Netflix proradio u BiH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#51 Re: Netflix proradio u BiH

Post by REDDEVILS »

Netflix planira otežati pristup sadržajima iz drugih država

I dok nas je lansiranje Netflixa u našoj i, ako ćemo biti precizniji, skoro svakoj drugoj državi na svijetu prilično iznenadilo, mogli smo i očekivati da će taj potez biti popraćen otežavanjem pristupa serijama i filmovima dostupnim na Netflixu u drugim državama.

Naime, kao što neki od korisnika ovog servisa vjerovatno već znaju, korištenjem VPN-ova ili proxyja, na Netflixu je relativno lako pristupiti sadržajima koji nisu dostupni u državi iz koje mu pristupate - i to uglavnom iz pravnih razloga.

"Kada bi svi naši sadržaji bili dostupni globalno, ne bi postojao razlog da korisnici koriste proxyje ili "unblockere" kako bi zavarali naš sistem i natjerali ga da pomisli da mu pristupaju iz druge države u odnosu na onu u kojoj se zaista nalaze. Trenutno radimo na licenciranju sadržaja u cijelom svijetu i, od prošle sedmice, nudimo Netflix u 190 država, ali pred nama je dug put prije nego svim korisnicima budemo mogli ponuditi iste filmove i TV serije," stoji u saopštenju objavljenom sinoć na zvaničnom sajtu Netflixa.

"Sa vremenom, očekujemo da ćemo to moći uraditi. Za sada, uzimajući u obzir dosadašnju praksu licenciranja sadržaja na različitim teritorijama, ponuda TV serija i filmova će se razlikovati od teritorije do teritorije. U međuvremenu, nastavićemo da poštujemo i provodimo ograničenja bazirana na licencama za određene lokacije," dodali su iz Netflixa.

Što se pak tiče konkretnih koraka koje Netflix namjerava poduzeti, sve što su za sada objavili je da će, tokom idućih nekoliko sedmica, onemogućiti korištenje različitih unblockera za pristup sadržajima iz drugih država, te kako to neće utjecati na korisnike servisa koji ne koriste proxyje.

info.ba
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

Bosnjo provalio DNS tako da placa 10 eura i opet ima losiji sadrzaj od onoga sto se moze naci na torrentima, i to bez titla. :-) I usto nema pojma sta je zapravo uradio, zna da je nesto DNS. :D Ja mislio da je Netflix jedino dobar zasto sto je uz odredjenu cifru legalan (za razliku od torrenata, jal direktno, jal preko Kodija i plagina), ali izgleda sam se prevario. :-) Kod nas izgleda ne moze biti dobar dok nije neko varanje po srijedi.

Tragikomedija zivljenja.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#53 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

ado-šampion wrote:Bosnjo provalio DNS tako da placa 10 eura i opet ima losiji sadrzaj od onoga sto se moze naci na torrentima, i to bez titla. :-) I usto nema pojma sta je zapravo uradio, zna da je nesto DNS. :D Ja mislio da je Netflix jedino dobar zasto sto je uz odredjenu cifru legalan (za razliku od torrenata, jal direktno, jal preko Kodija i plagina), ali izgleda sam se prevario. :-) Kod nas izgleda ne moze biti dobar dok nije neko varanje po srijedi.

Tragikomedija zivljenja.
:lol: cuj Bosnjo provalio DNS. Ne ukidaju na Netflixu DNS zbog Bosnje :lol: :lol: sta sve neces procitat.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#54 Re: Netflix proradio u BiH

Post by REDDEVILS »

ado-šampion wrote:Bosnjo provalio DNS tako da placa 10 eura i opet ima losiji sadrzaj od onoga sto se moze naci na torrentima, i to bez titla. :-) I usto nema pojma sta je zapravo uradio, zna da je nesto DNS. :D Ja mislio da je Netflix jedino dobar zasto sto je uz odredjenu cifru legalan (za razliku od torrenata, jal direktno, jal preko Kodija i plagina), ali izgleda sam se prevario. :-) Kod nas izgleda ne moze biti dobar dok nije neko varanje po srijedi.

