Nevinost u današnje vrijeme

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#301 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by foxlife »

tamaricaaa wrote: 29/04/2021 18:56 Ne znam koliko ti imas i godina i iskustva ako ti to nazivas mazohizmom. Sta bi tek rekao o tantri.

A moje godine, pa eto kad je bila ta izjava Karleuse, ja sam imala 20ak godina. Izjava je bila totalni hit u to doba jer je komicna. Ne znam da li je tebi poznata? Pretpostavljam da su ovi sto su nedavno 'porasli' to propustili.
Inace ne pratim karleusu a jos manje njene izjave tako da ne znam ni sta je izjavila ni kad je izjavila pa ako moze upoznavanje sa izjavom i kad da vidim o cemu pricas
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#302 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

foxlife wrote: 29/04/2021 19:06
tamaricaaa wrote: 29/04/2021 18:56 Ne znam koliko ti imas i godina i iskustva ako ti to nazivas mazohizmom. Sta bi tek rekao o tantri.

A moje godine, pa eto kad je bila ta izjava Karleuse, ja sam imala 20ak godina. Izjava je bila totalni hit u to doba jer je komicna. Ne znam da li je tebi poznata? Pretpostavljam da su ovi sto su nedavno 'porasli' to propustili.
Inace ne pratim karleusu a jos manje njene izjave tako da ne znam ni sta je izjavila ni kad je izjavila pa ako moze upoznavanje sa izjavom i kad da vidim o cemu pricas
Ni ja je apsolutno ne pratim, ali to se vrtilo, kao sto se i sada vrte sve te izjave kad se likovi izofiraju, da se mozemo smijati.

Dovoljno je da ukucas 'Karleusa mozak' na youtube.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#303 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by foxlife »

tamaricaaa wrote: 29/04/2021 19:36
foxlife wrote: 29/04/2021 19:06
tamaricaaa wrote: 29/04/2021 18:56 Ne znam koliko ti imas i godina i iskustva ako ti to nazivas mazohizmom. Sta bi tek rekao o tantri.

A moje godine, pa eto kad je bila ta izjava Karleuse, ja sam imala 20ak godina. Izjava je bila totalni hit u to doba jer je komicna. Ne znam da li je tebi poznata? Pretpostavljam da su ovi sto su nedavno 'porasli' to propustili.
Inace ne pratim karleusu a jos manje njene izjave tako da ne znam ni sta je izjavila ni kad je izjavila pa ako moze upoznavanje sa izjavom i kad da vidim o cemu pricas
Ni ja je apsolutno ne pratim, ali to se vrtilo, kao sto se i sada vrte sve te izjave kad se likovi izofiraju, da se mozemo smijati.

Dovoljno je da ukucas 'Karleusa mozak' na youtube.
Znaci sada imas oko 30-ak
Ajd moze se pricati s tobom malo otvorenije i dublje da kazem
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#304 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Mozes me dozivjeti ozbiljno :skoljka:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#305 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by foxlife »

pa moze se reci tako
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#306 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 29/04/2021 18:17
Pa nismo zivotinje
Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#307 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Hakiz wrote: 29/04/2021 21:00
sherbett wrote: 29/04/2021 18:17
Pa nismo zivotinje
Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#308 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

tamaricaaa wrote: 29/04/2021 22:03
Hakiz wrote: 29/04/2021 21:00
sherbett wrote: 29/04/2021 18:17
Pa nismo zivotinje
Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Htio sam reći da to busanje u prsa i ponosno izjavljivanje da nismo životinje dolazi uz veliku cijenu.

Pa se i ne treba previše ponositi.

Uostalom, mnoge bolesti i epidemije, pa sada korona, su pokazale da je prirodi, toj glupoj, neinteligentnoj prirodi koja nema ni kompjutere, ni nuklearne rakete, koja nema ništa, čak ni u boga ne vjeruje, je potrebno nekoliko mikrona da sav taj naš razum, inteligenciju, kulturu, umjetnost, vojnu silu, filozofiju itd naprosto izbriše iz postojanja. Zauvijek.

Sada smo se uspaničili zbog virusa koji nema više od 5 % smrtnosti. Šta kada se sutra pojavi virus koji se širi brzinom korone, mutira brzinom korone, a ima smrtnost Ebole?

