Niže lige bh. fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#751 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Nadzorna_ploca »

Istina je negdje na pola puta u svemu tome.

Velez ima historiju i trofeje. To niko ne moze osporiti. Od toga se ne zivi ali je znacajno za jedan klub.
Sa druge strane ja kao neutralni posmatrac mogu primjetiti da zadnjih koju godinu ljudi dole rade i trude se i ove godine se vidi i rezultat. Dobri rezultati, fina infrastruktura i ozbiljna uprava.

Ne znam zasto je tesko i jedno i drugo priznati.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#752 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

mirza_15 wrote:
Radio Sarajevo wrote:
Ako su navijači Zrinjskog fašisti, onda im je klub ipak malo drugačiji jer u njemu igraju svi, a za Velež nisam baš siguran. Zvijezda na grbu je samo privid, nema tu zvijezde u srcu već 20 godina, možda i više.
Koji je puni naziv tog kluba? Zanima me konkretno ono "H" u skraćenici šta znači.

Zanima me i zašto baš Zrinjski?
Pitaj njih, nije to moj klub...
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#753 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mirza_15 »

Radio Sarajevo wrote:
mirza_15 wrote:
Radio Sarajevo wrote:
Ako su navijači Zrinjskog fašisti, onda im je klub ipak malo drugačiji jer u njemu igraju svi, a za Velež nisam baš siguran. Zvijezda na grbu je samo privid, nema tu zvijezde u srcu već 20 godina, možda i više.
Koji je puni naziv tog kluba? Zanima me konkretno ono "H" u skraćenici šta znači.

Zanima me i zašto baš Zrinjski?
Pitaj njih, nije to moj klub...
Pa ispade Velež nacionalistički bošnjački klub, a Zrinjski primjer multietničnosti, a u imenu mu stoji da je hrvatski, pa da bi se i drugi mogli identifikovati sa njim dodaju još i športski, pa da ne bude nikakve zabune na kraju još i Zrinjski. Inače, taj Nikola Šubić Zrinjski baš onako ima veze sa Mostarom i svim njegovim građanima. E, za razliku od Zrinjskog za kojeg smo zaključili da je primje multietničnosti i da se svako može identifikovati sa njim, stoji jedan bošnjački klub sa fundamentalističkim imenom Velež. Stari turski naziv za planinu koja ama baš nikakve veze nema sa Mostarom.
il dottore
Posts: 1460
Joined: 12/04/2014 20:35

#754 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by il dottore »

Radio Sarajevo wrote:
il dottore wrote:Neretva, stari most i Velez su simboli Mostara, a i Hercegovine. Velez je sportska institucija BiH
Sve dok ljudi, velezovci iz Mostara, BiH i cijelog svijeta rade na tome da se klub izdigne i unaprijedi, a rade
obaveza svih nas navijaca drugih klubova je da ovoj furdi i ljudskoj pogani koja to pljuje i omalovazava ukazemo da ga mogu malo glabnuti
Žao mi je što ću te razočarati, ali Velež odavno nije simbol Hercegovine. Za njega više ne navijaju ni Srbi, a ni Hrvati, a oni što i dalje navijaju su na nivou statističke greške.

S druge strane, Bošnjaci i ostali koji su u i oko Veleža su se potrudili da Velež svedu na još niže grane nego što je to bilo odmah poslije rata. Drugi klubovi su stajali u odbranu Veleža, time što nisu htjeli igrati plej of ako se Velež ne vrati na svoj stadion, i samim tim se odricali eventualnih evropskih para. Cijela Bosna bi stala u Veležovu odbranu, ali su Mostarci pustili kriminalce poput Ćemalovića i sličnih da upravljaju Veležom. Danas ih vodi polusvijet poput Ibre Rahimića koji nekome psuje majku ustašku, a nijedan Hrvat ne smije zakoračiti u Velež.

Zakuhali su s Bakom bez ikakvog razloga i proglasili ga ustašom, a čovjek nije ustaša ni najmanje.

