nesto

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#1 nesto

Post by Cupava »

........
Last edited by Cupava on 24/05/2011 17:35, edited 1 time in total.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#2 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by debela »

da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
User avatar
blue sea
Posts: 34
Joined: 26/08/2010 10:55

#3 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by blue sea »

A da cujemo maminu pricu?
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#4 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Felidae »

ajoj,poslala sam post sa tudjeg profila,hahahahahah
kriza srednjih godina nije isto sto i klimaks, razlikuju se kao nebo i zemlja
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#5 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

Felidae wrote:ajoj,poslala sam post sa tudjeg profila,hahahahahah
kriza srednjih godina nije isto sto i klimaks, razlikuju se kao nebo i zemlja
Sta god da je meni je problem, ja vise ne znam ni sta ni kako dalje...nema nacina da ovo rijesim...
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#6 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by suza81 »

Jaguar84 wrote:pa zene nemaju krizu srednjih godina, to je valjda muska stvar.....a ja mislim da je tvoja mama skontala kako ce te ubrzo izgubiti, u smislu da ces poceti svoj zivot.....
Upravo sam htjela slicno da napisem, jer sam i sama prosla to :) Jos pogotovo ako si kcerka jedinica i ako tvoj otac iz bilo kojih razloga ne zivi sa vama. Znam da se zivci lako gube, ali budi njezna sa svojom mamom i kada nije u pravu, ona je takva samo zato sto se plasi samoce :(
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#7 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

debela wrote:da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
Pa ja ustvari mislim da se o tome radi, vjerujte mi to je bas fuj stanje, ja se ne znam ponasati prema tome,,, jer sve joj zivo smeta, uvijek sam joj kriva za nesto, umislja....ne znam sta reci... ocigledno sam zaglibila cim ovako nesto pisem na forumu...
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#8 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

suza81 wrote:
Jaguar84 wrote:pa zene nemaju krizu srednjih godina, to je valjda muska stvar.....a ja mislim da je tvoja mama skontala kako ce te ubrzo izgubiti, u smislu da ces poceti svoj zivot.....
Upravo sam htjela slicno da napisem, jer sam i sama prosla to :) Jos pogotovo ako si kcerka jedinica i ako tvoj otac iz bilo kojih razloga ne zivi sa vama. Znam da se zivci lako gube, ali budi njezna sa svojom mamom i kada nije u pravu, ona je takva samo zato sto se plasi samoce :(
Hvala ti mnogo,
Moj otac zivi s nama, ali je cesto odsutan. Ja sam mislila da se isto o tome mozda radi, i da se ona mozda jednostavno plasi ostati sama... ali nije nacin da se ljuti na mene ili da ne razgovara sa mnom..
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by pape »

debela wrote:da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
Moguce je da joj je mama u menopauzi, ... moguce je i da je malo posesivna, pa joj je ta ljutnja nacin borbe u saznanju da joj kcerka moze otici negdje vani da zivi.
Uzgred, ... ovaj termin, ... menopauza, .... mi je malo cudan. Ako je to menopauza, ... to mi zvuci kao pauza u tom zenskom meno-ciklusu, a ... koliko znam, ... :-) ... to kad jednom postane "pauza" .... to je halali Huso materi za citav zivot, i onda to nije nikakva pauza, to je "meno the end" ... :oops:
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#10 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by vesna555 »

debela wrote:da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
Ne mora značiti :) Ima žena koje to super podnose. Moja mama je usla naglo u menopauzu, tj. u jednom danu jer je bila bolesna i imala je operaciju kojom je izvađena maternica i jajnici (hvala bogu sad je super :D ) i doktori su upozoravali da bi mogla pasti u depresiju, biti neraspoložena, nervozna i slično i mi smo se pripremili na to. U konsultaciji s doktorima, preporučili su joj uzimanje tableta na biljnoj bazi koje bi ublažile simptome naglog ulaska u menopauzu i stvarno jedino čega se sjećam je da je imala napade vrućine, ono mi se smrzavamo po kući, a ona otvori širom balkon da se rashladi. Ostalo sve OK :)

Nista, najbolje ti je da iskreno porazgovaras s majkom i da vidis sta je muci, ja mislim da je ovdje strah da ces se udati i otici iz kuce, pogotovo ako si jedinica kcerka ili ako zivite ti i mama same, tj. nemas oca ili ne zivi s vama.

I budi strpljiva s majkom. Koliko puta ja izbrojim do milijardu kad me naljuti samo da se ne svađam s njom, jer znam koliko je toga dala za mene i koliko se žrtvovala i da ne misli nikad loše. Ili kad mi jednu te istu priču ispriča 100 puta pa me nervira ili kad me zove da pita je li mi hladno, jesam li upalila grijanje i šta sam jela. Ne idem često kući kod svojih i ostamostalila sam se, ali nadam se da ću jednog dana kada moji roditelji ostare živjeti blizu njih da im uvijek budem pri ruci i da im ništa ne fali.

