Nintendo Switch - All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1 Nintendo Switch - All About

Post by manki »

Pozdravcek,

Googlao sam malo forum i nisam mogao naci nijednu temu o Nintendo Switch-u. Namjeravam novu konzolu da uzmem, a u dvojbi sam izmedju Nintendo Switch-a i PS 4 Pro, pa reko´ da vidim samo kakva su vasa iskustva s jednim i s drugim, a i kontam ujedno moze sluziti i kao tema za Switch, posto koliko vidim trenutno nema nijedne (neka moderatori oproste ako je dupla) :)

Image

DakleN, ako neko ima iskustva sa Switchom, a i mozda neka Switch vs. PS4 diskusija.

Meni je npr Switch drazi jer je prenosan (posto dosta putujem, dobro dodje), a i blize su mi Nintendo igre od onih za Playstation. :)
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#2 Re: Nintendo Switch - All About

Post by diablobih »

Pa zavisno sta volis, je li volis to sto mozes nositi sa sobom konzolu kada ne igras na tvu, da li volis nintendo igre vise ili volis one standardne ps4 igre.

Meni je gotivan switch, ali me nervira sto onaj gamepad se dodatno placa, a veoma je bitan.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3 Re: Nintendo Switch - All About

Post by manki »

diablobih wrote:Pa zavisno sta volis, je li volis to sto mozes nositi sa sobom konzolu kada ne igras na tvu, da li volis nintendo igre vise ili volis one standardne ps4 igre.

Meni je gotivan switch, ali me nervira sto onaj gamepad se dodatno placa, a veoma je bitan.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4 Re: Nintendo Switch - All About

Post by ExNihilo »

Uzmi Switch, raspali Zelde do besvijesti, prodaj Switch, kupi Plejku. To je to. :D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#5 Re: Nintendo Switch - All About

Post by manki »

ExNihilo wrote:Uzmi Switch, raspali Zelde do besvijesti, prodaj Switch, kupi Plejku. To je to. :D
Zapao mi je i ovaj Splatoon 2 za oko, i Mario Kart Deluxe, i da ne spominjem dolazeci Super Smash Brothers Switch :izet:
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#6 Re: Nintendo Switch - All About

Post by djama »

kakva su ova iskustva sa switchom ?
Nisam imao konzolu od PS 2 :D :D , a ispala mi je jeftina varijanta switcha za nekih 100 tinjak dolara.
Sta se najvise igra na ovoj konzoli , grafika , cijena igara ? :)
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#7 Re: Nintendo Switch - All About

Post by diablobih »

Kupuj odmah. Jok ako mozes onaj njihov gamepad nabaviti, na konju si.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#8 Re: Nintendo Switch - All About

Post by djama »

gamepad ? vidio sam na videu sto mi je lik poslao ono kao joistick , onaj dio kao tablet i onaj stalak sta je vec
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#9 Re: Nintendo Switch - All About

Post by diablobih »

Nintendo Switch Pro Controller
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#10 Re: Nintendo Switch - All About

Post by djama »

diablobih wrote:Nintendo Switch Pro Controller

e nea to :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#11 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

Vidim mrtva tema ali da ipak pokušam.

Nabavio nedavno Switch, sve uredno namjestio, pokrenuo i skinuo igrice sa eshop. Sada imam problem da mi ne dopušta pokrenuti bilo koju igricu bez internet konekcije, znači čiste singleplayer koje nemaju nikakve veze sa online igranjem tipa Hollow Knight, Darkest Dungeon itd.

Nintendo je strašno zamršen sa raznim accountima i profilima, povezivanjem istih itd. Naletio sam na netu da bi tu negdje mogao biti problem, ali ništa konkretno.

