Nintendo Switch - All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#51 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Dok savladam sve to ... grip .... joycon ...
:lol:
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#52 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Raja
Kako znate da su ovi odvojivi dzojstici napunjeni?
Piše li negdje dokle je došlo punjenje?


I ima li kakva offline free igra za skinuti na storu?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#53 Re: Nintendo Switch - All About

Post by REDDEVILS »

Dali je ovo greška ili je stvarna cijena Nintendo Switch
https://www.sancta-domenica.ba/gaming/i ... nzole.html
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#54 Re: Nintendo Switch - All About

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote: 26/03/2021 14:19 Dali je ovo greška ili je stvarna cijena Nintendo Switch
https://www.sancta-domenica.ba/gaming/i ... nzole.html
Ili je greska ili ih prenosi pucaju :D
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#55 Re: Nintendo Switch - All About

Post by deogest »

REDDEVILS wrote: 26/03/2021 14:19 Dali je ovo greška ili je stvarna cijena Nintendo Switch
https://www.sancta-domenica.ba/gaming/i ... nzole.html
Za te pare odem do Amerike, 2 noci spavanja i uzmem ga. :lol:

Salu na stranu, ne bi ga dzaba, kamoli za 3 milje. :lol:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#56 Re: Nintendo Switch - All About

Post by REDDEVILS »

arnes_king wrote: 26/03/2021 14:20
REDDEVILS wrote: 26/03/2021 14:19 Dali je ovo greška ili je stvarna cijena Nintendo Switch
https://www.sancta-domenica.ba/gaming/i ... nzole.html
Ili je greska ili ih prenosi pucaju :D
Vjerovatno su se zeznuli pa samo prepisali od Hrvata ali na kraju dodali KM 😂
A volio bih imati jedan Nintendo Switch 🙂
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#57 Re: Nintendo Switch - All About

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote: 26/03/2021 14:24
arnes_king wrote: 26/03/2021 14:20
REDDEVILS wrote: 26/03/2021 14:19 Dali je ovo greška ili je stvarna cijena Nintendo Switch
https://www.sancta-domenica.ba/gaming/i ... nzole.html
Ili je greska ili ih prenosi pucaju :D
Vjerovatno su se zeznuli pa samo prepisali od Hrvata ali na kraju dodali KM 😂
A volio bih imati jedan Nintendo Switch 🙂
Volio bih i ja, samo je kod nas preskup, a uz to joycon drift problem i cijene igara. Ne mogu shvatiti ove kad napisu ovako da ne bi djaba :-) :lol:
Jesper23
Posts: 2
Joined: 18/09/2018 14:30

#58 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Jesper23 »

Ćao ljudi, samo da vas pozdravim. Interesuje me da li neko od vas ima korištene igre za Switch za prodaju ili razmjenu.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#59 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Jesper23 wrote: 17/05/2021 14:31 Ćao ljudi, samo da vas pozdravim. Interesuje me da li neko od vas ima korištene igre za Switch za prodaju ili razmjenu.
Tušno bih ti ja ovu igru sa autima ... neke trke.
Ali je došla bez kartice ... samo kod u kutiji.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#60 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Soldier0209 »

Image
Image


Poz, ima li razlike u ove dvije konzole osim sto je ova sa Mario-m skuplja za 100KM i ima drukčije boje joycona?
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#61 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Nema razlike u hardveru osim kozmetičke.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#62 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

Kod postavki regiona na Switch-u, koji regio je bolje postaviti zbog kupovine i dostupnosti igara?

Da li treba kao i na PS4 bolje odabrati Ameriku?

Nadam se da ce neko sto prije odgovoriti jer sam tek poceo sa postavkama i ne mogu dalje :) dok ovo ne zavrsim.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

