Nevinost u današnje vrijeme

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#426 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Hakiz wrote: 27/06/2021 00:45
moonca wrote: 27/06/2021 00:45 :dajba:
.sretan je Hakiz... sto nije, ziovac... :lol:
Ziovac?
.klinci rodjeni 2000 pa nadalje.. :-)
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#427 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 27/06/2021 00:50
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:45
moonca wrote: 27/06/2021 00:45 :dajba:
.sretan je Hakiz... sto nije, ziovac... :lol:
Ziovac?
.klinci rodjeni 2000 pa nadalje.. :-)
Moja moonca, ovi sada su sveci i svetice kakvi smo mi bili.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#428 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Hakiz wrote: 27/06/2021 00:52
moonca wrote: 27/06/2021 00:50
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:45

Ziovac?
.klinci rodjeni 2000 pa nadalje.. :-)
Moja moonca, ovi sada su sveci i svetice kakvi smo mi bili.
Ne bih rekla....prve veze su bile, kraj srednje.pocetak faksa.. sada... zavrsetak osnovne.. :-)
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#429 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 27/06/2021 00:55
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:52
moonca wrote: 27/06/2021 00:50

.klinci rodjeni 2000 pa nadalje.. :-)
Moja moonca, ovi sada su sveci i svetice kakvi smo mi bili.
Ne bih rekla....prve veze su bile, kraj srednje.pocetak faksa.. sada... zavrsetak osnovne.. :-)
U krugu u kojem sam se ja kretao je bilo drugačije. Ali, nema veze. Bilo, prošlo, koga briga.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#430 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by e__ »

Hakiz wrote: 27/06/2021 00:35
U moje vrijeme je Riblja Čorba pjevala "Nevinih preko 14 nema..."
Niko ne moze reci da nije volio (pokusati) ispasti duhovit nekada, pogotovo u mladjim danima. Ali “Odlazi od mene ubico idi” sa “Ostalo je cutanje” je vjerovatno jedini njegov tekst iz zenske perspektive, dok su ostale popularnije pjesme, moze se reci, sovinisticke prirode, generalizovanje, i ne bi se trebale uzeti ozbiljno.

Ali, lijepa pjesma kako god (iako nije on vokalista):

“Gubi se od mene, ubico, idi
ti si me napio, pa iskoristio
mars svojim putem, gde god ti se svidi
zasto si sa mnom patos cistio

Mogla sam ostati u drugom stanju
upropastio me mladu i zdravu
zato sam bila u ocajanju
a on mi onda razbio glavu

Po celom svetu ja cu se kurvati
sve dok ne budem propala skroz
a onda cu se sa stene survati
ili u manastir ili pod voz”
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#431 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

e__ wrote: 27/06/2021 00:59
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:35
U moje vrijeme je Riblja Čorba pjevala "Nevinih preko 14 nema..."
Niko ne moze reci da nije volio (pokusati) ispasti duhovit nekada, pogotovo u mladjim danima. Ali “Odlazi od mene ubico idi” sa “Ostalo je cutanje” je vjerovatno jedini njegov tekst iz zenske perspektive, dok su ostale popularnije pjesme, moze se reci, sovinisticke prirode, generalizovanje, i ne bi se trebale uzeti ozbiljno.

Ali, lijepa pjesma kako god (iako nije on vokalista):

“Gubi se od mene, ubico, idi
ti si me napio, pa iskoristio
mars svojim putem, gde god ti se svidi
zasto si sa mnom patos cistio

Mogla sam ostati u drugom stanju
upropastio me mladu i zdravu
zato sam bila u ocajanju
a on mi onda razbio glavu

Po celom svetu ja cu se kurvati
sve dok ne budem propala skroz
a onda cu se sa stene survati
ili u manastir ili pod voz”
Pobeci Negde tekst - Riblja Corba
Pobeci Negde

Ref.
Pobeci negde, daleko, sto dalje
gde ne trebaju pilule za spavanje
pobeci negde, ne umem da plivam
dajte mi pojas za spasavanje

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
ja necu da ostanem u gradu

Nevinih preko cetrnaest nema
i tesko disem uvece kad legnem
u meni samoubica drema
ja moram brzo da pobegnem

Ref.

Ref.

Gaze mi po zuljevima nervozni i brzi
guraju mi laktove u zube
svejedno mi je ko me voli, ko me mrzi
svejedno mi je da l' me pljuju, da l' me ljube

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
necu da ostanem u gradu

Ref.