Bilo je u prošlosti sličnih virusa, a nismo imali zdravstvene sisteme, nisu postojale bolnice, antibiotici itd. Ali, nismo imali ni avione pa su se te bolesti sporo širile, i kada ubiju lokalno stanovništvo umru sa stanovništvom jer nema više nikoga da ih prenese drugima.

E, kada se pojavi opet takav virus, tada ćemo vidjeti koliko će nam pomoći to što nismo životinje.

U svakom slučaju, da se vratim na temu, bez životinjskog čovjeka nema ni seksa, pa ni gubljenja nevinosti.

Iste nagone, da prežive (jedu, bježe od opasnosti, kriju se od vremenskih neprilika itd) i da produže vrstu (seks) imaju i crv i svinja i čovjek.
Nagon za preživljavanjem i nagon za produženjem vrste nisu odluke razuma nego nagoni, nešto šta radimo ne zat ošto smo o tome razmišljali pa odlučili da to uradimo nego nešto šta smo uradili jer smo osjetil, nagon, da zadovoljimo taj poriv ili potrebu.

A to znači, da nismo životinje, ne bi ni postojali.

Treba se ponostiti time što smo životinje.

Naročito u seksu.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#309 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Hakiz wrote: 30/04/2021 01:44
tamaricaaa wrote: 29/04/2021 22:03
Hakiz wrote: 29/04/2021 21:00

Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Htio sam reći da to busanje u prsa i ponosno izjavljivanje da nismo životinje dolazi uz veliku cijenu.

Pa se i ne treba previše ponositi.

Uostalom, mnoge bolesti i epidemije, pa sada korona, su pokazale da je prirodi, toj glupoj, neinteligentnoj prirodi koja nema ni kompjutere, ni nuklearne rakete, koja nema ništa, čak ni u boga ne vjeruje, je potrebno nekoliko mikrona da sav taj naš razum, inteligenciju, kulturu, umjetnost, vojnu silu, filozofiju itd naprosto izbriše iz postojanja. Zauvijek.

Sada smo se uspaničili zbog virusa koji nema više od 5 % smrtnosti. Šta kada se sutra pojavi virus koji se širi brzinom korone, mutira brzinom korone, a ima smrtnost Ebole?

Bilo je u prošlosti sličnih virusa, a nismo imali zdravstvene sisteme, nisu postojale bolnice, antibiotici itd. Ali, nismo imali ni avione pa su se te bolesti sporo širile, i kada ubiju lokalno stanovništvo umru sa stanovništvom jer nema više nikoga da ih prenese drugima.

E, kada se pojavi opet takav virus, tada ćemo vidjeti koliko će nam pomoći to što nismo životinje.

U svakom slučaju, da se vratim na temu, bez životinjskog čovjeka nema ni seksa, pa ni gubljenja nevinosti.

Iste nagone, da prežive (jedu, bježe od opasnosti, kriju se od vremenskih neprilika itd) i da produže vrstu (seks) imaju i crv i svinja i čovjek.
Nagon za preživljavanjem i nagon za produženjem vrste nisu odluke razuma nego nagoni, nešto šta radimo ne zat ošto smo o tome razmišljali pa odlučili da to uradimo nego nešto šta smo uradili jer smo osjetil, nagon, da zadovoljimo taj poriv ili potrebu.

A to znači, da nismo životinje, ne bi ni postojali.

Treba se ponostiti time što smo životinje.

Naročito u seksu.
Ma to je skroz neka druga tema. I nisu to nagoni, nego instinkti. A nagoni su samo sredstva ostarivanja tog instinktivnog cilja. Slazem se da nam je to zajednicko sa zivotinjama, ali brate staviti nas u istu ravan, ne znam gdje si tu filozofiju citao.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#310 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dozer »

tamaricaaa wrote: 29/04/2021 22:03
Hakiz wrote: 29/04/2021 21:00
sherbett wrote: 29/04/2021 18:17
Pa nismo zivotinje
Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Na vasu zalost, to "gradivo" smo izmislili mi sami, nije palo s neba. I, da - mi jesmo zivotinje. Samo jedna od vrsta sisara, koja je na neki nacin naprednija od ostalih, ali i tu je pitanje - da li smo zaista napredniji, ili zapravo samo ne znamo dovoljno o drugim vrstama.

