Nevinost u današnje vrijeme

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#376 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:29
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:26
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 20:58 Što više "kilometraže" partner ima, vjerovatnoća je da će seks biti bolji. A dobar seks je temelj svake zdrave veze. Tako da, tugujte ako je partner nevin, a ne obrnuto. :D
Zasto bi neko tugovao ako je nasao partnera koji mu odgovara u svakom smislu, ili dosta toga, a nevin je? Sve se u zivotu uci, pa i to. Bitno je naci pravu osobu, a kilometri se steknu svakako (nekulturno mi je napisati rijec koja se koristi cak i u kontekstu auta)
Zato što je mogao naći partnera koji mu odgovara u svakom smislu, a pritom je seks majstor. :D
A inace ne mogu skupa sve to proci, nego neko te treba 'poduciti' ranije, pa tek onda da trazis idealnu vezu :-)
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#377 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Henry David Thoreau »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:49
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:29
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:26
Zasto bi neko tugovao ako je nasao partnera koji mu odgovara u svakom smislu, ili dosta toga, a nevin je? Sve se u zivotu uci, pa i to. Bitno je naci pravu osobu, a kilometri se steknu svakako (nekulturno mi je napisati rijec koja se koristi cak i u kontekstu auta)
Zato što je mogao naći partnera koji mu odgovara u svakom smislu, a pritom je seks majstor. :D
A inace ne mogu skupa sve to proci, nego neko te treba 'poduciti' ranije, pa tek onda da trazis idealnu vezu :-)
Mogu u vezu/brak ući i bez marke, nezaposleni i gladni, pa onda sve graditi od nule, ali ono što ja kažem jeste da će im biti ljepše ako uđu egzistencijalno osigurani. Za seks vrijedi ista stvar.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#378 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

RockstarNorth wrote: 01/05/2021 19:33
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 19:22
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 19:03

Ma evo bezveze čitam ove ljubavne forume hahaha,šta ljudima na pamet neće pasti.Ljudi se raspravljaju a niko nije upravu haha.Ovaj se žali kako nema nevinih djevojaka a ima,jarane ganjaš instagramuše sa sisama na izvolite i uvrijediš se kad nisu nevine haha ma da mi se dešavalo da za neku pomislim da se sa one stvari ne skida a ona haos fina djevojka.Tamo neke žale na muževe i momke,onda raspravljaju kome je teže naći partnera haha momcima ili djevojkama.Dosada čini čuda. hahah
Mislis ovaj sto je postavio temu? Nisi ga onda razumio, kakve instargramuse, fina cura, pa se iznenadio. Nema ga, valjda se javi, i mene interesuje dokle je i sta je skontao. Hajde bit ce i boljih dana. Kad vec citas i svi nesto fulaju, daj savjet, malo rasprava, odmah nema dosade :lol: Evo i nas ovaj pljusak otjera, hladno. Bilo je dobro danas.
Ja mislim da ju je previše idealizirao,čim je napisao strogi roditelji odmah sam pretpostavio profil djevojke.Na kraju krajeva sigurno nije na jednom stala a zato su krivi roditelji jer su režim uspostavili i onda stvorili efekat zabranjenog voća.Onda tu dijelom ima i bunta u tom njenom činu.Mislim nije neki primjer ali tipa moja majka je sa svojom majkom pa i nanom o tome otovoreno pričala nisu joj stvorili dogmu.Mene sve što je zanimalo o ženama a da je ovako bilo kulturno pitati pitao sam mamu dok sam manji bio.Ona samo jednom reče "sine i žene i maju potrebe kao i muški ali to nije razlog za kurvanje obje strane."Na kraju krajeva ne znam šta kuka mnogo djevojaka ima koje nikad frajera imale nisu samo ih on ne primjeti a vala i ja slabo kad mi oči idu za atributima haha.Ma da ni to ne mora značiti opet kod mene je kontra.Većinski su te neke koje su bile na lošem glasu prema meni izuzetno fine bile.A svi koji govore "nevinost nije više u modi" pa jeste istina je zato su abortusi i neželjene turdnoće u modi.Promiskuitet nije zdrav za reproduktivno zdravlje oba pola naročito nježnijeg :D
Ja mislim da je cura ok, dosta je rekao i o njenim vrlinama, a ocito je voli, da li idealizira ne znam. Zenska intuicija mi govori, a i perspektiva i zivotno iskustvo da govori istinu, itekako je moguce. Muska percepcija je drugacija od zenske, a narocito jos kad govorimo iz svog iskustva i onoga sto smo dozivjeli i vidjeli. Ali ne treba upasti u tu zamku, nije nas zivot nuzno mjerilo svijeta, zapravo je vrlo rijetko. Super je da si ti imao seksualni odgoj, ne treba da bude tabu tema u odgoju djece, jer dijete ako ne nadje odgovore u porodici negdje ce ih drugo naci. Ali pojam strogosti nije jednoznacan. Mogu reci iz svoje perspektive jer dolazim iz manjeg, konzervativnijeg mjesta, gdje su i mene i moje prijateljice odgajali da ne pravimo gluposti, da budemo odgovorne, zbog nas licno, da se sutra ne bi kajale zbog necega. Dosle u Sa na studij, potpuna sloboda, studentski dom, znaci sve i svasta vidjele. Ali mi smo imale odgoj koji nas je usmjerio da razmisljamo o posljedicama i budemo odgovorne. Istina je da ima cura, a i muskih, koji zbog 'strogog' odgoja odu u razuzdanost. Vidjela sam toga bas dosta. Ali ipak bih ja to nazvala rigidan odgoj, jer strogost nuzno ne znaci i rigidnost.
Edit: promiskuitet nije zdrav za reproduktivno zdravlje, a jos manje za psihu.
Last edited by tamaricaaa on 01/05/2021 23:19, edited 1 time in total.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#379 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:53
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:49
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:29

