Neuspjeh sporta u BiH

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#176 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by moimoi »

DebelinJoe wrote: 17/06/2023 10:53
moimoi wrote: 17/06/2023 10:25 Sto se tice uzimanja Bliskog istoka kao primjer ne sportskih nacija, ne uzimate vrlo bitan faktor u obzir a to je -klima.
Oni imaju MOZDA 6 mjeseci nekih normalnih uslova, ostalo nema sanse da tijelo podnese vece napore bez posljedica. A u zatvorenom tj klimatiziranom prostoru sigurno ne mozes dobiti rezultate kao kada treniras vani. Jednostavno ti misici ne dobijaju dovoljno kisika.
Ček, a kakva je klima u Brazilu?
Sigurno ni nalik B. Istoku jer bi u protivnom flora i fauna bila ista
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#177 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by anex »

Oj nano...

@Charuga šta ti misliš o ovoj temi? Kao i sadržaju u istoj...
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#178 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by konoplja »

deer_hunter wrote: 17/06/2023 09:19
konoplja wrote: 15/06/2023 16:30

Kako? Izbacili su Duju Draganju, a da je veci fazon plivati od igrati vaterpolo ili ploviti, jedriti i kanu/kajak goniti, mozda bi i vise plivaca bilo. :D
Draganja, Gordan Kozulj, Sanja Jovanovic, jedne godine su cak na EP uzeli srebro u muskoj stafeti sto je po meni teze postici nego pojedinacne medalje jer moras imati cetvoricu top plivaca
Da u pravu si. Na prvu mi je samo Duje Draganja pao, ali kada sam malo proguglao onda sam vidio i ostala imena i prisjetio se.
User avatar
Edin H.
Posts: 47048
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#179 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Edin H. »

ITPoslodavac wrote: 17/06/2023 10:53
Isner wrote: 17/06/2023 10:17

Imaš iz RS-a odlične nogometaše samo što nikada nisu nastupali za BiH.. Savo Milošević, Neven Subotić, Marko Marin (doduše on ima Njemački pasoš), Luka Jović itd..
Zvjezdan Misimović je rođen u Minhenu

kakvu RS spominjete

valjda Srbin pa odma iz RS :lol:
Trenirao u Bayernu kao dijete ako se dobro sjećam.
ITPoslodavac
Posts: 9
Joined: 16/06/2023 12:35

#180 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by ITPoslodavac »

Edin H. wrote: 17/06/2023 12:52
ITPoslodavac wrote: 17/06/2023 10:53
Zvjezdan Misimović je rođen u Minhenu

kakvu RS spominjete

valjda Srbin pa odma iz RS :lol:
Trenirao u Bayernu kao dijete ako se dobro sjećam.
Ma jok u kozari po ovoj dvojici talenata :lol: :lol: :lol:
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#181 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Priglavke »

Glupog naziva teme,a i same teme... Pitanje,zasto nam je sport ovakav kakav je, treba postaviti ministarstvu. Doduse narodi na balkanu nisu za sporta,vec za lopate,pa pravac baustela.
ITPoslodavac
Posts: 9
Joined: 16/06/2023 12:35

#182 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by ITPoslodavac »

Priglavke wrote: 17/06/2023 13:38 Doduse narodi na balkanu nisu za sporta,vec za lopate,pa pravac baustela.
Kako koji narod!
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#183 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Priglavke »

ITPoslodavac wrote: 17/06/2023 14:26
Priglavke wrote: 17/06/2023 13:38 Doduse narodi na balkanu nisu za sporta,vec za lopate,pa pravac baustela.
Kako koji narod!
Svi narodi Balkana...Turci,Bugari,Rumuni, Albanci,Grci...Srbi Bosanci,Hrvati...Sve je to bagra kojima sportska igralisa sluze da se napiju,pobiju,vrijedjaju... Balkanska Ciganija...
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#184 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Mrvice_ba »

Ko slusa spahu, vidi zasto smo na dnu!
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#185 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by VladaFBiH »

Mrvice_ba wrote: 17/06/2023 22:32 Ko slusa spahu, vidi zasto smo na dnu!
hoćeš li ti promijeniti naziv teme koja bi mogla biti konstruktivna ili da se okanim teme s ovakvo glupim naslovom (da ne upotrijebim neku težu riječ) ili ćeš se praviti lud kao do sada?
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#186 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Mrvice_ba »

VladaFBiH wrote: 19/06/2023 16:31
Mrvice_ba wrote: 17/06/2023 22:32 Ko slusa spahu, vidi zasto smo na dnu!
hoćeš li ti promijeniti naziv teme koja bi mogla biti konstruktivna ili da se okanim teme s ovakvo glupim naslovom (da ne upotrijebim neku težu riječ) ili ćeš se praviti lud kao do sada?
Necu promijeniti.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#187 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by emmir1 »

Mrvice_ba wrote: 19/06/2023 20:13
VladaFBiH wrote: 19/06/2023 16:31

hoćeš li ti promijeniti naziv teme koja bi mogla biti konstruktivna ili da se okanim teme s ovakvo glupim naslovom (da ne upotrijebim neku težu riječ) ili ćeš se praviti lud kao do sada?
Necu promijeniti.