Jel ko imao sličnih problema i(li) zna više o tome?
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#12 Re: Nintendo Switch - All About

Post by travar »

Ne kontam, imaš li konekciju na konzoli (pretpostavljam da imaš čim si mogao skinuti igre, pa ne znam u čemu je problem).
Profil također vjerovatno imaš, jer bez njega ne možeš pristupiti eShop-u.
Možda ti traži da uradiš update?
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#13 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

travar wrote:Ne kontam, imaš li konekciju na konzoli (pretpostavljam da imaš čim si mogao skinuti igre, pa ne znam u čemu je problem).
Profil također vjerovatno imaš, jer bez njega ne možeš pristupiti eShop-u.
Možda ti traži da uradiš update?
Možda se nisam dovoljno jasno izrazio. Ne mogu nikako da igram offline, singleplayer igrice za koje inače ne treba internet konekcija, što je glavni smisao switch-a, da možeš usput igrati bez ganjanja wlana itd. Kad sam konektovan, sve radi kako treba, imam najnoviji update, profil i nintendo račun povezani, eshop i sve ostalo bez problema radi.
Svaki put kad nemam konekciju i pokušam pokrenuti igricu, traži neku online verifikaciju ili šta već. Workaround mi je zasad kad hoću da igram a nemam internet konekcije, napravim hotspot preko mobitela, konektujem switch, pokrenem igricu i onda ugasim hotspot :-)

Pokušat ću kontaktirati i Nintendo support, ali s tim ljudima je sve patnja.
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#14 Re: Nintendo Switch - All About

Post by wolfie »

Ironman_88 wrote:
travar wrote:Ne kontam, imaš li konekciju na konzoli (pretpostavljam da imaš čim si mogao skinuti igre, pa ne znam u čemu je problem).
Profil također vjerovatno imaš, jer bez njega ne možeš pristupiti eShop-u.
Možda ti traži da uradiš update?
Možda se nisam dovoljno jasno izrazio. Ne mogu nikako da igram offline, singleplayer igrice za koje inače ne treba internet konekcija, što je glavni smisao switch-a, da možeš usput igrati bez ganjanja wlana itd. Kad sam konektovan, sve radi kako treba, imam najnoviji update, profil i nintendo račun povezani, eshop i sve ostalo bez problema radi.
Svaki put kad nemam konekciju i pokušam pokrenuti igricu, traži neku online verifikaciju ili šta već. Workaround mi je zasad kad hoću da igram a nemam internet konekcije, napravim hotspot preko mobitela, konektujem switch, pokrenem igricu i onda ugasim hotspot :-)

Pokušat ću kontaktirati i Nintendo support, ali s tim ljudima je sve patnja.
Uveli su primarni i sekundarni account, ne znam kako, no po opisanom ispade da se tvoj Switch vodi kao sekundarni, zato trazi online verifikaciju prije igranja.

Mozda ti ovo pomogne: https://en-americas-support.nintendo.co ... do-account
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#15 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

wolfie wrote:
Ironman_88 wrote:
travar wrote:Ne kontam, imaš li konekciju na konzoli (pretpostavljam da imaš čim si mogao skinuti igre, pa ne znam u čemu je problem).
Profil također vjerovatno imaš, jer bez njega ne možeš pristupiti eShop-u.
Možda ti traži da uradiš update?
Možda se nisam dovoljno jasno izrazio. Ne mogu nikako da igram offline, singleplayer igrice za koje inače ne treba internet konekcija, što je glavni smisao switch-a, da možeš usput igrati bez ganjanja wlana itd. Kad sam konektovan, sve radi kako treba, imam najnoviji update, profil i nintendo račun povezani, eshop i sve ostalo bez problema radi.
Svaki put kad nemam konekciju i pokušam pokrenuti igricu, traži neku online verifikaciju ili šta već. Workaround mi je zasad kad hoću da igram a nemam internet konekcije, napravim hotspot preko mobitela, konektujem switch, pokrenem igricu i onda ugasim hotspot :-)

Pokušat ću kontaktirati i Nintendo support, ali s tim ljudima je sve patnja.
Uveli su primarni i sekundarni account, ne znam kako, no po opisanom ispade da se tvoj Switch vodi kao sekundarni, zato trazi online verifikaciju prije igranja.

Mozda ti ovo pomogne: https://en-americas-support.nintendo.co ... do-account
Svaka ti dala, baš sam trut od čovjeka što se nisam sjetio odmah. Prije nabavke switcha sam od prike pozajmio njegov da testiram i tu napravio account, sigurno sam još uvijek spojen sa njegovom konzolom.
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#16 Re: Nintendo Switch - All About

Post by _Coconut_ »

Drustvo gdje u Sarajevu se može uzeti ovo cudo osim BBI i SCC radnji? Zaobisao bi i ove sa pika prodavce, preferiram da je neka radnja u pitanju
ali osim ove dvije navedene nisam nalijetao.
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#17 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Switch Lite je najbolja stvar koju sam kupio u zadnjih nekoliko godina.
Genijalna konzola, brdo odličnih, jeftinih indie igara, stalno nešto dobro na sniženjima na eShopu.
Baš super komad opreme za pick'n'play 15-30 minuta, savršeno praktičan, baterija super drži ako ne igraš neki AAA naslov.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

Na šta treba obratiti pažnju kad se kupuje Nintendo switch? Nisam nikad imao a ni vidjeo uživo tu điđu.

