Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#201 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by pemanapemani »

Sve super, ali kako uglaviti luku i razvijati turizam na 20 km obale?
I to obale koja je u malom zaljevu, koji se opet nalazi u malo većem (stonskom) zaljevu.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#202 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

zunazu wrote:
bbaass wrote:posla ima i bez dzamije ,dosta ste ih vi dzamijasi nacickali i gdje treba i ne treba , Neumu treba sportska dvorana , fudbalski stadion pa nek takvi dolaze turisti ,a ne nindja kornjace
Ksenofobni dio komentara ću ignorisati, a što se tiče ovog drugog, da li je ikad iko otišao na ljetovanje radi stadiona i dvorane? Ono, uštediš nešto para uza ljetovanje i izbor padne tamo gdje ima stadion? Da li je to zapamćeno ili zabilježeno, ikad, igdje? Jel ovo šala neka ili je samo neznanje i bezobrazluk u pitanju? :D
Naslovnica wrote:Da li je iko pitao stanovnike Neuma (one koji žive dole) da li ste za izgradnju džamije i da li vam je potrebno još više turista
U tome je tvoja pogreška što misliš da bilo koji grad pripada samo njegovim građanima. Naprotiv, kako Sarajevo pripada svima nama, tako i Neum pripada BiH i dio je njene cjelokupne ponude. Misliš li da se Zagreb ne pita za stanje na hrvatskim plažama, Madrid za španske, Ankara za turske? Daj da se malo uozbiljimo.
Naslovnica wrote:Meščini da nema džamija niti u Međugorju, trebalo bi izgraditi makar jednu, pa ko hoće neka ide. I da se ne zaboravi, nema ni u Ravnom. I tamo treba jednu. Može zatrebati nekome, od viška ne boli glava...
Ponovo demagogija.
DearJohn wrote:Zaostrog, Tucepi, Makarska su dio Hrvatske, Neum je dio BOSNE I HERCEGOVINE, iako mnogi prizeljkuju da je drugacije. A islam i tradicije islama su vise prisutne u Bosni i Hercegovini nego u Hrvatskoj. Zasto ne dzamija u Neumu, pa ko hoce nek ide?
To je zdravo razmišljanje. A za sve latentne fašiste napomena da smo mi u Sarajevu u ratu čuvali i džamije i crkve, obnavljali ih, čuvamo ih, i zadnji smo kome se može prigovoriti na tu temu. Sve su to naša bogatstva. Pojedini kamenjarci bi trebalo da se ugledaju na taj primjer, a ne da npr imamo kantone gdje je konstitutivnost pojedinih naroda potpuno isključena i ignorisana. Pita li neko građane koji su tamo diskriminirani da li žele da im se poštuju prava? Šta ti misliš @Naslovnica?
Ja sam 100% ozbiljan, samo što ti izgleda ne razumiješ značenje riječi "pripadnost".
Naravno da Neum pripada Bosni i Hercegovini, i svim njenim stanovnicima, ali ne u smislu u kojem ti to pokušavaš da impliciraš. Ne možeš ti doći u Neum i reći hoću da izgradim džamiju i to je to. Pogotovu da izgradiš džamiju na principu koji je ovdje spominjan - "kome se ide neka ide". :-)
Isto važi i za kiosk sa palačinkama. Isto važi i za sve ostale gradove u BiH. Ti ili namjerno pokušavaš da spinuješ i impliciraš meni nešto što nisam rekao, ili zaista ne pričamo istim jezikom?
To što se džamija ne može graditi tamo gdje neko zamisli da bi trebala biti džamija, to nije ugrožavanje ljudskih prava. Isto važi i za sve vjerske objekte, i bilo koje druge objekte. Nemaš posla, hoćeš da prodaješ hot-dogove na pokretnom štandu, opština ne dozvoljava, ugrožavaju ti tvoja prava?! :lol:
