Njemacki ovcari Sarajevo

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

nale1
Posts: 2
Joined: 25/08/2013 11:09

#76 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by nale1 »

usvojio sam njemaćkog ovćara star 7 god. i kada je prošlo 2 do 3 dana poćeo je da cvili i laje ali od jedanput je takođe poćeo da grize boks i hoće da iziđe trga mrežu kada ga izvedem u šetnju ponaša se normalno i ostalo je sve ok .
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#77 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

nale1 wrote:usvojio sam njemaćkog ovćara star 7 god. i kada je prošlo 2 do 3 dana poćeo je da cvili i laje ali od jedanput je takođe poćeo da grize boks i hoće da iziđe trga mrežu kada ga izvedem u šetnju ponaša se normalno i ostalo je sve ok .
ima viska energije.. izvodi ga cesce i bit ce sve ok :D
svaka cast za udomljenje ;)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#78 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

Istrcavanje i vise setnje :D Malo igracaka u boksu da ima sta zvakati :)
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#79 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by zengi »

pakica_ wrote:
nale1 wrote:usvojio sam njemaćkog ovćara star 7 god. i kada je prošlo 2 do 3 dana poćeo je da cvili i laje ali od jedanput je takođe poćeo da grize boks i hoće da iziđe trga mrežu kada ga izvedem u šetnju ponaša se normalno i ostalo je sve ok .
ima viska energije.. izvodi ga cesce i bit ce sve ok :D
svaka cast za udomljenje ;)
I jel ti box ono metar sa metar, ili....
Pas mora da bude vani MINIMALNO 2 sata da trci bez povodca i treba da provodi vrijeme sa nekim jer je to čoporska zivotinja i samoca ga UBIJA.
PeppermintSA
Posts: 1907
Joined: 05/08/2010 20:00

#80 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by PeppermintSA »

Ima li ko informacije o mogućem leglu u najavi, ili ako neko prodaje/poklanja (ovo drugo je svakako bolje :D ) štenad GS?


hvala unaprijed!
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#81 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Wolf Angel »

PeppermintSA wrote:Ima li ko informacije o mogućem leglu u najavi, ili ako neko prodaje/poklanja (ovo drugo je svakako bolje :D ) štenad GS?


hvala unaprijed!
I ja bih volio tu informaciju, volim pse a naročito njemačke ovčare, pa sam za.
rexiboa
Posts: 1
Joined: 01/06/2014 12:28

#82 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by rexiboa »

pozdrav,

drago mi je da ima ljubitelja njemačkih ovčara,


ja ih obožavam..... Imam mužijaka starog godinu i 11mjeseci i zenku staru 2ipo godine, oba su čistokrvna sa rodovnicima, radnim knjizicama i zdravstvenim knjizicama......

jednog je imat super, ali imati ih dvoje i vidjeti ih kako se igraju i zabavljaju je meni nešto neopisivo.....
nemam baš neki umjetnički slika, morat ću ih poslikat malo bolje,
ali evo koja slika

evo malo slika moga mužijaka Rexa
Image
Image

evo mi zenke imena BOA
Image

evo njih dvoje
Image


eto za sada malo slika, kada ih poslikam malo bolje, objavit ću još slika
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#83 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

Pozdrav svima
Drago mi je da sam naletjela na ovu temu na Klixu :sax:

Elem, za neka 2-3 mjeseca imam namjeru kupiti-nabaviti NJ.O. Štene naravno, čistokrvno. Držala bih ga napolju, u velikoj, ograđenoj bašti sa kućicom.

Molim one koji već imaju NJ.O. i one koji se dobro razumiju u iste da mi kažu koji spol je bolje nabaviti? Naglašavam da imam dijete ( 10 godina), redovno bismo ga/ju izvodili u šetnje, znači bit će paženo i maženo maksimalno.

Ima li ko da bi nam poklonio, prodao ?

Hvala unaprijed ;-)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#84 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

honey33 wrote:Pozdrav svima
Drago mi je da sam naletjela na ovu temu na Klixu :sax:

Elem, za neka 2-3 mjeseca imam namjeru kupiti-nabaviti NJ.O. Štene naravno, čistokrvno. Držala bih ga napolju, u velikoj, ograđenoj bašti sa kućicom.

Molim one koji već imaju NJ.O. i one koji se dobro razumiju u iste da mi kažu koji spol je bolje nabaviti? Naglašavam da imam dijete ( 10 godina), redovno bismo ga/ju izvodili u šetnje, znači bit će paženo i maženo maksimalno.

Ima li ko da bi nam poklonio, prodao ?

