Neuroloski simptomi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#51 Re: Neuroloski simptomi

Post by pustopoljina »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote: Odes na drugo mjesto ako nisi siguran i eto, moze i doktor napravit gresku, ljudi smo, ha ja.
Pa mijenjali su mi se psihijatri i nisu bas slusali sta sam im govorio. Samo je slusao stalni psihijatar iz CZMZ-a. A nisam gutao kafetine bas ko bombone. 3-4 komada tad popio za oko 12 sati. Jer sam bio pod bolovima na jbn mjestu i nisam spavao tada 60-tak sati. To se samo tada desilo jednom. Druge hospitalizacije su bile zbog promjene raspolozenja. Jbg ubi siromastvo pravo.

Receno mi da je u pitanju nesto metabolizam i kafetini, i da ih ne smijem vise piti nikako. Sad samo analgin smijem piti.

Ovoj jednoj kako sam pisao vodili sizofreniju a ona Multiplu Sklerozu imala.

Ja problem neki sa jetrom imao itd., sta sam sve naveo.
Gle, kapi sa kodeinom, protiv kaslja, su jedino sto mi pomaze kad imam suhi kasalj. Prije par godina, toliko sam kasljala da sam mislila poderace mi se pluca...i umjesto 15 kapi, ja krhnem 30, ne bi li ikako noc predeverala...ne da sam je predeverala, nego mi bilo kao da sam dijete, da mi je mati rahmetli ziva i da joj spavam u krilu...nisam se zadnjih 10 godina bolje osjecala. Hint: oni sto piju sirup protiv kaslja u ameriKi.
A sve kodein ima minimalno/nikakvo dejstvo opijata. Isti ti je u kafetinu.
Samo, ove kapi mozes dobiti jedino na recept, a koliko znam kod nas kafetin udjes i kupis...
Pogresne dijagnoze se desavaju, zato nikad ne treba otici kod samo jednog doktora, a ako te taj jedan psihijatar slusao-jesi li barem ostao kod njega?
Pokreni se i istrazi uzroke: idi i po fizickom i po psihickom uzroku, idi u svim smjerovima.
Sto se tice siromastva...ne znam sta da ti kazem...
To je druga tema, ali to takodjer onda vise vuce na psihosomatiku.
Samo, da vrijedi ona stara:" zdrav covjek ima hiljadu zelja, bolestan samo jednu." vrijedi...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

pustopoljina wrote: Gle, kapi sa kodeinom, protiv kaslja, su jedino sto mi pomaze kad imam suhi kasalj. Prije par godina, toliko sam kasljala da sam mislila poderace mi se pluca...i umjesto 15 kapi, ja krhnem 30, ne bi li ikako noc predeverala...ne da sam je predeverala, nego mi bilo kao da sam dijete, da mi je mati rahmetli ziva i da joj spavam u krilu...nisam se zadnjih 10 godina bolje osjecala. Hint: oni sto piju sirup protiv kaslja u ameriKi.
A sve kodein ima minimalno/nikakvo dejstvo opijata. Isti ti je u kafetinu.
Samo, ove kapi mozes dobiti jedino na recept, a koliko znam kod nas kafetin udjes i kupis...
Pogresne dijagnoze se desavaju, zato nikad ne treba otici kod samo jednog doktora, a ako te taj jedan psihijatar slusao-jesi li barem ostao kod njega?
Pokreni se i istrazi uzroke: idi i po fizickom i po psihickom uzroku, idi u svim smjerovima.
Sto se tice siromastva...ne znam sta da ti kazem...
To je druga tema, ali to takodjer onda vise vuce na psihosomatiku.
Samo, da vrijedi ona stara:" zdrav covjek ima hiljadu zelja, bolestan samo jednu." vrijedi...
Ma znam ja sad da je sve na bazi kodeina opasno pravo. Ali tad da je meni bilo samo zaspat, da bol malo mine pa da zaspem.

Govorio sam im da imam mozda bipolarni poremecaj. Mozda sad imam BP i sizofreniju, prije da sam imao Asperger mozda. Mijenjali su se psihijatri ali niko nista nije saslusao kako treba jer uopste ne rade tako jer imaju pravo pacijenata koji se ko na traci smjenjuju. Para nemam za privatno da odem nekom psihijatru pa da saslusa na par seansi. Nalaze isto ne znam odakle da krenem jer bi ih detaljno trebalo odraditi kako su i htjeli na internom odjeljenju. Ko da mi da za interno odjeljenje uputnicu ponovo za detaljan pregled.

Trazio sam uzroke, Guglam itd., ali jbg ne saslusaju psihijatri kako treba jer nemaju vremena.