Ti si bolan dužan da platiš boravišnu taksu na konto svakog ostvarenog noćenja u Neumu.
Postoje jedinice i organi lokalne samouprave, postoje mjesne zajednice, opštine, načelnik...
Postoje stvari koje su u isključivoj nadležnosti lokalne samouprave, a ne države. Ne misliš valjda da će Parlament Federacije, Predsjedništvo BiH, Ured Visokog Predstavnika, Vijeće Ministara BiH - odlučivati o tome da li će se u Neumu graditi džamija ili neće?!
Ne misliš valjda da će zunazu, Naslovnica, DearJohn,..., odlučivati o tome (osim ako nisu stanovnici Neuma)?!?
Rijaset može pokrenuti inicijativu o izgradnji džamije u Neumu, ali odobrenje i sve dozvole može dobiti samo od opštinskih vlasti.
Jesi li ti svjestan da u Neumu ne postoji ni džemat, a vi navalili sa džamijom, u mjestu gdje je 98% Hrvata od kojih se većina, vrlo vjerovatno, protivi izgradnji iste.
Opet ponavljam, iz posta u post, ja nemam ništa protiv njene izgradnje, ali nisam ja taj koji odlučuje. Niti si ti taj koji odlučuje. Zna se kako se zakonski sprovodi ta procedura.
Ja sam ozbiljan da ne mogu biti ozbiljniji, a to što ste ti i pojedinci ovdje toliko tvrdoglavi i nećete da prihvatite da postoji određena procedura kako se ostvaruju prava (pa i gradnja džamije), to nije moj problem.
To što je Neum dio Bosne i Hercegovine, ne znači da mora da ima džamiju. Ima bruka naše raje iz Sarajeva vikendice na Jahorini, ide raja na skijanje, bude na zimovanju, pa dajte, pobogu, što se i na Jahorini ne izgradi džamija, pa neka ide ko hoće - e to je logika pojedinih forumaša ovdje. Jesam li šta slagao? Nije nikakva, kako ti kažeš, demagogija. Tako ti i pojedinci ovdje razmišljate.
Što se tiče čuvanja džamija i crkava u ratu, ti si prvi spomenuo tu tematiku (ne znam zašto), niko nije progovorio na tu temu, bar koliko sam ja vidio. Nije mi jasno od koga su čuvane crkve u Sarajevu, ako može pojašnjenje?! Crkva ko crkva, šta je imaš čuvati? To ono, eto, mogli smo ih srušiti, ali nismo, mi smo ih sačuvali? Četnici da su htjeli, srušili bi je kao što su srušili stotine džamija diljem BH. Znači, nisu crkve čuvane od njih. Pa od koga su čuvane i ko ih je čuvao? 8-) :lol:
Što se tiče konstitutivnosti pojedinih naroda u pojedinim kantonima, dalo bi se o tome raspravljati, ali je to skroz druga tema Naravno da nije OK i da svi stanovnici (kažem stanovnici, a ne narodi), treba da budu konstitutivni na cijelom teritoriju BiH. Neko ko ne propada konstitutivnim narodima nema ista prava kao i Bošnjaci, Srbi i Hrvati. Samo ću spomenuti presudu Sejdić-Finci, Ilijaz Pilav, negiranje bosanskog jezika...Samo uređenje države je nakaradno, ne poštuju se odluke Ustavnog suda, suda u Strazburu, opšte bezakonje.
Ali ništa od toga ne mijenja činjenice koje sam ja gore nabrojao.
Pročitajte dva puta prije nego odgovorite, ako nešto nije jasno, može i na pp, ali nemojte, molim vas, implicirati mi nešto što ja nisam pomislio ili me svrstavati u fašiste, naciste, ksenofobe, ove-one...
Opletite. :)
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#203 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Point. »