Hvala unaprijed ;-)
obicno kad neko pita za spol, preporucim zenku, jer su mirnije, stalozenije, nece bjezati za kujama u tjeranju koje mogu nanjusiti kilometrima i tako to.. obzirom da vi nabavljate stene, na dijete ce se naviknuti i muzjak i zenka, i cuvati ga zivotom, za to se ne brinite :)
samo pazite kad budete nabavljali ovu rasu da po mogucnosti vidite roditelje, pa ukoliko jedno od njih ima spustena ledja, bjezite od njih, jer pas kasnije moze fasovati displaziju kojoj su ionako podlozni jer su veliki psi, a pogotovo s ovakvim ledjima.. trazite snimke kukova i laktova od roditelja, i kad vec kupujete, kupite kako treba.. sto vise ulozite u stene dok je maleno, isplatnije ce vam biti kasnije.. sretno sa pascetom :)
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#85 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Teufik »

Zasto stalno trci u krug i grize rep?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#86 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

Teufik wrote:Zasto stalno trci u krug i grize rep?
zato sto mu je dosadno :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#87 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

pakica_ wrote:
Teufik wrote:Zasto stalno trci u krug i grize rep?
zato sto mu je dosadno :lol:
Jep :)
Zabavi ga necim dok mu se to nije razvilo u opsesivno-kompulzivno stanje pa bezveze se upropasti pas, tesko ces ga onda rehabilitirati, moracete onda bas puno raditi
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#88 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

pakica_ wrote:
honey33 wrote:Pozdrav svima
Drago mi je da sam naletjela na ovu temu na Klixu :sax:

Elem, za neka 2-3 mjeseca imam namjeru kupiti-nabaviti NJ.O. Štene naravno, čistokrvno. Držala bih ga napolju, u velikoj, ograđenoj bašti sa kućicom.

Molim one koji već imaju NJ.O. i one koji se dobro razumiju u iste da mi kažu koji spol je bolje nabaviti? Naglašavam da imam dijete ( 10 godina), redovno bismo ga/ju izvodili u šetnje, znači bit će paženo i maženo maksimalno.

Ima li ko da bi nam poklonio, prodao ?

Hvala unaprijed ;-)
obicno kad neko pita za spol, preporucim zenku, jer su mirnije, stalozenije, nece bjezati za kujama u tjeranju koje mogu nanjusiti kilometrima i tako to.. obzirom da vi nabavljate stene, na dijete ce se naviknuti i muzjak i zenka, i cuvati ga zivotom, za to se ne brinite :)


Hvala puno! Nisam baš neki expert što se tiče cuka tako da mi je svaki savjet dobrodošao :zoka:
samo pazite kad budete nabavljali ovu rasu da po mogucnosti vidite roditelje, pa ukoliko jedno od njih ima spustena ledja, bjezite od njih, jer pas kasnije moze fasovati displaziju kojoj su ionako podlozni jer su veliki psi, a pogotovo s ovakvim ledjima.. trazite snimke kukova i laktova od roditelja, i kad vec kupujete, kupite kako treba.. sto vise ulozite u stene dok je maleno, isplatnije ce vam biti kasnije.. sretno sa pascetom :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#89 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

kako rekoste, imate 2-3 mjeseca da se pripremite za novog clana porodice :D citajte sve moguce price i pricice o njima na netu, ganjajte ljude sa bilo kakvim psima, ne samo svabama, druzite se sa ulicnim psima, naucite se na njihovo ponasanje.. od prvog dana dovodjenja psa u kucu odmah pocnite sa odgojem.. nemojte ga pretjerano maziti iako ce biti malo slatko stene, nego mu odmah uvedite i disciplinu.. ako necete da kopa, ne dajte mu da kopa i sl.
vjerovatno ce cviliti kad tek dodje, odvojeno od majke i ostatka legla, pa mu stavite neki komad odjece koji mirise na vas u kucicu i ignorisite cvilkanje, jer ako prvi dan izadjete da ga pomazite i kazete da ce sve biti ok, cvilez ce se nastaviti :D
helem, ja mogu sr*t nadugo i nasiroko o psima, a posto ne znam sta vas konkretno interesuje, necu, nego pitajte ima li nesto konkretno, pa cemo skupa rjesavati da pas dodje u spremnu porodicu :)
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#90 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by Teufik »

Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:
Teufik wrote:Zasto stalno trci u krug i grize rep?
zato sto mu je dosadno :lol:
Jep :)
Zabavi ga necim dok mu se to nije razvilo u opsesivno-kompulzivno stanje pa bezveze se upropasti pas, tesko ces ga onda rehabilitirati, moracete onda bas puno raditi
Pretpostavljao sam, svasta sam probao ali ne ide. Igranje, igracke, duge setnje ali dzaba. Pas je struja zesca.
Vintla do besvijesti i kad prokuha, pauza :lol:
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#91 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

pakica_ wrote:kako rekoste, imate 2-3 mjeseca da se pripremite za novog clana porodice :D citajte sve moguce price i pricice o njima na netu, ganjajte ljude sa bilo kakvim psima, ne samo svabama, druzite se sa ulicnim psima, naucite se na njihovo ponasanje.. od prvog dana dovodjenja psa u kucu odmah pocnite sa odgojem.. nemojte ga pretjerano maziti iako ce biti malo slatko stene, nego mu odmah uvedite i disciplinu.. ako necete da kopa, ne dajte mu da kopa i sl.
vjerovatno ce cviliti kad tek dodje, odvojeno od majke i ostatka legla, pa mu stavite neki komad odjece koji mirise na vas u kucicu i ignorisite cvilkanje, jer ako prvi dan izadjete da ga pomazite i kazete da ce sve biti ok, cvilez ce se nastaviti :D
helem, ja mogu sr*t nadugo i nasiroko o psima, a posto ne znam sta vas konkretno interesuje, necu, nego pitajte ima li nesto konkretno, pa cemo skupa rjesavati da pas dodje u spremnu porodicu :)
I ovo mi je zaista pomoglo. Imam iskustva sa cukama ali sa sigurne udaljenosti :mrgreen: , kćerka ih strašno voli ( ne boji se, mazi lutalice, avlijanere... luda je za cukama i ovo je najviše za njenu ljubav).
Eh sad, odakle krenuti u potragu za njim, kako biti siguran da mi neko neće uvaliti nekog mješanca? Kako se kreću cijene štenadi?
Mislim da si se već pokajao što si ponudio pomoć.... :mrgreen:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#92 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by hladan.preminger »

honey33 wrote:
pakica_ wrote:kako rekoste, imate 2-3 mjeseca da se pripremite za novog clana porodice :D citajte sve moguce price i pricice o njima na netu, ganjajte ljude sa bilo kakvim psima, ne samo svabama, druzite se sa ulicnim psima, naucite se na njihovo ponasanje.. od prvog dana dovodjenja psa u kucu odmah pocnite sa odgojem.. nemojte ga pretjerano maziti iako ce biti malo slatko stene, nego mu odmah uvedite i disciplinu.. ako necete da kopa, ne dajte mu da kopa i sl.
vjerovatno ce cviliti kad tek dodje, odvojeno od majke i ostatka legla, pa mu stavite neki komad odjece koji mirise na vas u kucicu i ignorisite cvilkanje, jer ako prvi dan izadjete da ga pomazite i kazete da ce sve biti ok, cvilez ce se nastaviti :D
helem, ja mogu sr*t nadugo i nasiroko o psima, a posto ne znam sta vas konkretno interesuje, necu, nego pitajte ima li nesto konkretno, pa cemo skupa rjesavati da pas dodje u spremnu porodicu :)
I ovo mi je zaista pomoglo. Imam iskustva sa cukama ali sa sigurne udaljenosti :mrgreen: , kćerka ih strašno voli ( ne boji se, mazi lutalice, avlijanere... luda je za cukama i ovo je najviše za njenu ljubav).
Eh sad, odakle krenuti u potragu za njim, kako biti siguran da mi neko neće uvaliti nekog mješanca? Kako se kreću cijene štenadi?
Mislim da si se već pokajao što si ponudio pomoć.... :mrgreen:
Njemacki ovcar nije za bas preporucljiv za prvog psa.
To su jaki, teritorijalni i samouvjereni psi. Oni su također "one man dogs" sto znaci da imaju jednu osobu za gazdu. ostali su takjoreći raja.
Prije bi nabavio retrivera na tvom mjestu. :D
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#93 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

Ne zbunjuj me Preminger živ bio

Kako je krenulo, mala će na kraju papigu dobiti :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#94 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