Pokusam i primanja neka da rijesim pa da siromastvo ublazim koliko je moguce jer je sve teze. Stara nemoze da zaradi kao nekad. Vec sam u procesu rjesavanja nekih primanja.

A nemam nekih specijalnih zelja uopste. Da je samo da ne puknem skroz na skroz. Da se nepogorsava stanje fizicko i psihicko. Da ostane ovako. Jer znam da ima i bolesnijih od mene i fizicki i psihicki.

Ali cinjenica stoji ubi besparica pravo i da je doprinjela ovim mojim fizickim i psihickim nekim bolestima ona.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#53 Re: Neuroloski simptomi

Post by funeral blues »

Iz licnog iskustva: neuroborelioza.
Nema laboratorijskog testa koji ce ti 100% reci da ili ne, prekompleksno je.
Vec je neko preporucio, a i ja cu ti reci: javi se dr. Dautovic. Bice tesko, ali izljecivo je. Ja sam se potpuno oporavio nakon 2 godine uzasa.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#54 Re: Neuroloski simptomi

Post by triconja »

funeral blues wrote:Iz licnog iskustva: neuroborelioza.
Nema laboratorijskog testa koji ce ti 100% reci da ili ne, prekompleksno je.
Vec je neko preporucio, a i ja cu ti reci: javi se dr. Dautovic. Bice tesko, ali izljecivo je. Ja sam se potpuno oporavio nakon 2 godine uzasa.
Evo citam o toj bolesti i o krpeljima i nesto kontam da je veoma moguce da dosta ljudi ima lajmsku bolest u kasnom stadiju a da ne zna da je ima. Susretao sam se sa krpeljima koliko hoces jer volim hodati po prirodi ali opet to ne mora znacit jer je tesko to otkriti :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#55 Re: Neuroloski simptomi

Post by Sanjarko »

Ma ja sam cuo za ovu bolest ali nisam znao da od krpelja dolazi. Ali pogresnih dijagnoza sam cuo isto tako pravo. Evo naveo sam primjer zene, djevojke koju su vodili pod sizofrenijom a ona imala Multiplu Sklerozu. Nakraju ustanovili kad su joj temeljito nalaze sve izvadili da ima MS a ne Sch.

Ma malo lako pucaju na psihosomatsko kad nemogu ustanoviti neko oboljenje, a ni psihicko oboljenje nije psihosomatsko nego somatsko je tj., oboljenje je mozga i fizicko je i ono oboljenje samo koje se na psihu ispoljava, jer mozak oboli.

Kasnimo i sto se tice toga za svijetom, pravo. U smislu nalaza kojim se otkriju ta oboljenja od skeniranja mozga i slicno.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#56 Re: Neuroloski simptomi

Post by funeral blues »

triconja wrote:
funeral blues wrote:Iz licnog iskustva: neuroborelioza.
Nema laboratorijskog testa koji ce ti 100% reci da ili ne, prekompleksno je.
Vec je neko preporucio, a i ja cu ti reci: javi se dr. Dautovic. Bice tesko, ali izljecivo je. Ja sam se potpuno oporavio nakon 2 godine uzasa.
Evo citam o toj bolesti i o krpeljima i nesto kontam da je veoma moguce da dosta ljudi ima lajmsku bolest u kasnom stadiju a da ne zna da je ima. Susretao sam se sa krpeljima koliko hoces jer volim hodati po prirodi ali opet to ne mora znacit jer je tesko to otkriti :lol:
Treba biti dovoljno baksuz da se potrefi da je krpelj iz grupe od 10% zarazenih i da ga ne uocis bar 24h na tijelu.. za pocetak :) Jos gore je ako ga nikad ne uocis, pa nemas pojma sta te je snaslo... a svi oko tebe te prave budalom, ukljucujuci i doktore. Blago onom ko zna nesto o tome na vrijeme, pa da reaguje.. u suprotnom, velike su sanse da budes lijecen od epilepsije, anksioznosti, depresije, pa cak i multiple, a nije to to.
Authority
Posts: 29
Joined: 19/10/2010 00:01

#57 Re: Neuroloski simptomi

Post by Authority »

Evo šta ti je...
Opasna virusna/bakterijska epidemija hara u BIH samo niko da otkrije šta je. Simptomi se počinju prikazivati u periodu do 2 mjeseca među ostalim ukućanima i kolegama. Dosta ljudi je preminulo od iste najčešće iznad 60. godina, ali i veliki broj mladih radi ostalih konsekvnci i trigera koje bolest prouzrokuje. Osobe koje su imale uredne nalaze i nisu pokazivale simptome umiru brzo, srčani udari su najčešće slučaj.

