Njemačka 2020-te....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#151 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

e stvarno se ovaj svabo ubezobraznio u zadnje vrijem, neda mi da radim sa kupljenom diplomom a odmah je ko dingospo keširo, jos cojeku platio kafu, naso mu i nekoliko musterija sa kešom, nista rate, uzeo mu broj ako neko jos naleti a svabo mi neda...... šmrc šmrc..... šmrc
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#152 Re: Njemačka 2020-te....

Post by xoklix »

TAFKAP wrote:
Edin H. wrote:
TAFKAP wrote:Ovdje u Njemackoj se radi, ne visi se po vas dan po forumima, kaficima i sisa barovima ;-)
Smanjili socijalu? :shock:
Ma jok, šuldigun, hoću reći najn, nego nam ovi novi došlje iz arapskih država, Afrike i sa Balkana ubiše satnicu... :twisted:
Poljaci ubiše sve , špediciju pogotovo.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#153 Re: Njemačka 2020-te....

Post by Edin H. »

xoklix wrote: Poljaci ubiše sve , špediciju pogotovo.
Pa izadjite iz Evropske unije :oops:
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#154 Re: Njemačka 2020-te....

Post by xoklix »

Ja sam u BiH,ali radim špediciju. Oni ubiše cijene više nego mi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#155 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

PROPISI Još jedno ograničenje bh. građanima, Njemačka više ne prima priučene.....

Savezno ministarstvo za rad i socijalna pitanja Njemačke odlučilo je da više neće prihvatati diplome dobivene prekvalifikacijom bilo u državnoj ili privatnoj školi


Da se bh. građani prekvalifikacijom više neće moći zaposliti u Njemačkoj, potvrdio je i direktor Agencije za rad i zapošljavanje BiH.

- Skrećemo pažnju kandidatima koji apliciraju za poslove njegovatelja u Njemačkoj da je Centralni ured za posredovanje pri zapošljavanju stručne radne snage od februara 2019. godine počeo davati odbijenice za sve ovakve diplome. To znači da više nije moguće zasnovati radni odnos s diplomama stečenim prekvalifikacijom –


Iz Agencije su preporučili kandidatima da uz prijavu, osim odgovarajuće diplome, dostave i svjedočanstva o svim završenim razredima srednje škole, prevedena na njemački jezik.


Ambasada Njemačke u BiH objavila je da od 6. juna više neće priznavati OSD certifikate o položenom njemačkom jeziku izvan Austrije.

- Svi kandidati koji nakon 1. aprila svoje prijave predaju u Agenciju, moraju imati certifikat o poznavanju njemačkog jezika usaglašen sa zahtjevima Ambasade –












a jebem ti sta cu sad, sve sam fino i uredno keširo, kafe placo, cevape, parkinge, dopune za telefone......
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#156 Re: Njemačka 2020-te....

Post by TAFKAP »

xoklix wrote:Poljaci ubiše sve , špediciju pogotovo.
Mesnu industriju/preradjevinu, gradilišta, špedicije, nema gdje ih nema.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#157 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

TAFKAP wrote:
xoklix wrote:Poljaci ubiše sve , špediciju pogotovo.
Mesnu industriju/preradjevinu, gradilišta, špedicije, nema gdje ih nema.

hoce ba Poljo, nema sta nece :mrgreen:
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#158 Re: Njemačka 2020-te....

Post by Zvek »

Angela Merkel sits down with Amanpour

https://edition.cnn.com/videos/world/20 ... ld-videos/
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#159 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

Njemačka olakšava useljavanje: Ko nađe posao u roku od šest mjeseci, može ostati


Kako prenose mediji, paket obuhvata sedam zakona koji, osim "uređenog povratka", odnosno protjerivanja, obuhvataju i useljavanje stručne radne snage i integraciju.


- Novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake nego i za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji". I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnima kao što je to bio slučaj i dosad. Velika novost je i ta da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi ovdje tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uvjet je da se tražilac može sam uzdržavati, piše Deutsche Welle.


Sa druge strane, za tražioce azila koji pronađu radno mesto, otvaraju se nove mogućnosti ostanka u Njemačkoj.

Novi zakon o useljavanju bi po svoj prilici, trebao stupiti na snagu početkom 2020.