Ako ce dzamija zjapiti prazna ili ce u nju dolaziti samo domar, onda nije potrebna. Ako ima vjernika kojima je potrebna dzamija onda neka se gradi. Tako vazi i za crkve, sinagoge itd.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#204 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by _BataZiv_0809 »

Zunazu vozi trolu
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#205 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Truba »

kliks je mjesto

gdje
ljevičar, antifašist i indolentan čovjek prema svim religijama

postaje

desničar, fašist i islamofob :D

klix = mjesto kršenja svih političkih normi i uzusa :D

ps. a bio je dobar čovjek, ljudina, bosanac, europejac dok se protivio križevima u školskoj učionici u donjim mamićima u župi kočerin u hercegovini samo tjedan dva prije na istom forumu :D što mu je trebalo da govori protiv džamije u neumu
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#206 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by decembar2017 »

Tipicoti wrote:Zasto ne .......napraviti i neku vrstu ``kongres`` turizma.
Seminari, kongresi, festivali itd. Napraviti i trening-centar za sportiste, wellnes-hotele, hotele za ekskurzije itd.
Posto mi imamo nesposobne politicare koji nisu u stanju napraviti ni cestu do Neuma, dati strancima da naprave nesto konkretno (npr. Turskim poduzetnicima koji znaju i 100 godina su ispred nas).Onda ce automatski doci i dzamije i crkve ...

Bio sam u Neumu ...... pa mi nismo ni svjesni da je to BiH. Prelijep osjecaj.

Da Srbija, Madjarska ili Cesi imaju ovih 20-tak kilometara obale napravili bi cudo.
Napravili bi i luku i infrastrukturu i hotele i naftovod i aerodrom :D
Koje nesposobne politicare ? To nema veze sa nesposobnoscu vec sa time da hdz ne dozvoljava razvoj tog mjesta jer svaki turista vise u Bosni je turista manje u Hrvatskoj. Na isti nacin kao sto su do sada "gusili " aerodrom u Mostaru, da ne bi postao ozbiljan konkurent aerodromima u Hr, guse i turizam u neumu da ne bi slucajno odvukao turiste iz okolnih turistickih mjesta u Hr.

Da je hdz-u tj politicarima koji vladaju tim podrucjem vec 27 dugih godina bila zelja da se to mjesto razvija turisticki povezali bi ga sa ostatkom Bosne a ne da se mora ici preko 2 granicna prelaza pa makar da se citavo Sarajevo pobunilo protiv toga oni bi taj put napravili samo da su to zeljeli, ili bi napravili barem autobusku stanicu. Mozes li da zamislis, turisticki grad koji nema autobuske stanice. A za to nisu odgovorni ni Sarajevo, ni Bosnjaci , vec politicari koji su na vlasti vec 27 godina u tom gradu i tim podrucjem.

Samo kao primjer, da li znas ijednog politicara iz hdz-a a da nije iz Neuma da ima vikendicu/kucu u tom gradu ? Nema, a nema jer znaju da je cilj da se taj grad gusi i ne zele da ulazu pare u grad koji namjerno turisticki sputavaju.

Naveo sam ranije, poluotok Klek , gdje je jedino moguce razvijati turizam je proglasen kao zelena zona i time je onemoguceno bilo kakva gradnja na njemu. A to je izglasano u opstinskom vijecu , i pogodi ko ima vlast u njemu ? I da li mislis da je to izglasano jer su nesposobni :lol:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#207 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#208 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Bodkin »

DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Nego koje su se to crkve izgradile u sarajevu :D koje btw ima pokojeg pravoslavca ili katolika. I sto Sarajevo? Neum trebas porediti sa zivinicama, gracanicom i slicno. O rsu ne treba pisati. Tamo je mrak svakako.

Znaci bezveze kontrirate sa dzamijom u neumu. Sto ne pisete o dzamiji u npr listici? Nikakve razlike nema. A sve krenulo od toga da treba praviti dzamiju zbog turista :D
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#209 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Bodkin wrote:
DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Nego koje su se to crkve izgradile u sarajevu :D koje btw ima pokojeg pravoslavca ili katolika. I sto Sarajevo? Neum trebas porediti sa zivinicama, gracanicom i slicno. O rsu ne treba pisati. Tamo je mrak svakako.

Znaci bezveze kontrirate sa dzamijom u neumu. Sto ne pisete o dzamiji u npr listici? Nikakve razlike nema. A sve krenulo od toga da treba praviti dzamiju zbog turista :D
E kako vas žuljaju džamije...Pa i u Lištici treba da se pravi, ja ništa drugo ne tvrdim ali diskusija je o Neumu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#210 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Bodkin »

DearJohn wrote:
Bodkin wrote:
DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Nego koje su se to crkve izgradile u sarajevu :D koje btw ima pokojeg pravoslavca ili katolika. I sto Sarajevo? Neum trebas porediti sa zivinicama, gracanicom i slicno. O rsu ne treba pisati. Tamo je mrak svakako.

