Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1 Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

Djevojke, devojcice zene ...


kako njegujete svoje tijelo (kojim preparatima) i kako cesto mu se posvjecujete??

i kako se borite protiv celulita??




p.s
molim muskarce kojima je dosadno da ne komentarisu i ne pokusavaju biti simpaticno smijesni niti da "prosipaju humor". MIslim da je tema bas zenska!
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Ma.Le.Na »

taman tema gdje se mogu preporuciti losioni i kremice :D

inace jako malo se njegujem :roll:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Ma.Le.Na »

kiki-miki wrote:Ne borim se protiv celulita :oops:

Trudim se da ga zavolim :oops: :evil:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:kiss: :dance: :D :D :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#4 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

kome kazes!

zato sam i otvorila temu, jal` da se utjesim jer ima jos neko kao ja - jal` da se ubijem jer sam jedina koja se maze tu i tamo poslije tusiranja 8-)

imam suhu kozu i jako cesto mi odgovara da se samo istusiram sa malo sredstva za tusirnjae, i ostavim kozu tako da malo prodise
a opet nekad ... mislim da mi 2l mlijeka za tijelo ne bi pomoglo da se namastim (valjda opet zavisno od toga sto koristim puno hemije kad se tusiram)

ali i kad se mazem ... to je minimalac :(
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#5 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Jao kiki-miki ti si zakon, najbolji odgovor sto sma cula u zivotu :) :)

Super temica, ne znam sta mi je draze kremice i kupkice ili ona tamo sa sminkicom :) :)

Ja volim da se njegujem hahaha. Svasta nesto sma probavala u okviru ovih nasih tu brendova, ali sam totalno zaglavila na L'occitane-u. Njihovi proizvodi za njegu tijela su mi diiivni. GElovi za tusiranje su ipak malo preskupi za takve proizvode, ali sam dobila neke na poklon :D a kremice za tijelo su divne. Najbolja stvar kod njih mi je kolekcija sa shea butterom, predivan blag miris, fina krema nije pregusta, lijepo se nanosi a koza bude mmm divna, cak i poslije tusiranja! SUper im je i peeling za tijelo, imam neki od limuna i meda cini mi se.
I ostale kolekcije us mi lijepe i losioni za tijelo i kremice, ali shea butter najbolja :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#6 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Ja isto imam suhu kozu dosta, ali sad s ovim kremicama se dosta fino ponasa :)
Inace, kad se brzinski tusiram i nemam vremena za mazanje, tada volim za tusiranje koristiti ulje, npr ono niveino, jer onda kozda ipak upije nesto vlaznosti i ne susi se poslije i ne pecka.

Ja ne korstim nista od tih za celulit, nekako mi je to iskreno mrsko trackat se svaku noc, kupovala sam u par navrata nikad nisam izdrzala ni sedmicu koristenja :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#7 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

jeste cule za one neke hlacice ili sta vec ja mislim od afrodite ... kazu raja da djeluju protiv celulita

jel neko probao??
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#8 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Jel meni ovo de ne zezaj, jer nisma skontala sta :D plava sam :D
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#9 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Durga »

Ja svoj celulit najvise volim,tacno kad ga vidim na ogledalu dodje mi da samu sebe izljubim :D :lol:
Ali sto se tice da nahranimo svoju kozu,koristim isto tako LOŠITANE SA ZAREZOM(sti bi moja nana rekla) :D Sad da vam ispricam jedan svoj biser,usla ja tamo da kupim sebi njihovu malenu kremicu za jacanje noktiju(kosta nekih 8 KM) i zaista je predivna,no ugledala sma kremicu za tijelo sastav puter i jos neka ulja sa ŠPARKLES :D i sad pitam ja nju za sta je ova krema jer je mala,u oko mi moze stati(16 KM) kaze ona meni pa za tijelo,da se mazete,a ja njoj a scime da je razblazim da mogu cijelo tijelo namazati :D :lol:
Dalje u poslednje vrijeme se mazem sa baby uljem,cula sam da zatvara pore ali mojoj kozi bas godi. Inace volim prije mljackanja fino oribati kozu pa tek onda namalterisati se :D

Sto se tice celulita,ne pokusavam sa kremama da ga skinem vec idem na ZUMBU i fakat vidim da ima promjena:)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#10 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Cholina_Lokica »

joj kod mene je grozno suha koza :-) poslije svakog tusiranja na sebe skoro trecinu baby ulja saspem da bi to ok bilo :D eventualno becutam baby za tijelo, s obzirom da sam ja alergicna na glycerin, pa moram paziti sta stavljam na sebe :-) to dvoje mi ok bude.