Najčešći simptomi:
- Grlobolja koja traje mjesecima + gnojna angina ili crvenilo (na početku )
- Problemi sa sinusima oko 30% ljudi (najčešće jedna strana)
- Začepljenje ušiju i pritisak na toj strani glave
- Puckanje i bol u zglobovima / tendonima (bez otoka)
- Bol u vratu i glavobolja (uzrokovana bolom u vratnim žilama)
- Osjećaj gmizanja u venama i krutost mišića (lakše se umaraju nego inače)
- Blaga tahikardija (puls oko 100)
- Problemi sa stomakom
- Problemi sa preponama i ramenom (radi tendona opet)

Najčešće se dijagnosticira kao alergija. Nalazi su u uredni, čak imaju i niže parametre nego što bi osoba očekivala. Zahvaćeni često lome neki od ekstremiteta radi lošeg stanja tetiva i tendona.
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#59 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

Evo da se javim nakon par dana.

Radio sam ponovo neke nalaze i oni su ok.

Gvozdje - 20 (referentna vrijednost 9 - 27)

B12 - 410 ( referentna vrijednost 120 - 480)

Znaci to je u redu.

ALI... radio sam i test na Lajmsku bolest (borelioza) koja se radi u dva fragmenta i ovako glase:

Borelioza burgdoferi IgM - 30,6 (ako je preko 25 onda je pozitivan nalaz)

Borelioza burgdoferi IgG - 5 ( negativno)

Znaci jedan fragment je pozitivan.

E sada šta to znači? Gdje dalje? Šta dalje? :?
Brus Lee
Posts: 851
Joined: 01/10/2010 19:35

#60 Re: Neuroloski simptomi

Post by Brus Lee »

Stefo94 wrote:Evo da se javim nakon par dana.

Radio sam ponovo neke nalaze i oni su ok.

Gvozdje - 20 (referentna vrijednost 9 - 27)

B12 - 410 ( referentna vrijednost 120 - 480)

Znaci to je u redu.

ALI... radio sam i test na Lajmsku bolest (borelioza) koja se radi u dva fragmenta i ovako glase:

Borelioza burgdoferi IgM - 30,6 (ako je preko 25 onda je pozitivan nalaz)

Borelioza burgdoferi IgG - 5 ( negativno)

Znaci jedan fragment je pozitivan.

E sada šta to znači? Gdje dalje? Šta dalje? :?
Idi infektologu. Tesko je reci jesi li ili nisi imao/imas lajmsku bolest samo na osnovu ovog testa. Da li si nakon ujeda imao crvene fleke po kozi, da li si tada koristio antibiotik /tetraciklin ili azitromicin/ koji se daje poslije ujeda krpelja ako se pojave te crvene fleke....u odrdjenim slucajevima test moze biti i lazno pozitivan i lazno negativan. Suma sumarum, idi infektologu.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#61 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.

Musko sam, imam 24 godine i vec 10 mjeseci imam razne neuroloske tegobe. Trnci u rukama, nogama i glavi, titranje i trzanje mišića, bolovi u zglobovima, glavobolje, blago zamucen vid, pistanje u usima i jos stosta. Takodje sam imao osjecaj zategnutosti u listovima i zujanje i peckanje u stopalima.

Svi simptomi odlaze i dolaze ali u zadnjih par sedmica su mi misici nogu poceli titrati, osjetio sam “strujanje” u nogama i slabost u desnoj nozi, takodje nakon toga slabost i u desnoj ruci (blago). Ispod lijevog koljena imam osjecaj zategnusti i trnaca vec 10 mjeseci, to mi je najduzi simptom.

Nakon mokrenja imam osjecaj titranja unutar mjehura/prostate/pelvicnog misica, bas cudno i neugodno.


Nalazi su mi dobri, vitamin B12 je malo nizak, takodje kao i gvozdje.

Radio sam 3 magnetne rezonance glave do sada ( jer se bojim Multipla Skleroze, po prirodi sam strasljiv i hipohondar) i svi snimci su bili uredni. Takodje sam radio magnetnu vratne kicme i i ona je uredna.

Radio sam EMNG nalaz nogu i to je pokazalo leziju (ostecenje) L4, L5 i S1 prsljenova sa obe strane.

Na magnetnoj donje kicme koju sam zadnju radio, ima dokaza da se nalaze neke degenerativne promjene na L prsljenovima ali nema kompresije na nerve.

E sada mene zanima, da li ostecenje ovih prsljenova mogu prouzrokovati ove simptome? Misici nogu mi titraju stalno a desna noga mi je bas slaba sada, takodje i to titranje u prostati/mjehuru i povremeni trnci u obe noge.