Ne razumuijem zasto admin onda ne zatvori temu.
Tema je ok, no jasno zlonamjerno postavljen naslov koji i ne odgovara istini.

Takav sport je u cijeloj BIH.

Ili ti imaš neke uspjesne sportase iz drugih krajeva BIH.
Siguran sam da ih je više medju Bosnjacima.

Ko se bavi sportom onda zna koji su problemi sporta u BiH, takodjer ko poznaje materiju nikada nebi postavio ovakav naslov.

U najmanju ruku glupavo.
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#188 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by DebelinJoe »

emmir1 wrote: 19/06/2023 20:44
Mrvice_ba wrote: 19/06/2023 20:13

Necu promijeniti.

Ne razumuijem zasto admin onda ne zatvori temu.
Tema je ok, no jasno zlonamjerno postavljen naslov koji i ne odgovara istini.

Takav sport je u cijeloj BIH.

Ili ti imaš neke uspjesne sportase iz drugih krajeva BIH.
Siguran sam da ih je više medju Bosnjacima.

Ko se bavi sportom onda zna koji su problemi sporta u BiH, takodjer ko poznaje materiju nikada nebi postavio ovakav naslov.

U najmanju ruku glupavo.
Zapadna Hercegovina ima prvake u fudbalu, kosarci i rukometu. Selo kod Laktasa ima KK Igokeu. Sarajevo, Tuzla, Zenica, Travnik, Bihac i Goražde u sportu nemaju nista.
Nisamsdaali
Posts: 558
Joined: 03/10/2022 20:38

#189 Re: Neuspjeh sporta u BiH

Post by Nisamsdaali »

Izmijenite subjekt i riješen problem, a tema može biti odlična i konstruktivna
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#190 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Sanjarko »

DebelinJoe wrote: 19/06/2023 20:51
emmir1 wrote: 19/06/2023 20:44


Ne razumuijem zasto admin onda ne zatvori temu.
Tema je ok, no jasno zlonamjerno postavljen naslov koji i ne odgovara istini.

Takav sport je u cijeloj BIH.

Ili ti imaš neke uspjesne sportase iz drugih krajeva BIH.
Siguran sam da ih je više medju Bosnjacima.

Ko se bavi sportom onda zna koji su problemi sporta u BiH, takodjer ko poznaje materiju nikada nebi postavio ovakav naslov.

U najmanju ruku glupavo.
Zapadna Hercegovina ima prvake u fudbalu, kosarci i rukometu. Selo kod Laktasa ima KK Igokeu. Sarajevo, Tuzla, Zenica, Travnik, Bihac i Goražde u sportu nemaju nista.
Imali smo i mi, svi ti nabrojani gradovi, ali kralo se, nema sta se nije radilo itd. Sad sistematski unisten sport nam je. Celik je igrao u Europskim takmicenjima do 2001 ili 2002 godine, ali tad je vec izlazilo na vidjelo kako se krade u Celiku, navijaci cak protestovali, cak su bile tuce navijaca sa policijom koja ih je tjerala s protesta, rastjerivala ih.

Ako se ne varam bilo je sukoba tad s policijom, s upravama Celika bilo 100%.

Ovo je isto kao da postavi se pitanje sta je s ekonomijom u vecinski Bosnjackim/Bosanskim sredinama? Gdje su preduzeca sta su privatizirana i pokrana u privatizaciji od Hidrogradnje i Energoinvesta pa nadalje.

PS. U naziv teme samo dodati "i u BiH" na kraju recenice.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#191 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by VladaFBiH »

emmir1 wrote: 19/06/2023 20:44
Mrvice_ba wrote: 19/06/2023 20:13

Necu promijeniti.

Ne razumuijem zasto admin onda ne zatvori temu.
Tema je ok, no jasno zlonamjerno postavljen naslov koji i ne odgovara istini.

Takav sport je u cijeloj BIH.

Ili ti imaš neke uspjesne sportase iz drugih krajeva BIH.
Siguran sam da ih je više medju Bosnjacima.

Ko se bavi sportom onda zna koji su problemi sporta u BiH, takodjer ko poznaje materiju nikada nebi postavio ovakav naslov.

U najmanju ruku glupavo.
naslov je odvratan i bezobrazan
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#192 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by DebelinJoe »

VladaFBiH wrote: 20/06/2023 09:10
emmir1 wrote: 19/06/2023 20:44


Ne razumuijem zasto admin onda ne zatvori temu.
Tema je ok, no jasno zlonamjerno postavljen naslov koji i ne odgovara istini.