Šta je ovdje šovinistički?

Doduše, ja sam više Azra tip, ali imao je i Bora svoje momente. Malo mračniji i grublji, ali nije puno fulao.
Last edited by Hakiz on 27/06/2021 01:05, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#432 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by deogest »

moonca wrote: 27/06/2021 00:50
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:45
moonca wrote: 27/06/2021 00:45 :dajba:
.sretan je Hakiz... sto nije, ziovac... :lol:
Ziovac?
.klinci rodjeni 2000 pa nadalje.. :-)
Nisu to klinci, to su vec odrasli ljudi, 22 godine uskoro, cak jos malo pa zavrsen fakultet, pola ih udano i ozenjeno. Druga je stvar sto smo mi ostarili.

2007 u srednju krece uskoro, pa vi gledajte.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#433 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

deogest wrote: 27/06/2021 01:02

Nisu to klinci, to su vec odrasli ljudi, 22 godine uskoro, cak jos malo pa zavrsen fakultet, pola ih udano i ozenjeno. Druga je stvar sto smo mi ostarili.

2007 u srednju krece uskoro, pa vi gledajte.
Jesu odrasli, ali ako su vec ozenjeni /udate..... nisu zrele odluke... :-)
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#434 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by deogest »

moonca wrote: 27/06/2021 01:09
deogest wrote: 27/06/2021 01:02

Nisu to klinci, to su vec odrasli ljudi, 22 godine uskoro, cak jos malo pa zavrsen fakultet, pola ih udano i ozenjeno. Druga je stvar sto smo mi ostarili.

2007 u srednju krece uskoro, pa vi gledajte.
Jesu odrasli, ali ako su vec ozenjeni /udate..... nisu zrele odluke... :-)
Zasto, pa imas dosta ljudi, fax gotov, vec i rade neki, ako su situirani i bili dugo skupa, kroz studiranje posebno.

Bolje nego cekat, 26 kad predju a nisu u vezi, vec je zabrinjavajuce i hvataju zadnji voz, pogotovo zene.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#435 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by suspect_zero »

Ko ti ba više čeka vozove, željeznica propala skroz, linije ne rade :mrgreen: .....sada se čekaju mercedesi, džipovi, roveri... :oops:
snijeg_led
Posts: 6732
Joined: 08/12/2019 21:35

#436 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by snijeg_led »

:lol:
Zero me bas naamijao

U nastavku samo sam htjela da pojasnim da neki muskarci previse naglaska daju “nevinosti” kod zene. Stvarno nije bitno s kim je prije vas bila. Samo je jedino uvijek bitno i ono sto trebate da gledate je kakva je prema vama.
I zenama se desi kao i muskarcima da nekad greskom spavaju s nekim. Svi grijese i to je ljudski.
A ne bi nikako kometarisala Boru Corbu, ne poznajem dovoljno njegove pjesme da bi se upustila dalje.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#437 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by e__ »

Hakiz wrote: 27/06/2021 01:02 Pobeci Negde tekst - Riblja Corba
Pobeci Negde

Ref.
Pobeci negde, daleko, sto dalje
gde ne trebaju pilule za spavanje
pobeci negde, ne umem da plivam
dajte mi pojas za spasavanje

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
ja necu da ostanem u gradu

Nevinih preko cetrnaest nema
i tesko disem uvece kad legnem
u meni samoubica drema
ja moram brzo da pobegnem

Ref.

Ref.

Gaze mi po zuljevima nervozni i brzi
guraju mi laktove u zube
svejedno mi je ko me voli, ko me mrzi
svejedno mi je da l' me pljuju, da l' me ljube

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
necu da ostanem u gradu

Ref.

Šta je ovdje šovinistički?

Doduše, ja sam više Azra tip, ali imao je i Bora svoje momente. Malo mračniji i grublji, ali nije puno fulao.
“Pobeci negde” je jedna od njegovih nihilistickih (mada, koje nisu…)

Nego, mislio sam specificno na “Kad sam bio mlad”, i na par drugih pjesama poput “Hajde sestro slatka”. Iako nije bas uvijek grub jer ima druge prelijepe, i emotivne pjesme poput “Ja je gledam kako spava” i “Jedino moje”.