Zato što je mogao naći partnera koji mu odgovara u svakom smislu, a pritom je seks majstor. :D
A inace ne mogu skupa sve to proci, nego neko te treba 'poduciti' ranije, pa tek onda da trazis idealnu vezu :-)
Mogu u vezu/brak ući i bez marke, nezaposleni i gladni, pa onda sve graditi od nule, ali ono što ja kažem jeste da će im biti ljepše ako uđu egzistencijalno osigurani. Za seks vrijedi ista stvar.
Tvoja perspektiva i preferencija, ne znaci da je drugome mjerilo
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#380 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Henry David Thoreau »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:55
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:53
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:49
A inace ne mogu skupa sve to proci, nego neko te treba 'poduciti' ranije, pa tek onda da trazis idealnu vezu :-)
Mogu u vezu/brak ući i bez marke, nezaposleni i gladni, pa onda sve graditi od nule, ali ono što ja kažem jeste da će im biti ljepše ako uđu egzistencijalno osigurani. Za seks vrijedi ista stvar.
Tvoja perspektiva i preferencija, ne znaci da je drugome mjerilo
Pa sve je ovdje lična perspektiva, niko ne nastupa sa pozicije moralnog zakonodavca, uključujući tebe.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#381 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:58
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:55
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:53

Mogu u vezu/brak ući i bez marke, nezaposleni i gladni, pa onda sve graditi od nule, ali ono što ja kažem jeste da će im biti ljepše ako uđu egzistencijalno osigurani. Za seks vrijedi ista stvar.
Tvoja perspektiva i preferencija, ne znaci da je drugome mjerilo
Pa sve je ovdje lična perspektiva, niko ne nastupa sa pozicije moralnog zakonodavca, uključujući tebe.
Naravno. Ali ja ne pricam nikome sta da radi, ostavljam otvorene mogucnosti da svako nadje svoj stil

Btw, ne znam jesi li onu curu zatekao s pitanjem ili nije tu. Uglavnom, ja bih ti odgovorila kao Ibrahimovic, kad ga je novinarka pitala koje zene voli, kao plave ili crnke, kaze on kako mislis zene, ja volim svoju zenu :D
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#382 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Henry David Thoreau »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:05
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:58
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:55
Tvoja perspektiva i preferencija, ne znaci da je drugome mjerilo
Pa sve je ovdje lična perspektiva, niko ne nastupa sa pozicije moralnog zakonodavca, uključujući tebe.
Naravno. Ali ja ne pricam nikome sta da radi, ostavljam otvorene mogucnosti da svako nadje svoj stil

Btw, ne znam jesi li onu curu zatekao s pitanjem ili nije tu. Uglavnom, ja bih ti odgovorila kao Ibrahimovic, kad ga je novinarka pitala koje zene voli, kao plave ili crnke, kaze on kako mislis zene, ja volim svoju zenu :D
Razmjena mišljenja nije obavezujuća ni po koga, tako ni po one koji čitaju moje ili tvoje mišljenje, pa je samim tim takva opaska besmislena.

A što se te anegdote tiče, možda bi odgovorio bio nešto upečatljiviji da je nije poslije toga prevario.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#383 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 23:09
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:05
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 22:58

Pa sve je ovdje lična perspektiva, niko ne nastupa sa pozicije moralnog zakonodavca, uključujući tebe.
Naravno. Ali ja ne pricam nikome sta da radi, ostavljam otvorene mogucnosti da svako nadje svoj stil

Btw, ne znam jesi li onu curu zatekao s pitanjem ili nije tu. Uglavnom, ja bih ti odgovorila kao Ibrahimovic, kad ga je novinarka pitala koje zene voli, kao plave ili crnke, kaze on kako mislis zene, ja volim svoju zenu :D
Razmjena mišljenja nije obavezujuća ni po koga, tako ni po one koji čitaju moje ili tvoje mišljenje, pa je samim tim takva opaska besmislena.