A životna želja mi je da jednog dana dovoljno zarađujem da im mogu svaki mjesec financijski pomoći i da barem oko toga ne brinu, mislim da je to najmanje što mogu uraditi da im vratim za sve ono što su oni za mene uradili!
I zato, čuvaj svoju mamu i halali joj sve promjene raspoloženja i svu nervozu, sigurno nije nista zlonamjerno s tvoje strane i sigurno je lakse tebi mladoj da presutis, nego njoj koja je vec u godinama!
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#11 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by IHAVEDREAM »

pape wrote:
debela wrote:da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
Moguce je da joj je mama u menopauzi, ... moguce je i da je malo posesivna, pa joj je ta ljutnja nacin borbe u saznanju da joj kcerka moze otici negdje vani da zivi.
Uzgred, ... ovaj termin, ... menopauza, .... mi je malo cudan. Ako je to menopauza, ... to mi zvuci kao pauza u tom zenskom meno-ciklusu, a ... koliko znam, ... :-) ... to kad jednom postane "pauza" .... to je halali Huso materi za citav zivot, i onda to nije nikakva pauza, to je "meno the end" ... :oops:
:x :x :x :x :x :x :x
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#12 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by travar »

vesna555 wrote:
debela wrote:da nije mama usla u menopauzu? to je ogavno stanje. ranila bih se kad pomislim da me to ceka.
Ne mora značiti :) Ima žena koje to super podnose. Moja mama je usla naglo u menopauzu, tj. u jednom danu jer je bila bolesna i imala je operaciju kojom je izvađena maternica i jajnici (hvala bogu sad je super :D ) i doktori su upozoravali da bi mogla pasti u depresiju, biti neraspoložena, nervozna i slično i mi smo se pripremili na to. U konsultaciji s doktorima, preporučili su joj uzimanje tableta na biljnoj bazi koje bi ublažile simptome naglog ulaska u menopauzu i stvarno jedino čega se sjećam je da je imala napade vrućine, ono mi se smrzavamo po kući, a ona otvori širom balkon da se rashladi. Ostalo sve OK :)

Nista, najbolje ti je da iskreno porazgovaras s majkom i da vidis sta je muci, ja mislim da je ovdje strah da ces se udati i otici iz kuce, pogotovo ako si jedinica kcerka ili ako zivite ti i mama same, tj. nemas oca ili ne zivi s vama.

I budi strpljiva s majkom. Koliko puta ja izbrojim do milijardu kad me naljuti samo da se ne svađam s njom, jer znam koliko je toga dala za mene i koliko se žrtvovala i da ne misli nikad loše. Ili kad mi jednu te istu priču ispriča 100 puta pa me nervira ili kad me zove da pita je li mi hladno, jesam li upalila grijanje i šta sam jela. Ne idem često kući kod svojih i ostamostalila sam se, ali nadam se da ću jednog dana kada moji roditelji ostare živjeti blizu njih da im uvijek budem pri ruci i da im ništa ne fali.

A životna želja mi je da jednog dana dovoljno zarađujem da im mogu svaki mjesec financijski pomoći i da barem oko toga ne brinu, mislim da je to najmanje što mogu uraditi da im vratim za sve ono što su oni za mene uradili!
I zato, čuvaj svoju mamu i halali joj sve promjene raspoloženja i svu nervozu, sigurno nije nista zlonamjerno s tvoje strane i sigurno je lakse tebi mladoj da presutis, nego njoj koja je vec u godinama!
:thumbup:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#13 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Felidae »

ama, menopauza garant....
ja bi mogla ovdje esej napisati o mom i maminom neslaganju dok smo zivjele zajedno.....
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#14 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

I budi strpljiva s majkom. Koliko puta ja izbrojim do milijardu kad me naljuti samo da se ne svađam s njom, jer znam koliko je toga dala za mene i koliko se žrtvovala i da ne misli nikad loše. Ili kad mi jednu te istu priču ispriča 100 puta pa me nervira ili kad me zove da pita je li mi hladno, jesam li upalila grijanje i šta sam jela. Ne idem često kući kod svojih i ostamostalila sam se, ali nadam se da ću jednog dana kada moji roditelji ostare živjeti blizu njih da im uvijek budem pri ruci i da im ništa ne fali.