Kako je moguce da na magnetna ne pokazuje kompresiju na nerve a EMNG je pokazao ostecenje?

Zasto mi je desna ruka slaba?
Pijem tablete Pagamax i Gaboton i nisam siguran da li mi pomazu puno. Mozda malo psihicki samo.

Takodje pijem suplement B12 vitamina i gvozdja.

Ja se bojim nekih progresivnih neuroloskih bolesti kao sto je Multipla Skleroza i slicne bolescuge, jer kad ukucam na google svoje simptome, samo mi to izlazi i to me bas plasi!

Molim vas da mi kazete svoje misljenje u vezi ovog, hvala!


Kakva je situacija
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#62 Re: Neuroloski simptomi

Post by stakasa »

emmir1 wrote:Vjeruj da sam 2 puta gledao u nik da li sam ja reko možda nekad otvorio ovu temu

99 posto indetična situacija, nisam imao samo to sa mokraćnim mjehurom i nisam imao slabost.


Magnete kičme, glave...emng jedno 10 puta.

10 neurologa me pregledalo, između ostalog i Sinanović koji je jako respektabilan i van granica neurolog.

Obišao ukupno oko 50 doktora raznih specijalnosti

Sve sam te dijagnoze dobijao, te prljśenovi, te diskus hernija, neka ośtećenja i slično


Preko 20 različitih simptoma sam imao

Titranje mišića, žarenje, peckanje, obamrlost neka u palčevima...it..itd


E sada mi reci kolika ti je razina b12?

I jesi li bio na kakvoj dijeti?
:D :D :D
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#63 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

emmir1 wrote:
Stefo94 wrote:Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.

Musko sam, imam 24 godine i vec 10 mjeseci imam razne neuroloske tegobe. Trnci u rukama, nogama i glavi, titranje i trzanje mišića, bolovi u zglobovima, glavobolje, blago zamucen vid, pistanje u usima i jos stosta. Takodje sam imao osjecaj zategnutosti u listovima i zujanje i peckanje u stopalima.

Svi simptomi odlaze i dolaze ali u zadnjih par sedmica su mi misici nogu poceli titrati, osjetio sam “strujanje” u nogama i slabost u desnoj nozi, takodje nakon toga slabost i u desnoj ruci (blago). Ispod lijevog koljena imam osjecaj zategnusti i trnaca vec 10 mjeseci, to mi je najduzi simptom.

Nakon mokrenja imam osjecaj titranja unutar mjehura/prostate/pelvicnog misica, bas cudno i neugodno.


Nalazi su mi dobri, vitamin B12 je malo nizak, takodje kao i gvozdje.

Radio sam 3 magnetne rezonance glave do sada ( jer se bojim Multipla Skleroze, po prirodi sam strasljiv i hipohondar) i svi snimci su bili uredni. Takodje sam radio magnetnu vratne kicme i i ona je uredna.

Radio sam EMNG nalaz nogu i to je pokazalo leziju (ostecenje) L4, L5 i S1 prsljenova sa obe strane.

Na magnetnoj donje kicme koju sam zadnju radio, ima dokaza da se nalaze neke degenerativne promjene na L prsljenovima ali nema kompresije na nerve.

E sada mene zanima, da li ostecenje ovih prsljenova mogu prouzrokovati ove simptome? Misici nogu mi titraju stalno a desna noga mi je bas slaba sada, takodje i to titranje u prostati/mjehuru i povremeni trnci u obe noge.

Kako je moguce da na magnetna ne pokazuje kompresiju na nerve a EMNG je pokazao ostecenje?

Zasto mi je desna ruka slaba?
Pijem tablete Pagamax i Gaboton i nisam siguran da li mi pomazu puno. Mozda malo psihicki samo.

Takodje pijem suplement B12 vitamina i gvozdja.

Ja se bojim nekih progresivnih neuroloskih bolesti kao sto je Multipla Skleroza i slicne bolescuge, jer kad ukucam na google svoje simptome, samo mi to izlazi i to me bas plasi!

Molim vas da mi kazete svoje misljenje u vezi ovog, hvala!


Kakva je situacija
Evo druze sve isto, s tim da sam bio kod Fizijatra koji mi je testirao snagu i reko da mi je snaga ok. Reko da mi se magnetna ne poklapa sa EMNG, ja odem i ponovim EMNG i ovo su mi dali:
Registruju se uredne motorne i senzorne brzine provodljivosti nerava donjih ekstremiteta, uz snizenu amplitudu potencijala n tibialisa lijevo, iglenom elektrodom u misicima potkoljenica, obostrano ne registruju se znaci akutne denervacije. Registruju se visoke amplitude potencijala produzenog trajanja uz umjerenu redukciju u misicima potkoljenica, ali bez znacajnije asimetrije. Potrebno dalje pracenje, kontrola za 3-4 mjeseca.