Sto se nagona i kontrole tice, ne, nismo jedini. Npr. delfini se takodjer seksaju i iz zabave, isto kao i mi.
Da druge zivotinje nemaju svijest i da nisu svjesne, ovo je vec notorna glupost prostekla iz vjerskih dogmi. koje su, btw. najzasluznije za nase danasnje poimanje nas samih. Kako vrijeme prolazi, i kako ucimo i razumijevamo i druge vrste s kojima dijelimo planetu, sve je manje i manje tih nekakvih stvari koje nas izdvajaju od njih.

Ubijanje... Sta reci, osim da pogledate dokumentarac "Mravi". Kada to odgledate, garantujem da cete se debelo zapitati da li smo mi zaista toliko razliciti od zivotinja... A mozemo poceti od mrava.
I druge zivotinje se medjusobno ubijaju radi teritorije, hrane, zen(a)ki... I hormoni nam djeluju kao i kod svih drugih zivotinja.
Dakle...khm... ne nafuravajte se da smo nesto posebni.
Armin2013
Posts: 437
Joined: 19/08/2013 15:37

#311 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Armin2013 »

Zašto je teško prihvatit nešto drugačije.
Ako neko hoće da se čuva za brak bujrum, ili da čeka da prvi put bude s posebnom osobom a ne koja naleti bujrum, ili da se sexa s kim stigne bujrum.
Za razliku od ostalih životinja mi imamo mogućnost razmišljanja, ostale životinje žive po instiktu, tako da mi možemo kontrolisati svoje potrebe.

I nije lijepo da svojim postovima vrijeđate vjernike, i to je po izboru ali treba poštovati.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#312 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

tamaricaaa wrote: 30/04/2021 02:35
Hakiz wrote: 30/04/2021 01:44
tamaricaaa wrote: 29/04/2021 22:03
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Htio sam reći da to busanje u prsa i ponosno izjavljivanje da nismo životinje dolazi uz veliku cijenu.

Pa se i ne treba previše ponositi.

Uostalom, mnoge bolesti i epidemije, pa sada korona, su pokazale da je prirodi, toj glupoj, neinteligentnoj prirodi koja nema ni kompjutere, ni nuklearne rakete, koja nema ništa, čak ni u boga ne vjeruje, je potrebno nekoliko mikrona da sav taj naš razum, inteligenciju, kulturu, umjetnost, vojnu silu, filozofiju itd naprosto izbriše iz postojanja. Zauvijek.

Sada smo se uspaničili zbog virusa koji nema više od 5 % smrtnosti. Šta kada se sutra pojavi virus koji se širi brzinom korone, mutira brzinom korone, a ima smrtnost Ebole?

Bilo je u prošlosti sličnih virusa, a nismo imali zdravstvene sisteme, nisu postojale bolnice, antibiotici itd. Ali, nismo imali ni avione pa su se te bolesti sporo širile, i kada ubiju lokalno stanovništvo umru sa stanovništvom jer nema više nikoga da ih prenese drugima.

E, kada se pojavi opet takav virus, tada ćemo vidjeti koliko će nam pomoći to što nismo životinje.

U svakom slučaju, da se vratim na temu, bez životinjskog čovjeka nema ni seksa, pa ni gubljenja nevinosti.

Iste nagone, da prežive (jedu, bježe od opasnosti, kriju se od vremenskih neprilika itd) i da produže vrstu (seks) imaju i crv i svinja i čovjek.
Nagon za preživljavanjem i nagon za produženjem vrste nisu odluke razuma nego nagoni, nešto šta radimo ne zat ošto smo o tome razmišljali pa odlučili da to uradimo nego nešto šta smo uradili jer smo osjetil, nagon, da zadovoljimo taj poriv ili potrebu.

A to znači, da nismo životinje, ne bi ni postojali.

Treba se ponostiti time što smo životinje.

