New Age / Yoga / itd itd itd

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#26 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by dezurni_ucenik »

benuni wrote:
Black swan wrote:volim new age glazbu... i to samo instrumentale chill out i klasični new age

dok čitam... ne ometa me kao merlin i seljački rok bijelog dugmeta jutros na radio sarajevo

ne mogu bre čitati

ali sve ostalo od new agea odbacujem

imamo mi dovoljno domicilnih duhovnih pokreta da se izabere :D

napustiš pradedovsku veru da bi primio neke ublehe s kraja azije... a odjebaješ duhovno s bliskog istoka što je stolećima bila naša pradedovska vera

molitvenik i krunicu u ruke i eto ti duhovnosti

dakle s prijezirom odbacujem new age osim glazbe i smatram ga snobizmom među zapadnjacima... :sax: :thumbup:
živio govornik
:thumbup:

ili kad srcem osjecas dok nos i celo doticu tlo!

Samo je problem sto su balkanci, da ne kazem samo bosanci, puni kompleksa pa je to kao neki napredni level kojim ces pokazati da si svjeCki covjek, a ne zatupljeni balkanac. I nisi snob, samo si iznad ovih sto u crkvu i dzamiju idu, sta oni znaju :mrgreen:
u pravu je swan, to jest snobizam medju zapadnjacima. A i ti si u pravu, bavis se jogom jer smatras da onaj ko ide u dzamiju i crkvu je zatucani seljak koji glasa za sda i hdz.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#27 -mod comment-

Post by Bloo »

Može li bar jedna tema da prođe bez politike i monoteističkih religija?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#28 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by dezurni_ucenik »

Russki wrote: Ako me ista nerviralo to je ovaj the law of attraction. Dok nisam naišao na Teal Swan koja mi je objasnile te neke stvari. Nije svetica, ali razumije se u materiju o kojoj mi ovdje pričamo.
Teal Swan, an emerging cult leader, claims she is a multi-dimensional Arcturian alien working with 11 other aliens in an “intergalactic Green Peace” type organization. She says she has x-ray vision and hearing, that she can inject herself into people’s brainstems to revive them and can hear tectonic plates moving. She has a massive following, many of whom, called “Tealers,” tattoo themselves with her symbol. Teal claims suicide is a “reset button” and that “death is delicious.” At least two of her followers have already committed suicide. Teal also claims to have suffered 13-years of abuse in a child-murdering Mormon Satanic Cult where she was routinely tortured, sewn into a corpse for 12 hours and made to torture other children.
Sad jel ovo neka zajebancija na njen racun :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#29 Re: -mod comment-

Post by dezurni_ucenik »

Bloo wrote:Može li bar jedna tema da prođe bez politike i monoteističkih religija?
Pa oni koji se bave tim stvarima uglavnom smatraju vjernike zatucanim levatima, pa sam se zato nadovezao.



nego de nam ti podijeli iskustva ako se bavis meditacijom i jogom, putujes li kroz astralne levele i druge dimenzije :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#30 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Russki »

dezurni_ucenik wrote:
Russki wrote: Ako me ista nerviralo to je ovaj the law of attraction. Dok nisam naišao na Teal Swan koja mi je objasnile te neke stvari. Nije svetica, ali razumije se u materiju o kojoj mi ovdje pričamo.
Teal Swan, an emerging cult leader, claims she is a multi-dimensional Arcturian alien working with 11 other aliens in an “intergalactic Green Peace” type organization. She says she has x-ray vision and hearing, that she can inject herself into people’s brainstems to revive them and can hear tectonic plates moving. She has a massive following, many of whom, called “Tealers,” tattoo themselves with her symbol. Teal claims suicide is a “reset button” and that “death is delicious.” At least two of her followers have already committed suicide. Teal also claims to have suffered 13-years of abuse in a child-murdering Mormon Satanic Cult where she was routinely tortured, sewn into a corpse for 12 hours and made to torture other children.
Sad jel ovo neka zajebancija na njen racun :D
A biće da jest.
benuni
Posts: 42
Joined: 18/05/2017 20:09

#31 Re: -mod comment-

Post by benuni »

Bloo wrote:Može li bar jedna tema da prođe bez politike i monoteističkih religija?
Ne znam kako je na tim temama ali udjoh ovdje da vidim i procitam sta ljudi pricaju. Nisam istrazivala kao postavljac teme, samo na osnovu povrsnog znanja iznjela misljenje. Meni recimo na osnovu povrsne upucenosti sve to izgleda kao neka sekta podobna, obzirom na to sta sve obuhvata, za siroki krug ljudi koji se mogu pronaci.
Yoga kao tjelovjezba odlicna ali uzevsi u obzir historijski aspekt i nastanak iste, nesumnjivo me podsjeca na klanjanje.. duh i tijelo u dostizanju potpune predanosti.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5571
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#32 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by azurna_obala »

Ne volim meditaciju, probala sam.
Znam dosta ljudi koji to praktikuju, oni tvrde da se nekako bolje osjećaju nakon meditiranja.
Ne sviđa mi se sama "inicijacija" gdje moraš donijeti poklon tom nekom. Ne dolazi u obzir.