celulita imam malo, ali nije nista strasno, a nit ja uopste obracam paznju na to :-) to mi je jedna od najblesavijih stvari oko kojih zene brinu, rijetko koja da ga nema nikako, i sad sve ove ostale se pojedeose oko toga, blesavo totalno, a to ti dodje haman pa kao da se brines sto dobijes svaki mjesec :-)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#11 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

ama ne zezaj je bilo za kiki miki ... pa sam obrisala da ne bude zabune
a eto bilo je :)


ima li se gdje skinuti sa neta ta zubma ... da se kuci zumbara :)
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#12 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Durga »

Ma nije to to,moras osjetiti tu energiju,tacno te nesta ponese...kad izadjem od tamo sva znojava cujem u glavi PRITI VUMEN VOKING ON DE STRIT PRITI VUMEN....TRALALALLAA :D :D

Mene zanima sta stavljate na lice koje kreme i preparate i kako se vi borite sa dlakama :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#13 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Haha, draga, znam tu kremicu imam je ja, dobila za poklon od cura, u setu tu krmeicu, taj peeling i nekakav zelatinozni gel za kupanje :)
vidis nisma probala tu njihovu za nokte, a inace sam luda za shea butter kolekcijom, sve koristim i za ciscenje lice i kreme za lice i maske za kosu (jedino sto ne vrijedi)
ja isto ponekad namazem bebi uljem tijelo, ali mi to malo ide na zivce sto budme onako masna:)
ma ja se ne opterecavam tim celulitom, vjerovatno ga imam ali ga ne uocavam a idem pomalo na fitnes, pa dosta od mene :)
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#14 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Durga »

Eh da ima neko da me svu umoci u ulje pa izvadi pa sapre pa osusi,pa namze,pa utrlja...ima li kakva takva njega :D :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#15 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Durga wrote:
Mene zanima sta stavljate na lice koje kreme i preparate i kako se vi borite sa dlakama :D
Evo ja odgovorila vec, al da se ponovim, lice cistim nekom vodicom sa shea butterom koja je ujedno i toner ili umijem sa onim niveinim rozim kao peelingom za umivanje. Mazem sa kremicom shea butter L'occitane i to je to. Vrijeme je i da nesto za borice se uzme, mozda za oko ociju, ali ne da mi se :)

E, a dlake..eh tu vise ni sama ne znam, u glavnom britvice ali to mi je nocna mora vise :(
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#16 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bijela »

joj, samo da se pretplatim na temu :D

i kod mene je užas koža suha... poslije svakog tuširanja mljackanje from head to toe.. pogotovo u ovim zimskim periodima.
trenutno mi je na stolu nivea body milk. volim prozračne mirise, slatkaste ne mogu nikako :-)

celulit :lol: što kaže @kiki-miki - pusti to,
fakat se ne možeš nikada riješiti, a tržište je prepuno krema koje ako koristiš celulit će fol otići za par dana :-)
probala par puta, ni jednu nisam do kraja potrošila...
User avatar
adelko
Posts: 128
Joined: 16/07/2009 13:35

#17 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by adelko »

Samo malo da udjem u harem... evo odma izlazim :run:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#18 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Od niveinih mi je najdrazi Creme Lotion, onaj u svijetlo plavoj kutiji, ja sma njga trosila na kilograme :)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#19 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Ma.Le.Na »

cula sam pohvale za ovaj losion

Image
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#20 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zvrzgana »

Durga wrote:Ja svoj celulit najvise volim,tacno kad ga vidim na ogledalu dodje mi da samu sebe izljubim :D :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moj celulit je moj najbolji drug :lol: :lol:

E ovako, moja koza nije nesto pretjerano suva ali sam imala perioda naglog dobijanja kilograma kada mi je koza vapila za necim masnim i hranjivim. Probala sam zaista sve, od bekutana, bebi ulja i ono sto mi je najvise pomoglo ali je i bilo najgadnije masno jeste nevenova mast, Ringelblumen Salbe koja u bilo kojoj prodavnici kosta oko 3-4 km, ona velika kutija :)
Sada iskljucivo pazim da ne stavljam puno hemije na kozu, kao Nivea, Garnier, makar mojoj kozi ne gode i sada iskljucivo koristim Lushovu kremu Dream Cream i najbolja mi je. Jeste malo skuplja ali je razmaziva i dugo traje a ja se obavezno mazem nakon svakog tusiranja. Nema sanse da se nakon tusiranja ne namazem... Najbolje mi se pokazala ljetos, svaki dan ili drugi dan brijanje nogu, samo namazem ovom kremom nakon toga i nikakvog svraba ili crvenih tackica :thumbup:

A celulit?...neka ga ako mu je fino!
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#21 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Nadinka »