Naročito u seksu.
Ma to je skroz neka druga tema. I nisu to nagoni, nego instinkti. A nagoni su samo sredstva ostarivanja tog instinktivnog cilja. Slazem se da nam je to zajednicko sa zivotinjama, ali brate staviti nas u istu ravan, ne znam gdje si tu filozofiju citao.
Čemu nam mozak, koji bi nas trebao razlikovati od životinja, ako nećemo sami donositi svoje zaključke o svijetu u kojem živimo.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#313 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dozer »

Armin2013 wrote: 30/04/2021 12:29 Zašto je teško prihvatit nešto drugačije.
Ako neko hoće da se čuva za brak bujrum, ili da čeka da prvi put bude s posebnom osobom a ne koja naleti bujrum, ili da se sexa s kim stigne bujrum.
Za razliku od ostalih životinja mi imamo mogućnost razmišljanja, ostale životinje žive po instiktu, tako da mi možemo kontrolisati svoje potrebe.

I nije lijepo da svojim postovima vrijeđate vjernike, i to je po izboru ali treba poštovati.
Ne vidim da sam igdje vrijedjao vjernike... Ja sam spominjao religije, a ne vjernike. Svakom njegovo, ali kako si ovo ovako lijepo slozio u odnosu na vjernike i da se postuje njihovo opredjeljenje, ne vidim razlog da se ne postuje i ono drugo, nazovimo ga "nevjernicko" (iako to bas i nema veze s tim).
Poznajem gomilu vjernika, a i vjernica, vjerovao ili ne (bar se tako izjasnjavaju), koji hladno iskoriste svaku priliku bez obzira da li su ozenjeni/udate.

Hormoni i "hemija" su cudo, zar ne...

P.S. I zivotinje razmisljaju, vjerovao ili ne. Znam da religije to negiraju, ali zivot ih pobija.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#314 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

Nije problem u tome da razmišljaju nego kako. I mi i životinje i razmišljamo nekada i nagonski se ponašamo nekada.

Životinje ubijaju, čak i pripadnike svoje vrste. Ono šta nas razlikuje od životinja je to da mi u neuporedivo većoj mjeri ubijamo zbog "zadovoljstva", ne isključivo zato da preživimo nego zbog drugih razloga, nekada upravo iz zadovoljstva, dok životinje to rijetko rade, one ubijaju da se prehrane ili spasu život, potomke...

Tako da je pitanje da li je taj naš razum nešto čime bi se iskreno trebalo toliko ponositi i isticati razliku od drugih živih bića.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#315 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Dozer wrote: 30/04/2021 10:22
tamaricaaa wrote: 29/04/2021 22:03
Hakiz wrote: 29/04/2021 21:00

Ipak jesmo.

Ali:

Jedina smo vrsta koja kontroliše nagone.

Jedina smo vrsta koja ima psihijatrijske ustanove, jedina smo vrsta koja ubija, muči, ponižava itd pripadnike sopstvene vrste iz razloga koji nisu egzistencijalna potreba.

Zaključak: Za sve se plati neka cijena. Pa i za to što "nismo životinje".
Ne znam otkud ta prica, to je gradivo iz osnovne.

Mi smo vrsta koja ima psihu, pa otuda i ustanove za nju. To o ubijanju, pa eto, jasno si nas odvojio od zivotinja.

Da li neki ljudi imaju, necu reci mozak, ponasanje zivotinja?! Ima takvih sigurno, nagoni su odgovor.
Na vasu zalost, to "gradivo" smo izmislili mi sami, nije palo s neba. I, da - mi jesmo zivotinje. Samo jedna od vrsta sisara, koja je na neki nacin naprednija od ostalih, ali i tu je pitanje - da li smo zaista napredniji, ili zapravo samo ne znamo dovoljno o drugim vrstama.

Sto se nagona i kontrole tice, ne, nismo jedini. Npr. delfini se takodjer seksaju i iz zabave, isto kao i mi.
Da druge zivotinje nemaju svijest i da nisu svjesne, ovo je vec notorna glupost prostekla iz vjerskih dogmi. koje su, btw. najzasluznije za nase danasnje poimanje nas samih. Kako vrijeme prolazi, i kako ucimo i razumijevamo i druge vrste s kojima dijelimo planetu, sve je manje i manje tih nekakvih stvari koje nas izdvajaju od njih.

Ubijanje... Sta reci, osim da pogledate dokumentarac "Mravi". Kada to odgledate, garantujem da cete se debelo zapitati da li smo mi zaista toliko razliciti od zivotinja... A mozemo poceti od mrava.
I druge zivotinje se medjusobno ubijaju radi teritorije, hrane, zen(a)ki... I hormoni nam djeluju kao i kod svih drugih zivotinja.
Dakle...khm... ne nafuravajte se da smo nesto posebni.
Pokusat cu biti sto kraca, nije ovo uopste tema o ovome o cemu pisete ti i i ovaj drugi.

