NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#5601 Re: NFL all about

Post by zikamu »

Povalja ih Dedo k'o macice male... :D
Nije im fol, ipak je ovo nesto na sto se ceka godinu dana, a Pirati surovi do daske...
Gli invincibili
Posts: 399
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#5602 Re: NFL all about

Post by Gli invincibili »

7-mi superbowl za dedu, znaci ima vise nego ijedna fransiza u historiji :-)
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#5603 Re: NFL all about

Post by zikamu »

Ko mu je kriv, da je bolje igro sad bi ih imo 10. :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5604 Re: NFL all about

Post by 90minut »

Ma koliko god ja mislio da je sudija direktni krivac za onaj intersepšn i da bi vec naredni napad to Mahomes završio s TD ostaje cinjenica da nisu uspjeli jedan jedini TD do kraja realizirati dakle jasno k'o suza sve.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5605 Re: NFL all about

Post by karanana »

nekako mi ovaj superbowl bio cudan pa da kazem i bezveze.
mozda zbog nekih vecih ocekivanja od duela i neizvjesnije tekme, mozda jer sam navijo za kc. ali nije mi nesto bio.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5606 Re: NFL all about

Post by drndalo »

90minut wrote: 08/02/2021 04:34 Ma koliko god ja mislio da je sudija direktni krivac za onaj intersepšn i da bi vec naredni napad to Mahomes završio s TD ostaje cinjenica da nisu uspjeli jedan jedini TD do kraja realizirati dakle jasno k'o suza sve.
Ja taman hocu da ti napisem, utakmica zavrsila 31:9, i sudije krive...?

Pa koliko puta su se ove sezone KC vracali iz 2 posjeda razlike? I to protiv vrlo dobrih timova... A ovdje ih rastavlili od lopte...

Jednistavno su Gusari imali vise zelje, valjda djedovi pa da se zakite pred peMziju, plus dobar plan, plus drzali se dobrog plana... Malo su se djecaci iz Kanzasa zaigrali u prognozama i bivanju favoritom.

Brejdija uopste ne mirisem, jerbo ne volim niciju dominaciju, a Patriotsi su brate bili dosadni za gledati. Sve pobjedjivali. Sada navijah gusare, kao i obicno sto volim kad “slabiji” pobijedi. S tim sto su ovdje bili slabiji samo na papiru prije tekme. U utakmici su oni radili sta su zacrtali, i nisu popustali. Ocito je neko ko je skupljao djedove-otpatke od drugih timova za napad na titulu sa Brejdijem uradio odlican posao, i tu gomilu (nekad i) neprilagodjenih pojedinaca, slozio u funkcionalan tim... :thumbup:

Meni je ta cinjenica najvece iznenadjenje... Mahomes neka jos pure jede, odlican je, ali je on sebe vec vidio 2023 sa 7 prstenova... I ostali su se malo previse vazdigli odavno. Nije da nisu igrali, ali ne more svaka...
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5607 Re: NFL all about

Post by shalla »

Ni Packersima ni Chiefsima nisu sudije krive za lošu igru ali ZAŠTO se zadnjih 86 godina pomaže ekipama u kojima je Brady, eto to me nervira, što uvijek fucking repovi postoje. Isto kao kad je Barcelona bila najdominantniji klub na dunjaluku a pritom ih sudije svaku drugu tekmu još malo gurale :roll:

Whatever, zaslužena pobjeda ali me nerviraju vječiti poguranci od strane sudija
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#5608 Re: NFL all about

Post by Laertes »

Postoji mehanizam i za to: zašto Andy Reid nije tražio challenge kad je bio onaj holding suđen kod interceptiona? Ionako je kasnije pogurao Tampu sa timeoutom.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#5609 Re: NFL all about

Post by zlaataan »

Laertes wrote: 08/02/2021 11:55 Postoji mehanizam i za to: zašto Andy Reid nije tražio challenge kad je bio onaj holding suđen kod interceptiona? Ionako je kasnije pogurao Tampu sa timeoutom.
Mislim da za holding se ne može tražiti challenge.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5610 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

karanana wrote: 08/02/2021 04:48 nekako mi ovaj superbowl bio cudan pa da kazem i bezveze.
mozda zbog nekih vecih ocekivanja od duela i neizvjesnije tekme, mozda jer sam navijo za kc. ali nije mi nesto bio.
apsolutno čudan, ovo niko nije očekivao mada se znalo da je OL kanzasa tanka. da mi je neko rekao da će odbrana tampe zgaziti chiefse ja bi mu rekao da je lud. da će ih pobijediti OK, da će ih koliko toliko usporiti i donekle zaustaviti isto OK, ali da će ih pregaziti.... odbrana sa maksimalno osrednjim kornerima a mahomes je najbolji bacač lige ..... nevjerovatno!

