NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6601 Re: NFL all about

Post by detroit-mercy »

karanana wrote: 29/01/2024 03:36
detroit-mercy wrote: 29/01/2024 03:33 I opet isti kurac, u pziciji si za field go I ti ides na 4 i 3, ovo je glavni trener izgubio.
edit. na osnovu pogresnog rezultata sam odgovorio na post pa sam izbriso. mislio sam da su 49ersi vodili 7 razlike kad se to desilo.
Na +14 Detroit ide na 4-2 umjesto field gola. Od tog momenta, cio ritam igre se mijenja. I naravno gubis.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#6602 Re: NFL all about

Post by auspuhc »

detroit-mercy wrote: 29/01/2024 03:51
karanana wrote: 29/01/2024 03:36
detroit-mercy wrote: 29/01/2024 03:33 I opet isti kurac, u pziciji si za field go I ti ides na 4 i 3, ovo je glavni trener izgubio.
edit. na osnovu pogresnog rezultata sam odgovorio na post pa sam izbriso. mislio sam da su 49ersi vodili 7 razlike kad se to desilo.
Na +14 Detroit ide na 4-2 umjesto field gola. Od tog momenta, cio ritam igre se mijenja. I naravno gubis.
Detroit je luzerski grad uvijek bio.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6603 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Imala je ta utakmica dosta čudnih momenata. Možda, i ovdje se samo pravim pametnim naknadno, možda kada je Detroit pred kraj prvog poluvremena imao 4th and goal trebali su ići na TD a ne field goal. Tada Campbell prvi put odstupa od svoje agresivnosti, a u prvom poluvremenu im je sve polazilo od ruke. Apsolutno sve, bez greške. Ja sujevjerno vjerujem kad trener odstupi od svog karaktera, a Campbellov karakter je da u toj situaciji rizikuje, onda će biti kažnjen do kraja utakmice.

Drugi je onaj Purdyjev pas koji se odbija od kacige Detroitovog igrača. To je bilo odmah nakon ispalog Reynoldsovog ispuštenog pasa na 4th i dva. Nevjerovatan splet okolnosti. Ja vjerovatno ne bih pokušavao uhvatiti tu loptu, nego bih je "zemljirao", jer taj Detroitov igrač trči unazad i gubi ravnotežu. Čini mi se da on prvo razmišlja o interception, a ne o svojoj situaciji u toj sekvenci.

Goff je imao dva-tri čista promašena pasa koji bi promjenili tok utakmice, a iz ruku im je ispalo barem pet-šest pasova. Trčanje im je zakazalo u drugom poluvremenu. Fumble se je vjerovatno desio jer je lopta predata na pogrešnoj strani. Gibbs ulazi u gužvu bez ispravno osigurane lopte.

Campbell će biti izložen kritikama, ali, mislim da će ipak većina govoriti da je ostao dosljedan svom karakteru kod ta dva četvrta downa.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6604 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Quarterbacks u Super Bowlu;

Purdyjeva osnovna plata za regularnu sezonu je bila manje od milion dolara. :-) Vjerovatno je dobio neke bonuse.

Mahomesova osnovna plata je preko 50 miliona dolara godišnje.

Sigurno da Purdy ne može ostati na ovoj plati sljedeću sezonu. SF salary cap situacija nije nešto alarmantna kratkoročno, ali neki srednjeročno predviđaju probleme, jer strukturom ugovora odgađaju udarac na finansije za par sezona.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6605 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

Osmi Socrates wrote: 29/01/2024 05:28

Drugi je onaj Purdyjev pas koji se odbija od kacige Detroitovog igrača. To je bilo odmah nakon ispalog Reynoldsovog ispuštenog pasa na 4th i dva. Nevjerovatan splet okolnosti. Ja vjerovatno ne bih pokušavao uhvatiti tu loptu, nego bih je "zemljirao", jer taj Detroitov igrač trči unazad i gubi ravnotežu. Čini mi se da on prvo razmišlja o interception, a ne o svojoj situaciji u toj sekvenci.

nisam gledao utakmicu, samo highlightse. zar nisu sudije tu bacile zastavicu?
jesu li je pokupile ili su svirali i PI? vidio sam i da su prvo dali TD pa onda vratili loptu na 4 yd.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6606 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

RJ57 wrote: 29/01/2024 13:16
Osmi Socrates wrote: 29/01/2024 05:28

Drugi je onaj Purdyjev pas koji se odbija od kacige Detroitovog igrača. To je bilo odmah nakon ispalog Reynoldsovog ispuštenog pasa na 4th i dva. Nevjerovatan splet okolnosti. Ja vjerovatno ne bih pokušavao uhvatiti tu loptu, nego bih je "zemljirao", jer taj Detroitov igrač trči unazad i gubi ravnotežu. Čini mi se da on prvo razmišlja o interception, a ne o svojoj situaciji u toj sekvenci.