E sad sta to znaci, ja nemam pojma.

Planiram jos da odem kod infektologa u Sarajevo za ovo sto mi je test za Lajmsku bio pozitivan. Pa cemo vidjet.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#64 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:
emmir1 wrote:
Stefo94 wrote:Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.

Musko sam, imam 24 godine i vec 10 mjeseci imam razne neuroloske tegobe. Trnci u rukama, nogama i glavi, titranje i trzanje mišića, bolovi u zglobovima, glavobolje, blago zamucen vid, pistanje u usima i jos stosta. Takodje sam imao osjecaj zategnutosti u listovima i zujanje i peckanje u stopalima.

Svi simptomi odlaze i dolaze ali u zadnjih par sedmica su mi misici nogu poceli titrati, osjetio sam “strujanje” u nogama i slabost u desnoj nozi, takodje nakon toga slabost i u desnoj ruci (blago). Ispod lijevog koljena imam osjecaj zategnusti i trnaca vec 10 mjeseci, to mi je najduzi simptom.

Nakon mokrenja imam osjecaj titranja unutar mjehura/prostate/pelvicnog misica, bas cudno i neugodno.


Nalazi su mi dobri, vitamin B12 je malo nizak, takodje kao i gvozdje.

Radio sam 3 magnetne rezonance glave do sada ( jer se bojim Multipla Skleroze, po prirodi sam strasljiv i hipohondar) i svi snimci su bili uredni. Takodje sam radio magnetnu vratne kicme i i ona je uredna.

Radio sam EMNG nalaz nogu i to je pokazalo leziju (ostecenje) L4, L5 i S1 prsljenova sa obe strane.

Na magnetnoj donje kicme koju sam zadnju radio, ima dokaza da se nalaze neke degenerativne promjene na L prsljenovima ali nema kompresije na nerve.

E sada mene zanima, da li ostecenje ovih prsljenova mogu prouzrokovati ove simptome? Misici nogu mi titraju stalno a desna noga mi je bas slaba sada, takodje i to titranje u prostati/mjehuru i povremeni trnci u obe noge.

Kako je moguce da na magnetna ne pokazuje kompresiju na nerve a EMNG je pokazao ostecenje?

Zasto mi je desna ruka slaba?
Pijem tablete Pagamax i Gaboton i nisam siguran da li mi pomazu puno. Mozda malo psihicki samo.

Takodje pijem suplement B12 vitamina i gvozdja.

Ja se bojim nekih progresivnih neuroloskih bolesti kao sto je Multipla Skleroza i slicne bolescuge, jer kad ukucam na google svoje simptome, samo mi to izlazi i to me bas plasi!

Molim vas da mi kazete svoje misljenje u vezi ovog, hvala!


Kakva je situacija
Evo druze sve isto, s tim da sam bio kod Fizijatra koji mi je testirao snagu i reko da mi je snaga ok. Reko da mi se magnetna ne poklapa sa EMNG, ja odem i ponovim EMNG i ovo su mi dali:
Registruju se uredne motorne i senzorne brzine provodljivosti nerava donjih ekstremiteta, uz snizenu amplitudu potencijala n tibialisa lijevo, iglenom elektrodom u misicima potkoljenica, obostrano ne registruju se znaci akutne denervacije. Registruju se visoke amplitude potencijala produzenog trajanja uz umjerenu redukciju u misicima potkoljenica, ali bez znacajnije asimetrije. Potrebno dalje pracenje, kontrola za 3-4 mjeseca.

E sad sta to znaci, ja nemam pojma.

Planiram jos da odem kod infektologa u Sarajevo za ovo sto mi je test za Lajmsku bio pozitivan. Pa cemo vidjet.



Pa šta ti kaže za nalaz jel ok, morao ti je reći.

Vidi i za tu lajmsku kada si već pozitivan

Poslat ću ti jedan link u inbox
Stefo94
Posts: 18
Joined: 04/02/2019 14:29

#65 Re: Neuroloski simptomi

Post by Stefo94 »

Evo nakon mjesec i po dana da se oglasim ponovo u vezi mojih simptoma.

Simptomi stagniraju, nekih dana su bolje a nekih losije ali su tu.

