nesto

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#51 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by IHAVEDREAM »

muha_sa wrote:
Cupava wrote:
Felidae wrote:ama, menopauza garant....
ja bi mogla ovdje esej napisati o mom i maminom neslaganju dok smo zivjele zajedno.....
I meni je doslo da se iselim stvarno... jer svaki dan neki stres i pritisak, nisam nista uradila, a uvijek sam za sve kriva. :(
da ti nisi razmazeno derle :?:
popricaj malo sama sa sobom---najbolji razgovor.
-tad se mami obrati pa i s mamom porazgovaraj.
Lijep ocinski savjet nikada nije na odmet.......... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by muha_sa »

IHAVEDREAM wrote: Lijep ocinski savjet nikada nije na odmet.......... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ispravih se :-D po onoj citiranoj recenici zakljucih da se ponasa ko razmazeno derle--mada je odrasla osoba.
imam dvoje slicnih :-D :D
-nema sanse dat savjet :-) haloooooooooo-staS ti meni pricat--ja procito na netu to i to :-)
kad se u real zivotu susretne s problemom onda kuku pomagaj :D

nego--ja dirlikam :-D sto i tebi zelim-sto prije :-D
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#53 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by IHAVEDREAM »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nije u Planu i Programu za 2011.god 8-) .Vidjecemo, mozda se uzme u razmatranje......Ja sam u Menopauzi, nastojim da se drzim po strani...... :lol: :lol: :lol: :lol:
Kad bude trabalo dirlikati....vjerovatno ce sve razmjerice prestati...... :) :) :)
'aj da ne trosimo temu na gluposti! :)
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#54 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by suza81 »

AdnaZ wrote:
Hoću da ti kažem, imaš svoj život i tu ti se ne treba petljati niko ali ne isključuj svoju mamu iz njega. Pitaj je, makar znala odgovor ili te uopšte ne zanimalo. Razgovarajte, iskoristi vrijeme s mamom da joj ugađaš. Ti počinješ novi život ali ona tebe treba više nego ti nju. Možda viče na tebe i govori ti o stvarima koje tebi zvuče van konteksta a to je zapravo strah. Ona zna šta te sve čeka i boji se za tebe. Kad god galami, silinu ljutnje i galame izjednači sa silinom ljubavi koju osjeća prema tebi, jer to je zapravo samo ljubav, i tako je gledaj. Sve će to proći tako brzo. Kako budeš više postajala 'žena' ,i majka, tako ćeš osjećati veću bliskost i bolje ćeš razumjeti mamu. Zato sad ne pravi greške koje bi poslije rado izbrisala, a nećeš moći.


.
:thumbup:
@talić i @zlata M.
Ja nikako ne mogu da shvatim da moze biti normalno da ta ljubav majka-dijete bude jednostrana :? Kako moze biti normalno da dijete ne voli svoju majku??? (naravno, ako su u pitanju normalni porodicni odnosi) Da li pri tome mislite da vi ne volite svoje roditelje i da vam je to ok ili da ne ocekujete da vas vasa djeca vole ili oboje??? Ne spominjimo ovdje pojam obaveza, to po meni nema veze sa normalnom porodicnim odnosima i ljubavlju.

Meni niko ne moze ni zabraniti da volim svoju majku, da joj cinim stvari koje ce je usreciti, pomognem ako trebam... i kada se ne slazemo oko milion stvari to je samo sukob misljenja, nije nedostatak ljubavi. Uvijek cu uraditi nesto za sta smatram da je ispravno i da trebam cak iako se ona ne slaze s tim, ali cu se maksimalno truditi da joj objasnim da to nisam uradila jer je ne volim ili ne zelim da poslusam, nego sto sam uvjerena da trebam tako.