Znaci bezveze kontrirate sa dzamijom u neumu. Sto ne pisete o dzamiji u npr listici? Nikakve razlike nema. A sve krenulo od toga da treba praviti dzamiju zbog turista :D
E kako vas žuljaju džamije...Pa i u Lištici treba da se pravi, ja ništa drugo ne tvrdim ali diskusija je o Neumu.
Ajde prvo reci koje crkve po sarajevu. Ja znam za jednu od rata. Ajd ti sad

Drugo, koji ce u listici dzamija bolan? I hocemo praviti crkvu i dzamiju u svakom gradu i selu u drzavi? I sto onds ne bi i sinagoge pravili? I sto ne bi kabala crkve?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#211 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by dječak sa šibicama »

dzamija u Neumu je krucijalno pitanje i o toj temi Pomorski institut sa Alifakovca podhitno mora uraditi elaborat
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#212 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Naslovnica »

DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Uopšte ne moraš sumnjati, jer se ja tu neću ništa pitati. Isto kao što se i ti nećeš ništa pitati. :wink:
O komentaru vezanom za "izgradnju crkava gdje je većina muslimana", baš sam kont'o u četvrtak zakopati temelje za jedan hramčić B-Fazi, ima nas nekoliko vlaha, a dođe katkad i rodbine, pa da imamo đe Bogu da se pomolimo. :D :D :D
Drago mi je kada ljudi kažu otvoreno šta misle i kada se otkriju. :thumbup:
Ja ti opet ponavljam - NEMAM NIKAKAV PROBLEM S GRADNJOM DŽAMIJA!
Ali imaju Ante i Marija iz Neuma.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#213 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by seln »

First thing first... prvo dzamija u Neumu, Potocari mogu cekati. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Koji jeftini baliluk, kruhterodio.

Nema veze sto ne postoji cestit put do Neuma, nema veze sto jos nisu ni popravljene sve porusene dzamije, nema veze sto u Neumu nikad nije bilo dzamije... vazno je tjerati inat. Kad imamo Inat kucu u Sarajevu, zasto ne bismo imali Inat dzamiju u Neumu?
I ako se neko usudi upitati sta ce dzamija u gradu u kojem se Bosnjaci krecu samo gologuzi, u kojem se u tri mjeseca sezone vise pije, plese i jebe nego u ostatku BiH u ostalih devet mjeseci... odmah se nadje neki nadobudni turbo musliman, Taib Turbo, da tog nekoga optuzi za islamofobiju, mrznju prema dzamijama, genocidne namjere, losu frizuru...
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#214 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Naslovnica wrote:
DearJohn wrote:@Naslovnica

Vidi, sumnjam da ćeš se ti pitat ako se bude pravila džamija u Neumu, ne znam šta bi mi ti reko kad bi ti ja reko da je inicijative bilo i da nije nemoguće. Ali ne da mi se nešto puno s tobom polemisat jer iznosiš nebuloze. Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde? Ali gdje ste vi Hrvati u većini, e tu će biti ako "nosioci europskih vrijednosti" budu htjeli. E neće moći drug.

Što se tiče pravoslavne crkve iznad Mostara, ja koliko znam pravi se crkva koja nije identična onoj prije rata=nova crkva. Pa se uglavnom raja u Mostaru nisu bunila bez obzira što su prve granate po Mostaru poletile s srpskih položaja. Nemam ja nikakvih problema s tim, ni sa džamijama, ni sa sinagogama ni sa crkvama ni hramovima. Ali ti imaš izgleda s džamijama pa bih te podsjetio još jednom da je ovo Bosna i Hercegovina, da je Neum Bosna i Hercegovina. Ante i Mate što im gradnja džamije predstavlja problem imaju izbor. Prodaš/razdužiš to što imaš ovdje i odseliš u "europsku" državu, ionako nije daleko, od SA nekih 200 km. Valjal tako? ;-)

