Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#701 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

kakva mrlja?

aaa mislis mrlje na odjeci. pa tako je to, na odjeci od viskoze i poliestera uvijek se pojave te mrlje...
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#702 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

Ma da te mrlje, od znojenja . Meni ostaju i na pamuku, i pravo me nerviraju :) Ili piše da je pamuk, a ustvari nije :)
Najbolje je da ubrizgam inekcije botoxa, gledala sam to na tv-u, spriječava znojenje na 4- 6 mjeseci :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#703 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by ladyada »

zamzija wrote:Ma vidim da znaš jako puno o sastavima kozmetike i da preferiraš i preporučuješ prirodne sastojke da se stavljaju na kožu, i sve obrazložiš sa argumentima, tako da mislim da si stručnjak :)
Meni samo strašno smeta kad se stvori ona mrlja ispod pazuha i to obično mi se napravi na viskoznim ili pamučnim majicama i košuljama, i nikako da se toga riješim. Ne smrdi ali ružno stvarno izgleda :sad:
probaj potopiti te mrlje u prasak za pecivo, zna ih otkloniti............. nekada pomogne soda bikarbona isto ............
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#704 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

e super!!! hvala :)
A ja bih nekako koristila neki preparat za tijelo koji spriječava bilo kakvo pojavljivanje znoja pa time i mrlja na odjeći , tako da to ubijem u začetku, ali izgleda ne može :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#705 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by ladyada »

i ja kupujem nekakve preparate da kao drze 24 sata , ali se nenormalno znojim u zadnje vrijeme , ma nijedan ne drzi duze od 10 sati , tad sam presretna .........neku vece stavim neki ultra strong 48 sati i podjem na festu nakon 2 sata vidim tragove na majici od znoja , :x :x :x navucem jaknu sta cu ........
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#706 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma ne mozes ti nikako totalno sprijecit znojenje :).

meni je moja lidera super. 1. nije skupa 2. znoja ima ali se ne osjeti (osim kad dobijem) 3. ako se pridrzavas uputstva nema nekih nuspojava. meni se jos nikad nisu upalili limfni cvorovi od nje jer je stavim jednom sedmicno. nije preporucljivo vise od dva puta sedmicno da se stavlja.
Last edited by alica.k on 26/03/2011 18:54, edited 1 time in total.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#707 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

antiperspiranti ne sprijecavaju znojenje nego ga preusmjeravaju. pazuh suh i nema fleka, a znoj koji bi tuda izasao ce naci put vani preko tabana, dlanova, prepona, ledja itd.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#708 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

btw kupila u dm-u i onaj drugi alverde roll-on od nevena. tak dobro mirise!
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#709 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by BJB »

Ja ne koristim nikakav antiperspirant vec godinama..Do DM-a sam kupovala onaj skupi kristalni kamen od lokalne dilerke za neku shklj firmu, a od DM-a -njihov BAlein kristalni kamen.
Image
Prije toga sam koristila k'o i ostali sve i svasta, i odjedanput mi se "upalila" oba pazuha, koza nalik na izgorenu, bol uzasan, doktorica mi dala neke tablete da pijem i neku mast da mazem i naredila da ne koristim deodorants ili bilo sta..
Poslije toga jedan kraci period izdurala sa Fenjalom, i opet dobila upalu i onda sam presla na kristalni kamen i koristim samo njega..
Sto se tice flekda od znoja, bas me briga..Ljudi smo i prirodno je da se znojimo, sve dok ne smrdim(a tushiram se svaki dan i zimi, zaboli me briga sto se vidi da je vlazno ispod pazuha... Uglavnom ovaj kristalni meni ne ostavlja nikakve fleke na odjeci, smijem ga staviti i odmah poslije brijanja pazuha, nemam nikakvih problema sa kozom ispod pazuha i ja sam vam savrseno sretna...
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#710 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

Koliko je para taj Balein kristalni? Da probam, ovaj garnier ce mi se jos malo potrositi :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#711 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by BJB »

4,95, i kako sam smotana, uvijek imam rezervni u steku, a dugo traje, osim ako ga ne ispustis u kadu k'o ja pa ti razbije na pola...Samo ga stopis toplom vodom i natrljas pazuho, ap onda ope' i drugo, a obavezno ga posushi peshkirom nakon nanoshenja-duze ce ti trajati..Nikakvih mrlja, znojis se al' nema mirisa, stavis parfem ili sta vec stavljas i mirishesh k'o dusha..
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#712 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

Hvala, probat cu, pa javim jel i meni valja :)
User avatar
Komšinica
Posts: 1719
Joined: 30/03/2010 17:51
Location: Sarajevo

#713 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Komšinica »

Koji piling za tijelo koristite, i koji bi preporučile?