Nista mi nismo izmislili, nego samo otkrivamo prirodne zakone, to dokazujemo i prihvatamo kao naucne cinjenice. Neko ce vjerovati da su oni Bozija kreacija, trebas da postujes svaciji izbor i vjerovanje. Ako ti recimo vjerujes da si zivotinja, tvoj izbor, mi postujemo. Ali nemoj pricati generalno o ljudskoj vrsti. Takodje nameces svoje ubjedjenje i zivotni stil, a ismijavas tudji. Nisi nista bolji onda od onih koji ti toliko smetaju, i za sve su ti krivi. Reko ja, ici iz krajnosti u krajnost je najgore, samo ekstremitet druge vrste dobijas.

Delfini, mravi, ostale zivotinjske vrste, jos od osnovne dokumentarci apsolvirani. Svijest kod zivotinja, to ni Darvin nije tvrdio, samo neke pretpostavke dao tipa ako... onda... To tek sad male grupe naucinka nesto raspravljaju, sve s ciljem da bi se humanije tretiralo zivotinje. Evo samo jedan primjer, treba macku da odvedem na sterilizaciju ovih dana, sta mislis da li je ona svjesna da moze biti ''majka'', a ja cu joj to uskratiti. Hajd evo jos jedan, druga ce uskoro imati punih 10 godina, zivi ekstra, samo jede, proseta malo, spava i to je to, kakva svijest, kakvo razmisljanje :D
Hakiz wrote: 30/04/2021 12:46
tamaricaaa wrote: 30/04/2021 02:35
Hakiz wrote: 30/04/2021 01:44

Htio sam reći da to busanje u prsa i ponosno izjavljivanje da nismo životinje dolazi uz veliku cijenu.

Pa se i ne treba previše ponositi.

Uostalom, mnoge bolesti i epidemije, pa sada korona, su pokazale da je prirodi, toj glupoj, neinteligentnoj prirodi koja nema ni kompjutere, ni nuklearne rakete, koja nema ništa, čak ni u boga ne vjeruje, je potrebno nekoliko mikrona da sav taj naš razum, inteligenciju, kulturu, umjetnost, vojnu silu, filozofiju itd naprosto izbriše iz postojanja. Zauvijek.

Sada smo se uspaničili zbog virusa koji nema više od 5 % smrtnosti. Šta kada se sutra pojavi virus koji se širi brzinom korone, mutira brzinom korone, a ima smrtnost Ebole?

Bilo je u prošlosti sličnih virusa, a nismo imali zdravstvene sisteme, nisu postojale bolnice, antibiotici itd. Ali, nismo imali ni avione pa su se te bolesti sporo širile, i kada ubiju lokalno stanovništvo umru sa stanovništvom jer nema više nikoga da ih prenese drugima.

E, kada se pojavi opet takav virus, tada ćemo vidjeti koliko će nam pomoći to što nismo životinje.

U svakom slučaju, da se vratim na temu, bez životinjskog čovjeka nema ni seksa, pa ni gubljenja nevinosti.

Iste nagone, da prežive (jedu, bježe od opasnosti, kriju se od vremenskih neprilika itd) i da produže vrstu (seks) imaju i crv i svinja i čovjek.
Nagon za preživljavanjem i nagon za produženjem vrste nisu odluke razuma nego nagoni, nešto šta radimo ne zat ošto smo o tome razmišljali pa odlučili da to uradimo nego nešto šta smo uradili jer smo osjetil, nagon, da zadovoljimo taj poriv ili potrebu.

A to znači, da nismo životinje, ne bi ni postojali.

Treba se ponostiti time što smo životinje.