Tragikomedija zivljenja.
:pisnuo: :pisnuo: :ginisovac: :ginisovac: :pisnuo: :pisnuo:
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#55 Re: Netflix proradio u BiH

Post by hhaarree »

Kakvo provaljivanje dns-a (???) kakve prevare sta se desava :zoka:
platen91
Posts: 63
Joined: 17/09/2011 16:37

#56 Re: Netflix proradio u BiH

Post by platen91 »

typeOnegative wrote:
platen91 wrote:
typeOnegative wrote:Spear ako hoćes na TV , ubaci u mrezu od TVa US DNS ( 204.232.178.48 ) i vozi . Kod mene rad perfektno
Kod mene iskoci da koristim proxy i da vratim na postavke?Imas li kakva savjet?
Koji je TV u pitanju ? . Već sam postavio , ali evo opet detaljna procedura za sve moguće uređaje . nađi brend svog Tv i radi po uputstvu , trebalo bi proradit .Valjda je jedan od ponuđenih . Kod mene je Lg i samo sam ubacio u network od TV-a onaj DNS sto sam postao gore i odmah se pojavio US sadržaj . Naknadno sam postavio po uputstvu i na kompu , tak da je sad Amerika i u svim browserima i preko one Netflix app u Windows storeu , mada isklj gledam preko TV-a jer mi je nabolje .
sretno :thumbup:
Za pc koristm Hola.
Tv je Samsung i uradio sam kako piše i pojavio se sadržaj ali je odmah iskočila i poruka da primjećeno da koristim ip proxy servis i da vratim stare postavke, ali cu pokusati da stavim vrijeme i lokaciju itd. na US jer sam pročitao da su postali strožiji sa korištenjem VPN i sličnih servisa zbog autorskih prava i da je jedna od metoda provjere očitavanje vremena i postavki na tv-u.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#57 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

Kod mene je na Švedska zbog CI modula za digitalnu , nije nalazio kanale .. za Holu citam svasta nesto ruznoga . Ne preporučuju ga , prodaju traffic navodno su neki naj jer su provlačili pedofiliju preko njih . Za Chrome bolje koristi Hotspot Shield , dosta je sigurniji .
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#58 Re: Netflix proradio u BiH

Post by MeanMachine »

platen91 wrote:
Za pc koristm Hola.
Tv je Samsung i uradio sam kako piše i pojavio se sadržaj ali je odmah iskočila i poruka da primjećeno da koristim ip proxy servis i da vratim stare postavke, ali cu pokusati da stavim vrijeme i lokaciju itd. na US jer sam pročitao da su postali strožiji sa korištenjem VPN i sličnih servisa zbog autorskih prava i da je jedna od metoda provjere očitavanje vremena i postavki na tv-u.
Kao što je @typeOnegative već napomenuo "Hola" i nije baš na najboljem glasu - evo šta su neki respektabilni i relevantni mediji pisali na tu temu:

http://www.theverge.com/2015/5/29/86852 ... -bandwidth

http://lifehacker.com/hola-better-inter ... 1707496872

http://www.digitaltrends.com/computing/ ... as-botnet/

http://www.forbes.com/sites/ianmorris/2 ... 7754cf4e0a
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#59 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

MeanMachine wrote:
platen91 wrote:
Za pc koristm Hola.
Tv je Samsung i uradio sam kako piše i pojavio se sadržaj ali je odmah iskočila i poruka da primjećeno da koristim ip proxy servis i da vratim stare postavke, ali cu pokusati da stavim vrijeme i lokaciju itd. na US jer sam pročitao da su postali strožiji sa korištenjem VPN i sličnih servisa zbog autorskih prava i da je jedna od metoda provjere očitavanje vremena i postavki na tv-u.
Kao što je @typeOnegative već napomenuo "Hola" i nije baš na najboljem glasu - evo šta su neki respektabilni i relevantni mediji pisali na tu temu:

http://www.theverge.com/2015/5/29/86852 ... -bandwidth

http://lifehacker.com/hola-better-inter ... 1707496872

http://www.digitaltrends.com/computing/ ... as-botnet/

http://www.forbes.com/sites/ianmorris/2 ... 7754cf4e0a

slao sam sa moba pa mi bilo mrsko tražit linkove da postam . :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#60 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

NK33 wrote:
ado-šampion wrote:Bosnjo provalio DNS tako da placa 10 eura i opet ima losiji sadrzaj od onoga sto se moze naci na torrentima, i to bez titla. :-) I usto nema pojma sta je zapravo uradio, zna da je nesto DNS. :D Ja mislio da je Netflix jedino dobar zasto sto je uz odredjenu cifru legalan (za razliku od torrenata, jal direktno, jal preko Kodija i plagina), ali izgleda sam se prevario. :-) Kod nas izgleda ne moze biti dobar dok nije neko varanje po srijedi.

