Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Truba »

mi smo navikli na titl
ja kad gledam naš film ganjam ima li engleski tit.

osim toga odgajani smo s onom "što će ti ton imaš prevod" :lol: :lol: :lol:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#27 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by yoda82 »

Black swan wrote:mi smo navikli na titl
ja kad gledam naš film ganjam ima li engleski tit.

osim toga odgajani smo s onom "što će ti ton imaš prevod" :lol: :lol: :lol:
Realno ima i toga. Često kasno naveče gledam neki SF ili akciju. Ako smanjim, ne čujem dobro šta pričaju, a ako pojačam, kad počne neka pucnjava, probudih sve ukućane.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Edin H. »

Jack Be Nimble wrote:Jeftino, legalno i mozes gledati bilo gdje na bilo cemu.

Mene su ufatili, to jest dobio email od internet kuce ali licno od HBO i Showtime. Kada dobiješ email od internet kuce to mozes mačku od rep okaciti, ali kada te licno hollywood kontaktira i prijeti sudom to je druga prica.

Sta su te chopili? Da gledas filmove?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#29 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Jack Be Nimble »

Edin H. wrote:
Jack Be Nimble wrote:Jeftino, legalno i mozes gledati bilo gdje na bilo cemu.

Mene su ufatili, to jest dobio email od internet kuce ali licno od HBO i Showtime. Kada dobiješ email od internet kuce to mozes mačku od rep okaciti, ali kada te licno hollywood kontaktira i prijeti sudom to je druga prica.

Sta su te chopili? Da gledas filmove?
HBO za Boardwalk a Showtime za Homeland i Californication. Isto su me fatali za Walking Dead, Mad Men, Modern Family itd.
User avatar
byNelle
Posts: 166
Joined: 06/11/2004 10:56

#31 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by byNelle »

Uzeo ovaj trial 30 dana.. nakon toga 10€, za 2 korisnika istovremeno 10KM/osobi, HD.
Prakticno je sto ima dobra aplikacija za sony tv, engleski titlovi, traileri..
Za sada ima dosta stvari koje nisam gledao, ali da je sadrzaj top class, i nije. Vjerovatno nas region ima posebnu ponudu, koja je dosta skromnija od US.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#32 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Jack Be Nimble »

Pa i nije neka ponuda kada se gledaju serije. Ne mogu imati serije HBO-a, tako da odma ponuda nije cemu :-). Bude po koja serija Showtime tu i tamo. Imaju vecinu serija od AMC i ovako ove ostala sranja tipa Madame Secretery, Blacklist, How To Get Away With Murder, Rectify. Al zato ima svaki moguci Roki i Rambo film :D. Vecina Torentinovih filmova.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#33 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by holowey »

http://imgur.com/gallery/jgxSlQe

Netflix hidden categories
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#34 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by lajkujMe »

Registrovao sam se maksuz samo da vidim ponudu filmova i serija, nije lose ali toliki hype oko ovoga ja sam ocekivao mnogo vise.

U smislu sadrzaja koji je dobar ali opet tanak jer nema nekoliko serija a ni filmova koje ja pratim to jest vise ih nema nego sto ih ima.

Npr nema ni jedan star wars film.... nema supernatural, TBBT i drugi.

Ali se mora istaci da su snimke ekstra kvalitete, da se moze birati subtitlovi na vise jezika (ne smeta mi sto nema BHS), sto se moze cak i birati jezik filma (sinkronizacija). Nema virusa, nema reklama, nema stopanja filmova...
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#35 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by lajkujMe »

lajkujMe wrote:Registrovao sam se maksuz samo da vidim ponudu filmova i serija, nije lose ali toliki hype oko ovoga ja sam ocekivao mnogo vise.

U smislu sadrzaja koji je dobar ali opet tanak jer nema nekoliko serija a ni filmova koje ja pratim to jest vise ih nema nego sto ih ima.

Npr nema ni jedan star wars film.... nema supernatural, TBBT i drugi.

Ali se mora istaci da su snimke ekstra kvalitete, da se moze birati subtitlovi na vise jezika (ne smeta mi sto nema BHS), sto se moze cak i birati jezik filma (sinkronizacija). Nema virusa, nema reklama, nema stopanja filmova, sto se moze na tv'u gledati bez previse muke....
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#36 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Jack Be Nimble »

Bio je TBBT i Supernatural. Ali skinuli su da bi prebacili na evropsko trziste (Njemacka, Francuska, Holandija). Obicno tako hit serije ne daju za stream jer hoce da kupis DVD od njih.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#37 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Pirija »

lajkujMe wrote:Registrovao sam se maksuz samo da vidim ponudu filmova i serija, nije lose ali toliki hype oko ovoga ja sam ocekivao mnogo vise.

U smislu sadrzaja koji je dobar ali opet tanak jer nema nekoliko serija a ni filmova koje ja pratim to jest vise ih nema nego sto ih ima.

Npr nema ni jedan star wars film.... nema supernatural, TBBT i drugi.

