Nije Amerika obećana zemlja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#51

Post by davis.ba »

Znam ja šta je naslov teme ali prema tvojim komentarima ti želiš da dokažeš da je BiH bliža pojmu obećane zemlje nego Amerika.

:-)
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#52

Post by senada »

davis.ba wrote:Znam ja šta je naslov teme ali prema tvojim komentarima ti želiš da dokažeš da je BiH bliža pojmu obećane zemlje nego Amerika.

:-)
kako je njemacka vratila u obecanu zemlju nase izbjeglice...ne znam, moguce je svasta :-?
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#53

Post by Vozdra_123 »

davis.ba wrote:Znam ja šta je naslov teme ali prema tvojim komentarima ti želiš da dokažeš da je BiH bliža pojmu obećane zemlje nego Amerika.

:-)
to nisam zelio da dokazem...

daj mi primjer gdje sam to rekao

gdje ti zivis? bih ili sad?
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#54

Post by davis.ba »

Svaki put kad bi neko rekao nešto u pozitivnom smislu za SAD ti bi odmah kontrirao.
prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....

koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!

u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...

ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

Ja sam očigledno u bejha. :-)
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#55

Post by senada »

Vozdra_123 wrote:uredu frajer lopov svaka mu cast....
radi u vladi RS, svaka cast lopovu snasao se....
zaboli me stvar o njemu i sta je on uradio... skrecem paznju na sta govori...

prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....

koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!

u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...

ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

ko tjera americku djecu da uce niko... zasto? sta djeca uce u americkim skolama?

sta fali da se kod nas uvezu sportovi po skolama... manje jalijasa bi bilo po ulicama....

e na ovo sam govorio drugovi.....
sudeci po tebi NISTA!

i ovdje djeca zive da bi MOZDA radila.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#56

Post by Vozdra_123 »

davis.ba wrote:Svaki put kad bi neko rekao nešto u pozitivnom smislu za SAD ti bi odmah kontrirao.
prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....

koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!

u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...

ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

Ja sam očigledno u bejha. :-)
to ti je najbolji primjer :-)

nikad nisi cuo za taj cliche?

pitao sam te gdje zivis?
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#57

Post by Vozdra_123 »

senada wrote:
Vozdra_123 wrote:uredu frajer lopov svaka mu cast....
radi u vladi RS, svaka cast lopovu snasao se....
zaboli me stvar o njemu i sta je on uradio... skrecem paznju na sta govori...

prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....

koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!

u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...

ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

ko tjera americku djecu da uce niko... zasto? sta djeca uce u americkim skolama?

sta fali da se kod nas uvezu sportovi po skolama... manje jalijasa bi bilo po ulicama....

e na ovo sam govorio drugovi.....
sudeci po tebi NISTA!

i ovdje djeca zive da bi MOZDA radila.
znas li da mozes biti ucitelj ovdje bez pedagoske skole?

zaboravih....
s tobom ne razgovaram... pokazala si se na jednoj temi.... :D
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#58

Post by davis.ba »

Naravno da sam čuo. Redovno se ovdje okupe ljudi iz inostranstva pa kukaju. Nije ništa novo.
pitao sam te gdje zivis?
Odgovorio sam ti već. bejha, ti je be-ha, odnosno B-H, odnosno BiH, odnosno Bosna i Hercegovina. Sarajevo. Kad već ne razumiješ ovaj naš slang.

I kaže se kliše. :-D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#59

Post by Vozdra_123 »

@davis

dobro
onda kad budem ja u bejha
izadjemo nas dvojica na pivo da kukamo zajedno...
ti o svojim a ja o svojim problemima :D

hajd' zivio ti meni :-D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#60

Post by FFK as Lucy01 »

Vozdra_123 wrote:
znas li da mozes biti ucitelj ovdje bez pedagoske skole?
Ne znam u kojoj ti drzavi i gradu zivis, ali ovdje gdje ja zivim, prije nego pocnes da radis u skoli, urade ti background check i to sedmicu cekas da prikupe sve o tebi, ukljucujuci kreditnu istoriju, kriminalni dosje kao i prijasnje poslodavce. Ovo ti govorim iz iskustva, jer sam radila u skoli 8-). Mozda ne moras imati pedagoski fakultet, ali moras imati nivo obrazovanja potreban da predajes u toj obrazovnoj ustanovi (svi nastavnici mog sina su imali 4-godisnji fakultet, a neki i magistarski).

