Njemački ovčar radna linija

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
Angelica9

Njemački ovčar radna linija

Post by Angelica9 » 25/08/2016 09:36

Uskoro kupujem njemačkog ovčara i ne mogu se odlučiti između radne i izložbene linije. Ne namjeravam psa voditi na izložbe. Prije sam se dvoumila između njemačkog i belgijskog te se odlučila za njemačkog zqto što je manje aktivan i postoji manja šansa da će napasti mačke. Meni osobno je ljepša radna linija, ali me zanima dijele li osobine s belgijskim ovčarima? Jesu li i oni hiperaktivni, i imaju jak nagon za hvatanjem? I svi ostali savjeti vlasnika njemačkih ovčara su dobrodošli. [emoji4]

Qoom

Re: Njemački ovčar radna linija

Post by Qoom » 25/08/2016 23:45

Imam dugo ženku. Pasmina koja je isključivo za većeg prostora zbog istrčavanja. Za svojih 12 godina na prste prebrojati koliko puta je bila na lancu.
Sada kada je već u godinama, veća je maza nego kad je bila štene.

Iskrene preporuke i savjet za profesionalnu dresuru.

NJO Expert

Re: Njemački ovčar radna linija

Post by NJO Expert » 03/09/2016 13:04

Pozdrav Angelica :-D
Njemacki ovcar se dijeli na,kao sto znaš,izložbenu I radnu liniju.
Radna linija su inače full crni ovcari sa potpuno ravnim leđima I jedino po tome se razlikuju od izložbenih ovčara
Ovčare I ovčarke (hah) iz radne linije ćeš lakše naučiti neke stvari od izložbenih,jednostavno zato što su oni stvoreni za rad I trening.
Znači na kraju bi ti isto došlo kupiti njemačkog ovčara radne linije I belgijskog ovčara jer njemački ovčar iz radne linije također zahtjeva dosta vježbe
Na dan 3 sata minimum šetnje I igranja
Ali dok su štenci ne treba ipak pretjerivati jer mogu dobiti displaziju kukova,nadam se da znaš šta je to a ako ne znaš idi na Google I upiši Displazija Kukova Kod Pasa ili ako hoćeš da ti dam neki link da se ne mučiš :D
Kod belgijskog ovčara je nešto više izražen nagon za hvatanje tj “ganjanja” loptica ali koji pas se ne voli igrati sa lopticama :D
Pasmina nema veze sa mačkama!
Važna je socijalizacija psa
To znaci da čim dobijes štene što više ga izvodi kod drugih pasa I drugih životinja jer ako se pas od malena navikne na neke životinje kad odraste neće biti problema sa njima tako da pasmina zaista nije bitna,bitan je sam odgoj psa I ljubav njegovog vlasnika :D
Ja osobno više volim njemačke ovčare radne linije nego izložbene ovčare ili belgijske ovčare zbog izgleda I inteligencije
Njemački ovčar je (pogotovo radna linija) lak za izdresirati za razliku od belgijskog ovčara koji je nešto zahtjevniji
Belgijski ovčar se linja manje I to je po meni jedina stvar koja belgijskog ovčara čini boljeg od njemačkog ovčara
Belgijski ovčar se dijeli na Groenendael, Laekenois, Malinos I Tervueren i oni se razlikuju po boji I dužini dlake
Karakteristike su iste kod svih vrsta :D
Evo ti čak I visina njemačkog ovčara po mjesecima :D
MUŽJACI

3 mj = 40 - 43 cm
4 mj = 43 - 48 cm
5 mj = 48 - 53 cm
6 mj = 53 - 56 cm
7 mj = 56 - 60 cm
8 mj = 60 - 63 cm
9 mj = 63 - 65 cm

ŽENKE

3 mj = 35 - 40 cm
4 mj = 40 - 45 cm
5 mj = 45 - 50 cm
6 mj = 50 - 53 cm
7 mj = 53 - 56 cm
8 mj = 56 - 58 cm
9 mj = 58 - 61 cm

Bitno da znaš je I da njemački ovčari svoj punu visinu dostižu sa samo 10 mjeseci!
Rastu vrlo brzo I potrebna im je kvalitetna hrana kao I dosta vježbe I tvoj pas ce biti jedno divno čupavo čudo! :D
Evo I težina po mjesecima:

1. mjesec = 4.3 KG
2. mjesec = 9 KG
3. mjesec = 14.2 KG
4. mjesec = 19 KG
5. mjesec = 23 KG
6. mjesec = 26.2 KG
7. mjesec = 28.5 KG
8. mjesec = 30 KG
9. mjesec = 31.5 KG
10. mjesec = 33 KG
11. mjesec = 34 KG
12. mjesec = 35 KG

Nadam se da sam ti barem malo pomogao
Ako trebaš savjet za hranu I za vježbe samo reci,rado cu ti pomoći :D

