Nezadovoljni korisnik

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#1 Nezadovoljni korisnik

Post by samir_omerovic »

Molim sve da ovu poruku shvate samo kao jadikovku jednog nezadovoljnog korisnika usluga europroneta i kao nista vise od toga.

Eto, kako sam vec rekao korisnik sam usluga europroneta, tacnije usluge kablovskog interneta koju oni pruzaju. Paket koji imam je Cable Personal.
Do prije tri mjeseca sam bio iznimno zadovoljan kako paketom tako i uslugom koju je europronet pruzao. No stvari su se pocele odvijati u negativnom smjeru kada u januaru nisam imao pristup internetu 15 dana. Naravno, svaki dan sam zvao europronetovu tehnicku sluzbu i svaki dan su mi rekli da rade ne tome i da je vjerojatno problem sa HS kablovskim operaterom. Nakon prvih sedam dana sam bio prilicno iznerviran jer se jos nista nije rijesilo te sam pisao i par email poruka tehnickoj sluzbi europroneta i njihovoj administraciji. Tada me i nazvao gospodin amir orucevic, koji je eto direktor te ugledne institucije, jer sam napisao u jednom od tih emailova kako bi bilo fino da ne platim tih 15 dana koristenja. Isti gospodin je naravno rekao da je to savrseno uredu i da mi to nece naplatiti. Ok, sve je dobro sto se dobro svrsi. No onda nekad u februaru dobijem postom od europroneta obavijest da sam prekoracio download limit.??? to mi se cinilo nemogucim s obzirom da imam cable personal koji je na fer osnovi i mogao sam skidati po mojoj racunici oko 36 GB a po njihovoj (sto sam kasnije saznao) cak oko 47GB. Naravno da sam nazvao administraciju da bih saznao da su oni promijenili tu klauzulu o fer upotrebi u decembru prosle godine i da je sve to na snagu stupilo od januara ove godine. Moram li reci da ja tu obavijest od njih nikada nisam dobio. Jedino sto su uradili, a to su mi potvrdili iz administracije je da su tu obavijest okacili na svoju web stranicu. Kao da me to uopste interesuje da tamo trazim neke informacije. Elem, rekli su da nikome nece naplatiti ekstra download prvih mjeseci nego da se pazimo ubuduce. Tako je i bilo, ja sam pazio iako sam izrazio svoje nezadovoljstvo cijelom situacijom u nekoliko navrata putem emaila. Naime, ono sto mi najvise smeta jeste to sto me nisu obavijestili o promjeni klauzule na adekvatan nacin i sto na kraju nisu smanjili cijenu paketa jer mi sada pruzaju manju uslugu od one za koju sam prije placao. Dakle da rezimiram prije sam mogao po njihovom downloadirati 47GB a sada mogu samo 16GB. slozicete se sa mnom da je to veliko smanjenje usluga.
No ostavimo i to po strani. Jucer sam dobio racun od europroneta za mjesece februar i mart. Da napomenem, racuni se placaju unaprijed tako da sam januarski vec platio sredinom januara, i ocekivao sam da ce februarski biti umanjen za onih 15 dana januara kada nisam imao pristup. to se nije desilo. Pokusao sam saznati zasto no bez uspjeha. Naravno opet sam poslao email administraciji europroneta u vezi s tim.
Samo da napomenem da sam uz racun za februar i mart dobio i pismo u kojem sve korisnike obavijestavaju da je klauzula promijenjena. S tim pismom sam takodje imao velikih nevolja jer tu pise kako PONOVO obavijestavaju korisnike a ja nisam bio obavijesten niti prvi put, i jos pise kako smo mi kao korisnici DUZNI da provjeravamo njihovu web stranicu za eventualne promjene. Prvo ja nisam bio obavijesten ranije, a drugo ja stvarno nisam duzan provjeravati njihovu stranicu. To mi niko nikada nije niti sugerirao niti u ugovoru tako pise.
Elem, na kraju sam od europroneta dobio email u kojem pise kako je bolje da platim ta dva mjeseca u cijelom iznosu nego da platim prekoracenje koje sam ostvario u mjesecu januaru.???
Prvo stvar je sto nisam znao za to ogranicenje, a druga stvar je sto je to klasicna vrsta ucjene.
Naravno odmah sam nazvao administraciju i pokusao razgovarati sa direktorom no samo su mi rekli da direktor nema nista vise dodati od onoga sto sam dobio emailom. Da ne zaboravim u tom emailu su mi sugerirali da ne manipuliram imemon gospodina orucevica, direktora.??? to je bila kap koja je prelila casu. Sve sto sam im ja pisao je bilo da sam razgovarao sa doticnim gospodinom i da mi je on rekao jos u januaru kako necu morati platiti onih 15 dana kada nisam imao interneta.
No valjda se gospodin toga ne sjeca. a ja nemam razloga da takvo sto izmisljam. Cak i da izmisljam ne bih morao platiti tih 15 dana.
Naravno da sam odmah obavijestio europronet da necu vise koristiti njihove usluge i da cu preci na drugog operatera. Nazalost, principi su nesto sto nas kosta, a mene eto kosta toliko da znam da nema povoljnije usluge od ove europronetove, ali odnos prema meni je bio u najmanju ruku bezobrazan.

