NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#5876 Re: NFL all about

Post by zlaataan »

Kakva utakmica na Arrowheadu :shock:
User avatar
studeni76
Posts: 5381
Joined: 03/06/2009 14:12

#5877 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Al ja ne kontam McVaya. Sjajan trener, sve super i onda zakaže. Ono sinoć je njegova greška, imao je zagrijanog Stafforda i on ga zaustavi u drugom. Na greške ne može uticat al na tip akcija može.
Sad idu na SF, izgubili su zadnjih 6 od njih. Valjda McVay dodje pameti.
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#5878 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

kao što smo i pretpostavljali poslije dosadne wild card runde, genijalan vikend. mislim da ovakve 4 utakmice nisu nikad bile, posebno ove dvije noćas ….suludo! i dvije katastrofalne greške trenera, prvo tampa šalje blitz a onda billsi prave touchback umjesto da uzmu par sekundi sa kratkim ispucavanjem … clock i situational management su ogromna mana velikog broja trenera!

chiefsi sada imaju sve otvoreno do lombardija, ali treba to prvo odraditi. prije dvije nedjelje su ih burrow i chase uzeli a znamo šta se desilo prošle godine kada su naletili na tim koji zna pritisnuti QB …. nadajmo se da neće biti šetnja do titule i da ćemo gledati još par genijalnih utakmica
Last edited by RJ57 on 24/01/2022 11:40, edited 1 time in total.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#5879 Re: NFL all about

Post by Laertes »

Gledao do 4, u 8 na poslu, evo me k'o zombi...
Ali ne žalim ni sekunde, NFL at its best.
Žao mi Allena, sjajan je bio, ali Mahomes...
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#5880 Re: NFL all about

Post by zlaataan »

Laertes wrote: 24/01/2022 11:40 Gledao do 4, u 8 na poslu, evo me k'o zombi...
Ali ne žalim ni sekunde, NFL at its best.
Žao mi Allena, sjajan je bio, ali Mahomes...
Isto :D
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5881 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

parappa wrote: 24/01/2022 08:14 steta sto nisam gledao ovu drugu nocas... valjda danas raditi 8)
pogledaj snimak obavezno, posebno zadnje 2 minute i produzetak :-D
Laertes wrote: 24/01/2022 11:40 Gledao do 4, u 8 na poslu, evo me k'o zombi...
Ali ne žalim ni sekunde, NFL at its best.
Žao mi Allena, sjajan je bio, ali Mahomes...
isto, ali sam mozda u 5 zaspao, lupa srce jos sat poslije tekme... :D
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#5882 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

Dimu1927 wrote: 24/01/2022 13:55
parappa wrote: 24/01/2022 08:14 steta sto nisam gledao ovu drugu nocas... valjda danas raditi 8)
pogledaj snimak obavezno, posebno zadnje 2 minute i produzetak :-D
zadnjih 6-7 minuta u sve 4 tekme … antologijski :D
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5883 Re: NFL all about

Post by shalla »

Ljudi dragi štae ovo :shock:
KC-Buff zaspim sinoć namjenski na 7:7, vidim ne mogu više, reko jutros ću. Kad se nisam upišao maloprije kad sam gledao snimak zadnje četvrtine i OT...

Pa stvarno kakve 4 neizvjesne tekme smo imali priliku da gledamo, NFL je tata za sve druge sportove :mrgreen:
Last edited by shalla on 24/01/2022 14:19, edited 1 time in total.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5884 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

nevjerovatan vikend stvarno, tri utakmice po jedan FG razlike, i ovaj TD chiefsa u ot-u ukupno 15 poena razlike na 4 utakmice... a sta se sve izdesavalo i kakve promjene vodstva... ma ne moze se opisati rijecima

jedino me sad strah narednih utakmica pa i sb-a da ne budu dosadne, ovo ce se tesko nadmasiti :D
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5885 Re: NFL all about

Post by shalla »