S druge strane ocekujem naravno da me moje dijete voli. Pod tim ne podrazumijevam da mu trebam biti centar svijeta, bolesna privrzenost roditeljima mi je oduvijek bila creepy :shock: ocekujem da odgojim normalnog covjeka kojeg cu osposobiti da sam donosi zrele odluke, a ne da mu ja kreiram zivot.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#55 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Pasiflora »

Vise - manje i ja mislim da je ljubav na relaciji roditelj - dijete jednosmjeran. Zapravo: kad bi mladi ljudi voljeli roditelje koliko roditelji vole njih, niko se nikada ne bi zenio ni udavao. Mozda nije u pitanju bas ljubav (mada mi to tako zovemo) vise se radi o tome da mi mislimo (kad dodjemo u neke godine) da nam roditelji ne trebaju. Vecina nas zapravo pocne cijeniti vrijednost roditelja kad i sami dobijemo djecu. Ima jedna prica, nisam sigurna da je mogu cijelu ponoviti, ali cu pokusati:

djevojcica sa 3 godina: moja mama je najljepsa na svijetu
djevojcica sa 8 godina: moja mama sve zna
djevojcica sa 13 godina: mozda moja mama to zna
djevojka sa 18 godina: moja mama nema pojma
mlada zena sa 25 godina: pitacu mamu, mozda to zna
zena sa 35 godina: pitacu mamu, ona to zna
zena sa 50 godina: da mi je barema mama ziva da mogu da je pitam...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#56 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Ma.Le.Na »

sitno wrote:
djevojcica sa 3 godina: moja mama je najljepsa na svijetu
djevojcica sa 8 godina: moja mama sve zna
djevojcica sa 13 godina: mozda moja mama to zna
djevojka sa 18 godina: moja mama nema pojma
mlada zena sa 25 godina: pitacu mamu, mozda to zna
zena sa 35 godina: pitacu mamu, ona to zna
zena sa 50 godina: da mi je barema mama ziva da mogu da je pitam...
ja se ne uklapam u ovu skalu :(
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#57 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Gospoda Ministarka »

Moja mama je poprilicno zatvorena osoba, tako da nikad nismo uspjele ostvariti prijateljski odnos niti pricamo o "nekim" stvarima... situaciju je pogorsao njen klimaks tako da... je postala neizdrziva... :( :cry:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#58 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Felidae »

1906 wrote:
Felidae wrote:ja ne mogu vjerovati sta vi ljudi pisete, kakav je to samo odnos prema majkama???
moja mama i ja smo imale uzasan odnos, ako se ono moglo nazvati odnosom, tjerale me iz kuce i vracala me kuci, ostavila me da zivim sama sa 15 god. dok je ona otisla da radi na drugi kraj drzave. ne moze se odrediti ko je bio vise zasluzan za mucenje koje smo obje prozivljavale dok smo bile zajedno....jedva sam cekala momenat da je napustim, da joj mogu nabiti na nos sve sto mi je u zivotu uradila.....
a danas, gledam je iz dana u dan kako stari, sjedi i kako je polako nestaje i sve bi sto imam dala za nju, kakav god smo odnos imale, ona je ta koja me nosila 9 mjeseci i koja je od mene napravila covjeka, okrenuti njoj ledja kad me zatreba protivi se svemu onome sto sam ja kroz zivot naucila, jer ako necu svojoj majci pruziti ruku kome cu???

:roll:

na koji nacin te pravila covjekom?
po tvojoj prici zakljucujem: jako los i bolan

(i ja imam los odnos sa mamom)

i mogu ostat ok cisto jer mi je mama - ali nema tu bliskosti
i to sazaljevanje na nekog ko je sad slab, a ko ti nije bio podrska dok je bio u punoj snazi - je cista slabost i osjetljivost nekih "rana na promjene vremena"
jednostavno uvijek si ostecen tim - i (uglavnom) jos se nerealnije odnosis nego neko ko je imao "normalan" odnos
to ti je boljka :D
predpostavljam da si psihijatar, pa si me procjenila...ja nisam postavila post jer mi treba necija psihoanaliza, vec ne mogu da vjerujem da se neko moze odnositi tako prema majci.....u svakom slucaju grijesim, jer volim svoju mamu.....dobro si to analizirala, nema sta
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#59 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by 1906 »