nisam gledao utakmicu, samo highlightse. zar nisu sudije tu bacile zastavicu?
jesu li je pokupile ili su svirali i PI? vidio sam i da su prvo dali TD pa onda vratili loptu na 4 yd.
To je bio completed pass od pedeset jardi, pet jardi od gol linije, čini mi se, nije bio TD. Nije bio PI. Pregledali su da li je Detroitov igrač zakačio SF igrača tokom pada, pa je dosuđeno da je SF igrač bio "down by contact". Nakon toga je bio TD. To je promijenilo tok utakmice.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6607 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

ok. na snimku se jasno vidi da najbliži sudija baca zastavicu. pogledaću kasnije snimak da vidim šta je tačno bilo
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6608 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

pogledao sam. sudije su “podigle zastavicu“
pitanje je da li bi to uradili da nije bio catch
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#6609 Re: NFL all about

Post by RtrnOfSalisbury »

mislim da je dobro da je trener detroita usro jer koji ce detroit k u sb. onaj prvi 4. za 2 je jedan od glupljih poteza u nfl istoriji, slicno sto se zajebala atlanta u sb. elem, nfl ce imat tejlorku u sb ato bi trebalo povecat gledanost a i cijenu reklama :-D mogo je i onaj purdi safatat sta sa top lista pa da bude jos interesantnije :idea:
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#6610 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Malo cu duze... nisam se odavno iznervirao na jednu utakmicu kao na ovu baltimore - kc... ko prati nfl zna koliko su male sanse za naslov i koliko se stvari mora poklopiti da imas takav roster i takvu sansu i da se tesko jedna ekipa drzi na okupu par sezona

Ravensi su za ovu utakmicu imali full zdrav roster 53 igraca, sto je presedan, cak se i andrews vratio... najbolju odbranu lige, lamar mvp sezona... razbili su sve ekipe sa pozitivnim omjerom, 1 seed... vec protiv texansa su pokazali umisljenost... tek u 2 poluvremenu su pokazali respekt prema protivniku i prosli dalje

I dolazi ti sb sampioni i mahomes... sta su naucili kako su se pripremili ? Ili su vjerovali u zavjeru sa bojama sb logoa da su oni vec tamo... utakmica zivota za vecinu igraca...

Znaci komplet utakmica i sve oko nje je opci uzas. Pocevsi od incidenta na zagrijavanju, diletantski i papanski da kazem, veliki si favorit i kreces u te neke poteze koji sa igrom nemaju veze

Kc jedna od najgorih run odbrana, na drugoj strani strasni trkaci cak su i dalvin cooka doveli, zasto nije igrao ?

Igra pasom isto promasaj od callinga,imas jednog beckama kojem bacas tek u 4/4...

Prekrsaji posebna tema, udarci na mahomesa za koje znas da ce se svirati, karma taunting flowersa kad mu isti igrac 3 akcije kasnije izbija loptu na 1yard, onaj encroachment koji je bio pametan potez zavrsava udarcem i vecom kaznom... totalna nedisciplina i cirkus. Ja ne znam sta je u glavama tih trenera i igraca ali ti se zgadi to gledati u takvoj utakmici

O losim nekim lamarovim bacanjima ne bi ni bilo price da nije bilo ovih gore stvari

Jedina svjetla.tacka odbrana, ali tek na 2 poluvremenu i dok je kc ipak samo cijedio sat... u prvom prelagana 2 tda ipak...

Ja ne znam kako je ova ekipa protutnjala sezonom,ovakvi igraci i treneri i ovako i na ovaj nacin misliti proci u sb kraj aktuelnog sampiona, totalni idiotizam...

Ili je ipak citav nfl skriptiran pa i nisu mogli drugacije nego da sami sebe izbace jer kc ih igrom na nivou ne bi mogao pobjediti.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6611 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

teško za povjerovati ali činjenica je da su ga stvarno cijelo vrijeme držali aktivnog i nisu parkirali u practice squad odakle bi ga neko mogao pokupiti

solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#6612 Re: NFL all about

Post by solo2 »

Dimu1927 wrote: 02/02/2024 13:17 Malo cu duze... nisam se odavno iznervirao na jednu utakmicu kao na ovu baltimore - kc... ko prati nfl zna koliko su male sanse za naslov i koliko se stvari mora poklopiti da imas takav roster i takvu sansu i da se tesko jedna ekipa drzi na okupu par sezona

Ravensi su za ovu utakmicu imali full zdrav roster 53 igraca, sto je presedan, cak se i andrews vratio... najbolju odbranu lige, lamar mvp sezona... razbili su sve ekipe sa pozitivnim omjerom, 1 seed... vec protiv texansa su pokazali umisljenost... tek u 2 poluvremenu su pokazali respekt prema protivniku i prosli dalje

I dolazi ti sb sampioni i mahomes... sta su naucili kako su se pripremili ? Ili su vjerovali u zavjeru sa bojama sb logoa da su oni vec tamo... utakmica zivota za vecinu igraca...

