Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#1 Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

Znal iko..imal gdje? :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#2 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by hrle1976 »

Bureka imas kod turaka koji drze ko neku pekaru i sl., obicno mali zvrkovi i kolicinski nista strasno. Na kg i tepsije kao u SA nisam vidio. Cevape mozes kupiti u Aldiju. Prodavati cevape u Njemackoj je propali biznis.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#3 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

hrle1976 wrote:Bureka imas kod turaka koji drze ko neku pekaru i sl., obicno mali zvrkovi i kolicinski nista strasno. Na kg i tepsije kao u SA nisam vidio. Cevape mozes kupiti u Aldiju. Prodavati cevape u Njemackoj je propali biznis.
Daj,Brko ..nemoj me zajebavat.Ono kod turaka nije vidilo bureka,baklave,nema veze s vezom.
Ćevapi iz Aldija? :lol:

Ja znam tipa,picerija..burek pravi u tepsiji.original....al na veliko samo,za firme.
Ćevapa u lepinji isto ima,priča se,manje neke radnje...al ne znam gdje.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#4 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Toto »

kad si u njemackoj mani se cevapcica
probaj hasenpfeffer ..
to ti je svapski hadzijski cevap
cevapcici su za fukaru
prica se da u Dizeldorfu ima jedan nas Haso, njegov hasinpfeffer jedu samo po svapskim zamkovima... kazu da i merkelica svrati
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Matijevic_Vlado »

E cuj Hrle tuce cevape iz Aldija
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#6 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by hrle1976 »

Matijevic_Vlado wrote:E cuj Hrle tuce cevape iz Aldija
Nije, vec zvak ziv ko zna sta je cevap zna da mozes kupiti u Aldiju. Bude u onim prospektima nedeljno kad je ko neki popust po tim prodavnicama i sl. Inace sto se tice tipa buregdzinica i cevabdzinica kao u BiH ili SA nema. Za jedini primjer koji znam iz kruga Frankfurt a. M. je zatvorio vec ima 7 god - bar tako mislim jer od tada bas nesto nisam ni vidio. tada je tvrdio da je jedini u krugu od 200km. Ako ima gdje jer je tad rekao onda bi bio jedan u Krefeld.
Last edited by hrle1976 on 21/07/2016 11:32, edited 1 time in total.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#7 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

hrle1976 wrote:
Matijevic_Vlado wrote:E cuj Hrle tuce cevape iz Aldija
tipa buregdzinica i cevabdzinica kao u BiH ili SA nema.
To tražim.Nema ko u bosni..al uvjek pojedinaca bude,ko u nekom klubu,kafiću bosanskom,u dizeldorfu,gdje čoek usput i ćevape služi.E sad,oćel taj koji zna,na ovu temu naletit...stoji u zvjezdama :roll:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#8 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by hrle1976 »

Montana wrote:
hrle1976 wrote:
Matijevic_Vlado wrote:E cuj Hrle tuce cevape iz Aldija
tipa buregdzinica i cevabdzinica kao u BiH ili SA nema.
To tražim.Nema ko u bosni..al uvjek pojedinaca bude,ko u nekom klubu,kafiću bosanskom,u dizeldorfu,gdje čoek usput i ćevape služi.E sad,oćel taj koji zna,na ovu temu naletit...stoji u zvjezdama :roll:

Ne znam da li vise postoji ali kazem ti u Frankfurtu am Main je bio lokal pod imenom Imbiss Sarajevo, tu je ono bilo klasicno cevabdzinica. Ne daleko od velikog mosta. Malo sam se raspito imas jednog sto uvozi cevape iz Sarajeva i prodaje u svom lokalu (restoranu), Leonberg. Ime nema restorana. Ali ovo je skroz juzna Njemacka, kod Stuttgarta.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#9 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

hrle1976 wrote:
Ne znam da li vise postoji ali kazem ti u Frankfurtu am Main je bio lokal pod imenom Imbiss Sarajevo, tu je ono bilo klasicno cevabdzinica. Ne daleko od velikog mosta. Malo sam se raspito imas jednog sto uvozi cevape iz Sarajeva i prodaje u svom lokalu (restoranu), Leonberg. Ime nema restorana. Ali ovo je skroz juzna Njemacka, kod Stuttgarta.
Hvala što si se raspito al Frankfurt,študgart mi predaleko :thumbup:
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#10 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by promaha »

Nije dusseldorf al imas u dortmundu :D

https://www.facebook.com/pages/Aida-Caf ... 5659820480
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#11 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

promaha wrote:Nije dusseldorf al imas u dortmundu :D

https://www.facebook.com/pages/Aida-Caf ... 5659820480
Evo našo u Dizeldorfu...nazvo ga,pravi i burek i ćevape..do 18:30,radnim danom Image

http://www.minas-world.de/Kontakt.htm Image
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#12 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by hrle1976 »

Montana wrote:
promaha wrote:Nije dusseldorf al imas u dortmundu :D

https://www.facebook.com/pages/Aida-Caf ... 5659820480
Evo našo u Dizeldorfu...nazvo ga,pravi i burek i ćevape..do 18:30,radnim danom Image

http://www.minas-world.de/Kontakt.htm Image
A mozda su cevapi iz Aldija - obicno ti siskebabi i kebabistani i sl. njima sve sto prodaju kupe u obicnim prodavnicama. :D
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#13 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