Realno, poslije ovakvog vikenda ne moraju ni igrati SB ove godine :lol:
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#5886 Re: NFL all about

Post by Laertes »

Već mi je sad žao što ni AFC ni NFC finala, a ni Superbowl neće biti ni blizu ovoga.
SF-Ramsi nekako će SF uzeti a da ni Jimmy G neće znati kako.
KC-Cinci revijalna.
Superbowl KC 18+.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5887 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

vidim jedan meme jutros, kaze dajte umjesto superbowla bills vs chiefs best of 7 :-) :lol:
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#5888 Re: NFL all about

Post by Laertes »

Dimu1927 wrote: 24/01/2022 13:55
parappa wrote: 24/01/2022 08:14 steta sto nisam gledao ovu drugu nocas... valjda danas raditi 8)
pogledaj snimak obavezno, posebno zadnje 2 minute i produzetak :-D
Laertes wrote: 24/01/2022 11:40 Gledao do 4, u 8 na poslu, evo me k'o zombi...
Ali ne žalim ni sekunde, NFL at its best.
Žao mi Allena, sjajan je bio, ali Mahomes...
isto, ali sam mozda u 5 zaspao, lupa srce jos sat poslije tekme... :D
Image
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5889 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

hahahaha istina
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#5890 Re: NFL all about

Post by Laertes »

Image
:lol:
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5891 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Kansas City

U napadu, nastavi raditi što si dosad radio. Teško da se potrefi dan da neko može dati više poena od Kansas napada.
Odbrana im je očigledno dosta slabiji dio tima. Ako se ne dozovu pameti, utakmica će biti tijesna. Ako zaustave Mixona, uradili su dosta posla. Ne ulijevaju povjerenje ni u zaustavljanju pass igre protivnika.

Cincinnati

Vrijeme je da Burrow odigra odličnu utakmicu. Njegova najbolja utakmica u sezoni je bila protiv KC. Istina, to je bilo kod kuće. Atmosfera na Arrowhead je nešto sasvim treće. Burrow ima samopouzdanja za izvoz, a i hladnokrvnosti mu ne fali. Međutim, uglavnom dođe vrijeme kada se pretjerano samopouzdanje sudari sa stvarnošću. A možda se i ne sudari. Mixon je u odličnoj formi, i to može biti X faktor.
Odbrana im može učiniti ovu utakmicu tijesnom.

La Rams

Unleash Matthew Stafford. Zato si ga i doveo i plaćaš ga velike pare. Vjeruj svom QB. Istina, on je ove sezone bacio četiri interceptions protiv SF, ali, taj rizik moraš progutati, ako hoćeš dobiti ovu utakmicu. Trčanje nemaš. Stafford mora bacati passove 25+ yards da bi LA dobio ovu utakmicu. Što duži pass, manja šteta od mogućih interceptions.
Odbrana im je vrhunska dok se ne umore, kao što je bio slučaj sa TB u drugom poluvremenu. Zato LA mora dobiti ovu utakmicu (ostvariti značajnu prednost) u prvom poluvremenu. Time bi izbacili i SF trčanje iz igre i Garoppolo mora bacati. On ima povrijeđeno rame (?).

San Francisco

Dva puta dobili Ramse u regularnoj sezoni i sigurno imaju samopouzdanja. Moraju trčati od početka utakmice, da umore LA odbranu. Ako uspostave ritam u tom segmentu, utakmica će biti opet tijesna. Međutim, pitanje je mogu li je dobiti na takav način. Pitanje je i da li je vrijeme da Garoppolo odigra odličnu utakmicu. Nekad mu se i potrefi.
Odbrana može zaustaviti svakoga, što ne znači da će se i to desiti. Special team im je donio pobjedu prošlu utakmicu. Oni moraju kreirati turnovers da dobiju Ramse.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#5892 Re: NFL all about

Post by karanana »

Osmi Socrates wrote: 24/01/2022 23:51 Kansas City

U napadu, nastavi raditi što si dosad radio. Teško da se potrefi dan da neko može dati više poena od Kansas napada.
Odbrana im je očigledno dosta slabiji dio tima. Ako se ne dozovu pameti, utakmica će biti tijesna. Ako zaustave Mixona, uradili su dosta posla. Ne ulijevaju povjerenje ni u zaustavljanju pass igre protivnika.