Nažalost svih nas koji smo voljeli Velež. danas je on daleko od onoga što je nekad bio i ostaće daleko jer nikad neće imati podršku kakvu vi mislite da zaslužuje. Velež je danas seoski klub koji vodi nekoliko seoskih lola i koji ni po čemu ne zaslužuje biti slavan.

Ako su navijači Zrinjskog fašisti, onda im je klub ipak malo drugačiji jer u njemu igraju svi, a za Velež nisam baš siguran. Zvijezda na grbu je samo privid, nema tu zvijezde u srcu već 20 godina, možda i više.

I dan - danas se pitam zašto je Velež odustao od stadiona, ali to valjda zna lokalna SDA i njihovi dilovi s HDZ-om.
Znaci Velez, sda i Alija krivi sto su agresori oteli stadion :sax:
Svakakvih nastranosti u razmisljanju sam procitao na forumu
Inace jako podsjecas na nosaru i mensura, da niste kakva famElija
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#755 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

mirza_15 wrote:
Pa ispade Velež nacionalistički bošnjački klub, a Zrinjski primjer multietničnosti, a u imenu mu stoji da je hrvatski, pa da bi se i drugi mogli identifikovati sa njim dodaju još i športski, pa da ne bude nikakve zabune na kraju još i Zrinjski. Inače, taj Nikola Šubić Zrinjski baš onako ima veze sa Mostarom i svim njegovim građanima. E, za razliku od Zrinjskog za kojeg smo zaključili da je primje multietničnosti i da se svako može identifikovati sa njim, stoji jedan bošnjački klub sa fundamentalističkim imenom Velež. Stari turski naziv za planinu koja ama baš nikakve veze nema sa Mostarom.
Nikad nisam rekao da je Zrinjski primjer multietničnosti, ali nije ni Velež. Isti kurac, samo jedni imaju zvijezdu, drugi H, a u suštini nema velike razlike.

Nešto kao SDP, HDZ, i SDA...
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#756 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

il dottore wrote:
Znaci Velez, sda i Alija krivi sto su agresori oteli stadion :sax:
Svakakvih nastranosti u razmisljanju sam procitao na forumu
Inace jako podsjecas na nosaru i mensura, da niste kakva famElija
Gdje sam ja rekao ovo što tvrdiš?

Krivi su što su odustali, samo sam to rekao.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#757 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by stakasa »

Radio Sarajevo wrote:
mirza_15 wrote:
Pa ispade Velež nacionalistički bošnjački klub, a Zrinjski primjer multietničnosti, a u imenu mu stoji da je hrvatski, pa da bi se i drugi mogli identifikovati sa njim dodaju još i športski, pa da ne bude nikakve zabune na kraju još i Zrinjski. Inače, taj Nikola Šubić Zrinjski baš onako ima veze sa Mostarom i svim njegovim građanima. E, za razliku od Zrinjskog za kojeg smo zaključili da je primje multietničnosti i da se svako može identifikovati sa njim, stoji jedan bošnjački klub sa fundamentalističkim imenom Velež. Stari turski naziv za planinu koja ama baš nikakve veze nema sa Mostarom.
Nikad nisam rekao da je Zrinjski primjer multietničnosti, ali nije ni Velež. Isti kurac, samo jedni imaju zvijezdu, drugi H, a u suštini nema velike razlike.

Nešto kao SDP, HDZ, i SDA...
Simpatises Zrinjski, neka svoga i u gori vuka, legitimno, sve ok
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#758 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

stakasa wrote: Simpatises Zrinjski, neka svoga i u gori vuka, legitimno, sve ok
Jest jest, lud sam za njima...
il dottore
Posts: 1460
Joined: 12/04/2014 20:35

#759 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by il dottore »

Radio Sarajevo wrote:
il dottore wrote:
Znaci Velez, sda i Alija krivi sto su agresori oteli stadion :sax:
Svakakvih nastranosti u razmisljanju sam procitao na forumu
Inace jako podsjecas na nosaru i mensura, da niste kakva famElija
Gdje sam ja rekao ovo što tvrdiš?