Kontamo djeci za novu godinu uzeti ... pa da se pripremim lagano.

Ima li tu kakav store sa džabnim igrama? Ima li gdje kod nas igara uzeti. (online kupnja mi nije opcija trenutno)
I je li ima gdje kod nas novo kupiti i je li bolje vani ganjati nekoga?
Trenutno imam Austriju jedino kao opciju.
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#19 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Ne znam ima li igara kupiti u BIH, valjda ima negdje, ja ih kupujem preko Nintendo eShopa u digitalnom formatu. Ne postoji opcija za piratizirane igre. To jest jedna rana linija konzola se mogla hackirati - ali te se prodaju za masne pare online i trebaš se relativno dobro razumijeti u računare da ih puniš skinutim igrama. Dakle morat ćeš ih kupovati. Nintendo naslovi (Mario, Zelda itd) slabo budu na sniženjima - dakle očekuj 45-60 eura po igri, ovisno gdje ih nađeš. Na eShopu ima uvijek sniženja a Switch igre u digitalnom formatu se mogu uzeti i na sajtovima kao cdkeys.com. Moja preporuka da nekako osposobiš online kupovinu - jer su digitalne verzije povoljnije značajno od fizičkih a i izbor je veći.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#20 Re: Nintendo Switch - All About

Post by arnes_king »

Ja koliko vidim na netu da za switch postoji jailbreak i da se mogu igrati piratske igre na njemu. A sto se tice igara, cijena i snizenja bas na drugim forumima raja pise da im igre nikad nisu na snizenju i da su uvijek one cijene koliko kostaju pri izlasku.

Nemam sad konzolu pa informacija nije iz prve ruke nego onako kako pise raja po forumima.
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#21 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Da, imaš jailbreak ali samo za ranu liniju konzola i radi samo ako nije firmware updateiran. Koliko sam upoznat svi noviji modeli koji su sad u prodaji se ne mogu jailbreakati.

Na eShopu su sniženja odlična za sve osim Nintendo naslova. Znao sam kupiti igre od 40e za 5, a redovito ih nalazim upola cijene. Samo dodam naslove na wishlist i provjerim tu i tamo listu - uvijek je nešto na sniženju.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#22 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

vaučer wrote: 23/10/2020 10:01 Da, imaš jailbreak ali samo za ranu liniju konzola i radi samo ako nije firmware updateiran. Koliko sam upoznat svi noviji modeli koji su sad u prodaji se ne mogu jailbreakati.

Na eShopu su sniženja odlična za sve osim Nintendo naslova. Znao sam kupiti igre od 40e za 5, a redovito ih nalazim upola cijene. Samo dodam naslove na wishlist i provjerim tu i tamo listu - uvijek je nešto na sniženju.
A je li ti imaš nintendo?

Je li valja to čemu?
I ima li free Fortnite u eShopu? :lol:
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#23 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Imam Switch Lite, super konzola.
Igram uglavnom indie naslove.
Mislim da ima Fortnite, nisam to nikad igrao.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#24 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

@vaučer
Jesi kupio novo? Polovno?
U BiH ili vani?
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#25 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

vaučer wrote: 15/09/2020 16:24 Switch Lite je najbolja stvar koju sam kupio u zadnjih nekoliko godina.
Genijalna konzola, brdo odličnih, jeftinih indie igara, stalno nešto dobro na sniženjima na eShopu.
Baš super komad opreme za pick'n'play 15-30 minuta, savršeno praktičan, baterija super drži ako ne igraš neki AAA naslov.
Imaš Hades na akciji trenutno ako te zanima i nisi ispratio. Ja sam se navukao, ne igram ništa drugo zadnjih dana. Izvadim switch za pick 'n play od 15 min a ostanem 2h sjediti :lol:
Post Reply