NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5526 Re: NFL all about

Post by 90minut »

Ramsi nerealnu odbranu igraju kad god se okrenem da malo upratim igru ovi puntaju Wilson chokira iznova i iznova.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5527 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Da stvarno je odbrana stalno lomila Sokole. Nisam puno ove sezone gledao Rams-e, pa me iznenadi njihobpva igra probijanjem, i tu su stalno mljeli...
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5528 Re: NFL all about

Post by phillie »

drndalo wrote: 10/01/2021 08:57 Da stvarno je odbrana stalno lomila Sokole. Nisam puno ove sezone gledao Rams-e, pa me iznenadi njihova igra probijanjem, i tu su stalno mljeli...
Nisu ni Seahawks-i :D :D :D

Malo raje i gleda ih jer njihove utakmice nisu atraktivne napadacki (gdje ce i biti kad je Goff QB) ali ovo sta odbrana radi sa Donaldom u DL, Ramsey-em na CB i Scot-om na SS, to je maestralno. jbt gledas Metcalf-a na zagrijavanju kontac vidi zvijeri, onda dodje na megdan Ramsey-u i nestane.

Ako Saints-i dobiju Bears-e onda Rams-i idu na Packers-e a Saints-i na Buccaneers-e. U suprotnom Bears-Packers; Rams - Buccaneers. Sve u svemu dobre utakmice ce biti i slijedece sedmice.

Za veceras
Titans-i uzimaju Ravens-e, Saints-i Bears-e a Steelers-i Browns-e.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5529 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

ne bih ja Brownse tako lako otpisao, Steelersi su u drugom dijelu sezone druga ekipa od one sa pocetka, nesto slicno kao i Seattle... Wilson je bio mvp kandidat nakon prvih nekoliko kola a evo kako je zavrsio.

Saintsi su veceras jedini sigurni, cak i Ravensi mislim da su izvukli pouku od prosle godine, da ce biti mnogo opasniji veceras
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5530 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

ovo sinoć je bila izvrsna NFL škola, u tri utakmice smo vidjeli sve svijetle i tamne strane NFLa

prvo su Coltsi drastično više pokazali od Billsa ali kad ti je trener ufuran da je pametniji od sviju ostalih i počne se glupirati onda te vrati kilometar unazad. dodaj kakav turnover, promašen kick i to je to, izgubiš začas iako si ustvari trebao dobiti

onda škola o offense-u i defense-u u naredne dvije utakmice. Ramsi imaju najkompletniju i cjelokupno gledano najbolju odbranu lige iako ni u jednoj statistici nisu broj 1, zaustavili su Seattle skroz i uzeli ih bez ikakvih problema. Ramsey je jednostavno ugasio Metcalfa. biće jako interesantno vidjeti kako će izgledati protiv Rodgersa i Packersa koji zabijaju skoro svakom po 40 (za pretpostaviti je da će tamo igrati). valjda Donald nije ozbiljno povrijeđen.

sa druge strane Tampa ima daleko najbolji run defense u ligi ali šta im to vrijedi kad su u pass defense-u blago rečeno katastrofa. dobili su utakmicu zahvaljujući perfektnom Brady-ju ali i gameplanu protiv pass rusha Washingtona. izvikana DL Washingtona im nije mogla ništa jer su ih perfektno analizirali i otupili, čak i kad im je ispao right guard na strani gdje igra najbolji DL Washingtona. sa druge strane nisu mogli analizirati Heineckea jer nisu imali na osnovu čega pa ih je čovjek u svojoj drugoj utakmici zamalo dobio.

bilo je jako interesantno, valjda će se danas nastaviti tako
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5531 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Jebem te Tenehile u vrh guzice!
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5532 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Henry samo 40 jardi... Judon i Campbell kakva utakmica, i kompletna DL ravensa. A tek Lamar, ja sam mislio da ce biti blowout nakon 1 cetvrtine i 10:0 za titanse...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5533 Re: NFL all about

Post by 90minut »

drndalo wrote: 10/01/2021 08:57 Da stvarno je odbrana stalno lomila Sokole. Nisam puno ove sezone gledao Rams-e, pa me iznenadi njihobpva igra probijanjem, i tu su stalno mljeli...
To im je inace bila jedina opcija jer je Goff sjebao prst nešto uglavnom jeste i poceo je ovaj rezervni kasnije uletio Goff i koliko sam primjetio nije ni bacao samo trcanje i znalo se od pocetka sta ce i opet nisu mogli zaustaviti.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5534 Re: NFL all about

Post by karanana »

veceras zavrsit sa trubom za sva vremena. samo mene je strah da ce ovaj slucajni ulazak u playoff samo produziti agoniju jer ocigledno ni u mindzamentu nema volje ni zelje da se nesto previse ljulja i mijenja. gori su oni i od trube i od nagija.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5535 Re: NFL all about

Post by 90minut »

karanana wrote: 11/01/2021 01:24 veceras zavrsit sa trubom za sva vremena. samo mene je strah da ce ovaj slucajni ulazak u playoff samo produziti agoniju jer ocigledno ni u mindzamentu nema volje ni zelje da se nesto previse ljulja i mijenja. gori su oni i od trube i od nagija.
Da, naravno da hoce zadnje dvije godine zaredom u PO Chicago jelde?