Krivi su što su odustali, samo sam to rekao.
U pravu si, Velez seljacki klub. Da su ljude fino zamolili ovi bi im vratili stadion, izvinuli se, mozda bi i Zrinjski ukinuli...Covic bi opet hodao s Red Army...
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#760 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

il dottore wrote:
Radio Sarajevo wrote:
il dottore wrote:
Znaci Velez, sda i Alija krivi sto su agresori oteli stadion :sax:
Svakakvih nastranosti u razmisljanju sam procitao na forumu
Inace jako podsjecas na nosaru i mensura, da niste kakva famElija
Gdje sam ja rekao ovo što tvrdiš?

Krivi su što su odustali, samo sam to rekao.
U pravu si, Velez seljacki klub. Da su ljude fino zamolili ovi bi im vratili stadion, izvinuli se, mozda bi i Zrinjski ukinuli...Covic bi opet hodao s Red Army...
To takođe nisam rekao, bilo bi dobro da mi prestanete stavljati riječi u usta koje nisam rekao.

Postoje druže sudovi, pa i viši od ovih u BiH. Ako misle da im je stadion otet, trebalo je da ga vrate dozvoljenim sredstvima, ali su se opredijelili za pravljenje mafijaškog gnijezda i konstantnog kukanja, gdje su Hrvati krivi za sve, a oni jadni, bijedni i nevini.

Pusti mi se te priče...
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#761 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by palermo »

Velež, bošnjački klub sa pokojim Srbinom kao navijačem :D


Image

Velež je bosanskohercegovački kliub, njegovi navijači idu na utakmice reprezentacije, njegovi navijači dišu bosanskohercegovački, ondje gdje su njegovi navijači stoje zastave Bosne i Hercegovine......e, sad ako ti misliš da je Bosna i Hercegovina samo bošnjačka, onda si u pravu i Velež je bošnjački klub.

Al, eto ja baš tako i ne mislim. Da je Bosna i Hercegovina u srcu samo Bošnjaka. Kao i Velež
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#762 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Point. »

Kakve gluposti ovaj Radio Sarajevo piše to je za ibretiti se. Velež i Zrinjski ma sve je to isto. :zid: :stolica:
Crvena Tifoza
Posts: 10574
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#763 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Crvena Tifoza »

Point. wrote:Kakve gluposti ovaj Radio Sarajevo piše to je za ibretiti se. Velež i Zrinjski ma sve je to isto. :zid: :stolica:

Nanjušio 9 bodova iduće sezone, pa sad možeš od njega pročitati svega i svašta. :-)
Crvena Tifoza
Posts: 10574
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#764 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Crvena Tifoza »

sumirprimus wrote:
Crvena Tifoza wrote:Nisam upratio to da Velež treba da uđe u viši rang zbog stare slave. :-) Ako uspije do kraja održati prvu poziciju, svaka čast. Ne kontam zašto je Velež toliki trn u oku mnogima ovdje na temi. Ljudi su u zadnje dvije godine odradili posao kao nijedan klub u BiH. Izmirili dugove, napravili solidnu ekipu, podigli infrastrukturu na svom stadionu na viši nivo, nastavili sa gradnjom tribina Itd. Dakle uprava radi kao nikad do sad. I to očigledno mnogima smeta. Odma mahalske priče ‘ko stoji iza Veleza’. Iskreno, ako Olimpik ili bilo koji drugi klub uspije preskočiti Velez na tabeli do kraja sezone, svaka čast. Ali nekakvo ponižavanje Veleža, i price o tome kako bi valjalo da se promoviše Olimpik u viši rang samo zato jer bi Željo imao garantovane bodove iduće sezone, je malo bezveze.
ma niste vala trn nikom u oku, vise stvar zajebancije, najaci smo, ne moze nam niko nista, i onda bub na volej kme kmeee :lol:
tako stvari na forumu oduvijek funkcionisu. :D
Ma ni bluzu najjači. Pusti tu šuplju.