Felidae wrote: predpostavljam da si psihijatar, pa si me procjenila...ja nisam postavila post jer mi treba necija psihoanaliza, vec ne mogu da vjerujem da se neko moze odnositi tako prema majci.....u svakom slucaju grijesim, jer volim svoju mamu.....dobro si to analizirala, nema sta

lol

odnosilo se na ovaj dio ustvari
Felidae wrote: ja ne mogu vjerovati sta vi ljudi pisete, kakav je to samo odnos prema majkama???
tvoja "osuda" tudjih odnosa - i kroz post opravdavanje majcinog odnosa prema tebi, ma kako se ponasala cijeli tvoj zivot

s tim se ne slazem - kako rekoh imam slican odnos - mozes sad bit ok i korektan (pomoc joj itd) - nista vise od toga - bliskost je unistena - i nema tu povratka - samo privid
jednostavno - nema potrebe cijlei zivot bit necija zrtva
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#60 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by amrica »

Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#61 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by tempora »

amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:

Upravo sam isto htjela napisati. Sad ce neko da vaga neciji odnos, neciju rijec i da izvodi zakljucke kakav je ko. Ne znam koji su porivi onoga, koji odnos sa svojim roditeljom ili bilo koji drugi intimni odnos iznosi na forum alli taj bi trebao znati da ce u startu biti ostecen i izvrnut ruglu i nerijetkoj osudi. Kao sto vidimo iz prilozenog. Moderna mahalizacija.
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#62 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by 1906 »

tempora wrote:
amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:

Upravo sam isto htjela napisati. Sad ce neko da vaga neciji odnos, neciju rijec i da izvodi zakljucke kakav je ko. Ne znam koji su porivi onoga, koji odnos sa svojim roditeljom ili bilo koji drugi intimni odnos iznosi na forum alli taj bi trebao znati da ce u startu biti ostecen i izvrnut ruglu i nerijetkoj osudi. Kao sto vidimo iz prilozenog. Moderna mahalizacija.

ako uzememo da je forum (manje vise) anoniman
onda su sva razglabanja ok :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#63 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Gospoda Ministarka »

1906 wrote:
tempora wrote:
amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:

Upravo sam isto htjela napisati. Sad ce neko da vaga neciji odnos, neciju rijec i da izvodi zakljucke kakav je ko. Ne znam koji su porivi onoga, koji odnos sa svojim roditeljom ili bilo koji drugi intimni odnos iznosi na forum alli taj bi trebao znati da ce u startu biti ostecen i izvrnut ruglu i nerijetkoj osudi. Kao sto vidimo iz prilozenog. Moderna mahalizacija.

ako uzememo da je forum (manje vise) anoniman
onda su sva razglabanja ok :)
Uostalom, niko nije primoran da pise intimne stvari, stvar dobre volje...
Last edited by Gospoda Ministarka on 28/03/2011 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#64 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Filter »

tempora wrote:
amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:

Upravo sam isto htjela napisati. Sad ce neko da vaga neciji odnos, neciju rijec i da izvodi zakljucke kakav je ko. Ne znam koji su porivi onoga, koji odnos sa svojim roditeljom ili bilo koji drugi intimni odnos iznosi na forum alli taj bi trebao znati da ce u startu biti ostecen i izvrnut ruglu i nerijetkoj osudi. Kao sto vidimo iz prilozenog. Moderna mahalizacija.
ako neko ima problem, bolje ga je izloziti nego drviti u sebi.
"kunto i panto" znaju biti mjerodavniji od "prijatelja" i "familije"...
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#65 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by talić »