Titranje misica po nogama ( sitno, agresivno i ucestalo), ponekad mi titraju i po ostatku tijelu ali je 80% po nogama. Slabost desne ruke i desne noge, kao da sam spavao 3 dana na desnoj ruci i nozi pa ono nekako ukocenost neka. I dalje hodam normalno, nadam se da ce tako i ostati. Peckanje, žarenje, zujanje u stopalima, nekad lijevo, nekad desno a nekad obadva. I tako.

E sada, bio sam kod doktorice Sajme da se testiram za Lajmsku Bolest i ona mi je rekla da su moji simptomi 99% od te Borelije i da se odem testirat, tj. Da uradim neki Western blot test.

Jedan fragment IgM je pozitivan i na njemu su pozitivna antitijela: p41, p100, OspC.

I za OspC su aktivne 4 vrste Borelije u krvi.

Vitamin D je nizak, ispod donje granice.

Dala mi je doxycycline antibiotik 4 sedmice i azomex zadnju sedmicu da dodam. Evo jos dva dana i zavrsavam sa terapijom ali simptomi su i dalje tu i nisu nista bolji.

Takodje pijem i suplemente: Vitamin D (10.000 jedinica), Pronerv tablete (vitamini B12, B6), Vitamin C i magnezijum sumece tablete.

Od svega ovog se osjecam bolje samo u glavi ali po tijelu i dalje imam te simptome i nerviraju me bas, bas.

Sada, da li je moguce da je nesto drugo u pitanju? Posto
mi antibiotici nisu puno pomogli.

Jel neko imao slicnu situaciju?
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#66 Re: Neuroloski simptomi

Post by tovarish »

Stefo94 wrote:Evo nakon mjesec i po dana da se oglasim ponovo u vezi mojih simptoma.

Simptomi stagniraju, nekih dana su bolje a nekih losije ali su tu.

Titranje misica po nogama ( sitno, agresivno i ucestalo), ponekad mi titraju i po ostatku tijelu ali je 80% po nogama. Slabost desne ruke i desne noge, kao da sam spavao 3 dana na desnoj ruci i nozi pa ono nekako ukocenost neka. I dalje hodam normalno, nadam se da ce tako i ostati. Peckanje, žarenje, zujanje u stopalima, nekad lijevo, nekad desno a nekad obadva. I tako.

E sada, bio sam kod doktorice Sajme da se testiram za Lajmsku Bolest i ona mi je rekla da su moji simptomi 99% od te Borelije i da se odem testirat, tj. Da uradim neki Western blot test.

Jedan fragment IgM je pozitivan i na njemu su pozitivna antitijela: p41, p100, OspC.

I za OspC su aktivne 4 vrste Borelije u krvi.

Vitamin D je nizak, ispod donje granice.

Dala mi je doxycycline antibiotik 4 sedmice i azomex zadnju sedmicu da dodam. Evo jos dva dana i zavrsavam sa terapijom ali simptomi su i dalje tu i nisu nista bolji.

Takodje pijem i suplemente: Vitamin D (10.000 jedinica), Pronerv tablete (vitamini B12, B6), Vitamin C i magnezijum sumece tablete.

Od svega ovog se osjecam bolje samo u glavi ali po tijelu i dalje imam te simptome i nerviraju me bas, bas.

Sada, da li je moguce da je nesto drugo u pitanju? Posto
mi antibiotici nisu puno pomogli.

Jel neko imao slicnu situaciju?
I meni ovo tvoje liči na lajmsku bolest, tačnije neuroboreliozu. A ona se jako teško liječi, a nije rijedak slučaj da se ne može izliječiti.

Međutim, ne trebaš se predavati.Liječenje može trajati i do 8 mjeseci, kad je teži slučaj.

I ja ću uskoro,čim budem u Sarajevu,otići do dr. Sajme pa da vidim dal' je možda i kod mene ipak borelioza, a ne ovo što su rekli da imam.

Guglaj malo o neuroboreliozi, da vidiš o čemu je tu riječ.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#67 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Stefo94 wrote:Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.

Musko sam, imam 24 godine i vec 10 mjeseci imam razne neuroloske tegobe. Trnci u rukama, nogama i glavi, titranje i trzanje mišića, bolovi u zglobovima, glavobolje, blago zamucen vid, pistanje u usima i jos stosta. Takodje sam imao osjecaj zategnutosti u listovima i zujanje i peckanje u stopalima.

Svi simptomi odlaze i dolaze ali u zadnjih par sedmica su mi misici nogu poceli titrati, osjetio sam “strujanje” u nogama i slabost u desnoj nozi, takodje nakon toga slabost i u desnoj ruci (blago). Ispod lijevog koljena imam osjecaj zategnusti i trnaca vec 10 mjeseci, to mi je najduzi simptom.

Nakon mokrenja imam osjecaj titranja unutar mjehura/prostate/pelvicnog misica, bas cudno i neugodno.


