Neum Bosna i Hercegovina

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1 Neum Bosna i Hercegovina

Post by Mx »

Image

Central Intellegence Agency
THE WORLD FACTBOOK (Kompletne informacije Bosnia & Herzegovina)
https://www.cia.gov/library/publication ... os/bk.html
Last edited by Mx on 19/11/2016 01:21, edited 1 time in total.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#2 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Mx »

VELIKI INTERES GRAĐEVINACA: Deset ponuda za izgradnju magistralne ceste Neum – Stolac

Komisija za evaluaciju će pristupiti pregledu i evaluaciji svih pristiglih ponuda gdje će kriteriji biti najniža cijena i tehnička kompatibilnost ponude.

Ekonomija Prije 12h Prije 11h

Image

Deset ponuda pristiglo je za izvođenje radova na izgradnji magistralne ceste Neum – Stolac (LOT 1 i LOT 2), saopćeno je iz preduzeća Ceste FBiH.

Ponude su dostavili: Oberosler Cav. Pietro Ltd, Italija; Kolektor Koling d.o.o. , Slovenija; Euro-Asfalt d.o.o. , Bosna i Hercegovina; Strabag AG, Austrija; JV HP Investing d.o.o. Bosna i Hercegovina, Putovi Grude d.o.o. Bosna i Hercegovina, Gorenska Gradbena Družba d.d. Slovenija; JV HP Investing d.o.o. Bosna i Hercegovina, Putovi Grude d.o.o. Bosna i Hercegovina, JV Hering d.d. Bosna i Hercegovina, Viadukt d.d. Hrvatska; JV Hering d.d. Bosna i Hercegovina, Viadukt d.d. Hrvatska, KTM Brina d.o.o. Bosna i Hercegovina; Todini Costruzioni Generali S.p.A, Italija te Integral Inženjering a.d., Bosna i Hercegovina.

Radovi na LOT 1 će uključivati asfaltiranje dionice Stari Neum – Babin Do dužine 5,3 km, izgradnju ceste Babin Do - Oštrovac dužine 1,7 km i izgradnju tunela Oštrovac dugog 190 metara, dok će radovi na LOT-u 2 uključivati izgradnju dionice Oštrovac – Broćanac dužine 5,0 km.

Komisija za evaluaciju će pristupiti pregledu i evaluaciji svih pristiglih ponuda gdje će kriteriji biti najniža cijena i tehnička kompatibilnost ponude.

Projekat će biti finansiran iz kreditnih sredstava Svjetske banke (WB) i Evropske investicijske banke (EIB).

Radovi na izgradnji magistralne ceste M-17.3 Neum – Stolac, LOT 1 i LOT 2 predstavljaju prvi u nizu projekata na modernizaciji cesta FBiH u narednom periodu.

Inače, cijela dionica ceste Stolac - Neum duga je 48,8 kilometara a procjenjuje se da će izgradnja koštati oko 110 miliona KM.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/408 ... tolac.html
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#3 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Mx »

Image

Image
Last edited by Mx on 27/02/2017 02:12, edited 2 times in total.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#4 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Mx »

Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#5 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#6 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Peljeski most!
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#7 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Neum!
Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#8 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#9 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#10 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Image
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#11 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#12 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#13 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

Magistralna cesta Stolac - Neum!
Image

Image
User avatar
Truba
Posts: 81652
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

naj smo jači
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#15 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by vazi »

Novi_Nick wrote: 02/07/2021 10:42
Čovjek ima hercegovački naglasak :thumbup:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#16 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Novi_Nick »

User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by _Reds_ »

Zašto se na onoj druogoj strani tamo nista ne gradi ? Tj. na Kleku ? Bar neke plaze da se naprave.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#19 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by mayab »

Volio bih pročitati friška iskustva,
dakle ako se želi sada , u ovom mjesecu otići do Neuma,
je li već sada bolja varijanta ići na Stolac,iako sve nije gotovo što se tiče ceste Stolac - Neum,(ne znam koliko je toga ostalo nezavršeno, a koliko je generalno upotrebljivo i to što je u izgradnji?)
ili je i dalje bolja varijata preko Svitave :?:



Image

Bio sam prošlo ljeto, i tada je još dobar dio ceste Stolac-Neum bio nezavršen, tako da se savjetovalo ići ovom varijantom preko Svitave
User avatar
EmirTr
Posts: 190
Joined: 19/09/2020 09:16

#20 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by EmirTr »

mayab wrote: 04/07/2021 08:30 Volio bih pročitati friška iskustva,
dakle ako se želi sada , u ovom mjesecu otići do Neuma,
je li već sada bolja varijanta ići na Stolac,iako sve nije gotovo što se tiče ceste Stolac - Neum,(ne znam koliko je toga ostalo nezavršeno, a koliko je generalno upotrebljivo i to što je u izgradnji?)
ili je i dalje bolja varijata preko Svitave :?:

Bio sam prošlo ljeto, i tada je još dobar dio ceste Stolac-Neum bio nezavršen, tako da se savjetovalo ići ovom varijantom preko Svitave
Sutra popodne ću ja objaviti kompletan video snimak dionice Stolac - Neum, zajedno sa opisima svake poddionice, kao i spojnu tačku puta preko Svitave sa ovim putem, pa ćeš moći vidjeti stanje od nedelje 04.07.2021.g.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#21 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by zforumas »