Također, sve osobe koje znam da to rade su uglavnom ateisti ili naginju ka tome, pa možda u tome pronalaze tu neku duhovnost ili nešto slično.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#33 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Russki »

azurna_obala wrote:Ne volim meditaciju, probala sam.
Znam dosta ljudi koji to praktikuju, oni tvrde da se nekako bolje osjećaju nakon meditiranja.
Ne sviđa mi se sama "inicijacija" gdje moraš donijeti poklon tom nekom. Ne dolazi u obzir.

Također, sve osobe koje znam da to rade su uglavnom ateisti ili naginju ka tome, pa možda u tome pronalaze tu neku duhovnost ili nešto slično.
Meni također ne leži. Barem onda standardna. Sjedi, zatvori oči i prati disanje.

Grupne seanse su mi također odbojne, nekako mi je to više osobni ritual..sam sa sobom.

Također se slazem za ovu tezu tvoju o duhovnosti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by moonca »

.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#35 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by SmokingMan »

Joga je odlična stvar,još ju je bolje upražnjavati individualno,bez muzike,u potpunoj tišini.U par poza mi se desilo da se toliko opustim da imam osjećaj kao da ću zaspati,a neki od položaja su baš i neprirodni da bi se uopšte moglo reći da je moguće u istim biti u potpunosti opušten. :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#36 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by asurbanipal »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#37 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Bloo »

SmokingMan wrote:Joga je odlična stvar,još ju je bolje upražnjavati individualno,bez muzike,u potpunoj tišini.U par poza mi se desilo da se toliko opustim da imam osjećaj kao da ću zaspati,a neki od položaja su baš i neprirodni da bi se uopšte moglo reći da je moguće u istim biti u potpunosti opušten. :D
Zavisi koja je asana, da li je yin ili yang.
I svi polozaji su prirodni, mozda se tebi cine neprirodni jer si preskocio neke cikluse koji se trebaju proci da bi se doslo do njih.

Ti odmah.crouching tiger, hidden dragon :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by JThomas »

ako prevariš hiljade i uzmeš milione, onda si ubleha i prevarant. ali ako prevariš milijarde i uzmeš cijele kontinente, onda si etablirana duhovna tradicija :mrgreen:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#39 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by FreakyStyley »

Meni je san da postanem life coach i pomognem ljudima da snagom uma ostvare svoje snove.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#40 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Russki »

FreakyStyley wrote:Meni je san da postanem life coach i pomognem ljudima da snagom uma ostvare svoje snove.
Jel nas zajebavaš? :D
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#41 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by MaD_ProfessoR »

Russki wrote:
FreakyStyley wrote:Meni je san da postanem life coach i pomognem ljudima da snagom uma ostvare svoje snove.
Jel nas zajebavaš? :D
:D

treba postati life coach orijentisan isključivo ka osobama kojima je san da postanu lajf koučevi i da pomažu ljudima da snagom uma ostvaruju svoje snove :mrgreen:
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#42 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by MaD_ProfessoR »

.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#43 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by badalpur »

Meditiram već duže od godinu dana, svaki dan, i nikad nisam u životu bila smirenije i sretnija. Ne postoji apsolutno ništa što me može izbaciti iz cipela, ne brinem se o budućnosti, s prošlošću sam u miru, živim sada i uživam. Popravilo mi se i fizičko zdravlje, niti jednu prehladu nisam imala u ovom periodu, pucam od samopouzdanja i vjere u sebe, puno sam ljubaznija prema drugima ali i prema sebi.

Odbacila sam religiju, ali nisam odbacila Svevišnjeg. Religija sa mnom nikad nije rezonirala ali sam ranije poistovjećivala vjeru i religiju i bila nesretna. Sad znam bolje. Je li to New Age?? I da jeste, neka je, hvala mu pa je ušao u moj život. Namaste!! :)
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#44 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by MaD_ProfessoR »

badalpur wrote:Meditiram već duže od godinu dana, svaki dan, i nikad nisam u životu bila smirenije i sretnija. Ne postoji apsolutno ništa što me može izbaciti iz cipela, ne brinem se o budućnosti, s prošlošću sam u miru, živim sada i uživam. Popravilo mi se i fizičko zdravlje, niti jednu prehladu nisam imala u ovom periodu, pucam od samopouzdanja i vjere u sebe, puno sam ljubaznija prema drugima ali i prema sebi.