vaučer wrote: 22/10/2020 20:17 Ne znam ima li igara kupiti u BIH, valjda ima negdje, ja ih kupujem preko Nintendo eShopa u digitalnom formatu. Ne postoji opcija za piratizirane igre. To jest jedna rana linija konzola se mogla hackirati - ali te se prodaju za masne pare online i trebaš se relativno dobro razumijeti u računare da ih puniš skinutim igrama. Dakle morat ćeš ih kupovati. Nintendo naslovi (Mario, Zelda itd) slabo budu na sniženjima - dakle očekuj 45-60 eura po igri, ovisno gdje ih nađeš. Na eShopu ima uvijek sniženja a Switch igre u digitalnom formatu se mogu uzeti i na sajtovima kao cdkeys.com. Moja preporuka da nekako osposobiš online kupovinu - jer su digitalne verzije povoljnije značajno od fizičkih a i izbor je veći.
Kako kupujes igrice? Da li kupis na onim stranicama one bonove kao za ps4(recimo bon od 50 dolara kupis za 45, pa prebacis onim kodom na svoj racun) ili placas direktno sa kartice?
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#64 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Neke sam kupovao na cdkeys, jer su par puta imali malo povoljnije cijene za skuplje Nintendo naslove kao Zelda BOTW, Mario Kart i slično - ali izbor igara tamo je puno skromniji nego na eShopu. Uglavnom stavljam igre na Wishlist, pratim rasprodaje i skoro sve željene igre uhvatim na većem ili manjem sniženju. Plaćam Paypalom koji je povezan s karticom.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#65 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

channel10 wrote: 02/09/2021 14:03 Kod postavki regiona na Switch-u, koji regio je bolje postaviti zbog kupovine i dostupnosti igara?

Da li treba kao i na PS4 bolje odabrati Ameriku?

Nadam se da ce neko sto prije odgovoriti jer sam tek poceo sa postavkama i ne mogu dalje :) dok ovo ne zavrsim.
Mislim da je najbolje da staviš USA region. Popusti su tu najčešći (koliko sam upratio), a i dolar je povoljniji od eura :) Ja sam sve kupovao preko eshopa a imaš dekudeals - odlična stranica preko koje možeš pratiti kad je šta na popustu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#66 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

vaučer wrote: 02/09/2021 15:06 Neke sam kupovao na cdkeys, jer su par puta imali malo povoljnije cijene za skuplje Nintendo naslove kao Zelda BOTW, Mario Kart i slično - ali izbor igara tamo je puno skromniji nego na eShopu. Uglavnom stavljam igre na Wishlist, pratim rasprodaje i skoro sve željene igre uhvatim na većem ili manjem sniženju. Plaćam Paypalom koji je povezan s karticom.
Hvala :thumbup:

Registrovao sam US account konzole i nisam jos nista kupovao. Znaci kad dodjem do toga da trebam platiti, mogu slobodno ici na paypal kao opciju i prolazi kupovina bez problema?

Mislio sam kupovati samo preko eshopa, kao sto kupujem i na PS4. Ono sacekam neka snizenja i kupim :), ako bas ne gori pa da hocu odmah da igram tu igricu.

Zanima me jos ovo u vezi micro SD kartice. Da slucajno ne znas koja je dobra pa da mogu kupiti i koje su cijene otprilike?

Ako imas jos neki savjet, slobodno pisi :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#67 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

Cini mi se da je najbolja opcija ova godisnja pretplata od 20 dolara i igraj sta hoces.

Da li se ove free igre moraju igrati online ili ih mozes igrati i kad si offline preko ovog "tableta"?

Free download igrice se mogu igrati samo kad imas pretplatu ili se mogu skinuti i igrati bas kao i na PS4 one free igre?
Last edited by channel10 on 02/09/2021 15:30, edited 1 time in total.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#68 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Imaš kao neke 'Nintendo' brendirane kartice - ali to je bezze, bilo koji brend će raditi ako je dovoljno brza kartica. Ne sjećam se koja je točno preporuka za brzinu (možeš izguglati), ali znam da trebaju biti prilično brze kako ti ne bi stvaralo probleme na zahtjevnijim igrama. Na eShopu redovito imaš bar dva velika Sale-a, jedan ljetni i jedan zimski/božićni, ali budu i neki manji saleovi recimo indie igara i vrlo često jedan izdavač stavi skoro sve naslove na rasprodaju. Dakle nekad se isplati kad vidiš igru od dobrog izdavača na rasprodaji, kliknuti na izdavača i pogledati šta sve nude. Općenito Switch je jedna od jačih platformi za indie igre trenutno, pa ako ti to nisu dosad bile neke igre od interesa - mislim da bi se isplatilo da malo provjeriš te naslove, jer možeš dobiti puno kvalitete za puno manje cijene od AAA igara.

