Neuroloski simptomi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#26 Re: Neuroloski simptomi

Post by dulekrele »

Stefo94 wrote:
dulekrele wrote:
Stefo94 wrote:Jeste, kad sam imao 15 godina a sada imam skoro 25.

Mislis da imam Lajmsku bolest? Kako se uopste testira na to?
Jesi uzimao profilaksu nakon ujeda ? Testira se putem testa koji se zove ELISA i western blot test. Wester se radi jer nekad ELISA moze biti negativna a western potvrdi. Jesi li kod doktor spominjao krpelja?
Nisam ni ja njima spominjao krpelja ni ti je meni ko spominjao da postoji mogucnost da je Lajmska bolest u pitanju.

Meni samo kazu stres, ankcioznost i Radiculopathia - ostecenje donje kicme. To je sve
Do tebe je ali ja bi provjerio i da li je lajmska bolest. Pa da budes miran u vezi toga ako nije. Simptomi su ali i ne mora da bude. Bolest koja se veoma tesko otkriva jer ima simptome sto razlicitih bolesti. Ako osoba jos ne zna da ju je ujeo krpelj onda je jos teze za dijagnozu. Ni jedan dr. ti nece spominjati lajmsku ako ti ne spomenes krpelja. jer nema razloga. jesi li uzimao profilaksu?
Last edited by dulekrele on 10/02/2019 14:45, edited 1 time in total.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#27 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:
dulekrele wrote:
Stefo94 wrote:Jeste, kad sam imao 15 godina a sada imam skoro 25.

Mislis da imam Lajmsku bolest? Kako se uopste testira na to?
Jesi uzimao profilaksu nakon ujeda ? Testira se putem testa koji se zove ELISA i western blot test. Wester se radi jer nekad ELISA moze biti negativna a western potvrdi. Jesi li kod doktor spominjao krpelja?
Nisam ni ja njima spominjao krpelja ni ti je meni ko spominjao da postoji mogucnost da je Lajmska bolest u pitanju.

Meni samo kazu stres, ankcioznost i Radiculopathia - ostecenje donje kicme. To je sve


Da.

I meni su stres i anksioznost i u nalazu piše radiculopathia.

Čak mi jedan doktor rekao da bi trebao operaciju da radim, pa odem kod Dizdarevica i još jednog doktora kažu smiješno.


Meni je prvi simptom bio zujanje u ušima.


Malo pročitaj linkove koje sam ti stavio
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#28 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

Provjerit cu i to onda. Da mi je znati sta je u pitanju, svjestan sam da je ankcioznost i citanje o bolestima na google stvorilo jedan dio simptoma, ali neki od simptoma koje imam nisu od ankcioznosti.

Imam i bolove donje kicme, tako da mislim ipak da ima tu odredjena doza ostecenja donje kicme ali eto de ti boze znaj da li je samo to. Zasto mi je onda desna ruka slaba? Ko ce znati.

Samo da nije neka teska bolest :-?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#29 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Da li ti se dešavalo da imaš neki izmjenjen osjet u palčevima?

Ili na dijelovima pete?

Mravinjanje nekakvo po glavi?
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#30 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

emmir1 wrote:


Da.

I meni su stres i anksioznost i u nalazu piše radiculopathia.

Čak mi jedan doktor rekao da bi trebao operaciju da radim, pa odem kod Dizdarevica i još jednog doktora kažu smiješno.


Meni je prvi simptom bio zujanje u ušima.


Malo pročitaj linkove koje sam ti stavio
I meni je prvi simptom to neko pistanje u usima, samo doslo jedno vece i nikada ne prestaje vec 2 godine.


Desavalo mi se i da imam izmijenjen osjet u peti, takodje i mravinjanje svuda po tijelu po par sekundi, periodicno i nasumicno, na glavi pogotovo.
Znaci kod tebe licno je B12 bio problem? Sada su svi simptomi nestali?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#31 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:Provjerit cu i to onda. Da mi je znati sta je u pitanju, svjestan sam da je ankcioznost i citanje o bolestima na google stvorilo jedan dio simptoma, ali neki od simptoma koje imam nisu od ankcioznosti.

Imam i bolove donje kicme, tako da mislim ipak da ima tu odredjena doza ostecenja donje kicme ali eto de ti boze znaj da li je samo to. Zasto mi je onda desna ruka slaba? Ko ce znati.

Samo da nije neka teska bolest :-?


Druže nađi doktora koji te razumije.

Imaš manjak b12 što je i nalaz ti potvrdio.

Nije dovoljno da piješ tablete nego moraš da primiš inekcije b12.

Da li si blijed u licu?

Kakav ti je bilirubin nalaz?

Kada željezo u krvi nije dobro to takodje ukazuje na manjak b12
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#32 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:
emmir1 wrote:


Da.

I meni su stres i anksioznost i u nalazu piše radiculopathia.