“Ja samo petn'est, ona ofucana
fala joj, ali bila je tucana
jer tad, tad sam bio mlad”

Johnny je Johnny. Ali, Bora je po meni najbolji tekstopisac, jer pjesme kao “Ravnodusan prema placu” i “Ostalo je cutanje” bi bile ogromni hitovi da su napisane na Engleskom.

Nego, izvinite sto spamamo temu sa tekstovima (iako su mozda relevantni kada je u pitanju to kako muskarci gledaju na zene). Jer, na zalost… mnogi ne samo da ne cijene, vec gledaju na zene kao da su manje vrijedne sto su vjerovale, i voljele nekoga.

Nema nikakvog srama ni u voljenju, a ni u vjerovanju. Eh sad, ako to neko zloupotrijebi… to je druga prica, ali vi ste cisti i pred Bogom, i pred narodom. Tako da cak i ako samo gledate striktno sa ljudskog aspekta, ne mozete nekome suditi ili gledati ih kao manje vrijedne sto su zivjeli svoj zivot, i sto sada nose trajne oziljke jer je to neko zloupotrijebio.

“When they get what they want, and they never want it again” — Hole - Violet
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#438 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

_ wrote: 27/06/2021 03:58 ne mozete nekome suditi ili gledati ih kao manje vrijedne sto su zivjeli svoj zivot, i sto sada nose trajne oziljke jer je to neko zloupotrijebio.

Nije ih 'taj' zloupotrijebio, vec ' buduci', jer mu je muka, sto ga je neko preduhitrio. :zoka:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#439 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 27/06/2021 03:04
I zenama se desi kao i muskarcima da nekad greskom spavaju s nekim. Svi grijese i to je ljudski.
"Prevariš me jednom, ti si kriv. Prevariš me drugi put, ja sam kriv".

Sve je ovo odavno prežvakano.
snijeg_led
Posts: 6732
Joined: 08/12/2019 21:35

#440 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by snijeg_led »

Ovdje se uopste ne prica o prevari, ne znam sta si ti shvatio :roll:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#441 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 27/06/2021 15:47 Ovdje se uopste ne prica o prevari, ne znam sta si ti shvatio :roll:
Ne budi bukva(lac). Možeš napraviti grešku ponekad. Ako ih praviš često, naročito ako su slične, onda to nisu greške. U tom slučaju, tako želiš da se ponašaš. Ili ne želiš racionalno, svjesno, ali podsvjesno nešto te tjera da se tako ponašaš. Možda neka potisnuta trauma, ili ko zna šta. A to, onda, ima veze sa karakterom.

Nema veze, samo se vi zabavljajte. Ima nekoliko desetina hiljada godina kako čovjek razmišlja, o sebi, o odnosu sa svijetom koji ga okružuje, o odnosu sa drugima, o moralu, karakteru itd. I za tih nekoliko desetina hiljada godina nije ne samo našao recept koji će vrijediti za sve kako i šta da se radi, nego nije uspio ni skontati sve kombinacije, permutacije itd koje u nekoj pojavi, društvenoj, moralnoj, nekoj drugoj, mogu da se pojave. Nije još skontao, u stvari, ni šta je to na šta želi da ima odgovor. Previše je varijabli.

Meni to govori, da dok razmišljanje o tim stvarima može biti interesantno, tražiti zaključak je besmisleno. Nećete se dogovoriti o tome kakvu važnost nevinost ima, ni u današnje, ni u bilo koje drugo vrijeme. Naime, dok su na Bliskom istoku ili Evropi ljude, žene naročito, ubijali ako su imale seks prije braka, u Australiji, Polineziji, nekim drugim dijelovima planete su ubijali ako nemaš seks bez obzira na brak. Drugi klimatski, prirodni uslovi su zahtijevali drugi način ponašanja da bi se preživjelo, druge društvene odnose, druge religijske i moralne norme itd, pa su na kraju i zakoni koji su iz tih religija, običaja i moralnih normi nastali tvari posmatrali i regulisali malo drugačije. Nekada i mnogo drugačije nego, recimo, u Evropi. Jedino ako ne mislite da je ostatak svijeta nevažan, pa samo šta se ovdje, na ovom djeliću planete na kojem mi živimo, dešava pije vode, ako se toliko ograničite, ali ni u tom slučaju nećete se dogovoriti.

