Nevesinje

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#26 Re: Nevesinje

Post by Van Halen »

Interesuje me kako je sad ljudima koji su se vratili u Nevesinje, ako ima takvih. Da li imaju problema, fizičkih maltraetiranja. Je li moguće otići onako, posjetiti popiti kahvu i to?
aidaa_princess90
Posts: 225
Joined: 25/01/2008 13:49

#27 Re: Nevesinje

Post by aidaa_princess90 »

Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#28 Re: Nevesinje

Post by Vasa Kisa »

aidaa_princess90 wrote:Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala

:lol: :lol:

ne sudi po slikama srećo i nadaj se da ćeš ga skoro zaobići u što širem luku...
aidaa_princess90
Posts: 225
Joined: 25/01/2008 13:49

#29 Re: Nevesinje

Post by aidaa_princess90 »

Vasa Kisa wrote:
aidaa_princess90 wrote:Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala

:lol: :lol:

ne sudi po slikama srećo i nadaj se da ćeš ga skoro zaobići u što širem luku...
Zasto????
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#30 Re: Nevesinje

Post by stari_sarajevski_gospodin »

aidaa_princess90 wrote:Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala
Ako hoces da budes u prirodi onda Nevesinje je pravo mjesto za to. A za ostalo ti je bolje da neznas. :thumbup:
aidaa_princess90
Posts: 225
Joined: 25/01/2008 13:49

#31 Re: Nevesinje

Post by aidaa_princess90 »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
aidaa_princess90 wrote:Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala
Ako hoces da budes u prirodi onda Nevesinje je pravo mjesto za to. A za ostalo ti je bolje da neznas. :thumbup:
a sad me bas zanima to ostalo...sta je to ostalo??MOlim odgovor :-D
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#32 Re: Nevesinje

Post by stari_sarajevski_gospodin »

aidaa_princess90 wrote:
stari_sarajevski_gospodin wrote:
aidaa_princess90 wrote:Na ovim slicicama sam vidjela da je Nevesinje lijep grad ........nadam se da cu imati skoro posjetiti ga.Kako se zovu ljudi iz Nevesinja,Nevasinjci ili.........hvala
Ako hoces da budes u prirodi onda Nevesinje je pravo mjesto za to. A za ostalo ti je bolje da neznas. :thumbup:
a sad me bas zanima to ostalo...sta je to ostalo??MOlim odgovor :-D
Otidzi pa ces skontat.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#34 Re: Nevesinje

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Neki poznati ljudi koji su se rodili u Nevesinju su bili Safet-beg Basagic i Smail Sikalo.

:bih:
halloweenedo
Posts: 186
Joined: 25/08/2006 01:26

#35 Re: Nevesinje

Post by halloweenedo »

ma nevesinje je cisto sranje............moj stari je porijeklom iz Nevesinje....to ti je mjesto za odmor u prirodi a za ostalo(izlasci i ostalo) je jedna velika nula
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#36 Re: Nevesinje

Post by sicky »

Klasični srbograd :-) Bolje ti je projuri kasabom i zapiči u ljeljke negdje u okolici :D
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#37 Re: Nevesinje

Post by abdulazizsarajevo »

Evo malo odgovora...

Nevesinje je prilicno siromasna opstina..mozda upravo zbog toga je i priroda prekrasna barem emni...isto tako i zrak..
naravno srbi su ucinili svoje..rijesili se dzamija i katolicke crkve..srusili je i naapravili arking..kazu da bi ubrzo treba biti i obnova dzamije u crkve u cetru..
jako malo muslimana zivi u gradu..gotovo ni jedan..po okolnim selima ima muslimana uglavnom starijih..ljudi su prije rata dobro tamo zivjeli..
Idealan je kraj za stocarstvo zitarice krompit i ljekovito bilje...vjerujem da ce ubrzo neko i nadoci na ideju o biznisu u toj oblasti..
Sto se tice povratnickog zivota..ljudi zivotare..lokalni srbi su za pohvalu..(treba biti posten) ako uporedite sta se na drugim lokacijama desava..

naravno ovdje je suludno spominjati i uporedjivati nocni zivot sa nekim ili nekim..naravno da ga nema a i kako bi bilo kad je to opstina sa nkih 14 000 stanovnika
User avatar
chejf
Posts: 39
Joined: 12/03/2009 03:10

#38 Re: Nevesinje

Post by chejf »

Nevesinje je grad i središte depopulacijske općine na jugoistoku Bosne i Hercegovine, nevesinjcima stokom jer je prodala i dala djeba osnove odbrane ( oruzje) i poslije svirali qrcu ko biva borile se ;:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#39 Re: Nevesinje

Post by Bosanac sa dna kace »

chejf wrote:Nevesinje je grad i središte depopulacijske općine na jugoistoku Bosne i Hercegovine, nevesinjcima stokom jer je prodala i dala djeba osnove odbrane ( oruzje) i poslije svirali qrcu ko biva borile se ;:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ha? shta?
SemiR_SA
Posts: 38
Joined: 31/10/2008 16:18