A životna želja mi je da jednog dana dovoljno zarađujem da im mogu svaki mjesec financijski pomoći i da barem oko toga ne brinu, mislim da je to najmanje što mogu uraditi da im vratim za sve ono što su oni za mene uradili!
I zato, čuvaj svoju mamu i halali joj sve promjene raspoloženja i svu nervozu, sigurno nije nista zlonamjerno s tvoje strane i sigurno je lakse tebi mladoj da presutis, nego njoj koja je vec u godinama![/quote]

Znam da je i moja dala sve za mene, ali jednostavno ova situacija me izludjuje. Jer ona zna da cu otici vani, pitanje je vremena, ali ja ne idem tamo zato sto mi je ovdije lose nego zato sto sam nasla covjeka svog zivota . Ne znam kako sam se ja to promijenila i kako vise nasa komunikacija nije kao sto je prije bila, ne razumijem. Hvala ti puno zaista i svima ostalima, lakse mi je kad znam da to nije s njom neki ozbiljan problem i da je samo prelazni period.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#15 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Zlata M. »

Cupava wrote:Naime, mozda ce se nekome ova tema uciniti bezveznom ili ce pak misliti da ja nemam pametnijeg posla osim da sjedim na Forumu i zabavljam narod bezveznim temama ali zaista imam problem.Moj problem je moja MAMA.

U oktobru prosle godine upoznala sam jednog momka i sve je konacno krenulo fino i onako bas kako treba. On zivi vani i veza je nakon par mjeseci zaista postala ozbiljna. Medjutim, ja sam otisla kod njega na dvije sedmice i kad sam se vratila moja mama se pocela krajnje cudno ponasati, postala je depresivna, cangrizava , stalno joj nesto smeta, ne komunicra sa mnom bez ikakvog razloga...kaze da se otkako sam bila kod njega nas odnos potpuno promijenio , da joj se ne povjeravam i slicno,. Iako ona ga je upoznala i zna kakav je, ali jednostavno bez ijednog validnog argumenta me optuzuje za nesto za sta ni sama ne znam sta je...sta sam uradila ne znam zaista....
Ne znam vise ni jel to kriza srednjih godina, ne znam jel neko imao slicna iskustva...ili ako ima neka mama da kaze svoje misljenje bilo bi mi drago jer zaista ne znam sta vise da poduzmem. Zivot mi se pretvorio u svakodnevne svadje ..bez potrebe,
Da napomenem da nisam neka tinejdzerka , ili ne zrela osoba, jednostavno moja mama se cudno ponasa.

Hvala svima,
Zao mi je sto prolazis kroz ovo. I zao mi je sto ti moram reci da se stvar nece rijesiti ni lako ni jednostavno.
... da nastavim ? :)
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#16 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

Felidae wrote:ama, menopauza garant....
ja bi mogla ovdje esej napisati o mom i maminom neslaganju dok smo zivjele zajedno.....
I meni je doslo da se iselim stvarno... jer svaki dan neki stres i pritisak, nisam nista uradila, a uvijek sam za sve kriva. :(
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#17 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

Zlata M. wrote:
Cupava wrote:Naime, mozda ce se nekome ova tema uciniti bezveznom ili ce pak misliti da ja nemam pametnijeg posla osim da sjedim na Forumu i zabavljam narod bezveznim temama ali zaista imam problem.Moj problem je moja MAMA.

U oktobru prosle godine upoznala sam jednog momka i sve je konacno krenulo fino i onako bas kako treba. On zivi vani i veza je nakon par mjeseci zaista postala ozbiljna. Medjutim, ja sam otisla kod njega na dvije sedmice i kad sam se vratila moja mama se pocela krajnje cudno ponasati, postala je depresivna, cangrizava , stalno joj nesto smeta, ne komunicra sa mnom bez ikakvog razloga...kaze da se otkako sam bila kod njega nas odnos potpuno promijenio , da joj se ne povjeravam i slicno,. Iako ona ga je upoznala i zna kakav je, ali jednostavno bez ijednog validnog argumenta me optuzuje za nesto za sta ni sama ne znam sta je...sta sam uradila ne znam zaista....
Ne znam vise ni jel to kriza srednjih godina, ne znam jel neko imao slicna iskustva...ili ako ima neka mama da kaze svoje misljenje bilo bi mi drago jer zaista ne znam sta vise da poduzmem. Zivot mi se pretvorio u svakodnevne svadje ..bez potrebe,
Da napomenem da nisam neka tinejdzerka , ili ne zrela osoba, jednostavno moja mama se cudno ponasa.