suza81 wrote:
AdnaZ wrote:
Hoću da ti kažem, imaš svoj život i tu ti se ne treba petljati niko ali ne isključuj svoju mamu iz njega. Pitaj je, makar znala odgovor ili te uopšte ne zanimalo. Razgovarajte, iskoristi vrijeme s mamom da joj ugađaš. Ti počinješ novi život ali ona tebe treba više nego ti nju. Možda viče na tebe i govori ti o stvarima koje tebi zvuče van konteksta a to je zapravo strah. Ona zna šta te sve čeka i boji se za tebe. Kad god galami, silinu ljutnje i galame izjednači sa silinom ljubavi koju osjeća prema tebi, jer to je zapravo samo ljubav, i tako je gledaj. Sve će to proći tako brzo. Kako budeš više postajala 'žena' ,i majka, tako ćeš osjećati veću bliskost i bolje ćeš razumjeti mamu. Zato sad ne pravi greške koje bi poslije rado izbrisala, a nećeš moći.


.
:thumbup:
@talić i @zlata M.
Ja nikako ne mogu da shvatim da moze biti normalno da ta ljubav majka-dijete bude jednostrana :? Kako moze biti normalno da dijete ne voli svoju majku??? (naravno, ako su u pitanju normalni porodicni odnosi) Da li pri tome mislite da vi ne volite svoje roditelje i da vam je to ok ili da ne ocekujete da vas vasa djeca vole ili oboje??? Ne spominjimo ovdje pojam obaveza, to po meni nema veze sa normalnom porodicnim odnosima i ljubavlju.

Meni niko ne moze ni zabraniti da volim svoju majku, da joj cinim stvari koje ce je usreciti, pomognem ako trebam... i kada se ne slazemo oko milion stvari to je samo sukob misljenja, nije nedostatak ljubavi. Uvijek cu uraditi nesto za sta smatram da je ispravno i da trebam cak iako se ona ne slaze s tim, ali cu se maksimalno truditi da joj objasnim da to nisam uradila jer je ne volim ili ne zelim da poslusam, nego sto sam uvjerena da trebam tako.

S druge strane ocekujem naravno da me moje dijete voli. Pod tim ne podrazumijevam da mu trebam biti centar svijeta, bolesna privrzenost roditeljima mi je oduvijek bila creepy :shock: ocekujem da odgojim normalnog covjeka kojeg cu osposobiti da sam donosi zrele odluke, a ne da mu ja kreiram zivot.
nisam želio reći da roditelje ne volim i da isto očekujem od moje djece nega sam želio reći da moji roditelji dobiju pažnje koliko sam u mogućnosti da im dam. Ako bi išli relacijom ljubavi za roditelje kao ljubavi roditelja prema djetetu sad bi ja trebao po čitav dan sjediti pored moje mame koja ima 72 godine i bolesna je i zapostaviti moju djecu i moj život.
Želio sam da kažem da svi odnosi trebaju biti bez prisile i obaveze. Ja od moje žene ne očekujem ništa i zahvalan sam joj što nam je rodila dvije kćerke i samo kad su odnosi opušteni kad svi osjećaju potrebnu slobodu mogu uzeti i dati maximum pažnje i ljubavi.
Vjerovatno svi imate u svojoj sredini neku djevojku koja je prešla 50. i teroriše svoju mamu jer je okrivljuje zato što je ona ostala neudata a mama joj i dalje sprema ručak i pere rublje. Zato bolje se na vrijeme razići.
Last edited by talić on 28/03/2011 11:34, edited 1 time in total.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#66 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by jedna tamo »