Ne tvrdim da je zivot u US bolji, jer ne mogu svakome u dusu da zavirim, ali svakome onom ko zivi ovdje, a misli da mu je bolje negdje drugo, bih toplo preporucila da ide tamo gdje mu je bolje, nije ni Amerika za svakoga.

Meni je BiH za dusu bolja, ali od duse se nazalost ne moze zivjeti. Osim toga, smeta mi potencijalan opasnost od rata svakih 50 godine, jer otprilike u to doba nekome padne na pamet da pocne novi rat.....zasto da svaka generacija moje porodice zapamti po jedan rat?

Krivica me ne interesuje i ne bih da pocinjem diskusiju o tome, ali ako moje dijete mora da uzme pusku da se brani od nekoga, pa njegovo dijete od nekoga.....hebes takvu zemlju. Budala zivi tamo gdje se rodio a pametan tamo gdje mu je bolje.
Powered_by_M
Posts: 82
Joined: 14/07/2006 06:29

#61

Post by Powered_by_M »

Za mene je Canada obecana zemlja, radim kao medicinski tehnicar, imam finu kucu, vozim BMW, imam 4 sedmice godisnjeg u komadu :lol:

I nek ne sere jebeni doktor
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#62

Post by senada »

Vozdra_123 wrote:
senada wrote:
Vozdra_123 wrote:uredu frajer lopov svaka mu cast....
radi u vladi RS, svaka cast lopovu snasao se....
zaboli me stvar o njemu i sta je on uradio... skrecem paznju na sta govori...

prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....

koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!

u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...

ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

ko tjera americku djecu da uce niko... zasto? sta djeca uce u americkim skolama?

sta fali da se kod nas uvezu sportovi po skolama... manje jalijasa bi bilo po ulicama....

e na ovo sam govorio drugovi.....
sudeci po tebi NISTA!

i ovdje djeca zive da bi MOZDA radila.
znas li da mozes biti ucitelj ovdje bez pedagoske skole?

zaboravih....
s tobom ne razgovaram... pokazala si se na jednoj temi.... :D
Onda si zakuhavao sa ratnohuskackim komentarima, a vidim da si naucio da lazes jer si razgovarao samnom poslije moje opravdane salve na tebe.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#63

Post by Vozdra_123 »

@senada

samo ti ujedaj
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#64

Post by Vozdra_123 »

Powered_by_M wrote:Za mene je Canada obecana zemlja, radim kao medicinski tehnicar, imam finu kucu, vozim BMW, imam 4 sedmice godisnjeg u komadu :lol:

I nek ne sere jebeni doktor
i meni se cini da je kanada bolja....
nadam se da cu ubrzo nazad :-D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#65

Post by Vozdra_123 »

@lucy

znam ja da moras imati fax
ali kako neko ko nije zavrsio pedagogiju moze biti efektivan ucitelj?
koliko se cijene ti ucitelji? sto bogati salju djecu u privatne skole?
koliko te skole kostaju?

a to uvezi ratova i bosne... tu si u pravu...
Last edited by Vozdra_123 on 18/07/2006 17:05, edited 1 time in total.
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#66

Post by array »

Vozdra_123 wrote:@array

gdje ti radis kad imas toliko godisnjeg?

prvi put cujem da neko ima toliko...

najvise do sada sto znam je 4 plus drzavni praznici
ne racunam ucitelje i profesore ili radnike koji rade u shiftama
Radim u Garlandu :D
Znam da imam nadprosječan godišnji u USA ali ima ih koji imaju i više a bogami ima dosta radnih mjesta koji daju 4-5 sedmica nakon 5-10 godina rada. Godišnji nije baš najjača tačka u USA ali ima mnogo drugih stvari zbog kojih se USA može zvati obećanom zemljom.

Znam puno naših koji rade obične poslove ali bez problema mogu sebi priuštiti prostranu kuću, dobra auta, najnovije mobitele sa internetom, kamere i raznorazne gluposti što čine život prijatnijim kao što je npr. pauziranje uživo utakmice da bi se otišlo na pišanje u WC a ništa ne propustilo. Hrana i piće se konzumiraju u izobilju, obilazi se Amerika svako malo, da ne nabrajam više.

Sad će mi komunisti početi vaditi primjere o sirotinji u USA (koje ima) ali dovoljno sam dugo u USA da znam da se i te kako dobro može živjeti sa poštenim radom što većina naših ljudi vrlo dobro zna i praktikuje.