Ja sam do sada sama pravila - krupna morska sol, maslinovo ulje i med, i stvarno je koža poslije njega super, ali sam nešto lijena u posljednje vrijeme da ga pravim... a i probala bih nešto drugo.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#714 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ja pravim sebi secer i med, nekad dodam suncokretovo ulje.

a jedini kupovni na koji sam naisla da mi je valjao je bio neki lush, isto morska sol, prelijepo je mirisao...nazalost brzo se trosi.

za lice opet il secer i med, mada u zadnje vrijeme imam osjecaj da mi secer smeta..previse je ostar. mozda zamjenim palentom.
a kad mi je mrsko smuckati to imam avene piling za osjetljivu kozu, jako je dobar i mislim da bi ga se svaki dan moglo koristiti jer su te granulice skroz malesne i nekakve gumenaste. mirise zakon (meni sve avene zakon mirise :))

davno sam kupila dermalogica daily resurfacer, to je kao trebao biti hemijski piling...ne moram pricati sta mi je to licu uradilo. iskoristila 3-4 kesice i ostalo eno i dan danas stoji u ormaricu. vjerovatno je rok istekao dosad...trebala bi to bacit.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#715 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

eh, imam problemcic neki...koza mi reaguje na nesto, a ne znam sta :S

izasle su mi sve one maleeee bubuljicice, tzv pristici :) ne znam od cega. to nisam NIKAD imala, kod mene ako se ospe to su one velike potkozne akne koje znam sanirat brzo, a ne ova cuda. ne znam kako da ih lijecim :S:S:S
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#716 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Meni je zasad ovaj vichy super sto sam probala.
nego ljudi gdje ima kupiti etericnih ulja, htjela bih da ih kapam ono za prostoriju :) u dm-u mi neki bezveze mirisi,da mi ej lavandu ili nesto lijepo
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#717 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

etericna za miris mozes kupiti bilo koja, ima i u dm-u lavanda :S
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#718 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

Trebalo bi da ima u makroviti - zadnji sprat u BBI. A mozda se neki mogu naci i u apotekama :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#719 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma nema potrebe kupovati maksuz u makroviti. dobro, lavanda je 8KM al ono...

ima i u apotekama :D i u dm-u, mislim da sam i u sam-shopu vidjela neka a sjecam se cak i u merkatoru da su imali ta za isparavanje
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#720 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Ma gledala u 2-3 dm-a bili ono narandja,vanilija i slicni mriisi :(
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#721 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma onda fino u apotekicu kakvu
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#722 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

imam divan piling za tijelo od neke tajlandske firme cije proizvode sam nasla samo u sam shopu. ovaj je sa kurkumom, kremast i bogat, koza poslije bude kao namazana kremom.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#723 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

alica.k wrote:eh, imam problemcic neki...koza mi reaguje na nesto, a ne znam sta :S

izasle su mi sve one maleeee bubuljicice, tzv pristici :) ne znam od cega. to nisam NIKAD imala, kod mene ako se ospe to su one velike potkozne akne koje znam sanirat brzo, a ne ova cuda. ne znam kako da ih lijecim :S:S:S
isusi ih cinkovom pastom.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#724 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma cista cinkova pasta mi napravi jos veci problem, stavljala sam penaten i malo je bolje.

ja mislim da se ovo lice cisti :S ne znam...bar mi moja optimisticna mama tako kaze. da pustim par dana... :S
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#725 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

ti onda bas imas neku cudnu kozu jer cink je poznat po tome sto smiruje i lijeci. kako reagujes na salicilnu kiselinu? ima onih stikova i korektora za susenje bubuljica sa njom.
Post Reply