AdnaZ wrote:Moja mama cijeli život voli pastelnu zelenu i još neke, pastelne, boje. U menopauzi je voljela drečave, fluorescentne roze i crvene nijanse. Kupovala je stvari kao djevojke od 15-16 godina- visoke previsoke potpetice, kožne motorističke jakne. Bilo me stid da izađemo vani zajedno. Kad mi je počela češće dolaziti, počela je da se osjeća kao kod kuće, bukvalno. Moj muž je bio kriv za neke moje probleme, ali postao je kriv i njoj. Bila je jako negativna. Maca nije bila maca nego mačketina, ptica-ptičurina(konkretno vrabac). Jako je puno pušila(da bi manje jela jer se počela debljati) a ja sam nepušač = konstantne svađe. Imala je, sve češće, običaj upitati u čemu je griješila pri odgoju. Šta mi se kod nje ne sviđa...Uglavnom sam izbjegavala odgovor ali jednom me navukla da joj kažem neke stvari koje baš i nisu bile tajna, brat i ja smo joj to prigovarali cijeli život. Rekla sam.....Odgovorila mi je da sam brutalna. Prije dvije godine se razbolila.....i umrla. Da imam još tri života ne bi bilo dovoljno da isplačem sve suze. Onaj razgovor, kad sam bila ''brutalana''(a nisam htjela da joj ''umotavam' da se ne osjeti kao glupa) sad bih lagala, makar jako providno ali bih lagala. Mužu i djeci, koje sam branila od mamine negativnosti, sam u lice rekla da bih ih ostavila da imam mogućnost izbora, još samo jednom. Sklupčala bih se kraj njenih nogu i to bi mi bilo dovoljno. Svakodnevni pljusak pridika bih doživljavala kao milovanje. Dala bih svo moje zdravlje, koje je ona narušila svojim cigaretama(kako sam joj tada prigovarala), da ga popolovimo pa makar živjele obje samo još po godinu.....
Napominjem, nisam bila jako bliska s mamom. Ona je preferirala brata a ja životinje. Živjela sam odvojeno od porodice od svoje 16 godine. Nismo isto razmišljale, nismo voljele iste stvari, mjesta.
Hoću da ti kažem, imaš svoj život i tu ti se ne treba petljati niko ali ne isključuj svoju mamu iz njega. Pitaj je, makar znala odgovor ili te uopšte ne zanimalo. Razgovarajte, iskoristi vrijeme s mamom da joj ugađaš. Ti počinješ novi život ali ona tebe treba više nego ti nju. Možda viče na tebe i govori ti o stvarima koje tebi zvuče van konteksta a to je zapravo strah. Ona zna šta te sve čeka i boji se za tebe. Kad god galami, silinu ljutnje i galame izjednači sa silinom ljubavi koju osjeća prema tebi, jer to je zapravo samo ljubav, i tako je gledaj. Sve će to proći tako brzo. Kako budeš više postajala 'žena' ,i majka, tako ćeš osjećati veću bliskost i bolje ćeš razumjeti mamu. Zato sad ne pravi greške koje bi poslije rado izbrisala, a nećeš moći.
I još, nemoguće je s mamom ne imati tema za razgovor. Mislim da ti je neprijatno s mamom razgovarati o intimnijim temama ali njih svakako ima. Samo se trebaš osloboditi. Daj joj do znanja da su njeni strahovi, bar donekle, neopravdani. Nećeš je zaboraviti, nećeš je zanemariti, viđat ćete se rjeđe ali tehnologija omoćava i to, i te stvari...

:thumbup: svaka čast :) :sax:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#67 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by amrica »

Filter wrote:
ako neko ima problem, bolje ga je izloziti nego drviti u sebi.
"kunto i panto" znaju biti mjerodavniji od "prijatelja" i "familije"...
Hoces reci da mjerodavni kunto i panto telepatski znaju sve necije probleme, relacije i citav zivot i da mogu vise pomoci nego oni koji se poznaju citav zivot?
Ako imam problema obratim se najblizim, prijateljima, rodbini, i na prvom, najvaznijem i najmeritornijem i najmjerodavnijem mjestu - mojoj mami.