Čak mi jedan doktor rekao da bi trebao operaciju da radim, pa odem kod Dizdarevica i još jednog doktora kažu smiješno.


Meni je prvi simptom bio zujanje u ušima.


Malo pročitaj linkove koje sam ti stavio
I meni je prvi simptom to neko pistanje u usima, samo doslo jedno vece i nikada ne prestaje vec 2 godine.


Desavalo mi se i da imam izmijenjen osjet u peti, takodje i mravinjanje svuda po tijelu po par sekundi, periodicno i nasumicno, na glavi pogotovo.
Znaci kod tebe licno je B12 bio problem? Sada su svi simptomi nestali?

Da.

Prvi simptom zujanje u ušima, nakon par mjeseci i ostali simptomi

Mravinjanje je najviše bilo u glavi, nekako po tjemenu ali i po cijelom tijelu.

Meni je 99 posto simptoma nestalo, povremeno mi se ponekad javi poneki simptom na kratko.

No treba vremena, naime nedostatak b12 oštećuje nerve i treba vremena da se oni povrate.
Danas je hvala Bogu dobro.


Ima ljudi koji su zbog nedostatka.b12 znali pasti i u kolica a da nisu znali šta im je.
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#33 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

emmir1 wrote:
Stefo94 wrote:Provjerit cu i to onda. Da mi je znati sta je u pitanju, svjestan sam da je ankcioznost i citanje o bolestima na google stvorilo jedan dio simptoma, ali neki od simptoma koje imam nisu od ankcioznosti.

Imam i bolove donje kicme, tako da mislim ipak da ima tu odredjena doza ostecenja donje kicme ali eto de ti boze znaj da li je samo to. Zasto mi je onda desna ruka slaba? Ko ce znati.

Samo da nije neka teska bolest :-?


Druže nađi doktora koji te razumije

Imaš manjak b12 što je i nalaz ti potvrdio.

Nije dovoljno da piješ tablete nego moraš da primiš inekcije b12.

Da li si blijed u licu?

Kakav ti je bilirubin nalaz?

Kada željezo u krvi nije dobro to takodje ukazuje na manjak b12

Blijed u licu nisam, a ne znam kakav je bilirubin nalaz. Ne znam da mi to ima u nalazim.

Kako da sredim sebi te injekcije da primam? Jel se moze to negdje privatno ili se mora preko knjizice i porodicnog doktora?

Ja inače živim u okolini Doboja pa u Doboj idem kod doktora uglavnom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

Hoce puknut odmah neku psihicku dijagnozu cesto kad ne znaju uzrok necega. Odmah misle psihosomatska neka bolest ili psihicka bolest neka.

Ja sam upoznao nedavno slucaj zene kojoj su pukli sizofreniju a na kraju se ispostavilo da ima multiplu sklerozu. Vodili je kao sizofrenicarku i kljukali je godinama antipsihoticima.

I mene vode kao sizofrenicara iako nisam prvenstveno fizicki dobro. Imam ostecenje jetre neko ili promjenu na jetri pa me hormoni pucaju mozda. Vidim svoja bijela krvna zrca, musice/floatere imam, polako vid gubim, spavam previse i stalno umoran i pospan iako sam odspavao primjerice 12-14 sati i vise, sumnjam cak i da sam interseks, jos imam nekih simptoma i tegoba.

Puko od kafetina koje sam tada za bolove pio. Jedan sam od rijetkih kojem metabolizam sa kafetinima nesto radi pa mi morfijum u urinu pronadzen itd.

Sad i imam izgleda sizofreniju iako ja vise sumnjam na bipolarni poremecaj posto nemam halucinacija a sad sam je i dobio mozda od lijekova koje su mi davali sve. Jer sumnjao sam i na blazi autizam da imam, Asperger pa da je se to pogorsalo u sizofreniju.

Najlakse pukniti neku F dijagnozu izgleda im.

Nek si se ti obratio za drugo neko misljenje barem i ovdje nama. Da ne bi bilo kao i u mene slucaj sizofrenicar sa hipohondrijskim odlikama kojem su nalaze u bolnici izgubili u vezi jetre, neke mrlje u stomaku itd.

:kakoste:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#35 Re: Neuroloski simptomi

Post by pustopoljina »

Stefo94 wrote:
emmir1 wrote:
Stefo94 wrote:Provjerit cu i to onda. Da mi je znati sta je u pitanju, svjestan sam da je ankcioznost i citanje o bolestima na google stvorilo jedan dio simptoma, ali neki od simptoma koje imam nisu od ankcioznosti.

Imam i bolove donje kicme, tako da mislim ipak da ima tu odredjena doza ostecenja donje kicme ali eto de ti boze znaj da li je samo to. Zasto mi je onda desna ruka slaba? Ko ce znati.

Samo da nije neka teska bolest :-?