Tragikomedija zivljenja.
:lol: cuj Bosnjo provalio DNS. Ne ukidaju na Netflixu DNS zbog Bosnje :lol: :lol: sta sve neces procitat.
Haha, pa naravno da ne ukidaju, Bosnje ce svakako moci na prste prebrojati kad prodje mjesec dana dzaba. Nego "ukidaju" zbog onih koji imaju ogormne kazne ako ih uhvate da skidaju s torrenta, pa im je to jedan od nacina da prate odredjeni sadrzaj, bez da su u konfliktu sa zakonom, tako da kazem. Njih i razumijem.

Ali sto se tice nas u Bosni, sve ima na torrentima, zakon te ne goni, mozes gledati do mile volje, jedini razlog zasto bi se neko odlucio za Netflix je sto je legalan. Jbg koliko god cudno zvucalo, imas ljude koji bi bez obzira na zakon zeljeli da filmove gledaju legano, tj. da posteno plate ono sto koriste, naprimjer zbog nekog viseg zakona, nazovimo ga tako, mada je svima jasno na sta se misli. Ne udjes ni u prodavnicu, uzmes cokoladu i izadjes a ne platis, zar ne?
I onda dodje neko i skonta da ima trik s DNSom (koji zapravo i nije trik nego opcija koju regulrarno imas na mreznoj karti, pa tako i onoj u TVu) da bi otkljucao dodatni sadrzaj i da bi legalni Netflix ucinio ilegalnim, a sve za nikakvu dobit. Placas za nesto sto svakako mozes imati 'dzaba' i to u puno vecem obimu. :-) To je paradoksalno. :-)
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#61 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

ado-šampion wrote: Ali sto se tice nas u Bosni, sve ima na torrentima, zakon te ne goni, mozes gledati do mile volje, jedini razlog zasto bi se neko odlucio za Netflix je sto je legalan. Jbg koliko god cudno zvucalo, imas ljude koji bi bez obzira na zakon zeljeli da filmove gledaju legano, tj. da posteno plate ono sto koriste, naprimjer zbog nekog viseg zakona, nazovimo ga tako, mada je svima jasno na sta se misli. Ne udjes ni u prodavnicu, uzmes cokoladu i izadjes a ne platis, zar ne?
I onda dodje neko i skonta da ima trik s DNSom (koji zapravo i nije trik nego opcija koju regulrarno imas na mreznoj karti, pa tako i onoj u TVu) da bi otkljucao dodatni sadrzaj i da bi legalni Netflix ucinio ilegalnim, a sve za nikakvu dobit. Placas za nesto sto svakako mozes imati 'dzaba' i to u puno vecem obimu. :-) To je paradoksalno. :-)
Evo me, upravo taj sto opisujes i uopste mi nije paradoksalno da hocu da platim ljudima koji su se potrudili da nesto naprave ;)
Dok sam bio student i nisam imao da placam, koristio sam torrente. Sad kad radim i mogu da platim, platit cu ljudima za trud ili otici u kino iako imam na torrentima besplatno. Nije to neka pljacka, Netflix za 4 accounta kosta 12E mjesecno i ako te zanima sadrzaj koji nude (a nije Bog zna sta jer nemaju najnovije serije i filmove osim svoje produkcije) to uopste nije skupo.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#62 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