A što se te anegdote tiče, možda bi odgovorio bio nešto upečatljiviji da je nije poslije toga prevario.
Nije besmislena jer evo upravo lik koji je otvorio temu trazi pomoc da donese odluku, 20 godina ima mislim, znaci lako moze potpasti pod uticaj iliti misljenje nekoga ko mu servira odgovor, a ne navodi ga na razmisljanje i ne daje mu opciije nego svoje iskustvo nudi.

Ibrahimovic je nebitan, nisam htjela napisati bez imena jer ipak je on rekao, a odgovor je upecatljiv.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#384 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Henry David Thoreau »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:15
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 23:09
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:05
Naravno. Ali ja ne pricam nikome sta da radi, ostavljam otvorene mogucnosti da svako nadje svoj stil

Btw, ne znam jesi li onu curu zatekao s pitanjem ili nije tu. Uglavnom, ja bih ti odgovorila kao Ibrahimovic, kad ga je novinarka pitala koje zene voli, kao plave ili crnke, kaze on kako mislis zene, ja volim svoju zenu :D
Razmjena mišljenja nije obavezujuća ni po koga, tako ni po one koji čitaju moje ili tvoje mišljenje, pa je samim tim takva opaska besmislena.

A što se te anegdote tiče, možda bi odgovorio bio nešto upečatljiviji da je nije poslije toga prevario.
Nije besmislena jer evo upravo lik koji je otvorio temu trazi pomoc da donese odluku, 20 godina ima mislim, znaci lako moze potpasti pod uticaj iliti misljenje nekoga ko mu servira odgovor, a ne navodi ga na razmisljanje i ne daje mu opciije nego svoje iskustvo nudi.

Ibrahimovic je nebitan, nisam htjela napisati bez imena jer ipak je on rekao, a odgovor je upecatljiv.
Pa svi smo mi potencijalni uticaj, kako ja, tako i ti. Zašto je onda moj uticaj problematičan, a tvoj nije?
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#385 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 23:17
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:15
Henry David Thoreau wrote: 01/05/2021 23:09

Razmjena mišljenja nije obavezujuća ni po koga, tako ni po one koji čitaju moje ili tvoje mišljenje, pa je samim tim takva opaska besmislena.

A što se te anegdote tiče, možda bi odgovorio bio nešto upečatljiviji da je nije poslije toga prevario.
Nije besmislena jer evo upravo lik koji je otvorio temu trazi pomoc da donese odluku, 20 godina ima mislim, znaci lako moze potpasti pod uticaj iliti misljenje nekoga ko mu servira odgovor, a ne navodi ga na razmisljanje i ne daje mu opciije nego svoje iskustvo nudi.

Ibrahimovic je nebitan, nisam htjela napisati bez imena jer ipak je on rekao, a odgovor je upecatljiv.
Pa svi smo mi potencijalni uticaj, kako ja, tako i ti. Zašto je onda moj uticaj problematičan, a tvoj nije?
Potencijalni da. Samo kazem da nije ok servirati nekome bilo sta kao najbolji izbor
Edit: on svakako trazi misljenja, ali nije mi jasno kako mnogi serviarju svoje iskustvo i zivotni stil kao mjerilo
User avatar
RockstarNorth
Posts: 37
Joined: 01/05/2021 08:21
Location: Los Santos

