Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#226 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by mayab »

detroit-mercy wrote:
decembar2017 wrote:
Tipicoti wrote:Zasto ne .......napraviti i neku vrstu ``kongres`` turizma.
Seminari, kongresi, festivali itd. Napraviti i trening-centar za sportiste, wellnes-hotele, hotele za ekskurzije itd.
Posto mi imamo nesposobne politicare koji nisu u stanju napraviti ni cestu do Neuma, dati strancima da naprave nesto konkretno (npr. Turskim poduzetnicima koji znaju i 100 godina su ispred nas).Onda ce automatski doci i dzamije i crkve ...

Bio sam u Neumu ...... pa mi nismo ni svjesni da je to BiH. Prelijep osjecaj.

Da Srbija, Madjarska ili Cesi imaju ovih 20-tak kilometara obale napravili bi cudo.
Napravili bi i luku i infrastrukturu i hotele i naftovod i aerodrom :D
Koje nesposobne politicare ? To nema veze sa nesposobnoscu vec sa time da hdz ne dozvoljava razvoj tog mjesta jer svaki turista vise u Bosni je turista manje u Hrvatskoj. Na isti nacin kao sto su do sada "gusili " aerodrom u Mostaru, da ne bi postao ozbiljan konkurent aerodromima u Hr, guse i turizam u neumu da ne bi slucajno odvukao turiste iz okolnih turistickih mjesta u Hr.

Da je hdz-u tj politicarima koji vladaju tim podrucjem vec 27 dugih godina bila zelja da se to mjesto razvija turisticki povezali bi ga sa ostatkom Bosne a ne da se mora ici preko 2 granicna prelaza pa makar da se citavo Sarajevo pobunilo protiv toga oni bi taj put napravili samo da su to zeljeli, ili bi napravili barem autobusku stanicu. Mozes li da zamislis, turisticki grad koji nema autobuske stanice. A za to nisu odgovorni ni Sarajevo, ni Bosnjaci , vec politicari koji su na vlasti vec 27 godina u tom gradu i tim podrucjem.

Samo kao primjer, da li znas ijednog politicara iz hdz-a a da nije iz Neuma da ima vikendicu/kucu u tom gradu ? Nema, a nema jer znaju da je cilj da se taj grad gusi i ne zele da ulazu pare u grad koji namjerno turisticki sputavaju.

Naveo sam ranije, poluotok Klek , gdje je jedino moguce razvijati turizam je proglasen kao zelena zona i time je onemoguceno bilo kakva gradnja na njemu. A to je izglasano u opstinskom vijecu , i pogodi ko ima vlast u njemu ? I da li mislis da je to izglasano jer su nesposobni :lol:
Iskreno, Neum i turizam :lol: :lol: :lol: :lol: ide samo ko mora :skoljka: .
Na žalost, tako nekako! :D
Neum mi može biti zanimljiv samo ako ponudi nesto po nižoj cijeni nego neka mjesta u Hr, na primjer!
A koliko sam čuo, u hotelima, ili apartmanima koji su ispod magistrale, cijene su dooobroo, napucane, tako da, nula poena od mene!
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#227 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by detroit-mercy »

Spektakl wrote:
detroit-mercy wrote: Iskreno, Neum i turizam :lol: :lol: :lol: :lol: ide samo ko mora :skoljka: .
ne zajebaji halid je glavni u neumu



https://www.vecernji.ba/showbiz/halid-b ... um-1190590
Sto opet ne mijenja cinjenicu da je rupetina :mrgreen: .
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#228 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Kejn »

Neum može samo biti zanimljiv ako ima Luku i Džamiju :D
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#229 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

DearJohn wrote:
Naslovnica wrote:
DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Uopšte ne moraš sumnjati, jer se ja tu neću ništa pitati. Isto kao što se i ti nećeš ništa pitati. :wink:
O komentaru vezanom za "izgradnju crkava gdje je većina muslimana", baš sam kont'o u četvrtak zakopati temelje za jedan hramčić B-Fazi, ima nas nekoliko vlaha, a dođe katkad i rodbine, pa da imamo đe Bogu da se pomolimo. :D :D :D
Drago mi je kada ljudi kažu otvoreno šta misle i kada se otkriju. :thumbup:
Ja ti opet ponavljam - NEMAM NIKAKAV PROBLEM S GRADNJOM DŽAMIJA!
Ali imaju Ante i Marija iz Neuma.
Možda se ipak pitam o nekim stvarima više nego ti ;-) . Hajde da ti vjerujem da nemaš problema sa gradnjom džamije. A kažem ti opet ako se odluči da bude neće se puno Ante i Marija iz Neuma pitati...
Možda, ali jedino u slučaju da si stanovnik Neuma ili da se javljaš iz Rijaseta i da imaš namjeru oformiti džemat Neum. Onda priča oko izgradnje džamije u Neumu počinje da dobija neki smisao.
I naravno da će se pitati Ante i Marija iz Neuma.
A ko drugi bi trebao da se pita???
Možda neko iz Zenice ili Sarajeva? :D
Prvo džemat, pa dozvole za gradnju i sve što ide uz to...pa onda džamija, inšallah!
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#230 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66211
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#231 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
I kome se ne svidja, sto bi reko Dear John, nek se seli u Hrvatsku....hmm kako to poznato zvuci :(
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#232 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Scopio »