Ali se mora istaci da su snimke ekstra kvalitete, da se moze birati subtitlovi na vise jezika (ne smeta mi sto nema BHS), sto se moze cak i birati jezik filma (sinkronizacija). Nema virusa, nema reklama, nema stopanja filmova...

pogledaj film "ridiculous 6" ako nisi vec
ja nisam mogao da vjerujem kako je dobar snimak na 1080p @ 60 fps
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#38 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by DMXallen »

Jack Be Nimble wrote: HBO za Boardwalk a Showtime za Homeland i Californication. Isto su me fatali za Walking Dead, Mad Men, Modern Family itd.
Izvini što pitam, al' u kojoj si državi pa su te lovili za skidanje piraterije... :?:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#39 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Jack Be Nimble »

DMXallen wrote:
Jack Be Nimble wrote: HBO za Boardwalk a Showtime za Homeland i Californication. Isto su me fatali za Walking Dead, Mad Men, Modern Family itd.
Izvini što pitam, al' u kojoj si državi pa su te lovili za skidanje piraterije... :?:
USA
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#40 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by DMXallen »

Jack Be Nimble wrote:
DMXallen wrote:
Jack Be Nimble wrote: HBO za Boardwalk a Showtime za Homeland i Californication. Isto su me fatali za Walking Dead, Mad Men, Modern Family itd.
Izvini što pitam, al' u kojoj si državi pa su te lovili za skidanje piraterije... :?:
USA
Aha, hvala..
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#41 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by muhafuca »

za ove hidden kategorije

evo firefox addon i chrome extenzija neznam sta ko koristi

Code: Select all

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/netflix-super-browse/

Code: Select all

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-super-browse/iejponamigpndjgdmnpelkohnbpancjf
mada po meni - ja ne kontam sto su ljudi happy oko ovog netflixa u BiH :roll:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#42 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Pirija »

imas temu popularne stvari koje ne kontam pa tamo pitaj za netflix....
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#43 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by vicious »

muhafuca wrote: mada po meni - ja ne kontam sto su ljudi happy oko ovog netflixa u BiH :roll:
Ma apsolutno neinteresantno, bar u ovom vremenu dok su kod nas alternativni nacini gledanja filmova i serija još uvijek dostupni. :D
Ponuda nula bodova, pa interesantnije stvari mogu naći na kablovskoj.

Kao što neko reče, možda privlačno za ljude koji nemaju vremena da se bakću ili ne znaju oko torenta ili aplikacija tipa Kodi. Međutim ni takve netflix neće baš masovno privući pošto nema titlova.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#44 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by Pirija »

na kodi-u nemas nista u 1080@60 fps i 5.1 zvuk
titlove ni na kodi-u ne koristim
imal jos neki razlog ?
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#45 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by vicious »

Vidi buraz, ja samo rekoh da netflix neće masovno privući raju ovdje, sto mogu zaključiti iz reakcija ljudi, sto na forumu sto u priči s prijateljima. Ti si jedan od rijetkih zadovoljnih ovom ponudom i poštujem, sve 5. Uzivaj u netflixovih "1080p" i ne daj se smetati.

P.S. Ne znam samo odakle ti da na kodiju nema tih sadržaja, ali to nije tema ove emisije.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#46 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by muhafuca »

Pirija wrote:na kodi-u nemas nista u 1080@60 fps i 5.1 zvuk
titlove ni na kodi-u ne koristim
imal jos neki razlog ?
jel ima na netflixu sve sto zelis gledat u toj rezoluciji i tog kvaliteta zvuka , bez da placas mjesecno za to ?

pitam ozbiljno jer nisam se ni prijavio (nema potrebe)

a sto se tice rezolucije i zvuka sve sto zelis u toj rezoluciji i kvalitetu zvuka , imas na torentima i linkovima , naravno sa neogranicenim izborom materijala , besplatno ,

ako ces vec placat 15ak maraka bolje ti je dodat na postojecu internet konekciju za brzi internet (mada ni zato nema potrebe jer je na osnovnim paketima brzina vise nego dobra za downloada)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#47 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by nema me tamo »

2018 godina kupio ja smart tv koji ima tipku za netflix..

Sad evo na tvu ima svega znam engleski recite mi da li ce mi automatski ugasit nakon mjesec ili šta pricam za tv
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#48 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by bingov buraz »

nema me tamo wrote:2018 godina kupio ja smart tv koji ima tipku za netflix..

Sad evo na tvu ima svega znam engleski recite mi da li ce mi automatski ugasit nakon mjesec ili šta pricam za tv
Ako ne otkazes nastavi ti skidati lovu sa kartice.
Sama ikona Netflix ne znaci nista ako se ne registrujes.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#49 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by nema me tamo »

Pazi danas uzeo TV koji ima netflix bijela tipka na daljinskom i nije mi prvo moglo na internet nikako..
Kasnije sam vamo iz druge sobe skontao kako wifi ukljuciti na tv-u.I onda sam preko daljinskog mogao i na jutub i na smart tv-google-
I na kraju netflix mi se sam otvorio i mogu gledati šta hocu upravo sad..

Sad mi ništa nije jasno jer imam 2 razlicita ulaza na netflix kad ono kliknem pise ZIJAD i SARAH to bi svi trebali imati jel?
Zato kazem nista mi nije jasno jer ja sam predpostavio ako sam wifi namjestio i usao na netflix preko njega kontam da mi je limit mjesec dana jer tako piše na raznoraznim stranicama..
Dakle ponavljam registrovao se nisam vec kad sam kliknuo nakon sto sam internet namjestio netflix se otvorio sam.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#50 Re: Netflix - internet televizijska mreža dostupna u BiH

Post by nema me tamo »

Prvi mjesec mi je besplatno preko interneta samo.
Post Reply