Nizozemska

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#1 Nizozemska

Post by youngstarr »

Nisam pronasao temu vezano za ovo pa otvaram novu,

Zanimaju me novija iskustva vezano za posao u Nizozemskoj, koliko je tesko do vize, da li tamo firme rade vize za nas bosance... Kakav je zivot itd, osnovne stvari.

Pronašao sam par ponuda za posao sto mi odgovara ali sve treba EU pasos,

Trazim neki posao skladistara, engleski znam na razini B2-C1...
branx
Posts: 16
Joined: 12/06/2018 13:40

#2 Re: Nizozemska

Post by branx »

Jako je tesko.
Te poslove rade Rumuni, Bugari, Poljaci itd.
IND ti nece odobriti boravisnu i radnu dozvolu za takvu vrstu poslova.
Moje iskustvo: Inzinjer sam poljoprivrede, dobio posao u jednoj kompaniji i oni su mi ganjali vizu godinu i po i nisu uspjeli nista da urade.
Odbijen sam po neke 3 stavke, dvije se mogu srediti, ali ta zadnja nikako, a ona glasi u prevodu: Niste dovoljno dugo trazili radnika, nemoguce je da nema poljoprivrednih inzinjera u cijeloj EU za tu vasu poziciju u kompaniji. Sto bi znacilo, dzaba je sto ja imam obrazovanje i sto kompanija hoce bas mene, prednost imaju ljudi iz EU i tu je kraj price.
IT sektor nema tih problema, nasi ljudi dobijaju vise veoma lako.
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3 Re: Nizozemska

Post by sehohari »

youngstarr wrote: 26/10/2021 00:14 Nisam pronasao temu vezano za ovo pa otvaram novu,

Zanimaju me novija iskustva vezano za posao u Nizozemskoj, koliko je tesko do vize, da li tamo firme rade vize za nas bosance... Kakav je zivot itd, osnovne stvari.

Pronašao sam par ponuda za posao sto mi odgovara ali sve treba EU pasos,

Trazim neki posao skladistara, engleski znam na razini B2-C1...
Nažalost, ne mogu da ti dam tačne informacije oko dobijanja vize i slično, samo znam da su općenito strožiji oko migracija od Njemačke.

Kvalitet života je dosta bolji od Njemačke, država je modernija, uređenija i tkd, standard im je također veći.
Jelena15
Posts: 8
Joined: 08/04/2023 21:01

#4 Re: Nizozemska

Post by Jelena15 »

Zdravo svima,

pronašla sam posao skladištara u Tilburgu u Holandiji. Da li neko zna da mi kaže nešto više o tom poslu i o standardu u Holandiji?
Mogu pronaći dosta na internetu, ali reko' možda da mi kaže neko iz prve ruke.
Iz Crne Gore sam, želim da idem vani, ali u Austriji, Njemačkoj, Sloveniji ne mogu pronaći ništa. Za radne vize su preteški, a ovi su mi poslali neku ponudu. 11,99e satnica.
Je li posao težak i vrijedi li se pomučiti?

Hvala na svim info
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#5 Re: Nizozemska

Post by sarajevsko_pivo »

youngstarr wrote: 26/10/2021 00:14 Nisam pronasao temu vezano za ovo pa otvaram novu,

Zanimaju me novija iskustva vezano za posao u Nizozemskoj, koliko je tesko do vize, da li tamo firme rade vize za nas bosance... Kakav je zivot itd, osnovne stvari.

Pronašao sam par ponuda za posao sto mi odgovara ali sve treba EU pasos,

Trazim neki posao skladistara, engleski znam na razini B2-C1...
Moji iz Jablanice su se preselili u Venlo u Holandiji. Radili u Granitu u Jablanici sada rade za jednog iz Jablanice.


Imaju dobre Plate i smještaj. U Jablanici radili za 700km u NL dobiju vise od 2500 u ruke :)
Post Reply