Ali, eto, igrajte se.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#442 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

:pijani:
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#443 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by e__ »

moonca wrote: 27/06/2021 13:50
_ wrote: 27/06/2021 03:58 ne mozete nekome suditi ili gledati ih kao manje vrijedne sto su zivjeli svoj zivot, i sto sada nose trajne oziljke jer je to neko zloupotrijebio.

Nije ih 'taj' zloupotrijebio, vec ' buduci', jer mu je muka, sto ga je neko preduhitrio. :zoka:
Aludirao sam na to da je bilo negativno iskustvo (u mnogim slucajevima jeste), te da se zbog toga nije razgovaralo o prijasnjim partnerima, a ne zbog neke malicioznosti, ili sakrivanju proslosti. Ukoliko jeste bilo pozitivno iskustvo, onda je istina da ih nije on zloupotrijebio, vec buduci… jer, upravo… muka mu je samo sto nije “prvi”, a cisto ga zaboli kakvo je bilo iskustvo. Ili je li normalno sto ga uopste to zanima.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#444 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by topss »

pritajena_ wrote: 26/06/2021 15:12
topss wrote: 25/06/2021 17:28
pritajena_ wrote: 24/06/2021 14:14

Pozdrav,

dugo nisam pročitala/čula realniji, smisleniji i konkretniji odgovor na ovu temu.
Baš me znaju izrevoltirati te priče "jao, promijenilo mi se mišljenje o djevojci koja je imala nekoga prije mene, neću je gledati istim očima". Sorry, kakvim si je to očima gledao? Ako ti se zbog toga promijenilo mišjenje onda si je gledao samo kao seksualni objekat, a ne kao potencijlanu djevojku, suprugu...
Mislim da je dečko najprije ljubomoran što je ona imala sex, a on nije nikad, pa bi ga onda ona mogla uporediti s tim nekim, a on nju ne bi imao uporediti ni s kim, jer pretpostavljamo da će biti vjeran, pa je l' :izet:
Pogresno razmisljas. Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
Mislim da sam pogresno shvacena. Ukoliko je gleda kao potencijalnu suprugu, djevojku...onda ce se prije osvrnuti na njene karakterne osobine, a ne na to je li ili nije imala sexualne odnose prije njega. Gdje je uopste garant da je nevina djevojka odlican materijal za brak?! To nije pravilo.

Ne smatram da je nevinost ta koja određuje bilo sta u zivotu. Kao sto un1ted rece, s cime se apsolutno slazem, ona je imala zivot i prije njega, kao i svi mi prije nekoga.
Ne mislis da broj seksualnih partnera govori o karakteru djevojke? Evo ja sam ti siguran da djevojka koja je bila sa mnogo njih ne ide uz mene.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#445 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

Kada skontaš, najmanje oko pola planete, a i više, bi moralo gubitak nevinosti prije braka smatrati neprihvatljivim. Naime, ako su oko 80 % ljudi na planeti vjernici, a većina religija, sigurno abrahamske, ne dozvoljavaju seks prije braka, onda... Ili ljudi lažu?

A laž je karakterna osobina, zar ne :wink:

Ima nas koji nemamo te dileme :lol:
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#446 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by broj dva »

e__ wrote: 27/06/2021 00:59
Hakiz wrote: 27/06/2021 00:35
U moje vrijeme je Riblja Čorba pjevala "Nevinih preko 14 nema..."
Niko ne moze reci da nije volio (pokusati) ispasti duhovit nekada, pogotovo u mladjim danima. Ali “Odlazi od mene ubico idi” sa “Ostalo je cutanje” je vjerovatno jedini njegov tekst iz zenske perspektive, dok su ostale popularnije pjesme, moze se reci, sovinisticke prirode, generalizovanje, i ne bi se trebale uzeti ozbiljno.

Ali, lijepa pjesma kako god (iako nije on vokalista):

“Gubi se od mene, ubico, idi
ti si me napio, pa iskoristio
mars svojim putem, gde god ti se svidi
zasto si sa mnom patos cistio

Mogla sam ostati u drugom stanju
upropastio me mladu i zdravu
zato sam bila u ocajanju
a on mi onda razbio glavu

Po celom svetu ja cu se kurvati
sve dok ne budem propala skroz
a onda cu se sa stene survati
ili u manastir ili pod voz”
Izvinite na oftopiku, nije on vokalista vec cetnicki vojvoda.
Ontopoik, jebacina da,nevinost ne ! Osim ako neko zeli da bude nevin, onda nevinost da !
I treba naci novu rjec, nevinost je odsustvo krivice a u slucaju (dobrovoljne) jebacine i onako nema krivice.
pritajena_
Posts: 6
Joined: 24/06/2021 09:55