da ne bude zabune, emailovi koje sam ja pisao europronetu su bili prilicno ostri i spominjali su njihovu aroganciju i bezobraznost glede usluga koje pruzaju. ali sve to nije razlog da se mene na kraju osteti za 15 dana i da me se nazove manipulatorom.

uglavnom, samo sam htio da jadikujem, nista vise od toga.
neka se ovo ne shvati kao bunt niti kao poziv na bilo sta, vec samo kao jadikovka korisnika internet usluga koje u BiH nisu bas na dobrom nivou.

Samir
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#2

Post by fixer »

ja sam njihov korisnik kad sam u sa!! to je strasno.... svaki tri minute mi net iskoci...ma oni tebi trebaju placat da takvo nesto stavis na pc!!
ovdje malo sjevernije za te pare imas mnogo vecu uslugu...
sto je za ocekivat al opet net u bosni se nije pojavio jucer da oni na njemu gule ljude! kad s sestrom pricam preko neta vise puta ona iskoci neg sto joj rijeci posaljem!
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#3

Post by AmchoSM »

Mijenjaj odmah operatera osim ako nisi osuđen na njih što nemaš drugog izbora. Ne znam šta bih ti rekao, žalosno prijatelju :-x :-x :-x
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#4

Post by samir_omerovic »

Promijenio sam... vec danas... srecom imaju konkurenciju:) :-D
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#5

Post by samir_omerovic »

uh, vec sam mislio da su ukinuli moj post ali su ga samo premjestili ovdje. slava administratorima koji odrzavaju demokratiju:)

samir
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#6

Post by Šandor »

Duh SmartNeta je još uvijek u njima. 8)

:lol:
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#7

Post by ek »

I ja sam na istom paketu Cable Personal istina jesu smanjili limit ali realno u Sarajevu nema povoljniji aražman (ako ko nađe treba da javi jer bih i ja prešao ). Promjenio sam više ISP-ova ali trenutno u Sarajevu je EPN najbolji.
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#8

Post by samir_omerovic »

ek wrote:I ja sam na istom paketu Cable Personal istina jesu smanjili limit ali realno u Sarajevu nema povoljniji aražman (ako ko nađe treba da javi jer bih i ja prešao ). Promjenio sam više ISP-ova ali trenutno u Sarajevu je EPN najbolji.
znam da nema boljih paketa ovdje. doduse ima onaj koji nudi GlobalNET. iako su mali nude dobre paketa no rade samo ako imas BH Cabel net.

ja bih volio da sam ostao na europronetu zbog cijene i kolicine downloada ali princip je princip. ne zelim da me neko pravi budalom i uzima novce koji mu ne pripadaju od mene.

a popravit ce se i situacija kod nas u vezi ovoga vjerujem.

s.
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by hitman05 »

samir_omerovic wrote: znam da nema boljih paketa ovdje. doduse ima onaj koji nudi GlobalNET. iako su mali nude dobre paketa no rade samo ako imas BH Cabel net.

ja bih volio da sam ostao na europronetu zbog cijene i kolicine downloada ali princip je princip. ne zelim da me neko pravi budalom i uzima novce koji mu ne pripadaju od mene.

a popravit ce se i situacija kod nas u vezi ovoga vjerujem.