sudije jesu bile loše, onaj jedan PI na evansu je bio poklon tampi ali sve ostalo je manje više bilo tamo vamo. kad izgubiš ko zadnji levat 31:9 sigurno ti ne mogu biti krive sudije! pored OL je mathieu bio week spot, za nevjerovat! i onda svi ti penali ... strašno!
brady je bio bez greške, taman koliko je trebalo. ostalo je odradila odbrana! čak mu nisu ni trebale bombe koje su svi očekivali i koje arians toliko forsira. play calling tampe nije bio optimalan ali je bio ponajbolji u ove 4 utakmice playoffa

par nevjerovatnih statistika:
-mahomes je imao 497 scrambling yardi ...čovjek je bježao da spasi živu glavu! čak i nije igrao loše, par bacanja su bila za nevjerovati, i onda mu WR ispusti loptu, ili ga ista spuca u vušugla!
-tampa je kreirala 29 QB pritisaka, KC samo 4
-tampa je samo dva puta poslala blitz, i to jednom double a gap i jednom double CB blitz, oba su upalila
-mahomes je imao rating 52,3 počeo utakmicu sa 1/8 i 2/10 , mislim da mu se to nije nikad desilo
-zadnja 4 drivea: 2xINT i 2xturnover on downs

apsolutno nevjerovatno, istinski MVP su odbrana tampe i todd bowles!


sad ide offsezona, pa da vidimo ko će šta uraditi. ramsi idu all-in, KC će sigurno ostati favorit, tampa će zavisiti od toga koga mogu zadržati jer će im pola bitnih igrača biti FA, billsi su tu, packersi isto, ninersi i coltsi moraju riješiti QB, ravensi WR, plus ostali “usual suspectsi” ..... biće jako interesantno
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5611 Re: NFL all about

Post by 90minut »

drndalo wrote: 08/02/2021 07:49
90minut wrote: 08/02/2021 04:34 Ma koliko god ja mislio da je sudija direktni krivac za onaj intersepšn i da bi vec naredni napad to Mahomes završio s TD ostaje cinjenica da nisu uspjeli jedan jedini TD do kraja realizirati dakle jasno k'o suza sve.
Ja taman hocu da ti napisem, utakmica zavrsila 31:9, i sudije krive...?

Pa koliko puta su se ove sezone KC vracali iz 2 posjeda razlike? I to protiv vrlo dobrih timova... A ovdje ih rastavlili od lopte...

Jednistavno su Gusari imali vise zelje, valjda djedovi pa da se zakite pred peMziju, plus dobar plan, plus drzali se dobrog plana... Malo su se djecaci iz Kanzasa zaigrali u prognozama i bivanju favoritom.

Brejdija uopste ne mirisem, jerbo ne volim niciju dominaciju, a Patriotsi su brate bili dosadni za gledati. Sve pobjedjivali. Sada navijah gusare, kao i obicno sto volim kad “slabiji” pobijedi. S tim sto su ovdje bili slabiji samo na papiru prije tekme. U utakmici su oni radili sta su zacrtali, i nisu popustali. Ocito je neko ko je skupljao djedove-otpatke od drugih timova za napad na titulu sa Brejdijem uradio odlican posao, i tu gomilu (nekad i) neprilagodjenih pojedinaca, slozio u funkcionalan tim... :thumbup:

Meni je ta cinjenica najvece iznenadjenje... Mahomes neka jos pure jede, odlican je, ali je on sebe vec vidio 2023 sa 7 prstenova... I ostali su se malo previse vazdigli odavno. Nije da nisu igrali, ali ne more svaka...
Ma ova želja igraca od prve minute je baš bila životinjska bez straha bez icega su krenuli na njih s druge strane ovi chokirali šteta jer sam u drugom ocekivao fantasticne scene na kraju kar'na.

Najviše mi je drago zbog price da je Brady sistem qb iako je Beliček bio prije patriota loš trener ili u najvecu ruku je bio prosjek sad je jasno da bi s najgorom ekipom u NFL-u osvojio sigurno jedan ili dva prstena bio bi nešto slicno kao Rodgers.