A na forumu razglabam o najboljem zubaru, o politici, muzici, serijama, spodobama u javnom zivotu, psima lutalicama... o necemu u cemu sam strucna i imam znanja ili iskustva, a ne o privatnom zivotu, koji je zamrsen do bola, u svakoj porodici, cak i najfunkcionalnijoj. Ti odnosi se grade citav zivot i svaki dan se mijenjaju, i sad treba neko na osnovu par recenica da daje savjete. :cry:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#68 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Felidae »

nisam nikoga osudila, vec kao i sto sam napisala "ne mogu da vjerujem"
ja prvo osjecam zelju da svojoj mami pomognem, pa onda duznost....
danas sutra cu i ja biti roditelj, i ne mogu da vjerujem da ce ta ljubav biti jednosmjerna kao sto to ostali pricaju, iskreno se nadam da nece.....
dijete je na prvom mjestu, to stoji, i ne moze se roditelj voljeti koliko se voli dijete, ali valjda ga neces pustiti da se pati, samo zato sto ti imas djecu.....
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#69 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by muha_sa »

amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:
:thumbup:
stipu ba derle :D svi me mrze :lol:

vas iz god--hej dooooooooo :lol:
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#70 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Filter »

amrica wrote:
Filter wrote:
ako neko ima problem, bolje ga je izloziti nego drviti u sebi.
"kunto i panto" znaju biti mjerodavniji od "prijatelja" i "familije"...
Hoces reci da mjerodavni kunto i panto telepatski znaju sve necije probleme, relacije i citav zivot i da mogu vise pomoci nego oni koji se poznaju citav zivot?
Ako imam problema obratim se najblizim, prijateljima, rodbini, i na prvom, najvaznijem i najmeritornijem i najmjerodavnijem mjestu - mojoj mami.

A na forumu razglabam o najboljem zubaru, o politici, muzici, serijama, spodobama u javnom zivotu, psima lutalicama... o necemu u cemu sam strucna i imam znanja ili iskustva, a ne o privatnom zivotu, koji je zamrsen do bola, u svakoj porodici, cak i najfunkcionalnijoj. Ti odnosi se grade citav zivot i svaki dan se mijenjaju, i sad treba neko na osnovu par recenica da daje savjete. :cry:
bezze idemo u ot...
moj zivot, moja mjerila. tvoj zivot, tvoja mjerila i .
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#71 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by amrica »

muha_sa wrote:
amrica wrote:Mislim da je citava tema degutantna. Odnos, privatni, intimni, najintimniji izmedju roditelja i djeteta postaviti na forum moze samo nezrela osoba. Da kunto i panto, koji ne znaju ni jedno od njih dvoje, razglabaju o psihoanalizi, o menopauzi, daju savjete i objasnjenja... nidje veze. :run:
:thumbup:
stipu ba derle :D svi me mrze :lol:

vas iz god--hej dooooooooo :lol:
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

oj muho, kuco stara :kiss:

Jednostavno se grozim iznosenja ovakvih stvari u anonimnu javnost, najsvetiji, najdublji, najjaci odnos je izmedju roditelja i djeteta, ovako se samo pogani... :run:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#72 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by poznanik »

amrica wrote:
Filter wrote:
ako neko ima problem, bolje ga je izloziti nego drviti u sebi.
"kunto i panto" znaju biti mjerodavniji od "prijatelja" i "familije"...
Hoces reci da mjerodavni kunto i panto telepatski znaju sve necije probleme, relacije i citav zivot i da mogu vise pomoci nego oni koji se poznaju citav zivot?
Ako imam problema obratim se najblizim, prijateljima, rodbini, i na prvom, najvaznijem i najmeritornijem i najmjerodavnijem mjestu - mojoj mami.