Dovoljno da ga ostave.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5536 Re: NFL all about

Post by karanana »

90minut wrote: 11/01/2021 02:30
karanana wrote: 11/01/2021 01:24 veceras zavrsit sa trubom za sva vremena. samo mene je strah da ce ovaj slucajni ulazak u playoff samo produziti agoniju jer ocigledno ni u mindzamentu nema volje ni zelje da se nesto previse ljulja i mijenja. gori su oni i od trube i od nagija.
Da, naravno da hoce zadnje dvije godine zaredom u PO Chicago jelde?

Dovoljno da ga ostave.
nisu prosle godine usli. a ove.....ovo je smijesan "playoff" tim sa 8-8.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5537 Re: NFL all about

Post by 90minut »

karanana wrote: 11/01/2021 02:31
90minut wrote: 11/01/2021 02:30
karanana wrote: 11/01/2021 01:24 veceras zavrsit sa trubom za sva vremena. samo mene je strah da ce ovaj slucajni ulazak u playoff samo produziti agoniju jer ocigledno ni u mindzamentu nema volje ni zelje da se nesto previse ljulja i mijenja. gori su oni i od trube i od nagija.
Da, naravno da hoce zadnje dvije godine zaredom u PO Chicago jelde?

Dovoljno da ga ostave.
nisu prosle godine usli. a ove.....ovo je smijesan "playoff" tim sa 8-8.
Ma jebiga brate tako to vlasnici gledaju play off i uspješna sezona..

Jebote život kakvo karanje Brownsa nevjerovatno.
User avatar
studeni76
Posts: 5361
Joined: 03/06/2009 14:12

#5538 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

E sad neka Juju plese materi svojoj!
Ispustili su ih u zadnjem vikendu i sad ih ovi nakantase. Ala su prolazili kroz odbranu!
Vrijeme je da ova stara generacija QBa okaci kopacke o klin. Brady se jos otima al Ben, Rivwrs pa i Brees mogu lagano u penziju.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5539 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

da mi je neko prije 10 godina rekao da će brady igrati duže od ove generacije rivers/manning/roetlichsberger nikad ne bi u to povjerovao, za breesa ok, on je stariji od ove trojice i skloniji povredama. a tek da će se luck prvi oprostiti .. to nikada!

ovo juče je bilo poprilično neinteresantno. dan gdje su timovi sami sebe dobili. prvo titansi čiji treneri nisu bili u stanju skontati da je play action najbolji lijek protiv tima koji igra sa 8 run stoppera! vjerovatno ih je ponijelo to što su dosta dugo igrali izvrsnu odbranu, ali dovoljan je bio jedan kratki pad koncentracije i lamar ih je probio!
onda bearsi koji su totalno nefunkcionalna organizacija, počevši od managementa koji pored Mahomesa i Watsona drafta najograničenijeg QB koji u životu nije pokušao odigrati na treću ili četvrtu opciju, a i na drugu mu se samo slučajno može desiti, preko coacha koji samo svoju guzicu čuva i zbog toga pravi nesuvisle poteze pa sve do igrača bez grama mozga. ono sinoć je bilo za nevjerovat, WR ispusti čist TD bez da ga je iko smetao, pa onda jedan tip napravi malouman taunting na 3 yd i na kraju treći štosira igrača saintsa. naravno da su NFL igrači uglavnom jako glupi, odakle dolaze i nije čudo, ali ovi iz bearsa su preglupi!
i onda na kraju steelersi kojima niti je jasno kako su bili 11-0 niti zašto su poslije toga potpuno krahirali, praktično ni ne izađu na teren da igraju. meni je ta tekma izgledala ko onaj superbowl kad je tampa pregazila raiderse.