#386 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by RockstarNorth »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:54
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 19:33
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 19:22
Mislis ovaj sto je postavio temu? Nisi ga onda razumio, kakve instargramuse, fina cura, pa se iznenadio. Nema ga, valjda se javi, i mene interesuje dokle je i sta je skontao. Hajde bit ce i boljih dana. Kad vec citas i svi nesto fulaju, daj savjet, malo rasprava, odmah nema dosade :lol: Evo i nas ovaj pljusak otjera, hladno. Bilo je dobro danas.
Ja mislim da ju je previše idealizirao,čim je napisao strogi roditelji odmah sam pretpostavio profil djevojke.Na kraju krajeva sigurno nije na jednom stala a zato su krivi roditelji jer su režim uspostavili i onda stvorili efekat zabranjenog voća.Onda tu dijelom ima i bunta u tom njenom činu.Mislim nije neki primjer ali tipa moja majka je sa svojom majkom pa i nanom o tome otovoreno pričala nisu joj stvorili dogmu.Mene sve što je zanimalo o ženama a da je ovako bilo kulturno pitati pitao sam mamu dok sam manji bio.Ona samo jednom reče "sine i žene i maju potrebe kao i muški ali to nije razlog za kurvanje obje strane."Na kraju krajeva ne znam šta kuka mnogo djevojaka ima koje nikad frajera imale nisu samo ih on ne primjeti a vala i ja slabo kad mi oči idu za atributima haha.Ma da ni to ne mora značiti opet kod mene je kontra.Većinski su te neke koje su bile na lošem glasu prema meni izuzetno fine bile.A svi koji govore "nevinost nije više u modi" pa jeste istina je zato su abortusi i neželjene turdnoće u modi.Promiskuitet nije zdrav za reproduktivno zdravlje oba pola naročito nježnijeg :D
Ja mislim da je cura ok, dosta je rekao i o njenim vrlinama, a ocito je voli, da li idealizira ne znam. Zenska intuicija mi govori, a i perspektiva i zivotno iskustvo da govori istinu, itekako je moguce. Muska percepcija je drugacija od zenske, a narocito jos kad govorimo iz svog iskustva i onoga sto smo dozivjeli i vidjeli. Ali ne treba upasti u tu zamku, nije nas zivot nuzno mjerilo svijeta, zapravo je vrlo rijetko. Super je da si ti imao seksualni odgoj, ne treba da bude tabu tema u odgoju djece, jer dijete ako ne nadje odgovore u porodici negdje ce ih drugo naci. Ali pojam strogosti nije jednoznacan. Mogu reci iz svoje perspektive jer dolazim iz manjeg, konzervativnijeg mjesta, gdje su i mene i moje prijateljice odgajali da ne pravimo gluposti, da budemo odgovorne, zbog nas licno, da se sutra ne bi kajale zbog necega. Dosle u Sa na studij, potpuna sloboda, studentski dom, znaci sve i svasta vidjele. Ali mi smo imale odgoj koji nas je usmjerio da razmisljamo o posljedicama i budemo odgovorne. Istina je da ima cura,
a i muskih
, koji zbog 'strogog' odgoja odu u razuzdanost. Vidjela sam toga bas dosta. Ali ipak bih ja to nazvala rigidan odgoj, jer strogost nuzno ne znaci i rigidnost.
Ne bih se baš složio nije isti odgoj muškog i ženskog djeteta nikako niti može biti radi prirode stvari,pustimo mi te feminazi teorije itd.Prije će da se muški iz strogih porodica počnu pušiti,piti ili drogirati nego što će biti skloni promiskuitetu jer im nije toliko branjen.Neće tebi sutra sin doći i reći ej tata trudan sam pa ćeš morati plaćati abortuse a kasnije psihijatre(jer sam čuo primjera da su djevojke težile suicidalnosti radi grižnjne savjesti)Ma da većinski mlade djevojke i zadrže ne znam što haha.Pa ćeš morati brinuti o tom djetetu tj unučetu i imati joj jedan veći trošak,ja se prije svega potrijepljujem vjerom i medicinom tj naukom,kad malo usporediš zašto je promiskuitet zabranjen kod oba pola u vjeri skontaš da ima mnogo validnih argumenata sa medicinske strane.Mislim nije to samo kulturološki već psihološki i fiziološki.Nisam ja imao seksualni odgoj u tom formalnom smislu već kroz konverzacije sa roditeljima.Ma da kažem ti kod mene je obratno upoznao sam mnoge djevojke u vjeri koje su seksualno edukovane dok te promiskuitetne apsolutno pojma nisu imale,majci od mog kolege koja je ginekolog su dolazile sekusalno aktivne djeovjke koje su bukvalno pitale da li mogu zatrudnjeti na wc šolji ili u bazenu.Samo ove prve što sam spomenuo ne vaze o tome.Npr šta je džunup i šta treba uraditi kad si u takvoj hajmo reći poziciji me je dobra drugarica koja je u vjeri edukovala jer sam je pitao.Nije poenta vjere sada nego kažem da ako je nekoj djevojci ili nekom momku ofirno da priča u društvu o tome ili nije seksualno aktivan ne znači da je zatucan i needukovan.
Last edited by RockstarNorth on 01/05/2021 23:33, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#387 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by foxlife »

RockstarNorth wrote: 01/05/2021 22:33
foxlife wrote: 01/05/2021 22:22 pa valjda vidis sa kakvom imas odnose
vidis je li se pere itd ili ne nebitno na kilometrazu koju pominjete
Kad bih ti rekao su to uglavnom one isfasdirane i utegnute prepičke nad kojim balimo u prolazu da li bi mi vjerovao? Naravno da ne.
jah eto jedini ti znas nauci muski rod sta je to

pa svejedno je jel utegnuta ili nije valjda vidis osjetis
ili bi ga stavio bez obzira sto je prljava
User avatar
RockstarNorth
Posts: 37
Joined: 01/05/2021 08:21
Location: Los Santos

#388 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by RockstarNorth »

foxlife wrote: 01/05/2021 23:33
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 22:33
foxlife wrote: 01/05/2021 22:22 pa valjda vidis sa kakvom imas odnose
vidis je li se pere itd ili ne nebitno na kilometrazu koju pominjete
Kad bih ti rekao su to uglavnom one isfasdirane i utegnute prepičke nad kojim balimo u prolazu da li bi mi vjerovao? Naravno da ne.
jah eto jedini ti znas nauci muski rod sta je to

pa svejedno je jel utegnuta ili nije valjda vidis osjetis
ili bi ga stavio bez obzira sto je prljava
Ja ja takoe kako ti kažeš
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#389 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