A na forumu razglabam o najboljem zubaru, o politici, muzici, serijama, spodobama u javnom zivotu, psima lutalicama... o necemu u cemu sam strucna i imam znanja ili iskustva, a ne o privatnom zivotu, koji je zamrsen do bola, u svakoj porodici, cak i najfunkcionalnijoj. Ti odnosi se grade citav zivot i svaki dan se mijenjaju, i sad treba neko na osnovu par recenica da daje savjete. :cry:
Zar postoje pravila šta, ko, o čemu, s kim ili kako treba raspravljati na forumu? Postoje pravila pristojnog ponašanja, i ovdje su propisana, i to su jedina pravila kojih se trebamo pridržavati svi.
Ova tema je tema za mlade, posebno za mlade djevojke, i potpuno je identična temama - člancima koje svakodnevno nalazimo u raznoraznim časopisima sa ogromnim tiražima, koje sve žene čitaju i nad kojima se niko ne zgraža, ali, i koga ne zanimaju - i ne kupuje te časopise.
Tako je i ovdje. Odakle svima nama pravo da privatiziramo nečije mišljenje, nečija pitanja ili nečije teme, odakle svima nama pravo da drugom određujemo o čemu će pisati, šta će pitati, koga...

Ova dilema ispod, je sasvim na mjestu i doživljavaju je mnoga djeca posesivnih roditelja, nekim čak mogu upropastiti život, i ne samo djeci, posebno djevojkama, već i kasnije razoriti im brak i nanijeti svu dalju nesreću. Možda je u ovom slučaju javljanje nestručnih ili neiskusnih forumaša doprinjelo tvom utisku, ali tema nipošto me smije biti zatvorena
U oktobru prosle godine upoznala sam jednog momka i sve je konacno krenulo fino i onako bas kako treba. On zivi vani i veza je nakon par mjeseci zaista postala ozbiljna. Medjutim, ja sam otisla kod njega na dvije sedmice i kad sam se vratila moja mama se pocela krajnje cudno ponasati, postala je depresivna, cangrizava , stalno joj nesto smeta, ne komunicra sa mnom bez ikakvog razloga...kaze da se otkako sam bila kod njega nas odnos potpuno promijenio , da joj se ne povjeravam i slicno,. Iako ona ga je upoznala i zna kakav je, ali jednostavno bez ijednog validnog argumenta me optuzuje za nesto za sta ni sama ne znam sta je...sta sam uradila ne znam zaista....
Ne znam vise ni jel to kriza srednjih godina, ne znam jel neko imao slicna iskustva...ili ako ima neka mama da kaze svoje misljenje bilo bi mi drago jer zaista ne znam sta vise da poduzmem. Zivot mi se pretvorio u svakodnevne svadje ..bez potrebe
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#73 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by amrica »

Ne kazem da djevojci-zeni ne teba pomoc, i da nema problem, samo kazem da je na forumu nece baci.
A i iznosenje tako intimnih stvari, bez obzira na anonimnost, mi je grozno.

Mama je jedna i jedina, bez obzira na period kad hormoni bubaju i kad "najpametniji" ne trebaju nikoga, narocito ne roditelje, i ostace zauvijek najvaznija osoba u svacijem zivotu.
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#74 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by 1906 »

amrica wrote:Ne kazem da djevojci-zeni ne teba pomoc, i da nema problem, samo kazem da je na forumu nece baci.
A i iznosenje tako intimnih stvari, bez obzira na anonimnost, mi je grozno.

Mama je jedna i jedina, bez obzira na period kad hormoni bubaju i kad "najpametniji" ne trebaju nikoga, narocito ne roditelje, i ostace zauvijek najvaznija osoba u svacijem zivotu.

ne obavezno
super pcelica
Posts: 4
Joined: 09/10/2009 23:41

#75 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by super pcelica »

Gospodjici koja je pokrenula temu, a i vecini vas....
Zahvalite Svevisnjem na svakom trenutku koji mozete podijeliti sa Majkom, nadam se da ste svjesni koliko ste sretni. Ja odavno nemam tu srecu.
Moje dijete kod mene nikada nece biti "u dugu".
Post Reply