Veležu su rak rana ovi likovi što se vrte okolo kluba čim malo klub prodiše. Evo npr ovaj Nikšić. Prije par sezona nešto se vrtio oko kluba, pa ga svedoše da ispadne iz lige i skoro da se ugasi klub. Vidim evo opet on najglasniji. :-)
il dottore
Posts: 1460
Joined: 12/04/2014 20:35

#765 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by il dottore »

Radio Sarajevo wrote:
Radio Sarajevo wrote:
il dottore wrote:

Gdje sam ja rekao ovo što tvrdiš?

Krivi su što su odustali, samo sam to rekao.
U pravu si, Velez seljacki klub. Da su ljude fino zamolili ovi bi im vratili stadion, izvinuli se, mozda bi i Zrinjski ukinuli...Covic bi opet hodao s Red Army...
To takođe nisam rekao, bilo bi dobro da mi prestanete stavljati riječi u usta koje nisam rekao.

Postoje druže sudovi, pa i viši od ovih u BiH. Ako misle da im je stadion otet, trebalo je da ga vrate dozvoljenim sredstvima, ali su se opredijelili za pravljenje mafijaškog gnijezda i konstantnog kukanja, gdje su Hrvati krivi za sve, a oni jadni, bijedni i nevini.

Pusti mi se te priče...
Nije brate otet, to su izmisljotine sda i bosnjaka
To je oduvijek bio stadion zrinjskog koji je Velez privremeno koristio

Daj nam jos kakav biser iz svog repertoara
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#766 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by stakasa »

palermo wrote:Velež, bošnjački klub sa pokojim Srbinom kao navijačem :D




Velež je bosanskohercegovački kliub, njegovi navijači idu na utakmice reprezentacije, njegovi navijači dišu bosanskohercegovački, ondje gdje su njegovi navijači stoje zastave Bosne i Hercegovine......e, sad ako ti misliš da je Bosna i Hercegovina samo bošnjačka, onda si u pravu i Velež je bošnjački klub.

Al, eto ja baš tako i ne mislim. Da je Bosna i Hercegovina u srcu samo Bošnjaka. Kao i Velež
Radnicki Sportski Klub otvoren za sve. Pa ko voli neka izvoli. Ima jos ideologija i usmjerenja, svako sebe na kraju nade
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#767 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Radio Sarajevo »

il dottore wrote:
Nije brate otet, to su izmisljotine sda i bosnjaka
To je oduvijek bio stadion zrinjskog koji je Velez privremeno koristio

Daj nam jos kakav biser iz svog repertoara
Ako ti tako kažeš, ko sam ja da sudim. Uostalom, navijam za Želju, jebe mi se za Velež.
User avatar
avetinja
Posts: 31424
Joined: 19/07/2014 13:31

#768 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by avetinja »

Point. wrote:Pričaš koještarije. Bosni, a posebno Hercegovini je potreban Velež, klub iz grada kakav je Mostar, sa svom svojom tradicijom, navijačima i ljudima koji ga podržavaju. Ljudi su bukvalno od ničega krenuli nakon rata, napravili su solidan stadion koji liči na nešto. Ali neki bi radije gledali njive iz Travnika, Krupe, Gabele, Ugljevika i slični, gdje infrastruktura liči na drugu ligu Čečenije. Iza Veleža imaš imena koji i dan danas znače nešto u fudbalu, poput Bajevića, Kodre, Vahida ali eto, BiH ne treba Velež, treba još jedan seljački klub da se sramotimo kad prikažu izvještaj.
Nemoj pričati gluposti. Ko zasluži, dakle ko na kraju bude prvi neka uđe u Premijer ligu. Ulaziti guzovače na račun stare slave neće moći, ma koliko neko to htio ili ne. Ne mogu da vjerujem da neko ima problem sa tim.
Krupa ima solidan stadion.
Sve što je Velež uradio, uradio je u Jugoslaviji. Njihovi navijači i dan danas gledaju u jednu tačku koja se desila prije 30 godina, a vrijeme prolazi.
Crvena Tifoza
Posts: 10574
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#769 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Crvena Tifoza »