RockstarNorth wrote: 01/05/2021 23:27
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:54
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 19:33
Ja mislim da ju je previše idealizirao,čim je napisao strogi roditelji odmah sam pretpostavio profil djevojke.Na kraju krajeva sigurno nije na jednom stala a zato su krivi roditelji jer su režim uspostavili i onda stvorili efekat zabranjenog voća.Onda tu dijelom ima i bunta u tom njenom činu.Mislim nije neki primjer ali tipa moja majka je sa svojom majkom pa i nanom o tome otovoreno pričala nisu joj stvorili dogmu.Mene sve što je zanimalo o ženama a da je ovako bilo kulturno pitati pitao sam mamu dok sam manji bio.Ona samo jednom reče "sine i žene i maju potrebe kao i muški ali to nije razlog za kurvanje obje strane."Na kraju krajeva ne znam šta kuka mnogo djevojaka ima koje nikad frajera imale nisu samo ih on ne primjeti a vala i ja slabo kad mi oči idu za atributima haha.Ma da ni to ne mora značiti opet kod mene je kontra.Većinski su te neke koje su bile na lošem glasu prema meni izuzetno fine bile.A svi koji govore "nevinost nije više u modi" pa jeste istina je zato su abortusi i neželjene turdnoće u modi.Promiskuitet nije zdrav za reproduktivno zdravlje oba pola naročito nježnijeg :D
Ja mislim da je cura ok, dosta je rekao i o njenim vrlinama, a ocito je voli, da li idealizira ne znam. Zenska intuicija mi govori, a i perspektiva i zivotno iskustvo da govori istinu, itekako je moguce. Muska percepcija je drugacija od zenske, a narocito jos kad govorimo iz svog iskustva i onoga sto smo dozivjeli i vidjeli. Ali ne treba upasti u tu zamku, nije nas zivot nuzno mjerilo svijeta, zapravo je vrlo rijetko. Super je da si ti imao seksualni odgoj, ne treba da bude tabu tema u odgoju djece, jer dijete ako ne nadje odgovore u porodici negdje ce ih drugo naci. Ali pojam strogosti nije jednoznacan. Mogu reci iz svoje perspektive jer dolazim iz manjeg, konzervativnijeg mjesta, gdje su i mene i moje prijateljice odgajali da ne pravimo gluposti, da budemo odgovorne, zbog nas licno, da se sutra ne bi kajale zbog necega. Dosle u Sa na studij, potpuna sloboda, studentski dom, znaci sve i svasta vidjele. Ali mi smo imale odgoj koji nas je usmjerio da razmisljamo o posljedicama i budemo odgovorne. Istina je da ima cura,
a i muskih
, koji zbog 'strogog' odgoja odu u razuzdanost. Vidjela sam toga bas dosta. Ali ipak bih ja to nazvala rigidan odgoj, jer strogost nuzno ne znaci i rigidnost.
Ne bih se baš složio nije isti odgoj muškog i ženskog djeteta nikako niti može biti radi prirode stvari,pustimo mi te feminazi teorije itd.Prije će da se muški iz strogih porodica počnu pušiti,piti ili drogirati nego što će biti skloni promiskuitetu jer im nije toliko branjen.Neće tebi sutra sin doći i reći ej tata trudan sam pa ćeš morati plaćati abortuse a kasnije psihijatre(jer sam čuo primjera da su djevojke težile suicidalnosti radi grižnjne savjesti)Ma da većinski mlade djevojke i zadrže ne znam što haha.Pa ćeš morati brinuti o tom djetetu tj unučetu i imati joj jedan veći trošak,ja se prije svega potrijepljujem vjerom i medicinom tj naukom,kad malo usporediš zašto je promiskuitet zabranjen kod oba pola u vjeri skontaš da ima mnogo validnih argumenata sa medicinske strane.Mislim nije to samo kulturološki već psihološki i fiziološki.Nisam ja imao seksualni odgoj u tom formalnom smislu već kroz konverzacije sa roditeljima.Ma da kažem ti kod mene je obratno upoznao sam mnoge djevojke u vjeri koje su seksualno edukovane dok te promiskuitetne apsolutno pojma nisu imale,majci od mog kolege koja je ginekolog su dolazile sekusalno aktivne djeovjke koje su bukvalno pitale da li mogu zatrudnjeti na wc šolji ili u bazenu.Samo ove prve što sam spomenuo ne vaze o tome.Npr šta je džunup i šta treba uraditi kad si u takvoj hajmo reći pozicijo me je dobra drugarica koja je u vjeri edukovala jer sam je pitao.Nije poenta vjere sada nego kažem da ako je nekoj djevojci ili nekom momku ofirno da priča u društvu o tome ili nije seksualno aktivan ne znači da je zatucan i needukovan.
Editovala sam post i dodala za promiskuitet. Slazem se u potpunosti jer sam citala i slusala o tome sta medicina kaze, ali meni se ne da sve elaborirati, neka svako trazi koga to interesuje. Pokusavam u sto kracim crtama reci nesto sto bi bilo smisleno, mozda nekome korisno. Ne da mi se pisati eseje, ali evo da ti odgovorim ne neke stvari. Slazem se za muski i zenski odgoj, ali razlika je u nijansama, nije sin trudan jeste ''snaha'', to bi roditelje jednako trebalo zabrinjavati i biti podjednako odgovoran i za musko, kao i za zensko dijete. Nisi imao u formalnom, ok, ne uci se u skolama o tome, osim upoznavanja o reproduktibnom sistemu na biologiji, ali je odgoj za vecinu nasih porodica kojima je to tabu. Ovo za vjeru ti ne znam, nisam te bas ni razumjela sta pokusvas tacno reci, ali slazem se da nije zatucanost i needukovanost ako se neko cuva za posebnog partnera ili brak, sve dok je to njegov izbor, a ne neciji drugi, koji ga je ubijedio da je tako najbolje. Isto i suprotno. Samo sredina, svaka krajnost je stetna.