#447 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by pritajena_ »

topss wrote: 28/06/2021 08:33
pritajena_ wrote: 26/06/2021 15:12
topss wrote: 25/06/2021 17:28

Pogresno razmisljas. Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
Mislim da sam pogresno shvacena. Ukoliko je gleda kao potencijalnu suprugu, djevojku...onda ce se prije osvrnuti na njene karakterne osobine, a ne na to je li ili nije imala sexualne odnose prije njega. Gdje je uopste garant da je nevina djevojka odlican materijal za brak?! To nije pravilo.

Ne smatram da je nevinost ta koja određuje bilo sta u zivotu. Kao sto un1ted rece, s cime se apsolutno slazem, ona je imala zivot i prije njega, kao i svi mi prije nekoga.
Ne mislis da broj seksualnih partnera govori o karakteru djevojke? Evo ja sam ti siguran da djevojka koja je bila sa mnogo njih ne ide uz mene.
Ja ne znam ljudi je li vi citate uopste sta je napisano? Ovdje se ne polemise o broju seksualnih partnera, nego o tome da je djevojka imala jednog seksualnog partnera prije nove veze ili eventualno braka, odnosno je li nevina ili nije. Kao sto rekoh u jednoj replici, nije tema promiskuitet, a tvoj komentar navodi na to. Jedno je biti promiskuitetna, a sasvim je drugo imati jednog partnera prije nekoga.
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#448 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by vaučer »

Ući u brak s nekim tko nema seksualna iskustva i nema nikakvo razumijevanje o vlastitim željama, preferencama, sposobnostima i inklinacijama - je recept za dugoročnu katastrofu. Dakako ako oba partnera smatraju da je seks bitan samo kao metoda postizanja prokreacije - onda ništa. Ali ako misle ikad konzumirati seks radi užitka i ojačavanja vlastite veze, onda je vrlo bitno da obe osobe imaju neko razumijevanje o tom šta, kad, kako vole kako bi kao prvo mogli vidjeti da li su kompatibilni s tim potencijalnim dugoročnim partnerom te kako bi mogli biti otvoreno komunicirati s partnerom. Moguće je da se oboje paralelno spoznaju i završe kao kompatibilan par, ali nije baš izvjesno. Plus potiskivanje seksualnosti 'do braka' gradi očekivanja od istog, gdje odjednom dva seksualna stranca uskaču u nešto nespremni i izvjesnije je ostanu frustrirani i nedorečeni.

Ne znam, najgori seks ikad sam uvijek imao s nevinim ili neiskusnim djevojkama. Previše stida, manjak incijative i zaigranosti i ne vidim kako netko stavlja toliku cijenu na neiskustvo.
Dangubic
Posts: 795
Joined: 01/12/2019 15:11

#449 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dangubic »

snijeg_led wrote: 27/06/2021 03:04 :lol:
Zero me bas naamijao

U nastavku samo sam htjela da pojasnim da neki muskarci previse naglaska daju “nevinosti” kod zene. Stvarno nije bitno s kim je prije vas bila. Samo je jedino uvijek bitno i ono sto trebate da gledate je kakva je prema vama.
I zenama se desi kao i muskarcima da nekad greskom spavaju s nekim. Svi grijese i to je ljudski.
A ne bi nikako kometarisala Boru Corbu, ne poznajem dovoljno njegove pjesme da bi se upustila dalje.
Kako misliš griješe, da li je greška ako je djevojka nekog voli i ima sex sa njim ili ako je na godišnjem odmoru i želi sex a nema vezu? Greška je ako te djevojka vara dok ste zajedno, za sve ostalo je uzrok vjera ili zaostala sredina. Upravo te nevine su žene bez karaktera jer su nevine da bi nekom drugom udovoljile i jer se boje da se neće udati,i te kako bi htjele sex jer je to prirodno i kad se udaju sanjaju sex sa drugim jer su se udale nevine i ne znaju kako je sa drugim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#450 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Dangubic wrote: 28/06/2021 12:31 i ne znaju kako je sa drugim.
..i za kraj, dodjosmo do karaktera mushkarca... koji zeli nevinu..da ne bi bio 'uporedjen'.... :zoka:
Post Reply