Niže lige bh. fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#401 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Grean »

Malo mi je nejasno sto ulazu u Vrapcice pored plana povratka u grad tj Sjeverni logor.

Uglavnom volio bih da Veleza krene. Sadasnji ljudi koji ga vode su izgleda entuzijasti. Sam potez trenera koji je napustio Mladost da bi preuzeo Velez dovoljno govori.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#402 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by ZonFon »

Grean wrote:Malo mi je nejasno sto ulazu u Vrapcice pored plana povratka u grad tj Sjeverni logor.
I meni je nejasno sto raja kod nas kupuje ovaj obicni escajg, kad nam je obecano da cemo jesti zlatnim kasikama. If ju no, vot aj min.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#403 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mali_milojica »

Kinaski wrote:
Charuga wrote:
megaman4 wrote:Predsjednik Veleza je tezak oko 400 miliona KM godisnje. Pored njega ima jos 6 ljudi koji su finansijski jaki.
Ko je predsjednik Veleža?
Vlasnik Hercegovinalijeka. Semso Hasic
Pola pola sa Musijom iz Mladosti. Obojica su jaki ko zemlja,ali mislim da im je bolje da ulazu u jedan klub,a mislim da ce se to desiti cim se Velez vrati u PL.
Iskreno mislim da ljudi iz Veleza rade dobru stvar.
Ne gledaju u proslost,ne vjeruju u pusta obecanja,nego rade danas,za sutra. Vjeruju u rad. Neka prave Vrapcice,ako ikada budu dobili drugu zemlju blize gradu lako se prebaciti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#404 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Grean »

ZonFon wrote:
Grean wrote:Malo mi je nejasno sto ulazu u Vrapcice pored plana povratka u grad tj Sjeverni logor.
I meni je nejasno sto raja kod nas kupuje ovaj obicni escajg, kad nam je obecano da cemo jesti zlatnim kasikama. If ju no, vot aj min.
Pa eto zalili su se da im je posjeta slaba jer su na selu, da djeca ne treniraju jer je daleko.

Pitam cisto iz tih razloga jer ako su ulozili milion i nesto kao sto kazu mogli su dosta uraditi i u Sjevernom. Ako nista pomocni teren je mogao biti tamo.

A sto se tice svih poredjenja a znam da ce ih biti, mi nismo Nijemci pa da nam je normala ici izvan grada na utakmice. Kad zivis u Berlinu vjerovatno ti je normala da vozaris 2 i vise sati dnevno do posla i nazad. U nas je to nezamislivo, bar za veliku vecinu stanovnistva. To je jedna od rijetkih privilegija koje imamo u odnosu na stresna drustva gdje se za sve trosi vrijeme, od odlaska u granap pa na dalje.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#405 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Kinaski »

Charuga wrote:
Kinaski wrote: Vlasnik Hercegovinalijeka. Semso Hasic
Aha. Ne znam odakle mu cifra od 400 mil. godišnje, nešto mi to puno. Desetak mil možda, ali 400 godišnje nikako.
ma nema toliko, a ima neke i plantaze isto. Covjek radi jebiga, neki dan saluje tribinu a predsjednik :D
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#406 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by sumirprimus »

400 miliona cega godisnje?? :lol: :lol: :lol:
pa jebote sumaher, ronaldo,mesi,lebron i onaj tiger vuds u gepeku zajedno :pisnuo: :odustajem:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24269
Joined: 26/08/2007 17:10

#407 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Charuga »

Kinaski wrote:
Charuga wrote:
Kinaski wrote: Vlasnik Hercegovinalijeka. Semso Hasic
Aha. Ne znam odakle mu cifra od 400 mil. godišnje, nešto mi to puno. Desetak mil možda, ali 400 godišnje nikako.
ma nema toliko, a ima neke i plantaze isto. Covjek radi jebiga, neki dan saluje tribinu a predsjednik :D
Ma ne kažem ništa loše, samo mi ona cifra od 400 mil godišnje baš nestvarna za naše uslove ... 8-)