I odoh s ove teme, jer pocinje da bude neprimjerena za moj ukus, neki muski dosta neprijerene izraze koriste, postaje prosta.
User avatar
RockstarNorth
Posts: 37
Joined: 01/05/2021 08:21
Location: Los Santos

#390 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by RockstarNorth »

tamaricaaa wrote: 01/05/2021 23:48
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 23:27
tamaricaaa wrote: 01/05/2021 22:54
Ja mislim da je cura ok, dosta je rekao i o njenim vrlinama, a ocito je voli, da li idealizira ne znam. Zenska intuicija mi govori, a i perspektiva i zivotno iskustvo da govori istinu, itekako je moguce. Muska percepcija je drugacija od zenske, a narocito jos kad govorimo iz svog iskustva i onoga sto smo dozivjeli i vidjeli. Ali ne treba upasti u tu zamku, nije nas zivot nuzno mjerilo svijeta, zapravo je vrlo rijetko. Super je da si ti imao seksualni odgoj, ne treba da bude tabu tema u odgoju djece, jer dijete ako ne nadje odgovore u porodici negdje ce ih drugo naci. Ali pojam strogosti nije jednoznacan. Mogu reci iz svoje perspektive jer dolazim iz manjeg, konzervativnijeg mjesta, gdje su i mene i moje prijateljice odgajali da ne pravimo gluposti, da budemo odgovorne, zbog nas licno, da se sutra ne bi kajale zbog necega. Dosle u Sa na studij, potpuna sloboda, studentski dom, znaci sve i svasta vidjele. Ali mi smo imale odgoj koji nas je usmjerio da razmisljamo o posljedicama i budemo odgovorne. Istina je da ima cura,, koji zbog 'strogog' odgoja odu u razuzdanost. Vidjela sam toga bas dosta. Ali ipak bih ja to nazvala rigidan odgoj, jer strogost nuzno ne znaci i rigidnost.
Ne bih se baš složio nije isti odgoj muškog i ženskog djeteta nikako niti može biti radi prirode stvari,pustimo mi te feminazi teorije itd.Prije će da se muški iz strogih porodica počnu pušiti,piti ili drogirati nego što će biti skloni promiskuitetu jer im nije toliko branjen.Neće tebi sutra sin doći i reći ej tata trudan sam pa ćeš morati plaćati abortuse a kasnije psihijatre(jer sam čuo primjera da su djevojke težile suicidalnosti radi grižnjne savjesti)Ma da većinski mlade djevojke i zadrže ne znam što haha.Pa ćeš morati brinuti o tom djetetu tj unučetu i imati joj jedan veći trošak,ja se prije svega potrijepljujem vjerom i medicinom tj naukom,kad malo usporediš zašto je promiskuitet zabranjen kod oba pola u vjeri skontaš da ima mnogo validnih argumenata sa medicinske strane.Mislim nije to samo kulturološki već psihološki i fiziološki.Nisam ja imao seksualni odgoj u tom formalnom smislu već kroz konverzacije sa roditeljima.Ma da kažem ti kod mene je obratno upoznao sam mnoge djevojke u vjeri koje su seksualno edukovane dok te promiskuitetne apsolutno pojma nisu imale,majci od mog kolege koja je ginekolog su dolazile sekusalno aktivne djeovjke koje su bukvalno pitale da li mogu zatrudnjeti na wc šolji ili u bazenu.Samo ove prve što sam spomenuo ne vaze o tome.Npr šta je džunup i šta treba uraditi kad si u takvoj hajmo reći pozicijo me je dobra drugarica koja je u vjeri edukovala jer sam je pitao.Nije poenta vjere sada nego kažem da ako je nekoj djevojci ili nekom momku ofirno da priča u društvu o tome ili nije seksualno aktivan ne znači da je zatucan i needukovan.
Editovala sam post i dodala za promiskuitet. Slazem se u potpunosti jer sam citala i slusala o tome sta medicina kaze, ali meni se ne da sve elaborirati, neka svako trazi koga to interesuje. Pokusavam u sto kracim crtama reci nesto sto bi bilo smisleno, mozda nekome korisno. Ne da mi se pisati eseje, ali evo da ti odgovorim ne neke stvari. Slazem se za muski i zenski odgoj, ali razlika je u nijansama, nije sin trudan jeste ''snaha'', to bi roditelje jednako trebalo zabrinjavati i biti podjednako odgovoran i za musko, kao i za zensko dijete. Nisi imao u formalnom, ok, ne uci se u skolama o tome, osim upoznavanja o reproduktibnom sistemu na biologiji, ali je odgoj za vecinu nasih porodica kojima je to tabu. Ovo za vjeru ti ne znam, nisam te bas ni razumjela sta pokusvas tacno reci, ali slazem se da nije zatucanost i needukovanost ako se neko cuva za posebnog partnera ili brak, sve dok je to njegov izbor, a ne neciji drugi, koji ga je ubijedio da je tako najbolje. Isto i suprotno. Samo sredina, svaka krajnost je stetna.