Takav sport je u cijeloj BIH.

Ili ti imaš neke uspjesne sportase iz drugih krajeva BIH.
Siguran sam da ih je više medju Bosnjacima.

Ko se bavi sportom onda zna koji su problemi sporta u BiH, takodjer ko poznaje materiju nikada nebi postavio ovakav naslov.

U najmanju ruku glupavo.
naslov je odvratan i bezobrazan
Hajde objasni zasto Zapadna Hercegovina ima prvake u kosarci, fudbalu i rukometu, a glavni grad države nema cak vise ni rukometni klub kako treba?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#193 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Sanjarko »

DebelinJoe wrote: 20/06/2023 09:55
VladaFBiH wrote: 20/06/2023 09:10
naslov je odvratan i bezobrazan
Hajde objasni zasto Zapadna Hercegovina ima prvake u kosarci, fudbalu i rukometu, a glavni grad države nema cak vise ni rukometni klub kako treba?
Sistemski nam je unistena drzava i u ratu i od strane nasih u ratu i poracju, onda nema sistema tj drzave itd. Nedavno pricali na temu kako se vidi gdje su bile linije razgranicenja, tacno da se vidi to kad se dolazi gdje smo mi u vecini. Ima razloga zasto i to puno, isto je i s preduzecima i ekonomijom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#195 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Sanjarko »

Kasno je mozda. Manje djece sad ima itd. Iako po kvartu ovdje kod mene zacudo ima jos djece i to koja se igraju s loptom itd. Nisu stalno po smartfonima i sl.
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#196 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by DebelinJoe »

Sanjarko wrote: 20/06/2023 10:02
DebelinJoe wrote: 20/06/2023 09:55

Hajde objasni zasto Zapadna Hercegovina ima prvake u kosarci, fudbalu i rukometu, a glavni grad države nema cak vise ni rukometni klub kako treba?
Sistemski nam je unistena drzava i u ratu i od strane nasih u ratu i poracju, onda nema sistema tj drzave itd. Nedavno pricali na temu kako se vidi gdje su bile linije razgranicenja, tacno da se vidi to kad se dolazi gdje smo mi u vecini. Ima razloga zasto i to puno, isto je i s preduzecima i ekonomijom.
Rat je bio davno jarane moj...Sa mnom rade ljudi rodeni poslije 2000 godine. Nije rat kriv jer su propali KK Bosna i sto RK Bosna igre u Goraždu a ne u Sarajevu i sto Sarajevo nema odbojkaški klub niti je sposobno stvoriti skijasa ili tenisera.

A mozda je do toga jer su Bosnjaci lijeni...Treba biti biti iskren i priznati to, lijeni su za potrcati, lijeni za raditi, lijeni za razmisljati. Govorim iz iskustva vlastite familije gdje imam ljude od 35 kojima je mrsko ustati iz kreveta, ali koji vole kukati kako je sve tesko i samo zele da im pare s neba padnu..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#197 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Sanjarko »

DebelinJoe wrote: 20/06/2023 10:37
Sanjarko wrote: 20/06/2023 10:02

Sistemski nam je unistena drzava i u ratu i od strane nasih u ratu i poracju, onda nema sistema tj drzave itd. Nedavno pricali na temu kako se vidi gdje su bile linije razgranicenja, tacno da se vidi to kad se dolazi gdje smo mi u vecini. Ima razloga zasto i to puno, isto je i s preduzecima i ekonomijom.
Rat je bio davno jarane moj...Sa mnom rade ljudi rodeni poslije 2000 godine. Nije rat kriv jer su propali KK Bosna i sto RK Bosna igre u Goraždu a ne u Sarajevu i sto Sarajevo nema odbojkaški klub niti je sposobno stvoriti skijasa ili tenisera.

A mozda je do toga jer su Bosnjaci lijeni...Treba biti biti iskren i priznati to, lijeni su za potrcati, lijeni za raditi, lijeni za razmisljati. Govorim iz iskustva vlastite familije gdje imam ljude od 35 kojima je mrsko ustati iz kreveta, ali koji vole kukati kako je sve tesko i samo zele da im pare s neba padnu..
Ima i toga naravno, ali sistemski je ovdje unistena drzava i od strane agresora i od strane nasih lopovlukom. Kazem ti bio je Celik u Europskim takmicenjima do 2000 i neke godine, ali izaslo kako se krade itd. Onda navijaci protestovali, a glavonje slale policiju na njih da ih mlati, rastjeruje itd, nisu slali da se hapse uprave itd. Vise faktora je upitanju.