Zato ako mu daš prave ljude oko njega imaš ono što danas imaš.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5612 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

ma ja, tako nekako. ne baš sa najgorim timom, ali on bi sa svakim solidnim timom bio u igri.

njegova najveća prednost nad svim ostalima je što je sa jedne strane fanatik a sa druge što itekako zna kako se pobijeđuje i što su svi drugi oko njega svjesni toga i automatski prihvataju taj pobjednički mentalitet bez ikakve rezerve.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5613 Re: NFL all about

Post by 90minut »

RJ57 wrote: 08/02/2021 16:18 ma ja, tako nekako. ne baš sa najgorim timom, ali on bi sa svakim solidnim timom bio u igri.

njegova najveća prednost nad svim ostalima je što je sa jedne strane fanatik a sa druge što itekako zna kako se pobijeđuje i što su svi drugi oko njega svjesni toga i automatski prihvataju taj pobjednički mentalitet bez ikakve rezerve.
Ma ne izgleda i nije najbolji qb na oko svih vremena to je sigurno Rodgers, al' ima djelice igre koje Rodgers nema rođeni je pobjednik koji ne tegli s igrom i jednostavno utakmice koje Rodgers gubi on pobjeđuje poput ove zadnje upravo protiv Brejdija.

Teško je objasniti, al' se vidi to.

Za Rodgersa sam uvijek govorio da je u boljem timu koji je ispunjen talentom da bi uzeo kao i on, al' nakon ovog sam siguran da ne bi da bi došao maksimalno do 4 kao Montana jer da bi otisao preko toga ti treba ono što samo on ima.

Nisam siguran da su ljudi potpuno svjesni šta su gledali sinoc..
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5614 Re: NFL all about

Post by 90minut »

Bogme uze Dak pare
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5615 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

noćas draft, ide gomila QB-ova

u offseason-u se tampa bay i kanzas city još više zabetonirali, new orleans se skoro pa raspao a packersi kolektivno otišli na odmor, vidjećemo noćas jesu li se vratili :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5616 Re: NFL all about

Post by karanana »

po prvi put u mnogo mnogo mnogo godina mogu da kazem da su mede uradile pravi posao u prvoj rundi.
hoce li se ocekivanja ostvariti ili ne, ostaje da se vidi, ali svidja mi se pick.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5617 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

nije se niko baš omrsio, mada se to može reći tek par godina poslije drafta. ja ne vidim nijedan tim da je na prvi pogled nešto posebno dobro draftovao, svako je popunjavao svoje rupe, ne samo timovi koji su puni rupa nego i ovih par tipa steelersa i packersa kojima ne fali baš previše, taman da pokrpaju roster. bearsi su vjerovatno imali najuzbudljiviji draft od svih.

najinteresantnije je sigurno koji će QB ispast da valja, valjda će neko od ovih par iz top 15 a mogao bi i neko od ovih iz nižih rundi, ima tu poprilično potencijala.

ostaje još da se vidi kako će timovi smiriti ove buntovnike, nikad ih nije bilo toliko: watson, wilson, rodgers .... ja ne vjerujem da će iko od njih promijeniti tim ove godine, prije da će biti situacija kao messsi u ljeto 2020.
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5618 Re: NFL all about

Post by phillie »

Eto jos par dana, pa da pocinjemo sa dernekom :D

Ima li neko da bi igrao fantasy? Ima liga fali pokoji igrac, pa eto :D :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5619 Re: NFL all about

Post by 90minut »

Eto ga još par sati pozdrav za sve uoci nove sezone ovo je meni postao veci merak gledati nego bilo koji drugi sport.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5620 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

super početak sezone, teško da je moglo bolje :thumbup:
dak/dallas is back, nema dileme
tampa po očekivanju ima sve osim pass defense, offense im je zastrašujući
puni stadioni, valjda neće biti previše covid implikacija

biće zabavno, poslije godine i po mraka se sport polako vraća, valjda neće naići kakav novi soj koji će sve sjebat …
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5621 Re: NFL all about

Post by karanana »

dallas me prijatno iznenadio. mislim da su definitivno veliki favoriti u najgoroj diviziji u nfl-u.
tampa....ono imas osjecaj da mogu poentirati kad god hoce ali se malo igraju i kombinuju akcije vise nego sto treba, a sve sto treba je dati badiju loptu. mene je malo odbrana negativno iznenadila, ali samo malo. cinilo se da bas nisu mogli tako lako i brzo doci do daka, ili je dalasov OL bas dobar?
u svakom slucaju, odlicna tekma.
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#5622 Re: NFL all about

Post by statixx »

Henry 8-)

Image
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5623 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

mozda bi ga DK stigao :)
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5624 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Gledao sam utakmicu na preskok sa drugom, i nije se bas Henry nagrao u ranijem dijelu utakmice.... Mada jeste zvijer kad zalaufa...
User avatar
n;hill
Posts: 1198
Joined: 15/03/2008 22:30

#5625 Re: NFL all about

Post by n;hill »

Gledao Patriotse, zadovoljan, ulazimo u sezonu skromnih očekivanja, al ne djeluje za sad loš Mac jones :mrgreen:
Jetsi jako, jako loši :mrgreen:
Post Reply