vidjećemo hoće li divisional biti bolji, imamo 4 domaćina koji su svi apsolutni favoriti i nisam siguran ko je najbliži iznenađenju. ramsi imaju najbolju odbranu a vidjeli su od tampe i minnesote kako se igra protiv rodgersa, ali im QB ima slomljen prst a i nije čemu. tampa ima bradyja i strašna imena u napadu ali ne funkcionišu uvijek a odbrana im ne može zaustaviti nikoga ko iole zna baciti loptu. brees ih je ove godine ubio već dva puta. ravensi su iznimno ograničeni i ako spriječiš lamarove scramblinge, što naravno nije lako ali je moguće, dobio si ih, a brownsi idu na najbolji tim lige koji će ako treba zabit 50. za nadati se da neće biti dosadno kao većina wild card utakmica!
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#5540 Re: NFL all about

Post by Vsvp »

Kad pričate o Bearsima i organizaciji sjetim se ovoga kralja :mrgreen: :mrgreen:

RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5541 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

bearsi su u čikagu apsolutni broj 1, tamo mogu i bullsi i blackhawksi i cubsi i soxi pobjeđivati koliko hoće ali bearsi su tamo institucija. ni popularnost ni tu neku simboličnu važnost bearsa za grad i chicago community svi oni niti mogu niti će ikada dostići. nažalost bearse vode daleko najnesposobniji ljudi od svih njih a vlasnica (kćer džordža halasa) ima sto godina i pitanje je da li se uopšte i sjeća da ima i football tim :D
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5542 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Tvornica tuge preselila u Pittsburgh :D

Nevjerovatno kakav meltdown... 11-0 hype u smijesnom rasporedu definitivno donio vise stete nego koristi

Mislim da bi i u narednoj rundi mogli imati jedno iznenadjenje... npr Ramsi, ako ponove onu igru u odbrani mogu napraviti puno problema Packersima... Ramsey je unistio i Hopkinsa i DK-a u zadnje dvije utakmice...
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5543 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

teško da će ijedan favorit ispasti, ali ako se već desi neko iznenađenje onda i ja mislim da će to najprije ramsi napraviti. oni imaju zasigurno najbolju odbranu lige, a ko će zaustaviti rodgersa ako ne najbolja odbrana. kanzas city je jednostavno prejak, tampa nije u stanju spriječiti dodavanja a ravensi su one man show.

naravno, u NFLu je sve moguće a i korona se može umiješati u igru. bilo kako bilo nadajmo se da će utakmice biti bolje i napetije od ovih juče i prekjuče!
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5544 Re: NFL all about

Post by phillie »

Eagles-i otpustili Doug-a. Pocelo je pospremanje, vjerovatno ce se ici na trejdanje Wentza i rjesavanje njegovog astronomskog ugovora. Pitanje je ko ce doci na mjesto HC i kako ce njemu izgledati Hurts kao QB. Pored HC Eagles-i moraju traziti i DC jer je Schwartz "otisao u penziju"... BIce zanimljivo.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5545 Re: NFL all about

Post by karanana »

RJ57 wrote: 11/01/2021 18:56 teško da će ijedan favorit ispasti, ali ako se već desi neko iznenađenje onda i ja mislim da će to najprije ramsi napraviti. oni imaju zasigurno najbolju odbranu lige, a ko će zaustaviti rodgersa ako ne najbolja odbrana. kanzas city je jednostavno prejak, tampa nije u stanju spriječiti dodavanja a ravensi su one man show.

naravno, u NFLu je sve moguće a i korona se može umiješati u igru. bilo kako bilo nadajmo se da će utakmice biti bolje i napetije od ovih juče i prekjuče!
nadam se da si u pravu ali ipak mislim da ramsi nemaju sansu protiv GB-a u GB-u.

ja mislim da bi tampa i ravensi mogli "iznenaditi"
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5546 Re: NFL all about

Post by karanana »

NFL je dobio prvog trenera muslimana. mada se zove robert.
svi mi novi 49ers fanovi!
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5547 Re: NFL all about

Post by sadmire »

Libanac je. I predstavlja manjine zajedno sa trenerima Dophinsa, Bearsa i WFC
User avatar
studeni76
Posts: 5361
Joined: 03/06/2009 14:12

#5548 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

karanana wrote: 15/01/2021 21:08 NFL je dobio prvog trenera muslimana. mada se zove robert.
svi mi novi 49ers fanovi!
Jel to ovaj Robert Saleh? Zar nije on novi trener Jetsa?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5549 Re: NFL all about

Post by karanana »

studeni76 wrote: 16/01/2021 15:12
karanana wrote: 15/01/2021 21:08 NFL je dobio prvog trenera muslimana. mada se zove robert.
svi mi novi 49ers fanovi!
Jel to ovaj Robert Saleh? Zar nije on novi trener Jetsa?
A joj u pravu si. Dolazi iz 49ersa
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#5550 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

eto sad imate razlog da navijate za neki tim :run:
Post Reply