Druže nađi doktora koji te razumije

Imaš manjak b12 što je i nalaz ti potvrdio.

Nije dovoljno da piješ tablete nego moraš da primiš inekcije b12.

Da li si blijed u licu?

Kakav ti je bilirubin nalaz?

Kada željezo u krvi nije dobro to takodje ukazuje na manjak b12

Blijed u licu nisam, a ne znam kakav je bilirubin nalaz. Ne znam da mi to ima u nalazim.

Kako da sredim sebi te injekcije da primam? Jel se moze to negdje privatno ili se mora preko knjizice i porodicnog doktora?

Ja inače živim u okolini Doboja pa u Doboj idem kod doktora uglavnom.
Procitaj svoje nalaze.
Uslikaj pa postavi.

Bilirubin se odredjuje kod najobicnijeg nalaza krvi.
Perniciozna anemija se isto tako "vidi", anemija=smanjen broj eritrocita i po hemoglobinu i po hematokritu. Obicna krvna slika sadrzi sve te parametre.
Nemoj citati besumicno po googlu, i nije svacija simptomatika tvoja dijagnoza.
Radije googlaj svoje laboratorijske vrijednosti, nego simptome.

Odi,eto, kod te doktorice koju svi preporucuju, pa neka te pregleda. Imas svaki dan bus iz doboja za sarajevo. Odi (za sve pare koje si dosad potrosio) kod nekoga vani i plati privatno (recimo u hrvatskoj).
Pokreni se, umjesto da hranis svoje simptome strahom.

Osim toga, velik broj ljudi i ima psihosomatska oboljenja, sto takva oboljenja ne cini bezazlenim ili manje vrijednim.
Kad jeste na psihickoj bazi, to ne znaci da nisi bolestan, da nema lijeka...znaci samo da je potreban rad na sebi i da nema jedne operacije ili tablete koja ce to sve za cas rijesiti.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#36 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#37 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
Nije. Ali problem je sto znaju puknut ponekad pogresnu dijagnozu. Evo naveo sam primjer. Imala multiplu sklerozu a oni joj pukli sizofreniju. Meni sve nalaze izgubili kad sam incident u bolnici napravio i kljukali me godinama bobama pa sam sad dobio sizofreniju od njih mozda.

Desavalo je se i smrtnih slucajeva koliko hoces zbog pogresnih dijagnoza ili greski doktora.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
Nije. Ali problem je sto znaju puknut ponekad pogresnu dijagnozu. Evo naveo sam primjer. Imala multiplu sklerozu a oni joj pukli sizofreniju. Meni sve nalaze izgubili kad sam incident u bolnici napravio i kljukali me godinama bobama pa sam sad dobio sizofreniju od njih mozda.

Desavalo je se i smrtnih slucajeva koliko hoces zbog pogresnih dijagnoza ili greski doktora.
Odes na drugo mjesto ako nisi siguran i eto, moze i doktor napravit gresku, ljudi smo, ha ja.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39 Re: Neuroloski simptomi

Post by pustopoljina »

triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
Tablete te samo mogu toliko popraviti da pocnes raditi na sebi.
Nece te izlijeciti sigurno. To sam i napisala.
I UVIJEK trazi drugo misljenje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#40 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

pustopoljina wrote:
triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
Tablete te samo mogu toliko popraviti da pocnes raditi na sebi.
Nece te izlijeciti sigurno. To sam i napisala.
I UVIJEK trazi drugo misljenje.
Slazem se :thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#41 Re: Neuroloski simptomi

Post by pustopoljina »

triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
A na svoju ruku gutati kafetine ko bombone, to je ok?
I jos kaze, gle cuda, nasli morfine u mokraci...poseban metabolizam, ha ja.
Pa zar je tako tesko procitati sastav kafetina???
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#42 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

pustopoljina wrote:
triconja wrote:Nije sramota popit par kutija tableta za smirenje ako doktor misli da ce pomoc, ha ja.
A na svoju ruku gutati kafetine ko bombone, to je ok?
I jos kaze, gle cuda, nasli morfine u mokraci...poseban metabolizam, ha ja.
Pa zar je tako tesko procitati sastav kafetina???
Ne razumijem se u krhanje tableta na svoju ruku osim paracetamola i tajlolhota u rijetkim trenucima.