I odoh s ove teme, jer pocinje da bude neprimjerena za moj ukus, neki muski dosta neprijerene izraze koriste, postaje prosta.
Jest al puno manje glava boli kad je "snaha" trudna a ne kćerka,da se mi ne lažemo,sviđalo se to nekome ili ne haha.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#391 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by foxlife »

RockstarNorth wrote: 01/05/2021 23:39
foxlife wrote: 01/05/2021 23:33
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 22:33

Kad bih ti rekao su to uglavnom one isfasdirane i utegnute prepičke nad kojim balimo u prolazu da li bi mi vjerovao? Naravno da ne.
jah eto jedini ti znas nauci muski rod sta je to

pa svejedno je jel utegnuta ili nije valjda vidis osjetis
ili bi ga stavio bez obzira sto je prljava
Ja ja takoe kako ti kažeš
u ovom slucaju jeste tako
User avatar
RockstarNorth
Posts: 37
Joined: 01/05/2021 08:21
Location: Los Santos

#392 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by RockstarNorth »

foxlife wrote: 02/05/2021 01:10
RockstarNorth wrote: 01/05/2021 23:39
foxlife wrote: 01/05/2021 23:33

jah eto jedini ti znas nauci muski rod sta je to

pa svejedno je jel utegnuta ili nije valjda vidis osjetis
ili bi ga stavio bez obzira sto je prljava
Ja ja takoe kako ti kažeš
u ovom slucaju jeste tako
Dobro si ti to.Tako je ja ću tebe poslušati velikog fakboja a ne neke druge koji su iskusniji od tebe i znaju neke stvari.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#393 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by caseytron »

Ne citam, samo da kazem ako treba koju razdjeviciti, tu sam :thumbup:
pritajena_
Posts: 6
Joined: 24/06/2021 09:55

#394 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by pritajena_ »

un1ted wrote: 01/10/2020 10:08 Jebo vas vise ta nevinost. Boli me briga koliko je puta spavala s nekim, jer imam druge prioritete. Pa necu za 30 godina s njom pričati o tome je li bila nevina, koliko ih je imala prije mene, vec cu da ZIVIM S tom osobom.
da li cu je ikad moci gledati istim onim ocima kao prije.
Kojim ba očima? To što je neko imao život prije tebe je njegova stvar. Ni u jednom svom postu nisi napisao lijepe osobine koje su te privukle i zadržale kraj te osobe, već samo misliš kako je neki drugi qrac bio u njoj. Eto bio je pet minuta i šta sada? Da li bi se mijenjao s njim? Da joj ti budeš prvi, a on zadnji?

Vidi se da nisi mentalno sazrio da bi razmišljao gornjom glavom, a ne donjom.

Baš sam razočaran ovakvim razmišljanjem, jer većina bi nevinu, da spava s njom, a nakon što prekinu boli ga briga, neka neko drugi razmišlja što nije nevina. Čuj nevina, ja glupog naziva, ko hoće i kome treba seks neka ga i upražnjava, ionako je precijenjen :D
pitanje da li sam ja normalan ako u današnje vrijeme ne pijem, ne pušim i ne sexam se okolo.
To je TVOJ IZBOR i ne možeš očekivati da neko drugi živi PO TVOM IZBORU! Je li ti neko zabranio i jedno od nabrojanog? Ne kažem da je nešto dobro ili loše, ali ne možeš očekivati da drugi žive onako kako ti zamišljaš. Onda nabavi sebi lutku.