Preminger, to isto mi je receno za dobermana, pa ja svog uzeh hem odraslog, hem dominantnog, hem od drugih ljudi, hem mi je prvi ker.. Nikad problema sa njim.. Jos kako sam zensko, niko me nije shvatao ozbiljno i kontali su da cu pokvariti psa haha
Navikao se na mene onog momenta kad mi je zagazio u avliju.. Kad je vidio starog vlasnika, liznuo ga po licu i opet krenuo sa mnom kuci, za njim se vise ni okrenuo nije..
Honey, sto se tice uzgajivacnica njemackih ovcara, ne mogu ti nijednu preporuciti jer ne znam nikoga ko uzgaja bas njih.. Imam druga koji ima druga koji se bavi bas njima, ali ne vjerujem da ce imati leglo nekad uskoro, tako da k'o da i nemam :)
A ovo mi zapade za oci- za ljubav djeteta uzimate psa.. Nemojte samo biti jedna od mnogih porodica koja napenali psa na ulicu onog momenta kada djetetu prestane biti zanimljiv :)
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#95 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

pakica_ wrote:Preminger, to isto mi je receno za dobermana, pa ja svog uzeh hem odraslog, hem dominantnog, hem od drugih ljudi, hem mi je prvi ker.. Nikad problema sa njim.. Jos kako sam zensko, niko me nije shvatao ozbiljno i kontali su da cu pokvariti psa haha
Navikao se na mene onog momenta kad mi je zagazio u avliju.. Kad je vidio starog vlasnika, liznuo ga po licu i opet krenuo sa mnom kuci, za njim se vise ni okrenuo nije..
Honey, sto se tice uzgajivacnica njemackih ovcara, ne mogu ti nijednu preporuciti jer ne znam nikoga ko uzgaja bas njih.. Imam druga koji ima druga koji se bavi bas njima, ali ne vjerujem da ce imati leglo nekad uskoro, tako da k'o da i nemam :)
A ovo mi zapade za oci- za ljubav djeteta uzimate psa.. Nemojte samo biti jedna od mnogih porodica koja napenali psa na ulicu onog momenta kada djetetu prestane biti zanimljiv :)
Bože sačuvaj, nismo monstrumi. Da ne mislim ozbiljno da se brinem o njemu pa ne bih se informisala ovoliko. Mada iskreno, teško bih se sama odlučila na to, sebi za ljubav. Obaveza je, jako malo je slobodnog vremena ali sad kad je kćerka "porasla" i razumije da mora dio obaveza prema istom preuzeti na sebe, neće biti problema. Obje volimo pse, imamo sve uslove za držanje jednog pa kad ima želju eto da je obradujem :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#96 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by febo_acm »

Moj jaran uzeo ovčara prije 2 godine i prva mu životinja bila. Znači ovčar sluša ko vojnik :D Ja imam još "goru" rasu, stafforda i također prvi mi pas i nikakvih problema s glave nema. A vjeruj da i nisam nešto bio strog, čak šta više svi su je razmazili i opet nema nikakavih problema. Iako je večeras prvi put pokazale zube kada je jedan argentio pokušao da je zaskoči :D :?
Ne znam samo koliko je kćerka odrasla i koliko je u stanju da obuzda tako snažnog psa. Zbog toga od prvog dana samo dresura, dresura, trening i trening i sve će biti ok. Meni ponekad sestra, koja ima 21 godinu, regularno izvede opasnu životinju u šetnju i nema nikakvih problema sa njom.

@edit

Tek sada vidim da kćerka ima 10 godina i ne znam baš koliko ona može preuzeti obaveza i uspješno ih obaviti. Nisam sada siguran koliko je pametno nabaviti ovčara ukloliko se nema puno vremena i kada ima curica od 10 godina. Ona za nekih 10 mjeseci neće biti u stanju vladati sa psom i tu otpada mogućnost da ga ona izvodi sama. U svakom slučaju ako nabavite štene njih dvoje će biti najbolji jarani i sumnjam da može biti bilo kakvih problema jer će skupa odrastati, ali na vama će biti velika odgovornost.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#97 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by hladan.preminger »

Curica od 10 godina ne moze se brinuti o Njemackom ovcaru od 1 godine starosti.
Dobro ovo upamti.
User avatar
honey33
Posts: 114
Joined: 14/05/2013 23:47
Location: Ovdje, gdje je sve po mom...

#98 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by honey33 »

Pa vidi, u šetnju je ni s psom ni bez njega samu ne bih pustila. Mislila sam na hranjenje, igranje. Obaveze, naravno, u skladu s njenim uzrastom/mogućnostima.

Eh sad, možda vas i davim ali zanima me jeli neophodno svakodnevno izvođenje u šetnje jer imamo veliku ograđenu baštu gdje bi pas boravio. Nema opasnosti da izađe na ulicu, napadne ili tako nešto.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#99 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by pakica_ »

Pobogu, sumnjam da ce curica dresirati, hraniti i izvoditi psa :) mislim da zenu interesuje vise to da li ce se shaveriti njih dvoje kada pas dodje u fazonu da li ce pas iskopati djetetu oci ili ce biti sve ok..
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#100 Re: Njemacki ovcari Sarajevo

Post by hladan.preminger »

Uzmi retrivera.
Post Reply