EmirTr wrote: 06/07/2021 09:30
mayab wrote: 04/07/2021 08:30 Volio bih pročitati friška iskustva,
dakle ako se želi sada , u ovom mjesecu otići do Neuma,
je li već sada bolja varijanta ići na Stolac,iako sve nije gotovo što se tiče ceste Stolac - Neum,(ne znam koliko je toga ostalo nezavršeno, a koliko je generalno upotrebljivo i to što je u izgradnji?)
ili je i dalje bolja varijata preko Svitave :?:

Bio sam prošlo ljeto, i tada je još dobar dio ceste Stolac-Neum bio nezavršen, tako da se savjetovalo ići ovom varijantom preko Svitave
Sutra popodne ću ja objaviti kompletan video snimak dionice Stolac - Neum, zajedno sa opisima svake poddionice, kao i spojnu tačku puta preko Svitave sa ovim putem, pa ćeš moći vidjeti stanje od nedelje 04.07.2021.g.
:thumbup: :bih:
User avatar
EmirTr
Posts: 190
Joined: 19/09/2020 09:16

#22 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by EmirTr »

Evo kako sam i obećao kompletan snimak relacije Stolac - Neum, snimljeno prije tri dana:



Biće postavljeno i u temu pregled izgradnje magistralnih puteva.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#23 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Naslovnica »

mayab wrote: 04/07/2021 08:30 Volio bih pročitati friška iskustva,
dakle ako se želi sada , u ovom mjesecu otići do Neuma,
je li već sada bolja varijanta ići na Stolac,iako sve nije gotovo što se tiče ceste Stolac - Neum,(ne znam koliko je toga ostalo nezavršeno, a koliko je generalno upotrebljivo i to što je u izgradnji?)
ili je i dalje bolja varijata preko Svitave :?:



Image

Bio sam prošlo ljeto, i tada je još dobar dio ceste Stolac-Neum bio nezavršen, tako da se savjetovalo ići ovom varijantom preko Svitave
Kao neko ko često dole ide, ako već ne želiš ili ne možeš da ideš preko Hrvatske (obavezno pogledam Google Traffic, ako nije velika gužva idem na granični), onda koristi varijantu pored Svitavskog jezera, pa na Svitavu, nemoj preko Stoca.
User avatar
Bumerang
Posts: 1612
Joined: 27/06/2003 00:00

#24 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by Bumerang »

BRŽE DO MORA: Ministar Lasić otkrio kada bi trebala biti završena saobraćajnica Stolac-Neum!

Napomenuo je da je izgradnja ove ceste u nadležnosti preduzeća Ceste FBiH te da je dinamika radova znatno uslovljena pandemijom koronavirusa.

Ekonomija


Prije 1h Prije 1h

Image

Federalni ministar saobraćaja i komunikacija Denis Lasić (HDZ) očekuje da će saobraćajnica Stolac - Neum biti izgrađena najkasnije do proljeća sljedeće godine.

To je ministar Lasić izjavio danas u obraćanju na konferenciji za novinare, koja je održana povodom sjednice Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Mostaru.

Napomenuo je da je izgradnja ove ceste u nadležnosti preduzeća Ceste FBiH te da je dinamika radova znatno uslovljena pandemijom koronavirusa.

Image

Podsjećamo, gradnja ove saobraćajnice, koja je duga 36,5 kilometara, je počela u aprilu 2018. godine. Ovaj infrastrukturni projekt košta 72 miliona KM, a njime bi se znatno olakšao dolazak domaćih turista u Neum, piše Klix.

Bosanskohercegovački državljani koji nemaju pasoš, a žele doći u Neum, su trenutno primorani da preko Svitave dolaze u Neum, a riječ je o putu kojim se vrlo opasno kretati. Gradnjom spomenute saobraćajnice to više neće biti primorani, a znatno će se ubrzati dolazak do ovog grada. To znači i da će putovanje biti znatno sigurnije.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... _neum.html
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#25 Re: Neum Bosna i Hercegovina

Post by mayab »

EmirTr wrote: 06/07/2021 09:30
mayab wrote: 04/07/2021 08:30 Volio bih pročitati friška iskustva,
dakle ako se želi sada , u ovom mjesecu otići do Neuma,
je li već sada bolja varijanta ići na Stolac,iako sve nije gotovo što se tiče ceste Stolac - Neum,(ne znam koliko je toga ostalo nezavršeno, a koliko je generalno upotrebljivo i to što je u izgradnji?)
ili je i dalje bolja varijata preko Svitave :?:

Bio sam prošlo ljeto, i tada je još dobar dio ceste Stolac-Neum bio nezavršen, tako da se savjetovalo ići ovom varijantom preko Svitave
Sutra popodne ću ja objaviti kompletan video snimak dionice Stolac - Neum, zajedno sa opisima svake poddionice, kao i spojnu tačku puta preko Svitave sa ovim putem, pa ćeš moći vidjeti stanje od nedelje 04.07.2021.g.
Hvala za video, dakle i dalje na Svitavu,
jer ona kratka nezavršena dionica od Stolova do zajedničke tačke sa onim preko Svitave je baš kritična :thumbup:

Samo ću još jednom reći kakva je to sramota da se tek u 2022.godini očekuje izgradnja "ljudske" ceste između Stoca i Neuma :shock: ,
kakvi su to dušmani svog naroda sve vrijeme sjedili u vlasti i ništa korisno nisu radili za prosperitet države i svih građana!
Post Reply