Naročito u seksu.
Ma to je skroz neka druga tema. I nisu to nagoni, nego instinkti. A nagoni su samo sredstva ostarivanja tog instinktivnog cilja. Slazem se da nam je to zajednicko sa zivotinjama, ali brate staviti nas u istu ravan, ne znam gdje si tu filozofiju citao.
Čemu nam mozak, koji bi nas trebao razlikovati od životinja, ako nećemo sami donositi svoje zaključke o svijetu u kojem živimo.
Slazem se. Ali te ideje o svijetu u kojem zivimo se iznose i dokazuju pocevsi od laboratorija pa onda naucnih casopisa, konferencija... Ovo je forum, i to sto ti nesto smatras ne znaci da se imalo podudara sa cinjenicama o svijetu u kojem zivimo i zakonima u njemu.
Armin2013 wrote: 30/04/2021 12:29 Zašto je teško prihvatit nešto drugačije.
Ako neko hoće da se čuva za brak bujrum, ili da čeka da prvi put bude s posebnom osobom a ne koja naleti bujrum, ili da se sexa s kim stigne bujrum.
Za razliku od ostalih životinja mi imamo mogućnost razmišljanja, ostale životinje žive po instiktu, tako da mi možemo kontrolisati svoje potrebe.

I nije lijepo da svojim postovima vrijeđate vjernike, i to je po izboru ali treba poštovati.
Bravo! Slazem se u svemu :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#316 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

:-x

Pokazivanje čaršava ujutro posle bračne noći uobičajena je tradicija na Kavkazu.

Ovu proceduru oštro osuđuju vodeće međunarodne organizacije. UN i SZO pozvali su na okončanje ove prakse - koja se i dalje sprovodi u najmanje 20 zemalja - nazvavši je ponižavajućom i traumatičnom za žene.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#317 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Sydnor wrote: 29/04/2021 16:30 Ne treba mi sex kao sam čin, treba mi neko uz koga ću se osjetiti sigurno. I psihički i emotivno. Kome ću prepričat svoj dan, odvesti na palačinke, iznenadit kartama za predstavu koja joj se gleda i te pizdarije. Da mi je samo do sexa dao bih svaki mjesec po 200-300 maraka i oćejfio.
:thumbup: A to za pare, ma ni marke ne bi potrosio na te stvari, sem ako bas zelis da posjetis te dame :D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#318 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

Nema džaba seksa. Pa i večera i cvijeće koštaju...
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#319 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

moonca wrote: 30/04/2021 15:46 :-x

Pokazivanje čaršava ujutro posle bračne noći uobičajena je tradicija na Kavkazu.

Ovu proceduru oštro osuđuju vodeće međunarodne organizacije. UN i SZO pozvali su na okončanje ove prakse - koja se i dalje sprovodi u najmanje 20 zemalja - nazvavši je ponižavajućom i traumatičnom za žene.
Znam da je i na Balkanu isto bilo slucajeva prije 40 godina otprilike. Da li toga i danas ima u nekim selim, mjestima udaljenim od 'civilizacije', vjerujem da ima :run:
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#320 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by tamaricaaa »

Hakiz wrote: 30/04/2021 15:54 Nema džaba seksa. Pa i večera i cvijeće koštaju...
Ni u tome se necu sloziti s tobom :D Samo cu pomenuti studentske domove, pa dalje...
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#321 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

Hajte se odlučite, seks prije i mimo braka ili religioznost, njen moral, koji podrazumijevaju "pokazivanje čaršafa".

Ne može oboje, isključuju se međusobno.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#322 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

tamaricaaa wrote: 30/04/2021 15:58
Hakiz wrote: 30/04/2021 15:54 Nema džaba seksa. Pa i večera i cvijeće koštaju...
Ni u tome se necu sloziti s tobom :D Samo cu pomenuti studentske domove, pa dalje...
Kako ono kažu, ako ne platiš novcem, ti si cijena :lol:

Kad meni jedna u liftu u domu Nedžarići na "hajmo na kafu" reče "a otkad se to zove kafa"
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#323 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

:-) . jao Hakiza. ne smijesh ga ni pozdraviti.. :lol: nudi sve, zauzvrat..
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#324 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 30/04/2021 16:06 :-) . jao Hakiza. ne smijesh ga ni pozdraviti.. :lol: nidi sve zauzvrat..
Vidjećeš ti, Ilidžis ti je sudbina :wink:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#325 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Hakiz wrote: 30/04/2021 16:08
moonca wrote: 30/04/2021 16:06 :-) . jao Hakiza. ne smijesh ga ni pozdraviti.. :lol: nidi sve zauzvrat..
Vidjećeš ti, Ilidžis ti je sudbina :wink:
.. :-D . :koja:
Post Reply