Cincinnati

Vrijeme je da Burrow odigra odličnu utakmicu. Njegova najbolja utakmica u sezoni je bila protiv KC. Istina, to je bilo kod kuće. Atmosfera na Arrowhead je nešto sasvim treće. Burrow ima samopouzdanja za izvoz, a i hladnokrvnosti mu ne fali. Međutim, uglavnom dođe vrijeme kada se pretjerano samopouzdanje sudari sa stvarnošću. A možda se i ne sudari. Mixon je u odličnoj formi, i to može biti X faktor.
Odbrana im može učiniti ovu utakmicu tijesnom.

La Rams

Unleash Matthew Stafford. Zato si ga i doveo i plaćaš ga velike pare. Vjeruj svom QB. Istina, on je ove sezone bacio četiri interceptions protiv SF, ali, taj rizik moraš progutati, ako hoćeš dobiti ovu utakmicu. Trčanje nemaš. Stafford mora bacati passove 25+ yards da bi LA dobio ovu utakmicu. Što duži pass, manja šteta od mogućih interceptions.
Odbrana im je vrhunska dok se ne umore, kao što je bio slučaj sa TB u drugom poluvremenu. Zato LA mora dobiti ovu utakmicu (ostvariti značajnu prednost) u prvom poluvremenu. Time bi izbacili i SF trčanje iz igre i Garoppolo mora bacati. On ima povrijeđeno rame (?).

San Francisco

Dva puta dobili Ramse u regularnoj sezoni i sigurno imaju samopouzdanja. Moraju trčati od početka utakmice, da umore LA odbranu. Ako uspostave ritam u tom segmentu, utakmica će biti opet tijesna. Međutim, pitanje je mogu li je dobiti na takav način. Pitanje je i da li je vrijeme da Garoppolo odigra odličnu utakmicu. Nekad mu se i potrefi.
Odbrana može zaustaviti svakoga, što ne znači da će se i to desiti. Special team im je donio pobjedu prošlu utakmicu. Oni moraju kreirati turnovers da dobiju Ramse.
a u superbowl idu........?

po meni jedno iznenadjenje ce se desiti, mislim da ce 40ersi iznenadit
Romanija
Posts: 2001
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#5893 Re: NFL all about

Post by Romanija »

karanana wrote: 24/01/2022 23:53 a u superbowl idu........?
Ne bi me cudilo da ovi SF jazavci dodju do SB, pa ga jos uzmu. I mogu li Poglavice odigrati jos jednu ovakvu tekmu, il' ce se ponoviti Tampa, hmmmmm........
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5894 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

karanana wrote: 24/01/2022 23:53
Osmi Socrates wrote: 24/01/2022 23:51 Kansas City

U napadu, nastavi raditi što si dosad radio. Teško da se potrefi dan da neko može dati više poena od Kansas napada.
Odbrana im je očigledno dosta slabiji dio tima. Ako se ne dozovu pameti, utakmica će biti tijesna. Ako zaustave Mixona, uradili su dosta posla. Ne ulijevaju povjerenje ni u zaustavljanju pass igre protivnika.

Cincinnati

Vrijeme je da Burrow odigra odličnu utakmicu. Njegova najbolja utakmica u sezoni je bila protiv KC. Istina, to je bilo kod kuće. Atmosfera na Arrowhead je nešto sasvim treće. Burrow ima samopouzdanja za izvoz, a i hladnokrvnosti mu ne fali. Međutim, uglavnom dođe vrijeme kada se pretjerano samopouzdanje sudari sa stvarnošću. A možda se i ne sudari. Mixon je u odličnoj formi, i to može biti X faktor.
Odbrana im može učiniti ovu utakmicu tijesnom.