Našao sam na netu da je u 2015. godini imao prihod od cca 8 miliona KM. Naš čovjek, ima dobre prihode, jaku firmu, ako voli sport i Velež, i ako se zainati mogao bi svašta napraviti. Samo polako.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#408 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by megaman4 »

sumirprimus wrote:400 miliona cega godisnje?? :lol: :lol: :lol:
pa jebote sumaher, ronaldo,mesi,lebron i onaj tiger vuds u gepeku zajedno :pisnuo: :odustajem:
Nije samo Hasic vlasnik te farmaceutske kuce. Firmu dijeli s Meazom Begovicem a partner im je Musija iz Kaknja.

I meni zvuci nerealno za nase uslove, ali su multimilioneri. Farmacija donosi ogroman novac. Znam pouzdano da je Hasic glavni za farmaceutsku industriju u BiH.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#409 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Ajatolah_ »

Čega 400 miliona godišnje... :-) Evo najsvježija rang-lista bh. kompanija po dobiti...

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#410 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by supercali »

Ma mozda je u pitanju promet ili sl a dobit mozda 10-ak miliona
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#411 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by VPSA »

Vlasnici Hercegovinalijeka su po 50% Musija i Hasic. Hercegovinalijek je u 2016. imala ukupni prihod malo manje od 200 miliona KM, i dobit od oko 5,5 miliona KM.

Ne znam otkud cifra od 400 miliona i sta predstavlja, mozda je Hasic suvlasnik jos necega ili neko lupa. Svejedno, 50% je vlasnik vrlo ozbiljne firme, za nase uslove gigantske.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#412 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by supercali »

Sasvim nebitno odakle cifra 400 miliona 200 miliona ili koliko vec uglavnom nije piljar
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#413 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by palermo »

Grean wrote:
Pitam cisto iz tih razloga jer ako su ulozili milion i nesto kao sto kazu mogli su dosta uraditi i u Sjevernom. Ako nista pomocni teren je mogao biti tamo.

A sto se tice svih poredjenja a znam da ce ih biti, mi nismo Nijemci pa da nam je normala ici izvan grada na utakmice. Kad zivis u Berlinu vjerovatno ti je normala da vozaris 2 i vise sati dnevno do posla i nazad. U nas je to nezamislivo, bar za veliku vecinu stanovnistva. To je jedna od rijetkih privilegija koje imamo u odnosu na stresna drustva gdje se za sve trosi vrijeme, od odlaska u granap pa na dalje.
Kakav bolan sjeverni logor, to ti je kao da kažeš, čekat ću sa povratkom u Banjaluku dok se ne ukine Republika Srpska. Pa čitava priča oko izbora u Mostaru se vodi zbog građevinskog zemljišta, a sjeverni logor je tu najveća površina.

Ja mislim da ako se nekad bude pravio stadion u sjevernom logoru da će to biti neka vrsta gradskog stadiona koji će moći koristiti i Velež i Zrinjski....
Zato je ova priča oko pretvaranja Vrapčića u jedan funkcionalan i odgovarajući stadion koji je u vlasništvu Veleža i bitna.

A ovo, koliko para ima ili nema Hasić, naravno da je 400 miliona bubnuta cifra.....ima para, koliko će biti spreman utrošiti na Velež i kakvi su mu planovi to ćemo vidjeti....Ovo zasada je dobro, ali iduća sezona je ključna......za Velež je povratak imperativ, jer bez toga se može dogoditi i da entuzijazam ovih novih ljudi splasne
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#414 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Grean »

Ajatolah_ wrote:Čega 400 miliona godišnje... :-) Evo najsvježija rang-lista bh. kompanija po dobiti...

Image
Jebem ti, sto ti je kocka. Kad maknes ove drzavne kompanije i Telekome Premier treca kompanija po dobiti u BiH, poslije Bingo Tuzla i Soda Lukavac.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#415 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mali_milojica »

Ajatolah_ wrote:Čega 400 miliona godišnje... :-) Evo najsvježija rang-lista bh. kompanija po dobiti...