#40 Re: Nevesinje

Post by SemiR_SA »

Bio sam u nevesinju, i oklonim selima(borovcici..). Nema nista za pokazati osim tog polja nevesinjskog koje ne izgleda tako lose
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#41 Re: Nevesinje

Post by fakat »

Van Halen wrote:Interesuje me kako je sad ljudima koji su se vratili u Nevesinje, ako ima takvih. Da li imaju problema, fizičkih maltraetiranja. Je li moguće otići onako, posjetiti popiti kahvu i to?
Svasta pretpostavih u inace pitomim i veoma tolerantnim krajevima RS.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#42 Re: Nevesinje

Post by stari_sarajevski_gospodin »

SemiR_SA wrote:Bio sam u nevesinju, i oklonim selima(borovcici..). Nema nista za pokazati osim tog polja nevesinjskog koje ne izgleda tako lose
http://i40.klix.com/sqp56b.jpg
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#43 Re: Nevesinje

Post by Bosanac sa dna kace »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
SemiR_SA wrote:Bio sam u nevesinju, i oklonim selima(borovcici..). Nema nista za pokazati osim tog polja nevesinjskog koje ne izgleda tako lose
http://i40.klix.com/sqp56b.jpg
waw prelijepo
mozete malo vise o ovom selu? :)
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#44 Re: Nevesinje

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Bosanac sa dna kace wrote:
stari_sarajevski_gospodin wrote:
SemiR_SA wrote:Bio sam u nevesinju, i oklonim selima(borovcici..). Nema nista za pokazati osim tog polja nevesinjskog koje ne izgleda tako lose
http://i40.klix.com/sqp56b.jpg
waw prelijepo
mozete malo vise o ovom selu? :)
Ovo ti je selo zove se Borovcici. Neznam sta da ti kazem o selu samo da je muslimansko selo i da su ljudi pobjegli kad je rat poceo pa neki su se cak i vratili. Neko je snimio to kad su ljudi iz sela bjezali prema Mostaru tokom cetnicke agresije. Evo i klip koji je postavljen na youtube-u. Cijeli snimak traje tako dva do tri sata.

http://www.youtube.com/watch?v=zUrdOhpXtto

Evo naso sam i snimak koji prikazuje selo Borovcici.

http://www.youtube.com/watch?v=PmKyH4t0YnU
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#45 Re: Nevesinje

Post by abdulazizsarajevo »

clan sam grupe nevesinje na facebook-u tu mozete naci nevjerovatne slike ljudi koji su tamo bili...pogledati..

http://www.facebook.com/home.php#/group ... 284&ref=ts
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#46 Re: Nevesinje

Post by neretvanac »

Nevesinje nije nikakav grad, vec jedna obicna kasaba, i to ona primitivna.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#47 Re: Nevesinje

Post by Bosanac sa dna kace »

neretvanac wrote:Nevesinje nije nikakav grad, vec jedna obicna kasaba, i to ona primitivna.
nek si nnam reko :oops:
evgenija
Posts: 3
Joined: 07/09/2009 00:28

#49 Re: Nevesinje

Post by evgenija »

Ljudi, mislim da je generalno degutatno govoriti o "genocidu", i ostalim prepoznatljivim tonovima, jer ako bi se osvrnuli na sve sto se dogadjalo na sve tri strane, piosali bi do ujutru... Ne treba zaboraviti cuvene jame po Hercegovini, gde je stradao Srpski narod, ali o tome se neprica. Bila sam u Nevesinju, i ono sto sam videla mi se poprilicno dopalo. Ljudi su generalno ljubazni, a kako su ga kao"zapustili" je bezveze pricati. Kako su ljudi izlazili i oni koji su zavrsili u cuvenom "Viktor Bubnju", bolje da ne spominjemo... Zasto bas sve mora da se okrene na mrznju i na secanje jedne strane? Treba uzivati u Hercegovini, pogotovu u njenom divnom mirisu....
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#50 Re: Nevesinje

Post by Ne pada mi na pamet »

evgenija wrote:Ljudi, mislim da je generalno degutatno govoriti o "genocidu", i ostalim prepoznatljivim tonovima, jer ako bi se osvrnuli na sve sto se dogadjalo na sve tri strane, piosali bi do ujutru... Ne treba zaboraviti cuvene jame po Hercegovini, gde je stradao Srpski narod, ali o tome se neprica. Bila sam u Nevesinju, i ono sto sam videla mi se poprilicno dopalo. Ljudi su generalno ljubazni, a kako su ga kao"zapustili" je bezveze pricati. Kako su ljudi izlazili i oni koji su zavrsili u cuvenom "Viktor Bubnju", bolje da ne spominjemo... Zasto bas sve mora da se okrene na mrznju i na secanje jedne strane? Treba uzivati u Hercegovini, pogotovu u njenom divnom mirisu....
Degutantan ti je onaj ko te ucio moralu. Ako je iko.
Post Reply