Obzirom da se samo mjesto zove NE-UM, i omeđeno je susjednom državom koja je svjetski poznata po turizmu zadnjih nekoliko godina...
Najbolji potez bi bilo na podrucju Neuma legalizirati svaki oblik droge,prostitucije i ogromna kasina ko u Las Vegasu napraviti...to bi doslovno povuklo sve turiste koji u Hrvatsku dodju, barem koji dan raskalašenog provoda u Neumu...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#233 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by moonca »

:roll:
Samo nam jos to fali.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#234 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by moonca »

Naslovnica wrote:Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
Grad je sa vrlo kratkom sezonom.
Mogla bi se napraviti dzamija kao kamp-kuca-dzamija na tockovima- i na kraju sezone - prebaciti je na drugo mjesto , gdje je sezona. :-) :zoka: cini mi se da ima smisla :-) :-D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#235 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by triconja »

moonca wrote:
Naslovnica wrote:Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
Grad je sa vrlo kratkom sezonom.
Mogla bi se napraviti dzamija kao kamp-kuca-dzamija na tockovima- i na kraju sezone - prebaciti je na drugo mjesto , gdje je sezona. :-) :zoka: cini mi se da ima smisla :-) :-D
Jasta, palo bi mrtvih glava :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#236 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by animals »

Scopio wrote:Obzirom da se samo mjesto zove NE-UM, i omeđeno je susjednom državom koja je svjetski poznata po turizmu zadnjih nekoliko godina...
Najbolji potez bi bilo na podrucju Neuma legalizirati svaki oblik droge,prostitucije i ogromna kasina ko u Las Vegasu napraviti...to bi doslovno povuklo sve turiste koji u Hrvatsku dodju, barem koji dan raskalašenog provoda u Neumu...
Nije losa ideja...
legazirati drogu, kocku i jos ka tome sex i alkohol...
i eto prihoda od kojeg ce zivjeti citava BIH..
e da je pameti...
a ono bi dzamiju, da pravi jos vecu bijedu :-)
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#237 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Seyfo »

Scopio wrote:Obzirom da se samo mjesto zove NE-UM, i omeđeno je susjednom državom koja je svjetski poznata po turizmu zadnjih nekoliko godina...
Najbolji potez bi bilo na podrucju Neuma legalizirati svaki oblik droge,prostitucije i ogromna kasina ko u Las Vegasu napraviti...to bi doslovno povuklo sve turiste koji u Hrvatsku dodju, barem koji dan raskalašenog provoda u Neumu...
Apsolutno ima smisla,to bi palo na pamet svakome ko ima imalo osjecaja za biznis. Ali kako uz to sve uklopiti dzamiju? Zasto na ovakvoj temi u neka doba se rasprava svede na dzamiju? Obzirom kakvi su Arapi,sve gore navedeno ce ih privuci vise nego dzamija.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#238 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by House »

vukojebina. :)
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#239 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

Spektakl wrote:arapi da idu u neum na more :lol: :lol: :lol:
Ja ih sreo prošle godine.
Isto burek u svemiru...
:lol:
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#240 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Tipicoti »

Tipicoti wrote:Image

Evo je obnovljena dzamija u Neumu i Peljeski most u pozadini. Mashalla :D
Samo ovo !!!

Kad ``oni`` mogu praviti most na svojoj teritoriji, onda mozemo i ``mi`` napraviti dzamiju na BiH teritoriji :D

Oko za oko, zub za zub .... dzamiju za most.

``Oni`` se vade na to da ce EU financirati most sa 80%, mozemo se i ``mi`` vaditi na to da ce Saudijci financirati sa 100 %.

I to da minaret bude 55 metara visok, kao i onaj njihov most. :D

Ovo je Balkan ... :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#241 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by moonca »

Scopio wrote:Obzirom da se samo mjesto zove NE-UM, i omeđeno je susjednom državom koja je svjetski poznata po turizmu zadnjih nekoliko godina...
Najbolji potez bi bilo na podrucju Neuma legalizirati svaki oblik droge,prostitucije i ogromna kasina ko u Las Vegasu napraviti...to bi doslovno povuklo sve turiste koji u Hrvatsku dodju, barem koji dan raskalašenog provoda u Neumu...
:pisnula:

U pravu si - porusiti ova zdanja i sagraditi ogromna kasina i..... :roll: jer
Ovo je Balkan ... :izet:
Image
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#242 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by decembar2017 »

