Nije nam se ništa moglo bolje desiti kao PDV

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#1

Post by _BosanaC »

Jest' vala... Cijene gore, troskovi gore, plate ostale iste, svima osim onima koji i hvale PDV na sav glas.

Nisam ekonomista ali dobro sam osjetio na novcaniku sta je PDV.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#2

Post by Bosanac_21 »

Nije se nista bolje desilo jer sad opet ce biti hapanja love za one u foteljama.
Kamo srece da znaju taj PDV okrenuti jednom u korist drzave, ima hiljadu
stvari koje bi doprinjele boljoj buducnosti ove zemlje od zarade na PDV-u,
daj Boze da to docekamo.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#3

Post by Gray »

BiH je zadnja e Evropi uvela PDV, poslije Srbije, Albanije, Makedonije, itd. Pa nisu valjda sve ostale bile budale a mi jedini pametni.

PDV je potreban, a da li se ispravno koristi je vec drugo pitanje.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#4

Post by shuriken »

how about some gramatika

pa valjda se kaze

Nista bolje od PDV-a nam se nije moglo dogoditi

ne znam jel do ministra il do nounara
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#5

Post by Umjetnik a »

Gray wrote:BiH je zadnja e Evropi uvela PDV, poslije Srbije, Albanije, Makedonije, itd. Pa nisu valjda sve ostale bile budale a mi jedini pametni.

PDV je potreban, a da li se ispravno koristi je vec drugo pitanje.
upravo tako
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6

Post by seln »

Umjetnik a wrote:
Gray wrote:BiH je zadnja e Evropi uvela PDV, poslije Srbije, Albanije, Makedonije, itd. Pa nisu valjda sve ostale bile budale a mi jedini pametni.

PDV je potreban, a da li se ispravno koristi je vec drugo pitanje.
upravo tako
Niko ozbiljan ga nije dovodio u pitanje.
Koplja su se lomila oko jedne ili vise stopa.
Svi koji su tada pledirali za vise stopa (i moja malenkost) bili su proglaseni komunistima i Zlajinim pulenima.
Na upit zasto mnogo bogatije drzave imaju dvije stope nisam dobio odgovor.
Sada isti ljudi u vladi koji su branili jednu stopu zagovaraju dvije ili vise stopa.
Ko je ovdje lud?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by _BosanaC »

seln wrote:
Umjetnik a wrote:
Gray wrote:BiH je zadnja e Evropi uvela PDV, poslije Srbije, Albanije, Makedonije, itd. Pa nisu valjda sve ostale bile budale a mi jedini pametni.

PDV je potreban, a da li se ispravno koristi je vec drugo pitanje.
upravo tako
Niko ozbiljan ga nije dovodio u pitanje.
Koplja su se lomila oko jedne ili vise stopa.
Svi koji su tada pledirali za vise stopa (i moja malenkost) bili su proglaseni komunistima i Zlajinim pulenima.
Na upit zasto mnogo bogatije drzave imaju dvije stope nisam dobio odgovor.
Sada isti ljudi u vladi koji su branili jednu stopu zagovaraju dvije ili vise stopa.
Ko je ovdje lud?
Narod :D
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#8

Post by Umjetnik a »

BiH je jedina država u evropi koja ima samo jednu stopu
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#9

Post by Dezze »

Pa dobro, na pocetku svi imaju jednu stopu, pogotovo ako se radi o neuredjenoj drzavi kakva je...... ko da tacan odgovor, petica mu! :D

Drzava je na ovaj nacin htjela da se svi fino registruju a kasnije, vjerujem uskoro, ce uvesti vise stopa. I to je OK. Jesu cijene i sve ostalo (osim plata) porasle, ali to je uvijek tako sa ovako nepopularnim mjerama kao sto je uvodjenje poreza, mijenjaje poreskih stopa, isl.

A slazem se sa Vrankicem - PDV nam je fakat bio potreban. I kao sto neko gore rece, drugi par cipela je gdje se taj novac trosi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10

Post by Alfons Kauders »

Nikakav problem, PDV je super, ali mene zanima upravo taj drugi par cipela... Ja kao laik jos uvijek cekam da vidim bilo kakve promjene na bolje... Svejedno je da li idiotu u ruke das 100 ili 117 maraka kad on njima samo zna dupe obrisati...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#11

Post by prleitihi »

idiot dupe ne pere.. :oops: ..a pare stavi na želju protiv sarajeva.. :oops: ..nije džaba idiot.. :D:D:D
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#12

Post by Dezze »

Alfons Kauders wrote:Nikakav problem, PDV je super, ali mene zanima upravo taj drugi par cipela... Ja kao laik jos uvijek cekam da vidim bilo kakve promjene na bolje... Svejedno je da li idiotu u ruke das 100 ili 117 maraka kad on njima samo zna dupe obrisati...
Apsolutno se slazem s tobom. I mene zanima gdje taj novac ide. Ali nije poreski sistem kriv. Krivi su oni koji ga imaju pod kontrolom...I opet se vracamo na staru pricu o politickom kriminalu i uredjenju zemlje.... To je odgovor na pitanje o drugom paru cipela.
Post Reply