Image
Dobit je jedno,prihodi sasvim drugo.
Bingo npr ima skoro milijardu KM prihoda,a dobit vidimo u tvom postu.
Kao sto rekoh vec ranije,drzi Hercegovinalijekovi 50:50 sa Musijom,jaki su kao zemlja. Kad bi se samo prebacili na ulaganje u Velez napravili bi strasan klub,a nadam se da ce se to sto brze i desiti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#416 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Grean »

palermo wrote:
Grean wrote:
Pitam cisto iz tih razloga jer ako su ulozili milion i nesto kao sto kazu mogli su dosta uraditi i u Sjevernom. Ako nista pomocni teren je mogao biti tamo.

A sto se tice svih poredjenja a znam da ce ih biti, mi nismo Nijemci pa da nam je normala ici izvan grada na utakmice. Kad zivis u Berlinu vjerovatno ti je normala da vozaris 2 i vise sati dnevno do posla i nazad. U nas je to nezamislivo, bar za veliku vecinu stanovnistva. To je jedna od rijetkih privilegija koje imamo u odnosu na stresna drustva gdje se za sve trosi vrijeme, od odlaska u granap pa na dalje.
Kakav bolan sjeverni logor, to ti je kao da kažeš, čekat ću sa povratkom u Banjaluku dok se ne ukine Republika Srpska. Pa čitava priča oko izbora u Mostaru se vodi zbog građevinskog zemljišta, a sjeverni logor je tu najveća površina.

Ja mislim da ako se nekad bude pravio stadion u sjevernom logoru da će to biti neka vrsta gradskog stadiona koji će moći koristiti i Velež i Zrinjski....
Zato je ova priča oko pretvaranja Vrapčića u jedan funkcionalan i odgovarajući stadion koji je u vlasništvu Veleža i bitna.

A ovo, koliko para ima ili nema Hasić, naravno da je 400 miliona bubnuta cifra.....ima para, koliko će biti spreman utrošiti na Velež i kakvi su mu planovi to ćemo vidjeti....Ovo zasada je dobro, ali iduća sezona je ključna......za Velež je povratak imperativ, jer bez toga se može dogoditi i da entuzijazam ovih novih ljudi splasne
Znaci sto je njihovo njihovo je a ovo sto ste vi oslobodili i drzali, tipa Sjeverni, to je zajednicko.

Jebiga, trebalo je te pravne zvrzlame rjesavati prije "ujedinjenja" kao oni, stadion Zrinjskom na 99 godina i masi usima. A u tu opciju o dijeljenju ne vjerujem. Vidio sam da je planiran prostornim planom i pretpostavka je bila da je za Velez. Na kraju me nece zacuditi da ispadne da je samo za Zrinjski, kod nas sve prolazi.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#417 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Ajatolah_ »

mali_milojica wrote: Dobit je jedno,prihodi sasvim drugo.
Bingo npr ima skoro milijardu KM prihoda,a dobit vidimo u tvom postu.
Kao sto rekoh vec ranije,drzi Hercegovinalijekovi 50:50 sa Musijom,jaki su kao zemlja. Kad bi se samo prebacili na ulaganje u Velez napravili bi strasan klub,a nadam se da ce se to sto brze i desiti.
Naravno, ali sam postavio dobit jer to govori o Hasićevom potencijalu za ulaganje novca na stvari kao što su nogomet.