Nisam ja kriv sto ljudi na svaki bol krhaju kafetin ili nesto protiv bolova umjesto da probaju naci uzrok tog, vise sam isao na to ako ti doktor kaze da odradis terapiju odradi i eto, mozda ce te i psihologu poslat, ha ja.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#43 Re: Neuroloski simptomi

Post by pustopoljina »

Ok, zvucalo je kao sprdnja da mislim kako se treba kljukati tabletama.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#44 Re: Neuroloski simptomi

Post by boshniak »

Anksioznost-hipohondrija, da ne citiram onog gospodina iz zagreba "vjezbaj..............". Probaj sa anksioliticima ako ti je doktor odredio i ako djeluju na neko kraće vrijeme to je to.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#45 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

pustopoljina wrote:Ok, zvucalo je kao sprdnja da mislim kako se treba kljukati tabletama.
Ne sprdam se na temama ozbiljne prirode, jedino na onim tipa kilaza i sve ostale gdje postam :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#46 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

triconja wrote: Odes na drugo mjesto ako nisi siguran i eto, moze i doktor napravit gresku, ljudi smo, ha ja.
Pa mijenjali su mi se psihijatri i nisu bas slusali sta sam im govorio. Samo je slusao stalni psihijatar iz CZMZ-a. A nisam gutao kafetine bas ko bombone. 3-4 komada tad popio za oko 12 sati. Jer sam bio pod bolovima na jbn mjestu i nisam spavao tada 60-tak sati. To se samo tada desilo jednom. Druge hospitalizacije su bile zbog promjene raspolozenja. Jbg ubi siromastvo pravo.

Receno mi da je u pitanju nesto metabolizam i kafetini, i da ih ne smijem vise piti nikako. Sad samo analgin smijem piti.

Ovoj jednoj kako sam pisao vodili sizofreniju a ona Multiplu Sklerozu imala.

Ja problem neki sa jetrom imao itd., sta sam sve naveo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#47 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote: Odes na drugo mjesto ako nisi siguran i eto, moze i doktor napravit gresku, ljudi smo, ha ja.
Pa mijenjali su mi se psihijatri i nisu bas slusali sta sam im govorio. Samo je slusao stalni psihijatar iz CZMZ-a. A nisam gutao kafetine bas ko bombone. 3-4 komada tad popio za oko 12 sati. Jer sam bio pod bolovima na jbn mjestu i nisam spavao tada 60-tak sati. To se samo tada desilo jednom. Druge hospitalizacije su bile zbog promjene raspolozenja. Jbg ubi siromastvo pravo.

Receno mi da je u pitanju nesto metabolizam i kafetini, i da ih ne smijem vise piti nikako. Sad samo analgin smijem piti.

Ovoj jednoj kako sam pisao vodili sizofreniju a ona Multiplu Sklerozu imala.

Ja problem neki sa jetrom imao itd., sta sam sve naveo.
Jaro to je u tebe pravo komplikovano.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#48 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

triconja wrote: Jaro to je u tebe pravo komplikovano.
Ma znam. Sad i imam sizofreniju moguce. Od posljedica Risperidona kojeg su mi ko zamjenu davali. Malo falilo da se ubijem radi njega.

Tad kad sam popio 3-4 kafetina za oko 12 sati da je meni bilo samo zaspat jer kazem nisam 60-tak sati spavao bio. Mislim ako se dobro sjecam 3 dana i 4 noci.

Jetra mi dure nije. Mislim da sam cak i interseks, vidim krvna zrnca, imam floatere/musice itd. Kad sam reko jednoj psihijatrici da imam Musice rece ona sta je to. :?

Dok stalni psihijatar u CZMZ-u kaze danas takvo vrijeme da ima svega i da je svasta moguce.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#49 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote: Jaro to je u tebe pravo komplikovano.
Ma znam. Sad i imam sizofreniju moguce. Od posljedica Risperidona kojeg su mi ko zamjenu davali. Malo falilo da se ubijem radi njega.

Tad kad sam popio 3-4 kafetina za oko 12 sati da je meni bilo samo zaspat jer kazem nisam 60-tak sati spavao bio. Mislim ako se dobro sjecam 3 dana i 4 noci.

Jetra mi dure nije. Mislim da sam cak i interseks, vidim krvna zrnca, imam floatere/musice itd. Kad sam reko jednoj psihijatrici da imam Musice rece ona sta je to. :?

Dok stalni psihijatar u CZMZ-u kaze danas takvo vrijeme da ima svega i da je svasta moguce.


Musice u vidnom polju ima dosta ljudi i to ima veze sa očnom staklovinom.

Nekad to dobiju i mlađi ljudi a većinom se dobije oko 50 te godine života
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

emmir1 wrote:
Musice u vidnom polju ima dosta ljudi i to ima veze sa očnom staklovinom.

Nekad to dobiju i mlađi ljudi a većinom se dobije oko 50 te godine života
Ma znam ja to ali ona nije znala. Vidim i krvna zrnca, bijela valjda. Najgore sto mi se to sve pogorsava. Imam jos nekih tegoba. Fizicki prvenstveno nisam zdrav pa nije ni cudo da sam i psihicki puko. Jos se siromastvo navalilo na sve to.

Sreca sad pa sam koliko toliko dobro psihicki. Nemam ekcesa vise. Ne ureko se.
Post Reply