Kako to da nismo bili prije lijeni itd.
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#198 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Isner »

DebelinJoe wrote: 20/06/2023 10:37
Sanjarko wrote: 20/06/2023 10:02

Sistemski nam je unistena drzava i u ratu i od strane nasih u ratu i poracju, onda nema sistema tj drzave itd. Nedavno pricali na temu kako se vidi gdje su bile linije razgranicenja, tacno da se vidi to kad se dolazi gdje smo mi u vecini. Ima razloga zasto i to puno, isto je i s preduzecima i ekonomijom.
Rat je bio davno jarane moj...Sa mnom rade ljudi rodeni poslije 2000 godine. Nije rat kriv jer su propali KK Bosna i sto RK Bosna igre u Goraždu a ne u Sarajevu i sto Sarajevo nema odbojkaški klub niti je sposobno stvoriti skijasa ili tenisera.

A mozda je do toga jer su Bosnjaci lijeni...Treba biti biti iskren i priznati to, lijeni su za potrcati, lijeni za raditi, lijeni za razmisljati. Govorim iz iskustva vlastite familije gdje imam ljude od 35 kojima je mrsko ustati iz kreveta, ali koji vole kukati kako je sve tesko i samo zele da im pare s neba padnu..
:shock:
Ima i kod mene ljenguza ali to ne znači da je cijela porodica takva..
Ništa Bošnjaci nisu netalentovaniji ni od Srba ni od Hrvata ni ostalih iz regije.. Samo nedostaje sistem.. Srbija bogato nagrađuje svoje olimpijce koji donesu medalju sa olimpijade, pa vaterpoliste su za osvojenu medalju u Tokiju nagradili sa po 70.000 Eura, i to svakog vaterpolistu posebno.. Bronzane odbojkašice su nagradili svaku sa po 50.000 Evra.. BiH sportisti o nagradi od 136.000 KM mogu da sanjaju..
Kod nas ima para za svakojake gluposti ali za uspješnog sportskog reprezenta nema.. Krajem prošle godine klub Lane Pudar eliminisan od strane Ministarstva civilnih poslova BiH zbog neke sitnice.. i sutra da promjeni sportsko državljanstvo bilo bi uaaa... Al zato svaki ministar u novom sazivu kupuje novo auto od po 120.000 KM..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#199 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by Sanjarko »

Isner wrote: 20/06/2023 10:58
DebelinJoe wrote: 20/06/2023 10:37

Rat je bio davno jarane moj...Sa mnom rade ljudi rodeni poslije 2000 godine. Nije rat kriv jer su propali KK Bosna i sto RK Bosna igre u Goraždu a ne u Sarajevu i sto Sarajevo nema odbojkaški klub niti je sposobno stvoriti skijasa ili tenisera.

A mozda je do toga jer su Bosnjaci lijeni...Treba biti biti iskren i priznati to, lijeni su za potrcati, lijeni za raditi, lijeni za razmisljati. Govorim iz iskustva vlastite familije gdje imam ljude od 35 kojima je mrsko ustati iz kreveta, ali koji vole kukati kako je sve tesko i samo zele da im pare s neba padnu..
:shock:
Ima i kod mene ljenguza ali to ne znači da je cijela porodica takva..
Ništa Bošnjaci nisu netalentovaniji ni od Srba ni od Hrvata ni ostalih iz regije.. Samo nedostaje sistem.. Srbija bogato nagrađuje svoje olimpijce koji donesu medalju sa olimpijade, pa vaterpoliste su za osvojenu medalju u Tokiju nagradili sa po 70.000 Eura, i to svakog vaterpolistu posebno.. Bronzane odbojkašice su nagradili svaku sa po 50.000 Evra.. BiH sportisti o nagradi od 136.000 KM mogu da sanjaju..
Kod nas ima para za svakojake gluposti ali za uspješnog sportskog reprezenta nema.. Krajem prošle godine klub Lane Pudar eliminisan od strane Ministarstva civilnih poslova BiH zbog neke sitnice.. i sutra da promjeni sportsko državljanstvo bilo bi uaaa... Al zato svaki ministar u novom sazivu kupuje novo auto od po 120.000 KM..
Ma nema sistema, sistem unisten, unistavano svasta nesto sistemski itd. Kako to da nisu nasi bili lijeni u proslom sistemu? Kako to da nisu lijeni u drugim sistemima? Tj drzavama. Prvo mi na pamet padne Mirza Delibasic i Sefet Susic iz proslog sistema, a iz drugih sistema Zlatan Ibrahimovic i rodzaci Handanovic.
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#200 Re: Neuspjeh sporta u vecinski bosnjackim sredinama

Post by DebelinJoe »

Hajde da budemo iskreni, koliko god to da boli: Bosnjaci nemaju pobjednicki mentalitet, imaju mentalitet zrtve i potrebu da se neko sažali na njih i da im se divi i tapše ih po ramenu...

A to u sportu ne prolazi...
Post Reply