s.
Ja ima GlobalNET, mini paket - 47GB, sjecam se da je samo prvi mjesec radio kao treba, valjda im je neko to postavio kako treba. Medjutim, kasnije kad su oni poceli da rade na sistemu tada su belaji poceli, prvo su ukinuli VPN server i uveli proxy-ie iliti "svi" imaju istu ip adresu (tako da dva korisnika ne mogu koristiti neki servis sa kontrolom ip adrese - npr. rapidshare), pa su onda zatvorili /osakatili brzine na portovima tako da ljudi ne mogu skidati odredjene materijale sa interneta. Levati su objavili da se promet ne obracunava i naravno ljudi sa jacim paketima su "povukli" internet. I sve bi to bilo fino, jer nismo ni mi levati i znamo kako zaobici ili prekrsiti neke zakone racunarskih mreza, da ljudi konstantno ne obmanjuju izjavama da ce sistem proraditi eto za koji dan. Od 15.03.2007 je trebao sistem biti u potpunosti funkcionaslan i pogodite sta se desilo, ljudi su "nestali" nigdje web stranice odnosno mogucnosti da se informisemo sta se desava. Slao mailove, zvao telefonom, al nista. Sta ces takav je nas narod, dok ga ne opalis po usima ko konja nece poslusati, a sta cu da ih "napadam" preko interneta ili "fizicki", nije to moj nivo. Pustiti papke nek se izivljavaju, dok ne dolje neki ozbiljni provajder. Usput sta bi od onih silnih firmi koje su se prijavile za koristenje telefonske-bakrene tipa T3, nista ni oni zaletitli se misle lahko ce zaraditi, dok nisu skontali da nemaju veze u sta se upustaju.
eeeeeee
Posts: 748
Joined: 02/01/2006 00:06

#10

Post by eeeeeee »

samir_omerovic wrote:Promijenio sam... vec danas... srecom imaju konkurenciju:) :-D
Bratko smo jedna dobro namjeran savjet, a to je kada rjesavas takve stvari one se ne rjesavaju mailom ili telefonom, vec licno ili ti osobno :-) odmah u kost u sjediste firme ;)

A o izabiru provajdera nekad je bolje i skuplje platiti, nego odmah se zaletiti pa da te kasnije glava boli, marketing je cudo :-)
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#11

Post by samir_omerovic »

hitman05 wrote:
samir_omerovic wrote: znam da nema boljih paketa ovdje. doduse ima onaj koji nudi GlobalNET. iako su mali nude dobre paketa no rade samo ako imas BH Cabel net.

ja bih volio da sam ostao na europronetu zbog cijene i kolicine downloada ali princip je princip. ne zelim da me neko pravi budalom i uzima novce koji mu ne pripadaju od mene.

a popravit ce se i situacija kod nas u vezi ovoga vjerujem.

s.
Ja ima GlobalNET, mini paket - 47GB, sjecam se da je samo prvi mjesec radio kao treba, valjda im je neko to postavio kako treba. Medjutim, kasnije kad su oni poceli da rade na sistemu tada su belaji poceli, prvo su ukinuli VPN server i uveli proxy-ie iliti "svi" imaju istu ip adresu (tako da dva korisnika ne mogu koristiti neki servis sa kontrolom ip adrese - npr. rapidshare), pa su onda zatvorili /osakatili brzine na portovima tako da ljudi ne mogu skidati odredjene materijale sa interneta. Levati su objavili da se promet ne obracunava i naravno ljudi sa jacim paketima su "povukli" internet. I sve bi to bilo fino, jer nismo ni mi levati i znamo kako zaobici ili prekrsiti neke zakone racunarskih mreza, da ljudi konstantno ne obmanjuju izjavama da ce sistem proraditi eto za koji dan. Od 15.03.2007 je trebao sistem biti u potpunosti funkcionaslan i pogodite sta se desilo, ljudi su "nestali" nigdje web stranice odnosno mogucnosti da se informisemo sta se desava. Slao mailove, zvao telefonom, al nista. Sta ces takav je nas narod, dok ga ne opalis po usima ko konja nece poslusati, a sta cu da ih "napadam" preko interneta ili "fizicki", nije to moj nivo. Pustiti papke nek se izivljavaju, dok ne dolje neki ozbiljni provajder. Usput sta bi od onih silnih firmi koje su se prijavile za koristenje telefonske-bakrene tipa T3, nista ni oni zaletitli se misle lahko ce zaraditi, dok nisu skontali da nemaju veze u sta se upustaju.
A ja sam mislio kod njih traziti konekciju :-D
Sad sam na HS kablovskom internetu kao privremeno rjesenje jer moram imati nesto. a razmisljam o TEAMLINKU. oni imaju one wireless konekcije. Doduse nisam siguran oko cijena, mislim da je puno skuplje nego ovaj kablovski ali vidjecemo.
ili da se ja iselim iz BiH.
samir_omerovic
Posts: 13
Joined: 14/03/2007 16:54

#12

Post by samir_omerovic »

eeeeeee wrote:
samir_omerovic wrote:Promijenio sam... vec danas... srecom imaju konkurenciju:) :-D
Bratko smo jedna dobro namjeran savjet, a to je kada rjesavas takve stvari one se ne rjesavaju mailom ili telefonom, vec licno ili ti osobno :-) odmah u kost u sjediste firme ;)

A o izabiru provajdera nekad je bolje i skuplje platiti, nego odmah se zaletiti pa da te kasnije glava boli, marketing je cudo :-)

Slazem se. Od sada tako i radim.