Aaaa..neće ih onda više pravit :lol:
Didis74
Posts: 44
Joined: 27/09/2012 21:14

#14 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Didis74 »

http://www.balkangmbh.de

Evo ako ti nije daleko, dobri ćevapi a i lokal je fin

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#15 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

Didis74 wrote:http://www.balkangmbh.de

Evo ako ti nije daleko, dobri ćevapi a i lokal je fin

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
Hvala,odletiću ih probat :thumbup:
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#16 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

Ovo nije bosna,san a ni java.Sjedim u dojčlandu,lokacija kamp-lintfort,pijem koktu,jeo masne ćevape s lukom,ajvarom,kajmakom i poslje cjelog tog događaja,zapalio bosanski malboro.Život je ljep. :lol: :thumbup:

Image
User avatar
permanentan
Posts: 457
Joined: 30/01/2008 14:11

#17 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by permanentan »

Kad se vec Frankfurt spominje, odlicne cevape pojeo
Hanauer Landstr. 497
Didis74
Posts: 44
Joined: 27/09/2012 21:14

#18 Re: RE: Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Didis74 »

Montana wrote:Ovo nije bosna,san a ni java.Sjedim u dojčlandu,lokacija kamp-lintfort,pijem koktu,jeo masne ćevape s lukom,ajvarom,kajmakom i poslje cjelog tog događaja,zapalio bosanski malboro.Život je ljep. [emoji38] [emoji106]

Image
I ja jućer bio u kamp lintfortu i priča konobar da će sad negdje u Düsseldorfu isto da otvori. Stvarno su mu dobri ćevapi.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#19 Re: RE: Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Montana »

Didis74 wrote: I ja jućer bio u kamp lintfortu i priča konobar da će sad negdje u Düsseldorfu isto da otvori. Stvarno su mu dobri ćevapi.

Je,al u diseldorfu već imaju,štresman štrase,nisam još bio...bolje da otvara po drugim gradovima,gdje nema,lanac toga..super mu je lokal.
Medo u zijanu
Posts: 31
Joined: 08/06/2011 16:40

#20 Re: RE: Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Medo u zijanu »

Montana wrote:
Didis74 wrote: I ja jućer bio u kamp lintfortu i priča konobar da će sad negdje u Düsseldorfu isto da otvori. Stvarno su mu dobri ćevapi.

Je,al u diseldorfu već imaju,štresman štrase,nisam još bio...bolje da otvara po drugim gradovima,gdje nema,lanac toga..super mu je lokal.
imas balcanicu kod zeljeznicke blizu super cevapi :
https://www.facebook.com/Grillhouse-Bal ... 085156325/

a imas I kod Muriza u piceriji Salvano u Elleru pravo dobre cevape :

Gumbertstr. 136 
40229 Düsseldorf (Eller)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#21 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by hrle1976 »

Bez uvrede bilo kome ali fakat ispalo odes u Njemacku da se najedes cevapa. :lol: Ja cu vako zakljuciti a; nasi su pretezno nesposobni kuhari za bilo sta osim cevapa te suhoparnih hamburgera, b: nasi koji se sele iskljucivo to cine zbog komsija koje ostavljaju iza sebe a teskog srca to cine, ali opet sve zbog komsije da sto prije crkne od zavisti.

Ja kad sam jarana posjecivao u Danskoj te rodbinske prijatelje u Svedskoj. Oni kad cuju, a ne samo oni, nas, i vidi nepoznate osobe istao kao da si u Sarajevu. Cujes ga, razumijes ga, ali nema kontakta. Nema ono a i vi ste odozdol itd. Svak gleda svoja posla. Dobro, njihova ponasanja su tipicna Skandinavska, ali da su njemci toliko vruci i da su nasi poprimili te vreline mentaliteta, izgleda sam ja jebo jeza u ledja ili mi je pred ocima nesto proletilo tako grandiozno a da sam bio negdje u svojim mislima citavo vrijeme.
Medo u zijanu
Posts: 31
Joined: 08/06/2011 16:40

#22 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Medo u zijanu »

pa moze biti drug da si u svojim mislima I da ti je sve ovo proletilo sto je sada "in"

sjednes u Butmiru u Germanwings spicis do dizeldorfa pojedes cevape I vratis se to sad svi rade.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#23 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by bluesjunior »

Medo u zijanu wrote:pa moze biti drug da si u svojim mislima I da ti je sve ovo proletilo sto je sada "in"

sjednes u Butmiru u Germanwings spicis do dizeldorfa pojedes cevape I vratis se to sad svi rade.
ma kakvi ja sjedem u auto oko 2 ujutro pa iz Sarajeva do Tuzle jeftin avion, pa Dortmund, tamo uzmem taxi do Diseldorfa pa na cevape, ma isplati se to kad su pravi.....
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#24 Re: Njemačka/Dizeldorf-Ćevapi i Burek

Post by Toto »

Ima li soje,mrkve i graska u cevabima?
Post Reply