Image zakon
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#22 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

ja fino napisah da nam ne trebaju muskarci ... postavit cu pitanje na temi zene pitaju muskarce ---- odakle vam stalna potreba da mahalate sa/o nama?!??!



ama ja sam cula za te hlacice od afrodite
kazu raja da ih obuku (budu valjda kao biciklisticke one hlacice) i dok usisas kucu ... manje celulita
i tome vjerujem tj vjerovala bih --- jer ako su na bazi one prozirne folije ... mora da valja! :)

ja sam nekad obicavala tusirati se kafom (obicnom mljevenom pomjesam sa malo gela za tusiranje) i super je (samo valja kasnije oprati i kadu i plocice ako ne pazis hehe)
cula sam i da neko toz od kafe ugrije u mikrovalnoj - prilijepi za mjesta gdje ima celulita i olbozi plasticom folijom ... i da daje dobre rezultate
ali sam lijena ... meni trebaju te hlacice :)

a kremama vjerujem ali znam da je ucinak dok ima para ima i muzike tako da je to bacanje para :)
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#23 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by frfi. »

ja se pokusavam ne mazati puno, nekako mi koza postane ovisna i kada se ne namazem hocu poludjeti :-) a ovako kad generalno smanjim koristenje tih raznih losiona, bude puno bolja...
generalno, ljubitelj sam prirodnih mazalica, npr. koristim maslinovo ulje, poslije kupanja na mokru kozu i pustim da se to malo upije i poslije toga obrisem peskirom-kao djonsons :) nekima je problem sto ne mirise bas lijepo, ali ja sam nasla neko sto ima bas neupecatljiv miris tako da je super :)
a sto se pilinga tice-koristim piling secerom ili piling secerom i kafom :D uzmem neku zdjelicu naspem secera(ili secera i malo kafe), i kada se okupam u tu zdjelicu dospem sekuuundu vode i onda se istrljaaaammmmm :lol: 8-) ako je sa kafom onda i preprepredobro mirise i bude mi bas pravi ugodjaj, samo sto me mama poslije toga ganja po kuci 3 dana jer nikad ne saperem fino iza sebe :lol: poslije ovih pilinga uopste mi nije potrebno mazanje, koza bude predobra, ko god je probao nije se zalio :D samo je fazon da se secer ne rastopi previse, tj da se doda bas sekundica vode i et :)

htjela sam pitati da li ste probavali one lushove mirisne losione sto su kao u tvrdom stanju, i kakav su iskustva???

EDIT: jednom sam se tako secerom pilingovala i nisam saprala fino, i dosli mravi :lol: :lol: :lol: :lol: (inace u kuci zivim pa toga ima svuda :-D )
Last edited by frfi. on 20/01/2011 13:42, edited 1 time in total.
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#24 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Durga »

Koristila sam ja ovaj garnierov ali nije uopste dobar,inace gledam na njemackim istrazivackim stranicama ona njihova testiranja sehr gut,gut i svi proizvodi od garniera,loreala su proglaseni losim kvalitetom :) Da treba napomenuti,da gledate kad kupujete proizvode u cm,dm,sam shopu,odakle dolaze... Mislim najbolje je kupovati u dm-u jer je tamo pretzno iz Dojčeland roba :) Ovako za lice ako imas nekoga vani tj za bore,reci da ti kupe Biocura kreme,za dnevnu i nocnu upotrebu,jeftine su pravo oko 3 eura (u Aldiju ih ima kupiti) a kvalitetne su i proglasene su sa sehr gut:)
Dalje,za skidanje sminke isto njihov preparat imam,jako je dobar i kvalitetan i evo godinu dana mi traje :)
Sto se tice tijela najbolje je mazati sa niveinom kremom ali ne ovim iz plasticne kutije nego ona u onoj metalnoj,plava obicna,nema ih vise ovdje kupiti,zato ima u Mostaru i raspitat cu se gdje jos. Mislim mozda vam ovo zvuci malo prekomplikovano da se non stop prati odakle gdje i sta,ali vrijedi :)
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#25 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zvrzgana »

Voljela bih probati i L'Occitane kozmetiku. Imala sam super kremu za ruke, mozda cak i najbolju do sada :thumbup:
A sto se hlacica tice...imam te Afroditine hlacice i koristila sam ih ljetos i proljetos kada sam isla na aerobik. E sada, ja jesam smrsala i celulit se jeste "kao" povukao ali da li su one tacan razlog tome ne bih bila sigurna. Imam osjecaj da su mi pomagale da se vise znojim tokom vjezbi a samim tim smanjile su mi se i ljubavne rucke :D eh...al' to je bilo ljetos....
Post Reply