Bakir može pljuvati po USA samo iz pizdoće jer on garant nikad nije mogao raditi kao hirurg u USA dok to u BH može i pritom uzimati pare od jadnih pacijenata.
harisl
Posts: 504
Joined: 25/10/2002 00:00

#67

Post by harisl »

Moje i iskustvo ljudi oko mene (stranaca) je ovakvo:
- Dok studiras nikada neces znati svoje komsije amerikance. Jedino cemu se mozes nadati je da ti zovnu policiju ako pravis buku. Promijenio sam 4 stana i upoznao jednog komsiju amerikanca sa kojim sam progovorio ukupno 25 recenica, na moju inicijativu.
- Tokom studiranja sam sjedio pored par amerikanaca, bili smo super raja na poslu (kao asistenti) i tu se sve zavrsilo. Nikada nisam bio u njihovom stanu. Sa druge strane, daleko najbolja raja su mi bili Italijani i Turci, a zatim i Poljak, dva Korejanca, jedan Svabo i jedan Francuz. Normalno tu je bilo i mnostvo Indijaca. Od ovih ljudi u Americi smo ostali samo ja i ovi Indijci, mada se i njih vracalo, narocito onih u kompjuterskim bransama (u indijske outposte Microsoft-a, Intel-a, Dell-a....). Kineze nisam spominjao.... nismo bili raja.... nerazumijemo se.... Svi smo se 'dzematile' ibretili kako su amerikanci drugaciji od 'nas' (ostatak Z. kugle). Ja sam ostao najvise radi prakticnog iskustva i novca.
- Ako si inzinjer i stranac, bolje je da ustedis nesto para i pocnes traziti posao 6 mjeseci (najmanje) prije diplomiranja. Ovo je narocito tacno ako odes dalje pa magistriras. Ako doktoriras, sanse da ces naci sponzora (firmu koja ce angazovati advokata da se bori za tebe da promijenis status) padaju dosta nize. Ovo je sigurno tacno za inzinjere. Vidim iz nekih postova da poneko kaze da je imao i izbor (nekoliko radnih mjesta).... Daj Boze....
- Kada nadjes posao, onda ti je upala kasika u med, makar sto se tice novca. Moci ces otplatiti kredite u dogledno vrijeme (trenutno samo jedan za auto). Sto se tice odmora, 4 radna dana po isteku prve godine, a onda to raste jednom strasno sporom stopom. Trenutno mi se najvise isplati dovesti familiju ovamo na duze vrijeme, pokazati im Zoo, obici molove, vikendom obilaziti sve zanimljivo u krugu poluprecnika 300 milja (inzinjeri obicno zive u kojekakvim zabitima.... industrija), onda ih poslati nekom od 'rodjaka' koji zive ovdje, a kojih se sjetimo samo onda kad'...ma nikada ih se ne sjetimo. Ako si jos ozenjen, a zena ti je bosanka onda sve izgleda kao kakav porodicni samit. Ako volis tu svoju bosanku, onda ces taj odmor iskoristiti sa njom samom.
- Ukoliko ti je i zena ganjala karijeru, pomiri se da ces vrlo vjerovatno zivjeti satima daleko od nje, makar u prvo vrijeme (recimo godinu dana).
- Da li sam zadovoljan? Pa zadovoljan sam, jer je tako svima ovdje. Fol je u tome da se nakon nekog vremena naviknes. Poznajem dosta amerikanaca koji nisu koristili odmor godinama. Kinezi ga skoro nikada ne koriste. Pa tako, kada se okrenes oko sebe vidis da je sve ovo normalno. Svako ima izbor. Italijanima, Svabama, Francuzima, Korejancima ne pada ni na kraj pameti da prolaze kroz ovo....
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#68

Post by Vozdra_123 »

@ haris

pogledaj pmsg
harisl
Posts: 504
Joined: 25/10/2002 00:00

#69

Post by harisl »