avetinja wrote:
Point. wrote:Pričaš koještarije. Bosni, a posebno Hercegovini je potreban Velež, klub iz grada kakav je Mostar, sa svom svojom tradicijom, navijačima i ljudima koji ga podržavaju. Ljudi su bukvalno od ničega krenuli nakon rata, napravili su solidan stadion koji liči na nešto. Ali neki bi radije gledali njive iz Travnika, Krupe, Gabele, Ugljevika i slični, gdje infrastruktura liči na drugu ligu Čečenije. Iza Veleža imaš imena koji i dan danas znače nešto u fudbalu, poput Bajevića, Kodre, Vahida ali eto, BiH ne treba Velež, treba još jedan seljački klub da se sramotimo kad prikažu izvještaj.
Nemoj pričati gluposti. Ko zasluži, dakle ko na kraju bude prvi neka uđe u Premijer ligu. Ulaziti guzovače na račun stare slave neće moći, ma koliko neko to htio ili ne. Ne mogu da vjerujem da neko ima problem sa tim.
Krupa ima solidan stadion.
Sve što je Velež uradio, uradio je u Jugoslaviji. Njihovi navijači i dan danas gledaju u jednu tačku koja se desila prije 30 godina, a vrijeme prolazi.

Sad već izmišljaš priču da Velez hoće guzovace.

Nisu nešto ni ovi ostali ‘velikani’ u BiH od rata na ovamo uradili. :wink:
User avatar
avetinja
Posts: 31424
Joined: 19/07/2014 13:31

#770 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by avetinja »

Crvena Tifoza wrote:Sad već izmišljaš priču da Velez hoće guzovace.

Nisu nešto ni ovi ostali ‘velikani’ u BiH od rata na ovamo uradili. :wink:
Možda neće Velež, ali se ovdje takva priča potencira. Svi su seljadija, samo ste vi veliki klub koji treba ući u Premijer ligu. OK, osvoji i uđi. Sve ostalo je šuplja priča.

Nisu, ako ćemo govoriti o očekivanjima koja su bila na njima (prvenstveno se odnosi na Evropu), ali se Velež ne može porediti sa njima.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#771 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by spree »

Cuj sta su napravili? Nisu bili u federalnoj godinama. Uzimali su neke trofeje i igrali evropu. Sta ces ti dalje pricati. Ista prica kao i ona bio bi velez u vrhu :lol: . Nerealnost over 9000.
Crvena Tifoza
Posts: 10574
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#772 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Crvena Tifoza »

spree wrote:Cuj sta su napravili? Nisu bili u federalnoj godinama. Uzimali su neke trofeje i igrali evropu. Sta ces ti dalje pricati. Ista prica kao i ona bio bi velez u vrhu :lol: . Nerealnost over 9000.

Evropa kažeš :lol: :lol: :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10574
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#773 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Crvena Tifoza »

avetinja wrote:
Crvena Tifoza wrote:Sad već izmišljaš priču da Velez hoće guzovace.

Nisu nešto ni ovi ostali ‘velikani’ u BiH od rata na ovamo uradili. :wink:
Možda neće Velež, ali se ovdje takva priča potencira. Svi su seljadija, samo ste vi veliki klub koji treba ući u Premijer ligu. OK, osvoji i uđi. Sve ostalo je šuplja priča.

Nisu, ako ćemo govoriti o očekivanjima koja su bila na njima (prvenstveno se odnosi na Evropu), ali se Velež ne može porediti sa njima.

Jedina šta se ovdje otvoreno pisalo je to kako bi najbolje bilo da Olimpik uđe jer bi Željo hajrovao 9 bodova iduće sezone. :-)
User avatar
avetinja
Posts: 31424
Joined: 19/07/2014 13:31

#774 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by avetinja »

Crvena Tifoza wrote:Jedina šta se ovdje otvoreno pisalo je to kako bi najbolje bilo da Olimpik uđe jer bi Željo hajrovao 9 bodova iduće sezone. :-)
Ja sam to shvatio kao sarkastičan komentar, a mislim da i jeste bio.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#775 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Tomahawk11 »

Inače vas je Olimpic ubijao, pa malo sarkazma :mrgreen:
Post Reply