan za parenje pa eto ako neko ima zainteresovan nek se javi (pas ima sve papire)Zainteresovani nek se jave na mail [email protected] ! Postavicu sliku a i vi postavljajte slike vasih njemackih ovcara,pitajte sve sto vas zanima tu smo da pomognemo jedni drugima i zamolio bi da zaobidju ovu temu svi koji ce je NEOZBILJNO shvatiti ! Pozz
Image

Bas je lijep :)
Ja vec 11 godina imam nj.o. i to je najstabilnija rasa koju poznajem. Nazalost vec par godina je bolestan i nismo uspjeli da rijesimo problem ni operacijama ni terapijom, tako da ovih dana razmisljamo o uspavljivanju :(
Ovo je nas ljepotan.. :)

Image
Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#25 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

@CaneBos, nadam se da ce uspjet' da se trzne, pa da jadnicak ode prirodno tek za koju god.. prelijep je, stvarno! volim ove cupave nj.o.

i usput, ako znate nekoga ko ima muzjaka za parenje, javite mi se na pp, imam druga koji svojoj kuji trazi momka :)
Post Reply