Odbacila sam religiju, ali nisam odbacila Svevišnjeg. Religija sa mnom nikad nije rezonirala ali sam ranije poistovjećivala vjeru i religiju i bila nesretna. Sad znam bolje. Je li to New Age?? I da jeste, neka je, hvala mu pa je ušao u moj život. Namaste!! :)
To je dobro. Što god ti čini dobroga, a time ne štetiš drugima, drži ga se i njeguj. :thumbup:
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#45 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by badalpur »

MaD_ProfessoR wrote:
badalpur wrote:Meditiram već duže od godinu dana, svaki dan, i nikad nisam u životu bila smirenije i sretnija. Ne postoji apsolutno ništa što me može izbaciti iz cipela, ne brinem se o budućnosti, s prošlošću sam u miru, živim sada i uživam. Popravilo mi se i fizičko zdravlje, niti jednu prehladu nisam imala u ovom periodu, pucam od samopouzdanja i vjere u sebe, puno sam ljubaznija prema drugima ali i prema sebi.

Odbacila sam religiju, ali nisam odbacila Svevišnjeg. Religija sa mnom nikad nije rezonirala ali sam ranije poistovjećivala vjeru i religiju i bila nesretna. Sad znam bolje. Je li to New Age?? I da jeste, neka je, hvala mu pa je ušao u moj život. Namaste!! :)
To je dobro. Što god ti čini dobroga, a time ne štetiš drugima, drži ga se i njeguj. :thumbup:
:thumbup:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#46 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Nocty »

Sve počinje s ankhom
Ako se ide na vizualizacije tokom meditiranja
Ljubičasti tetrahadron i ti u njemu će te sačuvati od loših utjecaja...zatim arhetipovi koji te povezuju sa energijom medvjeda,vuka ili delfina...

Šta rekoh a ništa ne rekoh a?
Al dobar uvod za daljnje istraživanje
Sve se sam treba uz malo guranja naravno :)
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#47 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by broj dva »

New Age i Yoga ? Ne hvala, meni dovoljna farmaceutska industrija...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#49 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Ramzess Veliki »

Russki wrote:Najprije da pozdravim forumaše s ovog filozofskog fakulteta, pardon subforuma.

Nešto čitam i razmišljam...vodim nekakve diskusije s mnogo ljudi koji su na bilo koji način uključeni ili imaju neke konkretne informacije o stvarima o kojima ćemo nadam se ovdje da raspravljamo.
Zasigurno ste upoznati sa terminima New Age, prakticiranje Yoge, transcedentalne meditacije i sl.
Znamo da je New Age duhovni neki pokret nastao u zapadnim zemljama i očito je da se sve više i više širi i dolazi do nas. Temeljna osobina New Age ja samostalno provođenje duhovnosti uz udbacivanje religije i religijskih dogmi.
Yoga, spiritualna praksa.
Netko reče da su meditacije ustvari prakse za padanje u trans i prizivanje demona.
Uglavnom, da ne duljim, vjerujem da ćemo iznijeti dosta stvari ovdje na ovoj temi. Sve što ima veze s ovim nekim ''novim'' praksama.

Šta vi gospodo, mislite o svemu ovome?
Semir na ovome ubra paru ... napravio gore na platou Visocice hrpu kamenja u obliku Jing-Jang lavirinta, puni autobusi te ekipe dolaze da prohodaju izmedju tog kamenja, kazu zraci i uklanja negativne vibre, kamenac u bubrezima i lijeci hemeroide. :lol:
Dok hodaju padaju u trans, mlate glavom i nesta mrmolje ... znam jer moj zet ode vikendom sa rajom, sjednu gore, raspusu rostilj I zabavljaju se gledajuci ih. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#50 Re: New Age / Yoga / itd itd itd

Post by Ramzess Veliki »

benuni wrote: :thumbup:

ili kad srcem osjecas dok nos i celo doticu tlo!

Samo je problem sto su balkanci, da ne kazem samo bosanci, puni kompleksa pa je to kao neki napredni level kojim ces pokazati da si svjeCki covjek, a ne zatupljeni balkanac. I nisi snob, samo si iznad ovih sto u crkvu i dzamiju idu, sta oni znaju :mrgreen:
Dokle vise to pres.... sa pricom da su bosanci puni kompleksa ??? Ako nemas nista pametno napisati ne vrijedjaj citav jedan narod samo da bi nesto napisao.
Osim toga ocito ne poznajes temu pa nisi ni adekvatan da komentiras.
Post Reply