Sumnjam da se Mušiji, pogotovo kao Kakanjcu, dižu ruke od dosadašnjih ulaganja u Mladost da bi nastavio raditi istu stvar s Veležom.
Last edited by Ajatolah_ on 06/06/2017 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#418 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mali_milojica »

Ajatolah_ wrote:
mali_milojica wrote: Dobit je jedno,prihodi sasvim drugo.
Bingo npr ima skoro milijardu KM prihoda,a dobit vidimo u tvom postu.
Kao sto rekoh vec ranije,drzi Hercegovinalijekovi 50:50 sa Musijom,jaki su kao zemlja. Kad bi se samo prebacili na ulaganje u Velez napravili bi strasan klub,a nadam se da ce se to sto brze i desiti.
Naravno, ali sam postavio dobit jer to govori o Hasićevom potencijalu za ulaganje novca na stvari kao što su nogomet.
Slazem se,ali npr znam da se protiv nj kompanjona Musije vodi istraga jer je u SLO sakrio par miliona na koje nije platio porez i sl.
Ko zna koliko stvarno oni zaradjuju.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#419 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Kinaski »

Musija je prvo ulagao u Rudar iz Kaknja ali mu ljudi unutar kluba nisu dali pravo glasa. Covjek se pokupi i u DK tad su igrali Kantonalnu ili drugu ligu... ostalo je historija. Pojascenjenja radi Rudar Kakanj je Sarajevo ili Zeljo, a DK je Olimpic
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#420 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

prva liga federacije bi mogla biti interesantna. Velež, Travnik, Sloga, itsl mnogo potencijalnih ekipa za borbu za PL. vidjet čemo šta če biti. a u prvoj ligi RS neznam ko bi mogao iskočiti sada kad nema Borca. Rudar ili Drina???
User avatar
Logovan
Posts: 94401
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#421 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Logovan »

El_comadante wrote:prva liga federacije bi mogla biti interesantna. Velež, Travnik, Sloga, itsl mnogo potencijalnih ekipa za borbu za PL. vidjet čemo šta če biti. a u prvoj ligi RS neznam ko bi mogao iskočiti sada kad nema Borca. Rudar ili Drina???
Podrinje. 8-)
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#422 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by aratet »

mali_milojica wrote:
Ajatolah_ wrote:Čega 400 miliona godišnje... :-) Evo najsvježija rang-lista bh. kompanija po dobiti...

Image
Dobit je jedno,prihodi sasvim drugo.
Bingo npr ima skoro milijardu KM prihoda,a dobit vidimo u tvom postu.
Kao sto rekoh vec ranije,drzi Hercegovinalijekovi 50:50 sa Musijom,jaki su kao zemlja. Kad bi se samo prebacili na ulaganje u Velez napravili bi strasan klub,a nadam se da ce se to sto brze i desiti.
Ovo je sve dobit na kraju godine (jedne godine) otkud znate u sta je covjek sve ulagao zadnjih 20 godina.
400 miliona je naravno pretjerivanje jer toliko j tesko samo nekoliko najbogatijih ljudi u BiH, ali 20 miliona ima sigurno, i to minimalno.

Vjerujem da je Azmir tezi, pn ipak posluje u Americi na jacem trzistu gdje se puno vece pare obrcu.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#423 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Shavobass »

El_comadante wrote:prva liga federacije bi mogla biti interesantna. Velež, Travnik, Sloga, itsl mnogo potencijalnih ekipa za borbu za PL. vidjet čemo šta če biti. a u prvoj ligi RS neznam ko bi mogao iskočiti sada kad nema Borca. Rudar ili Drina???
Slažem se, P.l. federacije će biti izuzetno interesantna, Velez i Sloga SH će vjerovatno voditi borbu za prvo mjesto do zadnjeg kola, a tu ne treba zaboraviti ni Travnik, Visoko, Rudar Kakanj, Zvijezdu pa čak ni Jedinstvo, koji najavljuju neke Arape. S druge strane, Prva liga RS je po svemu sudeći biti manje interesantna, a kao potencijalni premijerligaši mogli bi biti Rudar Prijedor ili Drina Zvornička, mada nebi isključio ni Derventu, koja zadnje dvije sezone ozbiljno radi na izgradnji stadiona i igračkog kadra.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#425 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by AmiĐa_Idriz »

Image
Post Reply