La Rams

Unleash Matthew Stafford. Zato si ga i doveo i plaćaš ga velike pare. Vjeruj svom QB. Istina, on je ove sezone bacio četiri interceptions protiv SF, ali, taj rizik moraš progutati, ako hoćeš dobiti ovu utakmicu. Trčanje nemaš. Stafford mora bacati passove 25+ yards da bi LA dobio ovu utakmicu. Što duži pass, manja šteta od mogućih interceptions.
Odbrana im je vrhunska dok se ne umore, kao što je bio slučaj sa TB u drugom poluvremenu. Zato LA mora dobiti ovu utakmicu (ostvariti značajnu prednost) u prvom poluvremenu. Time bi izbacili i SF trčanje iz igre i Garoppolo mora bacati. On ima povrijeđeno rame (?).

San Francisco

Dva puta dobili Ramse u regularnoj sezoni i sigurno imaju samopouzdanja. Moraju trčati od početka utakmice, da umore LA odbranu. Ako uspostave ritam u tom segmentu, utakmica će biti opet tijesna. Međutim, pitanje je mogu li je dobiti na takav način. Pitanje je i da li je vrijeme da Garoppolo odigra odličnu utakmicu. Nekad mu se i potrefi.
Odbrana može zaustaviti svakoga, što ne znači da će se i to desiti. Special team im je donio pobjedu prošlu utakmicu. Oni moraju kreirati turnovers da dobiju Ramse.
a u superbowl idu........?

po meni jedno iznenadjenje ce se desiti, mislim da ce 40ersi iznenadit
Što se mene lično tiče, volio bih Rams - Bengals SB, iz prostog razloga što Stafford i Burrow nisu nikad bili u SB. Staffordu polako otkucava sat, a zaslužio je šansu da osvoji SB.

Međutim, mozak kaže drugačije, barem što se tiče utakmice Chiefs - Bengals. Teško je pobjediti ovaj KC na Arrowhead u ovako važnoj utakmici. Pobjedio ih je Brady prije par godina kad je još bio u Patriotsima. I to je bila luda utakmica, tona poena u zadnjoj četvrtini i, na kraju, odlučena je u produžetku. Allen je juče bio blizu zato što je on čovjek koji te može dobiti na različite načine. Juče čak i kad je KC odbrana znala da će on trčati, nisu ga mogli zaustaviti. A i ima čovjek četiri sezone iza sebe.

Burrow, sa nepune dvije sezone (prošlu se povrijedio negdje napola, koliko se sjećam) iza sebe, nema dovoljno iskustva da dobije takvu utakmicu, čini mi se. Naravno, sve je moguće. Pitanje je kako zavezati publici usta u ranoj fazi utakmice, da sebi daš pristojnu šansu za tijesnu utakmicu, koju možda možeš dobiti na kraju. Ako bi Cincinnati, recimo, dobio bacanje novčića na početku, trebali bi izabrati da prvi imaju napad, i da pokušaju trčanjem umrtviti publiku. Efikasno trčanje u gostima na početku utakmice čuda radi, što se tiče publike. Ako daš Mahomesu šansu da u prvom napadu vodi tim do touchdown, moraš se pomiriti da ćeš čitavu utakmicu pokušavati stizati prednost.

Svejedno, mislim da će Chiefs dobiti.

U drugoj utakmici, prednost domaćeg terena najvjerovatnije neće biti izražena uopšte. Zbog NFL politiziranja oko timova u LA, ni Rams ni Chargers nisu timovi sa najviše navijača u LA. Ja bih rekao Raiders i SF imaju više navijača u i oko LA. Eto, čitam danas da Rams pokušavaju da kontroliraju prodaju karata za utakmicu da bi zaista imali prednost domaćeg terena. :-) Računa se da je u 18. kolu, na utakmici bilo čak do polovine SF navijača. Svejedno, mislim da će LA dobiti.