Nalazi su mi dobri, vitamin B12 je malo nizak, takodje kao i gvozdje.

Radio sam 3 magnetne rezonance glave do sada ( jer se bojim Multipla Skleroze, po prirodi sam strasljiv i hipohondar) i svi snimci su bili uredni. Takodje sam radio magnetnu vratne kicme i i ona je uredna.

Radio sam EMNG nalaz nogu i to je pokazalo leziju (ostecenje) L4, L5 i S1 prsljenova sa obe strane.

Na magnetnoj donje kicme koju sam zadnju radio, ima dokaza da se nalaze neke degenerativne promjene na L prsljenovima ali nema kompresije na nerve.

E sada mene zanima, da li ostecenje ovih prsljenova mogu prouzrokovati ove simptome? Misici nogu mi titraju stalno a desna noga mi je bas slaba sada, takodje i to titranje u prostati/mjehuru i povremeni trnci u obe noge.

Kako je moguce da na magnetna ne pokazuje kompresiju na nerve a EMNG je pokazao ostecenje?

Zasto mi je desna ruka slaba?
Pijem tablete Pagamax i Gaboton i nisam siguran da li mi pomazu puno. Mozda malo psihicki samo.

Takodje pijem suplement B12 vitamina i gvozdja.

Ja se bojim nekih progresivnih neuroloskih bolesti kao sto je Multipla Skleroza i slicne bolescuge, jer kad ukucam na google svoje simptome, samo mi to izlazi i to me bas plasi!

Molim vas da mi kazete svoje misljenje u vezi ovog, hvala!


Kakva ti je sada situacija?

Ide li na bolje
User avatar
ElRe
Posts: 10679
Joined: 12/12/2011 11:28

#68 Re: Neuroloski simptomi

Post by ElRe »

Ja već mjesecima (preko pola godine) imam problem sa žarenjem tabana (ne komplet stopala), jagodica na prstima, obrazima, usnama, jeziku. Nikada ne istovremeno, već jedn dan tabani, drugi obrazi itd. To nekada traje par sati, nekada par minuta ali nikako da prestane.
Kada imam to žarenje temperatura je po termometru (mjerenje ispod jezika) 36.8 ili 36.9.

Uradio KKS, diferencijalnu KKS, testove na hepatitise, CMV, Epstein–Bar virus, borielu, MR glave, vratne kičme, dijabetes opterećenje, snimak abdomena... sve uredno, osim nižeg vitamina D.

Nemam osjećaj umrtvljenosti, ne spava mi se, nemam stomačnih problema. Obišao interniste, infektologe, kardiologe, neurologe, ali bez rezultata.
Da li je neko imao slično iskustvo?
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#69 Re: Neuroloski simptomi

Post by sedma_7 »

ElRe wrote: 09/12/2019 13:34 Ja već mjesecima (preko pola godine) imam problem sa žarenjem tabana (ne komplet stopala), jagodica na prstima, obrazima, usnama, jeziku. Nikada ne istovremeno, već jedn dan tabani, drugi obrazi itd. To nekada traje par sati, nekada par minuta ali nikako da prestane.
Kada imam to žarenje temperatura je po termometru (mjerenje ispod jezika) 36.8 ili 36.9.

Uradio KKS, diferencijalnu KKS, testove na hepatitise, CMV, Epstein–Bar virus, borielu, MR glave, vratne kičme, dijabetes opterećenje, snimak abdomena... sve uredno, osim nižeg vitamina D.

Nemam osjećaj umrtvljenosti, ne spava mi se, nemam stomačnih problema. Obišao interniste, infektologe, kardiologe, neurologe, ali bez rezultata.
Da li je neko imao slično iskustvo?
Mozda lupam, no vidim da vecina nas koji imaju neke neuroloske probleme imaju nizak vitamin d.
Micika13
Posts: 2
Joined: 04/06/2021 23:59

#70 Re: Neuroloski simptomi

Post by Micika13 »

Kako je, jesi li uspio naci dijagnozu?
Imam uglavnom iste simptome kao i ti. Zadnji neurolog je sumnjao na MS, ali magnet na glavi je bio cist pa rekli su mi da treba i lumbana punkcija. I meni je ko i tebi glava puna svakojakih strahova i anksioznost na najjace. Vitamin D nizak, ali ne verujem da je to razlog. 😔
emmir1 wrote: 04/06/2019 10:04
Stefo94 wrote:Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#71 Re: Neuroloski simptomi

Post by epik »