I da, pošto se vraćaš na ono "ko hoće da ide nek ide" pa tako je.
Uopšte ne moraš sumnjati, jer se ja tu neću ništa pitati. Isto kao što se i ti nećeš ništa pitati. :wink:
O komentaru vezanom za "izgradnju crkava gdje je većina muslimana", baš sam kont'o u četvrtak zakopati temelje za jedan hramčić B-Fazi, ima nas nekoliko vlaha, a dođe katkad i rodbine, pa da imamo đe Bogu da se pomolimo. :D :D :D
Drago mi je kada ljudi kažu otvoreno šta misle i kada se otkriju. :thumbup:
Ja ti opet ponavljam - NEMAM NIKAKAV PROBLEM S GRADNJOM DŽAMIJA!
Ali imaju Ante i Marija iz Neuma.
Možda se ipak pitam o nekim stvarima više nego ti ;-) . Hajde da ti vjerujem da nemaš problema sa gradnjom džamije. A kažem ti opet ako se odluči da bude neće se puno Ante i Marija iz Neuma pitati...
Last edited by DearJohn on 25/01/2018 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#215 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by _BataZiv_0809 »

I Dir Džon vozi trolu.
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#216 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Bodkin wrote:

“Ajde prvo reci koje crkve po sarajevu. Ja znam za jednu od rata. Ajd ti sad

Drugo, koji ce u listici dzamija bolan? I hocemo praviti crkvu i dzamiju u svakom gradu i selu u drzavi? I sto onds ne bi i sinagoge pravili? I sto ne bi kabala crkve?”


Ti znaš za jednu crkvu od rata u SA, ja ne znam ni za jednu džamiju u Neumu i Lištici...Uostalom ti si prvi spominjo Lišticu nisam ja, ja sam ti samo replikovo.
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#217 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

_BataZiv_0809 wrote:I Dir Džon vozi trolu.
Tebi izgleda trola svako ko je za džamiju a nije isključivo za crkvu.
Last edited by DearJohn on 25/01/2018 17:57, edited 1 time in total.
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#218 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Spektakl wrote:
DearJohn wrote:Bodkin wrote:

“Ajde prvo reci koje crkve po sarajevu. Ja znam za jednu od rata. Ajd ti sad

Drugo, koji ce u listici dzamija bolan? I hocemo praviti crkvu i dzamiju u svakom gradu i selu u drzavi? I sto onds ne bi i sinagoge pravili? I sto ne bi kabala crkve?”


Ti znaš za jednu crkvu od rata u SA, ja ne znam ni za jednu džamiju u Neumu i Lištici...Uostalom ti si prvi spominjo Lišticu nisam ja, ja sam ti samo replikovo.
saborna crkva u mostaru je napravljena 1873 i izgledala je ovako

Image

Image

Image

Po onome što sam vidio pravi se potpuno ista građevina.
Kolko ja znam neće baš ista biti, btw često sam u Mostaru. Ali nemam apsolutno ništa protiv izgradnje iste.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#219 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Mišo_Kovač »

Izgradit džamiju i metnut svjetionik na vrh minareta, da Harmony of the Seas vidi kad bude uplovljavala u luku Neum. Ne daj boze kakvog belaja :evil:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#220 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by DearJohn »

Spektakl wrote:biće potpuno ista, jer sve drugo neće valjat, najgora nakarada u gradu je ova raketa na bulevaru izgrađena na otetoj zemlji, veće nakarade vidio nisam

Image

nemam ništa protiv hrvata ili bilo koga drugog ali ovo je teška nakarada
Ma nemam ni ja paša ali me iznenadio broj sugradjana što im džamija smeta. Moraću od sad po kafama nosit džamija detektor :lol:.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#221 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Bodkin »

DearJohn wrote:Bodkin wrote:

“Ajde prvo reci koje crkve po sarajevu. Ja znam za jednu od rata. Ajd ti sad

Drugo, koji ce u listici dzamija bolan? I hocemo praviti crkvu i dzamiju u svakom gradu i selu u drzavi? I sto onds ne bi i sinagoge pravili? I sto ne bi kabala crkve?”