Sreca i zadovoljstvo su relativne stvari. Razliciti ljudi traze razlicite stvari u zivotu. Normalno je da je bolji standard u SAD-u, ali je isto tako bolji i prosjek. Imati dobar telefon, dobar auto i novac u banci nije dostignuce u SAD-u. Dobar telefon i auto imaju i oni sto 'flip burgers' u McDonalds-u.
Po meni, ukoliko zelis da napredujes, da naucis i primijenis to znanje - Amerika je za tebe. Ukoliko si okretan, domisljat, makar prosjecno pametanti - mozes daleko dogurati. Ako mozes da radis skoro bilo sta imaces ti i auto i telefon i sve, ali ce ih imati i ostatak svijeta. Bices prosjek, kao sto si i u BiH sa mozda nesto losijim autom i telefonom. Opet, po meni, ukoliko ti je vazniji merak i stil zivota kakav se 'njeguje' u BiH, takvu srecu neces naci u SAD-u. Sve je relativno. Nije to da je neko lijen pa nece da radi. Nekim ljudima jednostavno 'ne pase' zivot u SAD-u.
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#70

Post by atheist »

nineac wrote:svemirski potpuno si upravu!
Sto se tice godisnjeg, eto moja mati je prije rata pocela privatni biznis, ja sam radio sa roditeljima, otkako je je pocela raditi tek je 1999 otisla 5 dana na more, a poslije toga ode po dva- tri vikenda, ono petkom ujutro, vrtati se u nedjelju navece. Jebiga, posteno radi, pa valjda amoze toliko sebi dozvoliti :lol: Eh, a d aje ministar, eeeeee, mogla bi na racun drzave otici na more, pa odvojeni zivot, eeeee.
A sto se tice amerikanaca i godisnjeg odmora, ovdje je skola svetinja. Eto moja prijateljica je zavrsila finansije, radi zadnje dvije godine. Sada otisla dole 2 mjeseca, uzela neplaceno i rekla im posto se seli firma na drugu lokaciju, neznam hocul se vratiti, oni joj rekli, OK, ako hoces otvoreno ti je mjesto, ali vec ima 3-4 ponude za radno mjesto blize kuci!
Znaci koliko se potrudis sa skolom sve ce biti lakse. Ovdje zavrsiti fakultet puno znaci, medjutim magistrirati i doktorirati je LOTO u americi, zivot je onda laksi 10 puta. Ovdje se za razliku od BiH skola cijeni, i znas zasto je zavrsavas! Dole zavrsis i ako ti roditelji nemaju svoj biznis, ili ti "babo" nije tako ministar mozes samo na biro!
Svemirski hajde ti vamo, pa cemo kada dodjes po Coronama opaliti, ima i ovdje rahatluka, vjeruj mi :lol:
Ti ne bi na biro jer ti kako kazes starci imaju privatni biznis:-) Samo ---ti nisi "babin"...nego mamin...jos gora kombinacija.....Nego...kad si ti toliko pametan sto ne zavrsi ovde faks pa gore onda postdiplomski ili tako nesto.....Ali ne....ovo je previshe za tvoj mozak...tebi odgovara americki sistem...gdje se ne koristi mozak bash previse...Smijesan si ba pravo...spusti se ba na zemlju...previsoko letish....
p.s. nemam nista protiv tebe...samo mi ide na k... tvoja prica
seha
Posts: 114
Joined: 06/03/2002 00:00

#71

Post by seha »

atheist wrote: Ti ne bi na biro jer ti kako kazes starci imaju privatni biznis:-) Samo ---ti nisi "babin"...nego mamin...jos gora kombinacija.....Nego...kad si ti toliko pametan sto ne zavrsi ovde faks pa gore onda postdiplomski ili tako nesto.....Ali ne....ovo je previshe za tvoj mozak...tebi odgovara americki sistem...gdje se ne koristi mozak bash previse...Smijesan si ba pravo...spusti se ba na zemlju...previsoko letish....
p.s. nemam nista protiv tebe...samo mi ide na k... tvoja prica
Sto bi to radio kad nema smisla? Zavrsiti faks u BH, koji je los, pa doci u Ameriku pa polagati razliku ispita (moze se desiti i da moras ici na dodatne casove jos dvije godine zbog razilke u predmetima) pa tek onda upisati magistarski...