Dakle, moja prognoza, Kansas City Chiefs - LA Rams u SB, što bi značilo da drugu godinu uzastopno tim igra SB na domaćem terenu. :-)
Last edited by Osmi Socrates on 25/01/2022 04:29, edited 1 time in total.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5895 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Stafford je ipak mlađi nego što sam mislio. :lol: Možda mu ovo i nije posljednja šansa.

Nevezano za SB ove godine, AFC ima fantastičnu budućnost sljedeću deceniju sa ovom QB garniturom.

Mahomes, Allen, Burrow, Herbert iz Chargersa. :-) Tu je još Lawrence, i pitanje njegovog potencijala ako ga okruže kvalitetnijim igračima u Jaguarsima. Ako se i Lawrence pokaže kao promašaj, grad Jacksonville je u opasnosti da izgubi NFL tim.

Ali, kad gledaš QB potencijal u AFC, pitanje je, recimo, da li se ovim starijim QB iz NFC, kao što su Rodgers i Wilson, isplati da sele u AFC tim. Za Rodgersa se priča da mu je Denver moguća destinacija.
User avatar
parappa
Posts: 3284
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5896 Re: NFL all about

Post by parappa »

Dimu1927 wrote: 24/01/2022 13:55
parappa wrote: 24/01/2022 08:14 steta sto nisam gledao ovu drugu nocas... valjda danas raditi 8)
pogledaj snimak obavezno, posebno zadnje 2 minute i produzetak :-D
Laertes wrote: 24/01/2022 11:40 Gledao do 4, u 8 na poslu, evo me k'o zombi...
Ali ne žalim ni sekunde, NFL at its best.
Žao mi Allena, sjajan je bio, ali Mahomes...
isto, ali sam mozda u 5 zaspao, lupa srce jos sat poslije tekme... :D
pogledao sam sinoc... jeza me uhvatila dok sam gledao. sta je ono bilo? :izet:
Sve mislim to je to (iako sam znao rezultat) kad se okrenu situacija. I tako par puta.

Volio bih vidjeti KS vs. Rams u finalu... ali sve karte su na stolu i nikad se ne zna
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5897 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Osmi Socrates wrote: 25/01/2022 04:13 Stafford je ipak mlađi nego što sam mislio. :lol: Možda mu ovo i nije posljednja šansa.

Nevezano za SB ove godine, AFC ima fantastičnu budućnost sljedeću deceniju sa ovom QB garniturom.

Mahomes, Allen, Burrow, Herbert iz Chargersa. :-) Tu je još Lawrence, i pitanje njegovog potencijala ako ga okruže kvalitetnijim igračima u Jaguarsima. Ako se i Lawrence pokaže kao promašaj, grad Jacksonville je u opasnosti da izgubi NFL tim.

Ali, kad gledaš QB potencijal u AFC, pitanje je, recimo, da li se ovim starijim QB iz NFC, kao što su Rodgers i Wilson, isplati da sele u AFC tim. Za Rodgersa se priča da mu je Denver moguća destinacija.
Zaboravio si Lamara :)

A i Mac Jones u onom sistemu nece biti los

Za AR kazu denver ili pittsburg... bice zanimmljiv offseason kako god. A eto prica se da se i Brady oprasta, mada nesto cisto sumnjam da ce tek tako otici, odnosno da je planirao otici nakon ove sezone da to nije ranije najavio.

Sto se tice SB, i ja naginjem ka Rams-Chiefs, mislim da iz ove runde ipak izlaze sa malo vise momentuma i samouvjerenosti s obzirom kako su odigrali i kako su pobjedili na kraju utakmica
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5898 Re: NFL all about

Post by shalla »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5899 Re: NFL all about

Post by 90minut »

Ode Brady fake news
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5900 Re: NFL all about

Post by shalla »

Odličan početak tekme s obje strane, biće ovo neizvjesno do kraja meščini
Post Reply