Znaci komplet utakmica i sve oko nje je opci uzas. Pocevsi od incidenta na zagrijavanju, diletantski i papanski da kazem, veliki si favorit i kreces u te neke poteze koji sa igrom nemaju veze

Kc jedna od najgorih run odbrana, na drugoj strani strasni trkaci cak su i dalvin cooka doveli, zasto nije igrao ?

Igra pasom isto promasaj od callinga,imas jednog beckama kojem bacas tek u 4/4...

Prekrsaji posebna tema, udarci na mahomesa za koje znas da ce se svirati, karma taunting flowersa kad mu isti igrac 3 akcije kasnije izbija loptu na 1yard, onaj encroachment koji je bio pametan potez zavrsava udarcem i vecom kaznom... totalna nedisciplina i cirkus. Ja ne znam sta je u glavama tih trenera i igraca ali ti se zgadi to gledati u takvoj utakmici

O losim nekim lamarovim bacanjima ne bi ni bilo price da nije bilo ovih gore stvari

Jedina svjetla.tacka odbrana, ali tek na 2 poluvremenu i dok je kc ipak samo cijedio sat... u prvom prelagana 2 tda ipak...

Ja ne znam kako je ova ekipa protutnjala sezonom,ovakvi igraci i treneri i ovako i na ovaj nacin misliti proci u sb kraj aktuelnog sampiona, totalni idiotizam...

Ili je ipak citav nfl skriptiran pa i nisu mogli drugacije nego da sami sebe izbace jer kc ih igrom na nivou ne bi mogao pobjediti.
Ipak je Andy Reid klasa - sezona.. tanko - udjes u playoff.. isti ljudi, druga ekipa
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6613 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

da, ali to može samo sa mahomesom
isto je bilo kod bellichicka sa bradyjem

uzmi im njih dvojicu i imaš skroz drugu priču, barem korak-dva iza koliko god oni bili dobri treneri
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#6614 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Tom brady is the system :-D
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6615 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Šest sati pregame show.

Jim Nantz i Tony Romo će prenositi. Romo već sad zna svaki play koji će se desiti.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6616 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

romo je u odnosu na svoje početke u zadnje dvije sezone ofalio. naravno opet je bolji od svakog neameričkog komenatatora pet klasa ali definitivno nije više onako dobar kao do cca 2021. pokazuje se da je i na komentatorskoj poziciji konstantnost jako teško postići.
dogodine ulazi brady u mix, biće to barem interesantno mada je realno šteta da zbog njega greg olsen mora u drugi tim … znaćemo za godinu dana kolika šteta!
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6617 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Mislim da su Tonija glavni i odgovorni u NFL i CBS upozorili na njegovo komentarisanje nakon one sezone kad je skoro sve plays predviđao sa zavidnom tačnošću. Ne možeš tako u današnjem svijetu, kad informacija putuje neviđenom brzinom.

Od tada su ga strpali u željeni kalup. Nije on popustio nego ne zna kako drugačije kvalitetno komentarisati osim kroz oči QB-a. Kad su ga na to upozorili, on je izgubio dosta. Daleko od toga da nije kvalitetan i danas.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6618 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Nijedni mi nisu među omiljenim timovima, al' San Francisco večeras.

McCaffrey je ključ utakmice za njih.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#6619 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

Osmi Socrates wrote: 11/02/2024 21:00 Mislim da su Tonija glavni i odgovorni u NFL i CBS upozorili na njegovo komentarisanje nakon one sezone kad je skoro sve plays predviđao sa zavidnom tačnošću. Ne možeš tako u današnjem svijetu, kad informacija putuje neviđenom brzinom.

Od tada su ga strpali u željeni kalup. Nije on popustio nego ne zna kako drugačije kvalitetno komentarisati osim kroz oči QB-a. Kad su ga na to upozorili, on je izgubio dosta. Daleko od toga da nije kvalitetan i danas.
ok, moguće
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6620 Re: NFL all about

Post by shalla »

Nije realno kolika je razlika u komentatorima...Image
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6621 Re: NFL all about

Post by shalla »

Plaćen si n miliona i ti opet popizdiš, udariš nekoga za penalty...
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#6622 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Da ti se desi ovakva greška u jebenom Super Bowlu. :-)
User avatar
B6Redhell
Posts: 5914
Joined: 25/12/2010 04:56

#6623 Re: NFL all about

Post by B6Redhell »

Nadam se da 49 odnesu. Bili su malo bolji Ako sta na kraju ne zajebu
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72901
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6624 Re: NFL all about

Post by Velkoski »

magatori na teškim aparatima :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#6625 Re: NFL all about

Post by zlaataan »

Kakva utakmica :thumbup:
Post Reply