A sto se tice tog skupljeg operatera ne znam koji su to koji su skuplji a bolji.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#13

Post by Neelix »

samke, adsl je zakon :D vjeruj :-)
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#14

Post by Kukuruz_Barbe-q »

jao jaran mi ima epnov net.

jes da ima mnogo veci dl limit od mene , al brate, pricam s njim preko msna, svake 2 minute mu se diskonekta, nit moze sta igrat nit sta skidat.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#15

Post by TheWatcher »

ja imam adsl i zadovoljan sam sto je najvaznije net nikada ne iskace ;)))
ipak je bihnet sto se tice tehnologije daleko najbolji u bih
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#16

Post by TheWatcher »

ja imam adsl i zadovoljan sam sto je najvaznije net nikada ne iskace ;)))
ipak je bihnet sto se tice tehnologije daleko najbolji u bih
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#17

Post by Neelix »

ma kakav dl limit veci, hvale se imaju 7 gb - ali je to podijeljeno na 3,5gb downloada i 3,5 uploada. kod adsl-a je upload neogranicen, tako da prakticno imaju samo 0,5gb vise
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#18

Post by vela-ze »

evo da ja pohvalim zenicki internet, kablovski, Telekabel, 3,5 GB download 3,5 GB upload, 30 KM, ima free zona, dobar pravo, brzina 1024/1024
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#19

Post by _sa_ »

ja sam u januaru presla na FUN paket i ok mi je.
upload neogranicen, dobra lokalna mreza, rijetko zeza
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#20

Post by van Basten »

Ja sam na kablovskom HS preko Logosofta... i sluša me da kucnem u drvo. Taj internet je jedan od glavnih razloga što mi još nije puklo u glavi toliko da mjenjam kablovskog operatera, jer da im je samo do programa davno bi nogu od mene dobili
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#21

Post by Šandor »

Neelix wrote:ma kakav dl limit veci, hvale se imaju 7 gb - ali je to podijeljeno na 3,5gb downloada i 3,5 uploada. kod adsl-a je upload neogranicen, tako da prakticno imaju samo 0,5gb vise
Nemoj širit dezinformacije. Imam paketić od 7128 MB koji možeš trošit na šta hoćeš.

Za približno iste pare vi imate 3 GB (jebeš free zonu).

Vidimo se za 3 hefte. :roll: :D
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#22

Post by njonjica »

Ono sto mene extra nervira kod europroneta je:
Download-6 GB
Upload- neogranicen

I onda mi promet uracunaju u download!!!!! :x :x :x
Bezobrazluk!
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#23 Re: Nezadovoljni korisnik

Post by ifbbpro »

Ja imam 1024/256 na EPN-u (preko HS-a) i nemam nikakvih problema.
A i ti ga malo sad pretjera.. vjeruj mi bio sam prije na logosoftu i ljudi nikad nikome nisu umanjili ni MARKE od racuna, a cuo sam da je kod EPN-a to praksa (mom su prijatelju umanjili 50% jednom) ako si bez interneta vise od 3-4 dana (primjer dok ti kablovski operater ne pojaca signal i slicno).. ne znam na sta se zalis.. po meni NISI upravu, ali svako ima svoje misljenje.

Selam
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#24

Post by bmx »

ja sam epn-u, personal paket, preko hs kablovske...fakat se ne mogu pozaliti, za sada je sve ok...jednom mi je nestalo signala tri dana (jer su ovi iz hs-a nesto cackali u komsiluku :x ) i ovi iz epn-a su stvarno bili krajnje ljubazni da mi objasne sta se desava i kome da se obratim...

sto se tice promjene limita, meni je tak ovaj mjeces (znaci uz martovski racun) stigla zvanicna obavijest o tome...ni ja ne idem redovno na stranicu da citam novosti, tako da im to jeste jedan propust znacajan...no, kako ne prelazim limit nikada, nije mi stvorilo dodatne komplikacije :D
nelo
Posts: 227
Joined: 04/12/2006 22:58

#25

Post by nelo »

Šandor wrote:
Neelix wrote:ma kakav dl limit veci, hvale se imaju 7 gb - ali je to podijeljeno na 3,5gb downloada i 3,5 uploada. kod adsl-a je upload neogranicen, tako da prakticno imaju samo 0,5gb vise
Nemoj širit dezinformacije. Imam paketić od 7128 MB koji možeš trošit na šta hoćeš.

Za približno iste pare vi imate 3 GB (jebeš free zonu).

Vidimo se za 3 hefte. :roll: :D
ne slazem se sa izjavom za free zonu
Post Reply