Ti znaš za jednu crkvu od rata u SA, ja ne znam ni za jednu džamiju u Neumu i Lištici...Uostalom ti si prvi spominjo Lišticu nisam ja, ja sam ti samo replikovo.
Znaci ovo dole je samo valjanje gluposti
DearJohn wrote:@Naslovnica.

Ti i možda tebi slični bi da gradite crkve po Sarajevu gdje je većina muslimana, tu ćemo furat multietničnost, jelde?
I drugo, jel gradimo crkve i dzamije u svakom selu i gradu u bih? Nisi se izjasnio.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#222 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Bodkin »

Spektakl wrote:iskreno ja ne kontam što će džamija u neumu ako nikad nije bila tu, ili crkva ili bilo šta drugo?
Ima smisla ako ima potrebe. Ako se struktura stanovnistva promijenila itd
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#223 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by detroit-mercy »

decembar2017 wrote:
Tipicoti wrote:Zasto ne .......napraviti i neku vrstu ``kongres`` turizma.
Seminari, kongresi, festivali itd. Napraviti i trening-centar za sportiste, wellnes-hotele, hotele za ekskurzije itd.
Posto mi imamo nesposobne politicare koji nisu u stanju napraviti ni cestu do Neuma, dati strancima da naprave nesto konkretno (npr. Turskim poduzetnicima koji znaju i 100 godina su ispred nas).Onda ce automatski doci i dzamije i crkve ...

Bio sam u Neumu ...... pa mi nismo ni svjesni da je to BiH. Prelijep osjecaj.

Da Srbija, Madjarska ili Cesi imaju ovih 20-tak kilometara obale napravili bi cudo.
Napravili bi i luku i infrastrukturu i hotele i naftovod i aerodrom :D
Koje nesposobne politicare ? To nema veze sa nesposobnoscu vec sa time da hdz ne dozvoljava razvoj tog mjesta jer svaki turista vise u Bosni je turista manje u Hrvatskoj. Na isti nacin kao sto su do sada "gusili " aerodrom u Mostaru, da ne bi postao ozbiljan konkurent aerodromima u Hr, guse i turizam u neumu da ne bi slucajno odvukao turiste iz okolnih turistickih mjesta u Hr.

Da je hdz-u tj politicarima koji vladaju tim podrucjem vec 27 dugih godina bila zelja da se to mjesto razvija turisticki povezali bi ga sa ostatkom Bosne a ne da se mora ici preko 2 granicna prelaza pa makar da se citavo Sarajevo pobunilo protiv toga oni bi taj put napravili samo da su to zeljeli, ili bi napravili barem autobusku stanicu. Mozes li da zamislis, turisticki grad koji nema autobuske stanice. A za to nisu odgovorni ni Sarajevo, ni Bosnjaci , vec politicari koji su na vlasti vec 27 godina u tom gradu i tim podrucjem.

Samo kao primjer, da li znas ijednog politicara iz hdz-a a da nije iz Neuma da ima vikendicu/kucu u tom gradu ? Nema, a nema jer znaju da je cilj da se taj grad gusi i ne zele da ulazu pare u grad koji namjerno turisticki sputavaju.

Naveo sam ranije, poluotok Klek , gdje je jedino moguce razvijati turizam je proglasen kao zelena zona i time je onemoguceno bilo kakva gradnja na njemu. A to je izglasano u opstinskom vijecu , i pogodi ko ima vlast u njemu ? I da li mislis da je to izglasano jer su nesposobni :lol:
Iskreno, Neum i turizam :lol: :lol: :lol: :lol: ide samo ko mora :skoljka: .
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#224 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Bodkin »

Spektakl wrote:
Bodkin wrote:
Spektakl wrote:iskreno ja ne kontam što će džamija u neumu ako nikad nije bila tu, ili crkva ili bilo šta drugo?
Ima smisla ako ima potrebe. Ako se struktura stanovnistva promijenila itd
koja je korist od crkve i džamije?
Nikakva ali to je druga tema
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#225 Re: Neum- sve o tom našem gradiću na Mediteranu

Post by Kejn »

Što je problem ako se napravi Džamija?
Post Reply