Da li je neko od vas pokusao rijesiti problem akupunkturom i akupresurom? Vecina problema oko trnjenja prstiju, stopala itd moze se rijesiti kineskom medicinom. Prikljesteni nervi, spetljani nervi, iz xy razloga dovode do tih tremora, trnjenja... Na to se nadoveze strah, anksioznost, napetost i grcenje tijela... Pokusajte da izmjenite nacin ishrane, malo vise svjezeg voca, povrca, manje crvenog mesa i fast food-a, umanjite prekomjerno ispijanje kafa, konzumiranja alkohola i cigareta, procistite organizam. U jutro prije svega popij casu mlake vode sa malo limuna... Hladna pica izbjegavati .... Ako neko hoce da pokusa sa akupunkturom i akupresurom kod kineza, neka se javi u PP. Ne reklamiram nikoga samo licno iskustvo. Placa se logicno, al se placa I MR 50 KM participacija, I CT 30 i razni lijekovi. Vjerovatno ce trebati nekoliko puta otici na tretman, ali vam garantujem da cete se bolje osjecati I od prvog tretmana.
Micika13
Posts: 2
Joined: 04/06/2021 23:59

#72 Re: Neuroloski simptomi

Post by Micika13 »

Kako je, jesi li uspio naci dijagnozu?
Imam uglavnom iste simptome kao i ti. Zadnji neurolog je sumnjao na MS, ali magnet na glavi je bio cist pa rekli su mi da treba i lumbana punkcija. I meni je ko i tebi glava puna svakojakih strahova i anksioznost na najjace. Vitamin D nizak, ali ne verujem da je to razlog. 😔


[qu¹ote=Stefo94 post_id=15354168 time=1549799856 user_id=404741]
Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#73 Re: Neuroloski simptomi

Post by emmir1 »

Micika13 wrote: 05/06/2021 21:30 Kako je, jesi li uspio naci dijagnozu?
Imam uglavnom iste simptome kao i ti. Zadnji neurolog je sumnjao na MS, ali magnet na glavi je bio cist pa rekli su mi da treba i lumbana punkcija. I meni je ko i tebi glava puna svakojakih strahova i anksioznost na najjace. Vitamin D nizak, ali ne verujem da je to razlog. 😔


[qu¹ote=Stefo94 post_id=15354168 time=1549799856 user_id=404741]
Pozdrav Forumasi, treba mi vase misljenje i savjeti, pa ovako da pocnem.

Tek vidim da si me pitao.

Javi se, malo opiši simptome pa ću ti imati sigurno neke odgovore
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#74 Re: Neuroloski simptomi

Post by fortaleza »

Jeste testirali na boreliju?
Preacher McLovin
Posts: 3
Joined: 20/06/2022 19:17

#75 Re: Neuroloski simptomi

Post by Preacher McLovin »

Stefo94 wrote: 30/04/2019 10:26 Evo nakon mjesec i po dana da se oglasim ponovo u vezi mojih simptoma.

Simptomi stagniraju, nekih dana su bolje a nekih losije ali su tu.

Titranje misica po nogama ( sitno, agresivno i ucestalo), ponekad mi titraju i po ostatku tijelu ali je 80% po nogama. Slabost desne ruke i desne noge, kao da sam spavao 3 dana na desnoj ruci i nozi pa ono nekako ukocenost neka. I dalje hodam normalno, nadam se da ce tako i ostati. Peckanje, žarenje, zujanje u stopalima, nekad lijevo, nekad desno a nekad obadva. I tako.

E sada, bio sam kod doktorice Sajme da se testiram za Lajmsku Bolest i ona mi je rekla da su moji simptomi 99% od te Borelije i da se odem testirat, tj. Da uradim neki Western blot test.

Jedan fragment IgM je pozitivan i na njemu su pozitivna antitijela: p41, p100, OspC.

I za OspC su aktivne 4 vrste Borelije u krvi.

Vitamin D je nizak, ispod donje granice.

Dala mi je doxycycline antibiotik 4 sedmice i azomex zadnju sedmicu da dodam. Evo jos dva dana i zavrsavam sa terapijom ali simptomi su i dalje tu i nisu nista bolji.

Takodje pijem i suplemente: Vitamin D (10.000 jedinica), Pronerv tablete (vitamini B12, B6), Vitamin C i magnezijum sumece tablete.

Od svega ovog se osjecam bolje samo u glavi ali po tijelu i dalje imam te simptome i nerviraju me bas, bas.

Sada, da li je moguce da je nesto drugo u pitanju? Posto
mi antibiotici nisu puno pomogli.

Jel neko imao slicnu situaciju?
Da podignem temu, kako si sada, jel sve ok? Kod mene su slicni simptomi evo vec 4 mjeseca.
Post Reply