- Pravilo o zapadnom Balkanu trenutno prolazi kroz proces evaluacije. Konačan izvještaj se očekuje krajem ove godine. Hoće li pravilo ostati na snazi i nakon ove godine, odlučit će se tek nakon završnog izvještaja - odgovorili su DW-u iz njemačkog Ministarstvu za rad, na upit hoće li pravilo o zapadnom Balkanu ostati na snazi nakon 2019. godine.


https://avaz.ba/globus/svijet/492466/nj ... oze-ostati
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#160 Re: Njemačka 2020-te....

Post by arman1 »

mali jomu wrote:Njemačka olakšava useljavanje: Ko nađe posao u roku od šest mjeseci, može ostati


Kako prenose mediji, paket obuhvata sedam zakona koji, osim "uređenog povratka", odnosno protjerivanja, obuhvataju i useljavanje stručne radne snage i integraciju.


- Novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake nego i za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji". I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnima kao što je to bio slučaj i dosad. Velika novost je i ta da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi ovdje tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uvjet je da se tražilac može sam uzdržavati, piše Deutsche Welle.


Sa druge strane, za tražioce azila koji pronađu radno mesto, otvaraju se nove mogućnosti ostanka u Njemačkoj.

Novi zakon o useljavanju bi po svoj prilici, trebao stupiti na snagu početkom 2020.

- Pravilo o zapadnom Balkanu trenutno prolazi kroz proces evaluacije. Konačan izvještaj se očekuje krajem ove godine. Hoće li pravilo ostati na snazi i nakon ove godine, odlučit će se tek nakon završnog izvještaja - odgovorili su DW-u iz njemačkog Ministarstvu za rad, na upit hoće li pravilo o zapadnom Balkanu ostati na snazi nakon 2019. godine.


https://avaz.ba/globus/svijet/492466/nj ... oze-ostati
U tišini je prošla jedna stavka novih pravila. Stariji od 45 godina će morati imati minimalno 3.700€ platu.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#161 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

arman1 wrote: U tišini je prošla jedna stavka novih pravila. Stariji od 45 godina će morati imati minimalno 3.700€ platu.

Najglavnije pitanje je ..... a koliko ce morati primati minimalno mladji od 45g??? :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12256
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#162 Re: Njemačka 2020-te....

Post by lajkujMe »

arman1 wrote:
mali jomu wrote:Njemačka olakšava useljavanje: Ko nađe posao u roku od šest mjeseci, može ostati


Kako prenose mediji, paket obuhvata sedam zakona koji, osim "uređenog povratka", odnosno protjerivanja, obuhvataju i useljavanje stručne radne snage i integraciju.


- Novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake nego i za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji". I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnima kao što je to bio slučaj i dosad. Velika novost je i ta da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi ovdje tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uvjet je da se tražilac može sam uzdržavati, piše Deutsche Welle.


Sa druge strane, za tražioce azila koji pronađu radno mesto, otvaraju se nove mogućnosti ostanka u Njemačkoj.

Novi zakon o useljavanju bi po svoj prilici, trebao stupiti na snagu početkom 2020.

- Pravilo o zapadnom Balkanu trenutno prolazi kroz proces evaluacije. Konačan izvještaj se očekuje krajem ove godine. Hoće li pravilo ostati na snazi i nakon ove godine, odlučit će se tek nakon završnog izvještaja - odgovorili su DW-u iz njemačkog Ministarstvu za rad, na upit hoće li pravilo o zapadnom Balkanu ostati na snazi nakon 2019. godine.


https://avaz.ba/globus/svijet/492466/nj ... oze-ostati
U tišini je prošla jedna stavka novih pravila. Stariji od 45 godina će morati imati minimalno 3.700€ platu.
Mene zanima u svemu tome recimo odem nekad 2020 u Njemacku i nadjem poslodavca u svojoj struci.
Kako do papira? To jest do boravisne i radne dozvole i vize?
Jel se moram vracati u BIH i cekati termin u ambasadi?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#163 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

lajkujMe wrote:
Mene zanima u svemu tome recimo odem nekad 2020 u Njemacku i nadjem poslodavca u svojoj struci.
Kako do papira? To jest do boravisne i radne dozvole i vize?
Jel se moram vracati u BIH i cekati termin u ambasadi?

ja kad sam radio vani, a i sad znam otici vani radit...... poslodavci su to sve rijesavali za mene, ja samo isao gdje treba i potpisivao...... nikad nije bilo nikakvih problema,

mogao sam i ostajati..... imao dozvole, sve..... ali nisam htjeo, vazda sam se vracao kuci u BiH

ako te poslodavac primi..... rijesi se to, nije nikakav problem, ne vracas se u BiH dok si u poslu..... ovo drugo ne znam :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#164 Re: Njemačka 2020-te....