NK33 wrote:
ado-šampion wrote: Ali sto se tice nas u Bosni, sve ima na torrentima, zakon te ne goni, mozes gledati do mile volje, jedini razlog zasto bi se neko odlucio za Netflix je sto je legalan. Jbg koliko god cudno zvucalo, imas ljude koji bi bez obzira na zakon zeljeli da filmove gledaju legano, tj. da posteno plate ono sto koriste, naprimjer zbog nekog viseg zakona, nazovimo ga tako, mada je svima jasno na sta se misli. Ne udjes ni u prodavnicu, uzmes cokoladu i izadjes a ne platis, zar ne?
I onda dodje neko i skonta da ima trik s DNSom (koji zapravo i nije trik nego opcija koju regulrarno imas na mreznoj karti, pa tako i onoj u TVu) da bi otkljucao dodatni sadrzaj i da bi legalni Netflix ucinio ilegalnim, a sve za nikakvu dobit. Placas za nesto sto svakako mozes imati 'dzaba' i to u puno vecem obimu. :-) To je paradoksalno. :-)
Evo me, upravo taj sto opisujes i uopste mi nije paradoksalno da hocu da platim ljudima koji su se potrudili da nesto naprave ;)
Dok sam bio student i nisam imao da placam, koristio sam torrente. Sad kad radim i mogu da platim, platit cu ljudima za trud ili otici u kino iako imam na torrentima besplatno. Nije to neka pljacka, Netflix za 4 accounta kosta 12E mjesecno i ako te zanima sadrzaj koji nude (a nije Bog zna sta jer nemaju najnovije serije i filmove osim svoje produkcije) to uopste nije skupo.
Stani prijatelju, povuci malo rucnu i citaj sta pise, sta si se upalio ko kutnjak. :-)

Nije paradoksalno sto neko hoce da plati, evo i ja sam isti taj, iako je sadrzaj qrac od ovce da budemo realni. Ne zato sto su se potrudili da nesto naprave, nego zato sto hocu da budem ispravan. Da ne bude zabune, apsolutno podrzavam, cak i apelujem za svaki vid placanja usluge posteno. I druga stvar, ako Netflix ne upali, dobicemo qrac u buducnosti, ionako nas sve zaobilazi u sirokom luku.

Paradoksalno je to, sto neko zeli to nesto sto je legalno, ispravno, nazovimo ga kako god hocemo, napravi nelegalnim, neispravnim a vec na drugoj strani (torenti) ima to isto nelegano i neispravno i to puno bolji "sadrzaj". Mislim, wtf, cemu, koja je svrha?!

Dakle u principu ti i ja se slazemo, osim ako mislis da si i dalje ispravan ako placas i upises drugi DNS i pristupis sadrzaju kojem ne bi trebao.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#63 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Fauja Singh »

Clan porodice je vani, koristi Netflix na smart tv-u, mogu li ja sad koristiti njegov akaunt ovdje u BiH a da on vremenom ne bude imao neki problem tipa suspenzija akaunta i sl.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#64 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

ado-šampion wrote: Dakle u principu ti i ja se slazemo, osim ako mislis da si i dalje ispravan ako placas i upises drugi DNS i pristupis sadrzaju kojem ne bi trebao.
Ja sam koristio Netflix i prije nego sto je bio podrzan kod nas, koristeci americki DNS. Dakle placao sam im iako nije bilo podrzano kod nas, i njima to odgovara pa zato i nisu blokirali DNS-ove, a sad vjerovatno nakon pritiska ovih koji prave serije i filmove ce vjerovatno blokirati.

Dakle podrzavam koristenje DNS-a jer ne bih mogao gledati Netflix zadnjih godinu dana koliko sam gledao, a i sam Netflix podrzava jer bi me davno blokirali ali naravno nece jer im placam ;)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#65 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

Ne odgovara to njima vjeruj mi, Netflix je ozbiljna firma koja ima ozbiljno trziste, nije to Kodi open-source aplikacija za multimediju, pa hajde, pusti. U uredjenim zemljama se za te stvari (prikazivanje video sadrzaja za koji na tom podrucju Netflix nema dozvolu za prikazivanje) dizu tuzbe i to hladno, a slaba je izvlakusa da su ljudi skontali trik s DNSom i da to nije do Netflixa, jer to nije neka zastita. Mozda i odgovara dok ih ne tuze.