Spektakl wrote:
detroit-mercy wrote: Iskreno, Neum i turizam :lol: :lol: :lol: :lol: ide samo ko mora :skoljka: .
ne zajebaji halid je glavni u neumu



https://www.vecernji.ba/showbiz/halid-b ... um-1190590
Za razliku od evrojpske nam rvacke gdje dolazi prefinjena elita koja slusa Rachmaninova i Bacha.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#243 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Truba »

Spektakl wrote:biće potpuno ista, jer sve drugo neće valjat, najgora nakarada u gradu je ova raketa na bulevaru izgrađena na otetoj zemlji, veće nakarade vidio nisam

Image

nemam ništa protiv hrvata ili bilo koga drugog ali ovo je teška nakarada
ovo je franjevački samostan
ako ti je poznat hercegovački slulčaj, a ne samo provociranje muslimana
shvaiti ćeš zašto je ova franjevačka crkva veća i viša od katedralne :D
nije sve pravljeno samo da muslimane i bosance provocira
postoje dvije struje u svećeništvu u hercegovini i problem je star 140 godina :D
stariji i od svjetskih ratova i ustaša i rušenja starog mosta i neuma i austrougarske :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#244 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Truba »

da ti je ćaćino moralo je biti više i veće od strikinog jer su ćaća i striko u zavadi od smrti djeda :D i podjele imovine
a komšija jovo misli da to njemu radite u inat :D jer je srbin
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#245 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Truba »

kat crkva se ne može graditi u drvaru već 25 godina

ali neum je neum

nek neki bošnjak pokloni IZ zemlju
i nek traže dozvolu od općinara

to je jedini i najbrži put
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#246 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Bodkin wrote:
DearJohn wrote:Bodkin wrote:

“Ajde prvo reci koje crkve po sarajevu. Ja znam za jednu od rata. Ajd ti sad

Drugo, koji ce u listici dzamija bolan? I hocemo praviti crkvu i dzamiju u svakom gradu i selu u drzavi? I sto onds ne bi i sinagoge pravili? I sto ne bi kabala crkve?”


Ti znaš za jednu crkvu od rata u SA, ja ne znam ni za jednu džamiju u Neumu i Lištici...Uostalom ti si prvi spominjo Lišticu nisam ja, ja sam ti samo replikovo.
Znaci ovo dole je samo valjanje gluposti
DearJohn wrote:@Naslovnica.

Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde?
I drugo, jel gradimo crkve i dzamije u svakom selu i gradu u bih? Nisi se izjasnio.
Dosadan si...
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#247 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Naslovnica wrote:Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
Eto tebe cemo pitat ako hocemo dzamiju dic nedje u BiH...Pa i u Neumu.
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#248 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

DearJohn wrote:
Naslovnica wrote:Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
Eto tebe cemo pitat ako hocemo dzamiju dic nedje u BiH...Pa i u Neumu.
Ko ste to "VI"? Vi to nešto plaho zajebani?! :lol:
Gdje sam ja napisao da ćete "VI" mene nešto pitati?! :lol:
Ima zakonska procedura i tako može, i nikako drugačije.
"VI" ćete podnijeti sve potrebne papire, proučiti šta, pa možda ovi u Neumu i odobre. :D
A do tada silu prosipati tamo gdje je "VI" možete prosipati. U Neumu sigurno nećete. :wink:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#249 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Naslovnica wrote:
DearJohn wrote:
Naslovnica wrote:Još samo da dodam...
Ako je priča da je postojala džamija u Neumu zaista istinita (one ruševine što smo vidjeli u pojedinim medijima), zašto je ne obnoviti i dići iz pepela. U nekom mediteranskom stilu, kamen i tako to...baš bi bilo lijepo.
A neka priča tipa pravićemo mi džamiju hdje hoćemo i kada hoćemo, nećemo nikoga pitati i sl, na takav način se u Neumu zasigurno neće podići džamija.
Eto tebe cemo pitat ako hocemo dzamiju dic nedje u BiH...Pa i u Neumu.
Ko ste to "VI"? Vi to nešto plaho zajebani?! :lol:
Gdje sam ja napisao da ćete "VI" mene nešto pitati?! :lol:
Ima zakonska procedura i tako može, i nikako drugačije.
"VI" ćete podnijeti sve potrebne papire, proučiti šta, pa možda ovi u Neumu i odobre. :D
A do tada silu prosipati tamo gdje je "VI" možete prosipati. U Neumu sigurno nećete. :wink:
Vidicemo... ;-)
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#250 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

Fakat se nekada pitam zašto čovjek uopšte gubi vrijeme pokušavajući normalno polemisati s likovima koji prave pravopisne i gramatičke greške nivoa petog razreda osnovne škole, a (ne)korištenje dijakritičkih znakova sopstvenog jezika da i ne spominjem.
Zaista gubljenje vremena...
:roll:
Post Reply