Post by mali jomu »

Njemački parlament prihvatio novi paket migracijskih zakona

Radnicima iz BiH širom otvorena vrata Njemačke


Njemački parlament Bundestag prihvatio je u petak paket migracijskih zakona kojima je olakšano useljavanje za potrebe njemačkog tržišta, ali istovremeno su pooštrena pravila za davanje azila.


Nakon petka, u Njemačku će se moći doseliti čim nađu radno mjesto koje odgovara njihovim kvalifikacijama. Za dobivanje radne vize neće se tražiti takozvana deficitarna zanimanja.

Ipak, najveća novost bit će ukidanje pravila prema kojem je poslodavac koji je htio zaposliti radnike izvan Evropske unije, morao dokazati da na njemačkom tržištu nije pronašao takvog kandidata.


Novina je i da će ubuduće visokokvalificirani radnici koji znaju njemački jezik moći u ovoj zemlji boraviti do šest mjeseci dok traže posao, ali neće imati pravo na socijalnu pomoć.

Bundestag je donio i odluku da radnici bez zanimanja neće moći boraviti u Njemačkoj.

Prema podacima Saveznog biroa za zapošljavanje, u Njemačkoj se 61 zanimanje vodi kao deficitarno.


Budenstag je pooštrio pravila o azilu, što znači da će ubuduće biti kažnjeni svi oni koje njemačke vlasti žele protjerati.

Također, zakon o azilu sadrži i rigorozno smanjenje socijalnih povlastica koje su do sada azilanti imali.


Nova pravila omogućavaju radnicima izvan EU da se za posao prijave i online te po dobivanju radnog mjesta dosele se u Njemačku.


https://avaz.ba/vijesti/bih/492928/radn ... a-njemacke
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#165 Re: Njemačka 2020-te....

Post by elcaliente »

Ovo je super da ovo jadnici iz Afrike ne ginu vise po mediteranu, jos pogotovo ako se nebude islo preko ambasade kako se pise.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#166 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

Ovo ce zivjeti jedno dva mjeseca i kapak
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#167 Re: Njemačka 2020-te....

Post by elcaliente »

insomnia78 wrote:Ovo ce zivjeti jedno dva mjeseca i kapak
Dovoljno da se mi rijesimo ovih nasih migranata, 5000 hiljada ih je tu, mozemo ih makar 4 milje odmah u januaru u Njemacku poslati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#168 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

Jah. Da su Nijemci budale
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#169 Re: Njemačka 2020-te....

Post by elcaliente »

insomnia78 wrote:Jah. Da su Nijemci budale
I meni je nelogicno ali evo gore pise do 6 mjeseci za trazenje posla bez odlaska u ambasadu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#170 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

Jes al u istoj recenici pise visokokvalifikovani radnici koji znaju Njemacki
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#171 Re: Njemačka 2020-te....

Post by elcaliente »

insomnia78 wrote:Jes al u istoj recenici pise visokokvalifikovani radnici koji znaju Njemacki
Da, ali kako ce to kontrolisati?
Dodzes na granicu u Sloveniju i trebas im papire na granici pokazivati?? I kao onda granicni policajac treba odluciti da ti opali neki posebni stembilj da mozes 6 mjeseci traziti posao u Njemackoj. I ne pise samo visokokvalifikovani, nego fakticki svaka strucna sprema.

Zvuci nerealno, ali ako ne treba na Ambasadu ici neznam ko ce to kontrolisati. A ako treba na Ambasadu onda ce biti cekanje i to jos vece nego do sada.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#172 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

A dje si uopste vidio da ne treba ambasada
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#173 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

Shvatas da bi to u praksi znacilo ukidanje viza za citav svijet
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#174 Re: Njemačka 2020-te....

Post by elcaliente »

insomnia78 wrote:A dje si uopste vidio da ne treba ambasada
Tamo na onoj temi odlazak, polazak itd, pogledaj.

Naravno da shvatam, zato mi je i nerealno da se ne ide na ambasadu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#175 Re: Njemačka 2020-te....

Post by insomnia78 »

To niko ni ne tvrdi osim onog naslova sa upitnikom
Post Reply