Ne mogu oni 'blokirati' DNSove tek tako. DNS ti dobijes od provajdera, ako ti je setovano na automatski, i cak i tvoj provajder moze koristiti taj americki DNS (ali uglavnom nasi ne koriste). Netflixova zastita se svodi na to da se odredjeni sadrzaj blokira zavisno od DNSa koji je postavljen na kartici, i to je smijesna zastita, jer svaki korisnik mrezne kartice/rutera kojom se spaja na net moze promijeniti DNS adresu, ne moras cak to ni uraditi na TVu, mozes i na ruteru. DNS adresa nije nikakvo sveto slovo, zapravo nije nista drugo nego adresa servera koji ce tebi kad ukucas lupam "www.google.com" vratiti IP adresu od google-a pomocu koje ti dobijes google stranicu nazad. Dakle, bez DNSa ne bi mogao tek tako ukucati "www.google.com", nego bi morao kucati IP adresu (ako nemas googleovu adresu u host fajlu, ali to je vec drugi par opanaka).
Oni su se ocigledno uzdali u to da same drzave imaju to regulisano.

Elem, da ne duljimo, moram priznati da mi je to interesantna pojava. Znaci placas i varas u isto vrijeme, a uz varanje svakako mozes dobiti dzaba. Bas paradoks. :-)
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#66 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

ado-šampion wrote: Elem, da ne duljimo, moram priznati da mi je to interesantna pojava. Znaci placas i varas u isto vrijeme, a uz varanje svakako mozes dobiti dzaba. Bas paradoks. :-)
Bitno je da placam ja isto kao onaj u Americi, znaci oni koliko zele da naplate za sadrzaj toliko i dobiju od mene. Nisu osteceni ni na koji nacin jer dobiju pare koje traze, zato je sasvim logicno da ljudi u USA, UK i bilo gdje drugo koriste DNS da bi pogledali neke serije koje (zbog neregulisanih autorskih prava ili bilo kojih drugih razloga) nisu dostupne u njihovoj zemlji.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#67 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

Jah, ali su osteceni oni koji nude tu seriju, koju ti dobivas preko Netflixa. Objektivno gledajuci, koja je za njih razlika gledao ti njihovu seriju u BiH preko Netflixa (jer Netflix njima ne placa prava za BiH) ili gledao preko torrenta, evo da pojednostavimo preko Kodija? Oni ne dobiju centa za to svakako. Jedina sustinska razlika je sto se koristenje Netflixa placa, dok je Kodi + plugin koristenje besplatno. Kad bi Kodi naplacivao koristenje svoje aplikacije, uz nesto besplatnog sadrzaja i nesto sto ti pomocu plagina streamas s torrenta, doslo bi na isto.

To je isto kao da ti kupujes od nekog ukradenu robu i tvrdis da si cist prema onome od koga si kupio, sto je tacno, no nisi cist prema onome od koga je on ukrao. :-)

Kakogod, da ne duljimo vise. Moj cilj je da se posteni ljudi koji usto vjeruju da ce Jednog Dana sve doci na naplatu (izmedju ostalih oni koji klanjaju) zapitaju koliko je ispravno to sto rade. U velikoj zabludi je onaj koji smatra da su to sitnice, jer se u sustini radi o varanju i/ili kradji.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#68 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

ado-šampion wrote:Jah, ali su osteceni oni koji nude tu seriju, koju ti dobivas preko Netflixa. Objektivno gledajuci, koja je za njih razlika gledao ti njihovu seriju u BiH preko Netflixa (jer Netflix njima ne placa prava za BiH) ili gledao preko torrenta, evo da pojednostavimo preko Kodija? Oni ne dobiju centa za to svakako. Jedina sustinska razlika je sto se koristenje Netflixa placa, dok je Kodi + plugin koristenje besplatno. Kad bi Kodi naplacivao koristenje svoje aplikacije, uz nesto besplatnog sadrzaja i nesto sto ti pomocu plagina streamas s torrenta, doslo bi na isto.