Najbolje je doci ovamo poslije srednje skole jer ne gubis vrijeme, mozes se odmah upisati na faks (poslije TOEFL-a i mozda jos jednog ili dva testa) a time dobivas obostrano, zavrsio si srednju tamo, koja ti daje bolje znanje i ides na fakultet u americi koji je po mom misljenju bolji nego kod nas... Bolji program, prakticna nastava, nije korumpiran...
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#72

Post by spongebob »

Kada sam odlučio da se vratim ispričao sam to jednom prijatelju. On me je pitao zašto to radim. Rekao sam mu da sam shvatio da ta zemlja nije za mene. Nasmijao se i rekao da me je smatrao za inteligentnije biće. On je to, kako je rekao, shvatio još prvog dana kada je sletio na aerodrom u Njujorku. Tada je, prema njegovoj priči, ugledao prikladno obučenog gospodina, koji se sagnuo na stepenicama aviona da dohvati metalni novčić, a preko njega je palo nekoliko ljudi. Tog dana je shvatio gdje je došao i da to nije za njega.
Ovaj tip se provaljuje maksimalno....
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#73

Post by teletrader »

seha wrote:
atheist wrote: Ti ne bi na biro jer ti kako kazes starci imaju privatni biznis:-) Samo ---ti nisi "babin"...nego mamin...jos gora kombinacija.....Nego...kad si ti toliko pametan sto ne zavrsi ovde faks pa gore onda postdiplomski ili tako nesto.....Ali ne....ovo je previshe za tvoj mozak...tebi odgovara americki sistem...gdje se ne koristi mozak bash previse...Smijesan si ba pravo...spusti se ba na zemlju...previsoko letish....
p.s. nemam nista protiv tebe...samo mi ide na k... tvoja prica
Sto bi to radio kad nema smisla? Zavrsiti faks u BH, koji je los, pa doci u Ameriku pa polagati razliku ispita (moze se desiti i da moras ici na dodatne casove jos dvije godine zbog razilke u predmetima) pa tek onda upisati magistarski...

Najbolje je doci ovamo poslije srednje skole jer ne gubis vrijeme, mozes se odmah upisati na faks (poslije TOEFL-a i mozda jos jednog ili dva testa) a time dobivas obostrano, zavrsio si srednju tamo, koja ti daje bolje znanje i ides na fakultet u americi koji je po mom misljenju bolji nego kod nas... Bolji program, prakticna nastava, nije korumpiran...
Sve je to lijepo fino..
Odes iz BiH zavrsis fax i kontas kako ce te neko vuci za rukav za posao od 80 ili vise Ks
Ali svi zaboravljamo famozni INS,sta ces sa njima?
Zamisli kako je zavrsiti faks,imati super ocjene,naci posao,a ne daju ti ga raditi :(
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#74

Post by StLouis »

Meni je dobro u USA. Imam dobar posao, 3 sedmice godisnjeg, plus, placene praznike kojih ovdje ima samo sest. Kupio sam kucu, auto kojeg naravno moras imati da bi iole zivio normalan zivot, ali opet; ja bih se rado vratio u BiH. Mislim, nije ovdje lose, ali domovina je domovina.

Sve cesce razmisljam o povratku...sve prodati --- back to bosnia.
leonard
Posts: 117
Joined: 14/05/2006 01:20

#75

Post by leonard »

Vozdra_123 wrote:uredu frajer lopov svaka mu cast....
radi u vladi RS, svaka cast lopovu snasao se....
zaboli me stvar o njemu i sta je on uradio... skrecem paznju na sta govori...

prije nego nesto kazete recite da li ste ikada zivjeli i radili u americi?

sta je on rekao da nije istina?
pocnes raditi i dignes kredit... kupis auto kupis kucu...
otplatis iste, sta onda, uzmes novi kredit uzmes novo auto novu kucu....


Niko te ne tjera da to radis!


koliko godisnjeg odmora imas u americi a koliko u evropi ili kod nas?
za vas koji ne znate, sretan si ako dobijes dvije sedmice godisnjeg!


Zavisi gdje radis, sta radis, i sta zelis. U svakom slucaju, tvoja izjava nije pravilo, vec izuzetak od istog.


u americi zivis da bi radio a kod nas radis da bi zivio...


Budi skroman u prohtjevima i bit ce ti lakse.


ko od vas ima djecu da uzrastaju u americi? poredite svoje djetinjstvo i njihovo...

ko tjera americku djecu da uce niko... zasto? sta djeca uce u americkim skolama?


Neistina! Moja djeca su us skoli od 9-4, a jos moraju da urade i zadacu pa cesto ne budu slobodni prije 6. Gdje ti zivis?!


sta fali da se kod nas uvezu sportovi po skolama... manje jalijasa bi bilo po ulicama....


Gdje si ti zivio?

e na ovo sam govorio drugovi.....
[/b]
Locked