Eto, nadam se da sam bio dovoljno oštar da promisliš glavom je li ti bitno fizičko zadovoljstvo, ili duševno.
Pozdrav,

dugo nisam pročitala/čula realniji, smisleniji i konkretniji odgovor na ovu temu.
Baš me znaju izrevoltirati te priče "jao, promijenilo mi se mišljenje o djevojci koja je imala nekoga prije mene, neću je gledati istim očima". Sorry, kakvim si je to očima gledao? Ako ti se zbog toga promijenilo mišjenje onda si je gledao samo kao seksualni objekat, a ne kao potencijlanu djevojku, suprugu...
Mislim da je dečko najprije ljubomoran što je ona imala sex, a on nije nikad, pa bi ga onda ona mogla uporediti s tim nekim, a on nju ne bi imao uporediti ni s kim, jer pretpostavljamo da će biti vjeran, pa je l' :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#395 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

U danasnje vrijeme bi to moglo biti -cool-- previshe je svega ..dozvoljenog, izopachenog.... ravnodushnost ne vodi, zadovoljstvu...
pitanje da li sam ja normalan ako u današnje vrijeme ne pijem, ne pušim i ne sexam se okolo.
. vrlo si normalan...
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#396 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by topss »

pritajena_ wrote: 24/06/2021 14:14
un1ted wrote: 01/10/2020 10:08 Jebo vas vise ta nevinost. Boli me briga koliko je puta spavala s nekim, jer imam druge prioritete. Pa necu za 30 godina s njom pričati o tome je li bila nevina, koliko ih je imala prije mene, vec cu da ZIVIM S tom osobom.
da li cu je ikad moci gledati istim onim ocima kao prije.
Kojim ba očima? To što je neko imao život prije tebe je njegova stvar. Ni u jednom svom postu nisi napisao lijepe osobine koje su te privukle i zadržale kraj te osobe, već samo misliš kako je neki drugi qrac bio u njoj. Eto bio je pet minuta i šta sada? Da li bi se mijenjao s njim? Da joj ti budeš prvi, a on zadnji?

Vidi se da nisi mentalno sazrio da bi razmišljao gornjom glavom, a ne donjom.

Baš sam razočaran ovakvim razmišljanjem, jer većina bi nevinu, da spava s njom, a nakon što prekinu boli ga briga, neka neko drugi razmišlja što nije nevina. Čuj nevina, ja glupog naziva, ko hoće i kome treba seks neka ga i upražnjava, ionako je precijenjen :D
pitanje da li sam ja normalan ako u današnje vrijeme ne pijem, ne pušim i ne sexam se okolo.
To je TVOJ IZBOR i ne možeš očekivati da neko drugi živi PO TVOM IZBORU! Je li ti neko zabranio i jedno od nabrojanog? Ne kažem da je nešto dobro ili loše, ali ne možeš očekivati da drugi žive onako kako ti zamišljaš. Onda nabavi sebi lutku.

Eto, nadam se da sam bio dovoljno oštar da promisliš glavom je li ti bitno fizičko zadovoljstvo, ili duševno.
Pozdrav,

dugo nisam pročitala/čula realniji, smisleniji i konkretniji odgovor na ovu temu.
Baš me znaju izrevoltirati te priče "jao, promijenilo mi se mišljenje o djevojci koja je imala nekoga prije mene, neću je gledati istim očima". Sorry, kakvim si je to očima gledao? Ako ti se zbog toga promijenilo mišjenje onda si je gledao samo kao seksualni objekat, a ne kao potencijlanu djevojku, suprugu...
Mislim da je dečko najprije ljubomoran što je ona imala sex, a on nije nikad, pa bi ga onda ona mogla uporediti s tim nekim, a on nju ne bi imao uporediti ni s kim, jer pretpostavljamo da će biti vjeran, pa je l' :izet:
Pogresno razmisljas. Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#397 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by KraljicaIzJajca »

topss wrote: 25/06/2021 17:28 Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
Kako češ otkriti koliko je imala? Ne živiš na selu. :D
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#398 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by topss »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 17:33
topss wrote: 25/06/2021 17:28 Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
Kako češ otkriti koliko je imala? Ne živiš na selu. :D
Sreca pa se ne moram zamarati sa tim. Sa djevojkom od srednje skole. :)
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#399 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by KraljicaIzJajca »

topss wrote: 25/06/2021 18:15
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 17:33
topss wrote: 25/06/2021 17:28 Koliko ih je imala je nebitno onim koji je gledaju samo kao seksualni objekat. Onim koji je gledaju kao potencijalnu djevojku i suprugu je to bitno.
Kako češ otkriti koliko je imala? Ne živiš na selu. :D
Sreca pa se ne moram zamarati sa tim. Sa djevojkom od srednje skole. :)
Dok ne pukne veza/brak.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#400 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by topss »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 18:41
topss wrote: 25/06/2021 18:15
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 17:33

Kako češ otkriti koliko je imala? Ne živiš na selu. :D
Sreca pa se ne moram zamarati sa tim. Sa djevojkom od srednje skole. :)
Dok ne pukne veza/brak.
Ako do toga dodje sumnjam da cu opet ulaziti u isto. Iskreno, zene od tridesetak godina koje nisu u braku su mi najsumnjivije. Mislim da su takve "najaktivnije". :D
Post Reply