To je isto kao da ti kupujes od nekog ukradenu robu i tvrdis da si cist prema onome od koga si kupio, sto je tacno, no nisi cist prema onome od koga je on ukrao. :-)

Kakogod, da ne duljimo vise. Moj cilj je da se posteni ljudi koji usto vjeruju da ce Jednog Dana sve doci na naplatu (izmedju ostalih oni koji klanjaju) zapitaju koliko je ispravno to sto rade. U velikoj zabludi je onaj koji smatra da su to sitnice, jer se u sustini radi o varanju i/ili kradji.
Ne bih se slozio. Oni koji prave seriju imaju deal s Netflixom da naplate na neki nacin to sto ja gledam seriju (inace je ne bi ni nudili Netflixu) dok nemaju nikakv deal s ljudima koji tu seriju postave na torrent. Da je tako kako ti govoris potrudili bi se oni dobro da blokiraju sve DNS providere (ukljucujuci i ovog od koga sam ja kupio DNS) kao sto ce ubrzo vjerovatno i uraditi (ne znam kako ali eto najavili su).
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#69 Re: Netflix proradio u BiH

Post by DaysleepeR »

typeOnegative wrote:
The Realist wrote:Teško da će biti kao u SAD, pa i u Velikoj Britaniji je drugačiji program. Nije loša stvar, definitivno, samo dok su kod nas torrenti mogući, nema te filmske ponude koja se isplati nama, osim što pojednostavi stvari, jer nema skidanja.
Puno je bogatija ponuda na US Netflix-u . Napravio sam kod sebe da bude US izdanje i npr dobio " House of Cards " seriju , a ovako je nema ... može preko VPN-a i promjenom DNS-ova , sto je po meni bolje i brže rijesenje a i besplatno je ... Uradio sam sebi na kompu i na smart TV-u i radi ko sat .. evo upute kako dobit US Netflix metodom promjene DNS-ova za sve moguće uređaje , od PC-a do PS-a , XBOX-a pa do smart televizora pa kome se da neka uradi sebi :)


https://www.unblock-us.com/how-to-set-up/


Image
meni ovo ne radi

EDIT: skontao sam i zašto. ovo nije besplatan servis.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#70 Re: Netflix proradio u BiH

Post by travar »

Jel' još nekome fali Netflix aplikacija na TV-u (smart, naravno)?
Ne mogu je čak ni skinuti jer jednostavno ne postoji.

Radi se o LG tv-u, btw.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#71 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

Promjeni zemlju na UK, ili Švedsku i pojavit će se. Kod mene je isto Lg i na Švedska, i imam ga tamo u premium apps
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#72 Re: Netflix proradio u BiH

Post by ado-šampion »

To je zbog toga sto proizvodjac blokira odredjene aplikacije za odredjena podrucja da se ne bi radila zloupotreba (poput pomenutog trika s DNSom). To bi trebalo biti popravljeno na sljedecem update-u pošto je Netflix sad zvanično dostupan kod nas, ali pošto su update-i softvera na TVu cesti ko lanjski snijeg, fino uradis factory reset i odaberes neku poznatiju zemlju i trebao bi se pojaviti. Meni se pojavio kad sam odabrao Njemacku a radi se o Panasonicu E6, model iz 2013.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#73 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

Lg ih radi jako često , (LB serija 2014.) svakih dva mjeseca možda , evo neki dan je bio . Ne sjećam se da li je prije bio na popisu app , već sam rekao gore da sam zbog Ci modula morao stavit na Svedsku jer mi nije nalazio programe i na popisu je .Jos je neko gore imao problem s tim , stavio je na UK i pojavio mu se .
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#74 Re: Netflix proradio u BiH

Post by travar »

Probaću.
Doduše, baš sam neki dan krenuo da promijenim zemlju i kad sam vidio da moram ponovo preskenirati i poredati kanale, thanks but no thanks. :mrgreen:
clopex
Posts: 90
Joined: 02/03/2008 10:55

#75 Re: Netflix proradio u BiH

Post by clopex »

Probao promjenu DNS servera na Sony w705c smart TV i ova opcija ne radi. Kad otvorim Netflix javi mi gresku u vezi konekcije, kad idem u check network status u samom Netflixu onda mi izbaci da je Netflix server 1 ok medjutim 2 i 3 nisu ok.
Tako da ova opcija na Sony, barem kod mene, ne radi
Post Reply