Online pretplata ti daje samo one NES, SNES emulacije, i dakako pristup online igranju.
Ja ne igram online, nisam nikad - ne zanima me, tako da ne znam za free igre i kako to ide.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#69 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

vaučer wrote: 02/09/2021 15:28 Imaš kao neke 'Nintendo' brendirane kartice - ali to je bezze, bilo koji brend će raditi ako je dovoljno brza kartica. Ne sjećam se koja je točno preporuka za brzinu (možeš izguglati), ali znam da trebaju biti prilično brze kako ti ne bi stvaralo probleme na zahtjevnijim igrama. Na eShopu redovito imaš bar dva velika Sale-a, jedan ljetni i jedan zimski/božićni, ali budu i neki manji saleovi recimo indie igara i vrlo često jedan izdavač stavi skoro sve naslove na rasprodaju. Dakle nekad se isplati kad vidiš igru od dobrog izdavača na rasprodaji, kliknuti na izdavača i pogledati šta sve nude. Općenito Switch je jedna od jačih platformi za indie igre trenutno, pa ako ti to nisu dosad bile neke igre od interesa - mislim da bi se isplatilo da malo provjeriš te naslove, jer možeš dobiti puno kvalitete za puno manje cijene od AAA igara.

Online pretplata ti daje samo one NES, SNES emulacije, i dakako pristup online igranju.
Ja ne igram online, nisam nikad - ne zanima me, tako da ne znam za free igre i kako to ide.
Mislio sam igrati bas te stare NES i SNES igrice(recimo one tenkice JACKAL) pa zato i pitam.

Da li postoji nacin da se kupe samo te NES i SNES igrice kao sto se moze kupiti recimo neki Super Mario i da ih mogu igrati offline kad mi se igra negdje u bosanskim vrletima :)

Znaci online pretplata je samo za te stare igrice, igra se samo online i za igranje online svih ostalih multiplayer igrica ili grijesim?
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#70 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Mislim da se mogu kupiti, nisam siguran - ali dobiješ ih gratis s Nintendo online pretplatom. Također mislim da ih onda možeš igrati offline, jer ih skineš kao i svaku igru na karticu. Bez pretplate ne možeš igrati ništa online, te stare igre su ti kao poklon usput, ali Nintendo Online ti treba za multiplayer online igranje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#71 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

Hvala :thumbup:

Moracu onda sutra kupiti neku microSD karticu pa aktivirati 7 dana free online pa skinuti te stare igrice i sve to isprobati i online i offline.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#72 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

Da li vama kod svakog prijavljivanja na account putem racunara salju svaki put verifikacijski kod ili ja nisam dobro uradio otvaranje novog accounta?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#73 Re: Nintendo Switch - All About

Post by channel10 »

Imate li preporuku za neku konkretnu microSD karticu, koja sigurno valja i koja ce valjati za switch uredjaj?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#74 Re: Nintendo Switch - All About

Post by no_sekirli »

Jao, tek sad ugledah ovu temu... Zbilja mi se ne da savladavati još jedna elektronička naprava u životu, pa da pitam par stvari.

Djeca dobila Switch pro, nov iz USA. I 10ak igara u fizičkom obliku. I kada hoće da igraju online neku igru, kaže da je igra ili account (ne sjećam se baš sad dobro) zaključana za ovu regiju. Promijenim lokaciju za usera na USA, isto upozorenje i ne može online igrati, npr. sa susjedom nekim.

Dalje, vidim na netu neki spominju da ima patch za konzolu, pa da se može igrati sve kao narodna verzija, pa me zanima da li je netko to uradio?

Ima li neka dobro pucačina za ovo, pošto bi i tata nekad malo gubio vrijeme? :D
Nintendo20
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 07:32

#75 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nintendo20 »

channel10 wrote: 02/09/2021 15:27 Cini mi se da je najbolja opcija ova godisnja pretplata od 20 dolara i igraj sta hoces.

Da li se ove free igre moraju igrati online ili ih mozes igrati i kad si offline preko ovog "tableta"?

Free download igrice se mogu igrati samo kad imas pretplatu ili se mogu skinuti i igrati bas kao i na PS4 one free igre?
Free games možeš igrati bez pretplate za online.
Post Reply