Emil

Angelica9

Re: RE: Re: Njemački ovčar radna linija

Post by Angelica9 » 03/09/2016 15:07

NJO Expert wrote:Pozdrav Angelica :-D
Radna linija su inače full crni ovcari sa potpuno ravnim leđima I jedino po tome se razlikuju od izložbenih ovčara
Ovčare I ovčarke (hah) iz radne linije ćeš lakše naučiti neke stvari od izložbenih,jednostavno zato što su oni stvoreni za rad I trening.
Znači na kraju bi ti isto došlo kupiti njemačkog ovčara radne linije I belgijskog ovčara jer njemački ovčar iz radne linije također zahtjeva dosta vježbe
Ali dok su štenci ne treba ipak pretjerivati jer mogu dobiti displaziju kukova,nadam se da znaš šta je to a ako ne znaš idi na Google I upiši Displazija Kukova Kod Pasa ili ako hoćeš da ti dam neki link da se ne mučiš :D
Kod belgijskog ovčara je nešto više izražen nagon za hvatanje tj “ganjanja” loptica ali koji pas se ne voli igrati sa lopticama :D
To znaci da čim dobijes štene što više ga izvodi kod drugih pasa I drugih životinja jer ako se pas od malena navikne na neke životinje kad odraste neće biti problema sa njima tako da pasmina zaista nije bitna,bitan je sam odgoj psa I ljubav njegovog vlasnika :D
Ja osobno više volim njemačke ovčare radne linije nego izložbene ovčare ili belgijske ovčare zbog izgleda I inteligencije
Njemački ovčar je (pogotovo radna linija) lak za izdresirati za razliku od belgijskog ovčara koji je nešto zahtjevniji
Belgijski ovčar se linja manje I to je po meni jedina stvar koja belgijskog ovčara čini boljeg od njemačkog ovčara
Belgijski ovčar se dijeli na Groenendael, Laekenois, Malinos I Tervueren i oni se razlikuju po boji I dužini dlake
MUŽJACI

3 mj = 40 - 43 cm
4 mj = 43 - 48 cm
5 mj = 48 - 53 cm
6 mj = 53 - 56 cm
7 mj = 56 - 60 cm
8 mj = 60 - 63 cm
9 mj = 63 - 65 cm

ŽENKE

3 mj = 35 - 40 cm
4 mj = 40 - 45 cm
5 mj = 45 - 50 cm
6 mj = 50 - 53 cm
7 mj = 53 - 56 cm
8 mj = 56 - 58 cm
9 mj = 58 - 61 cm

Bitno da znaš je I da njemački ovčari svoj punu visinu dostižu sa samo 10 mjeseci!
Rastu vrlo brzo I potrebna im je kvalitetna hrana kao I dosta vježbe I tvoj pas ce biti jedno divno čupavo čudo! :D

1. mjesec = 4.3 KG
2. mjesec = 9 KG
3. mjesec = 14.2 KG
4. mjesec = 19 KG
5. mjesec = 23 KG
6. mjesec = 26.2 KG
7. mjesec = 28.5 KG
8. mjesec = 30 KG
9. mjesec = 31.5 KG
10. mjesec = 33 KG
11. mjesec = 34 KG
12. mjesec = 35 KG

Emil
E ovo sam cekala :) uzet cu radnu liniju jer jako volim raditi sa psima, a i nesto su mi ljepsi. Sada jos jedino da mu obezbjedim uvjete i stize [emoji3] hvala puno[emoji4]

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk

NJO Expert

Re: RE: Re: Njemački ovčar radna linija

Post by NJO Expert » 03/09/2016 15:25

Angelica9 wrote:
NJO Expert wrote:Pozdrav Angelica :-D
MUŽJACI

3 mj = 40 - 43 cm
4 mj = 43 - 48 cm
5 mj = 48 - 53 cm
6 mj = 53 - 56 cm
7 mj = 56 - 60 cm
8 mj = 60 - 63 cm
9 mj = 63 - 65 cm

ŽENKE

3 mj = 35 - 40 cm
4 mj = 40 - 45 cm
5 mj = 45 - 50 cm
6 mj = 50 - 53 cm
7 mj = 53 - 56 cm
8 mj = 56 - 58 cm
9 mj = 58 - 61 cm

1. mjesec = 4.3 KG
2. mjesec = 9 KG
3. mjesec = 14.2 KG
4. mjesec = 19 KG
5. mjesec = 23 KG
6. mjesec = 26.2 KG
7. mjesec = 28.5 KG
8. mjesec = 30 KG
9. mjesec = 31.5 KG
10. mjesec = 33 KG
11. mjesec = 34 KG
12. mjesec = 35 KG

Emil
E ovo sam cekala :) uzet cu radnu liniju jer jako volim raditi sa psima, a i nesto su mi ljepsi. Sada jos jedino da mu obezbjedim uvjete i stize [emoji3] hvala puno[emoji4]

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
Nema na čemu :D
Drago mi je da sam ti pomogao :D <3

Post Reply