Hvala svima,
Nastavi ako imas vremena :)
Zao mi je sto prolazis kroz ovo. I zao mi je sto ti moram reci da se stvar nece rijesiti ni lako ni jednostavno.
... da nastavim ? :)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#18 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by debela »

klimaks jest faza u zivotu zene ali ne bih rekla da nije ozbiljan problem. ima faze, traje godinama, neke stvari se nepovratno promijene i tu ne mislim samo na fizicki aspekt. jebeno i to ti je :(
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#19 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

debela wrote:klimaks jest faza u zivotu zene ali ne bih rekla da nije ozbiljan problem. ima faze, traje godinama, neke stvari se nepovratno promijene i tu ne mislim samo na fizicki aspekt. jebeno i to ti je :(
Sve u svemu da sutim i trpim. :(
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#20 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Zlata M. »

Cupava wrote: Nastavi ako imas vremena :)
ok, ja o tome razmisljam ovako :
Ljubav prema roditelju ... majci, u ovom slucaju, nema nikakve veze sa osjecajem nekakvog duga, hallooo :?
Ja svoju majku volim, ali joj ne dugujem nista.
Moje dijete meni takodje ne duguje nista ! Sve sto mu dajem, dajem jer sam ja duzna njemu da dam - ono meni nije duzno nista !
... a ponajvise sam duzna, nakon sto je donekle odraslo, da mu dam osjecaj slobode. Ono nije tu da bi mene cinilo sretnom u tom smislu, da se drzi za moju suknju i da mi sa sve kamatama vraca ljubav ( :-) ).

Ne zvuci poeticno, znam. Ali tako je. :)
... ako hoces jos, samo reci. :)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#21 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by debela »

Cupava wrote:
debela wrote:klimaks jest faza u zivotu zene ali ne bih rekla da nije ozbiljan problem. ima faze, traje godinama, neke stvari se nepovratno promijene i tu ne mislim samo na fizicki aspekt. jebeno i to ti je :(
Sve u svemu da sutim i trpim. :(
jok nego kreni svojim putem u zivotu.

procitah sad i ovo sto je zlata jako lijepo napisala. potpuno isto mislim.
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#22 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by IHAVEDREAM »

Neko je prethodno pozeljeo da cuje misljenje "Majke"...... :)
Ja sam majka 21-godisnje kcerke i 24-godisnjeg sina koji u junu postaje "Ozenjen covjek" :thumbup:
Nakon svega onoga sto procitah u ovih par postova, jedino mogu da izvedem zakljucak......PRIMITIVIZAM!-obostran
Zao mi je djece, mnogo vise mi je zao "Zenskog roditelja".... :(
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#23 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

Zlata M. wrote:
Cupava wrote: Nastavi ako imas vremena :)
ok, ja o tome razmisljam ovako :
Ljubav prema roditelju ... majci, u ovom slucaju, nema nikakve veze sa osjecajem nekakvog duga, hallooo :?
Ja svoju majku volim, ali joj ne dugujem nista.
Moje dijete meni takodje ne duguje nista ! Sve sto mu dajem, dajem jer sam ja duzna njemu da dam - ono meni nije duzno nista !
... a ponajvise sam duzna, nakon sto je donekle odraslo, da mu dam osjecaj slobode. Ono nije tu da bi mene cinilo sretnom u tom smislu, da se drzi za moju suknju i da mi sa sve kamatama vraca ljubav ( :-) ).

Ne zvuci poeticno, znam. Ali tako je. :)
... ako hoces jos, samo reci. :)
Vidis upravo kao da znas kako se osjecam...
Ja se upravo sojecam kao da nesto dugujem, grize me savijest za ne znam ni ja tacno sta, taman kad sam sretna u zivotu, pomislimna taj nas odnos i ponovo imam brige,,,,
Hvala ti realno receno s tvoje strane :thumbup:
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#24 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

IHAVEDREAM wrote:Neko je prethodno pozeljeo da cuje misljenje "Majke"...... :)
Ja sam majka 21-godisnje kcerke i 24-godisnjeg sina koji u junu postaje "Ozenjen covjek" :thumbup:
Nakon svega onoga sto procitah u ovih par postova, jedino mogu da izvedem zakljucak......PRIMITIVIZAM!-obostran
Zao mi je djece, mnogo vise mi je zao "Zenskog roditelja".... :(
Ja mislim da je svako rekao svoje misljenje, i meni je zao moje majke prvo jer je ne razumijem i ne shvatam, pa onda ako ne razumijem kako da joj pomognem.
Cupava
Posts: 55
Joined: 21/03/2011 10:30

#25 Re: Kriza srednjih godina ili nesto drugo

Post by Cupava »

debela wrote:
Cupava wrote:
debela wrote:klimaks jest faza u zivotu zene ali ne bih rekla da nije ozbiljan problem. ima faze, traje godinama, neke stvari se nepovratno promijene i tu ne mislim samo na fizicki aspekt. jebeno i to ti je :(
Sve u svemu da sutim i trpim. :(
jok nego kreni svojim putem u zivotu.

procitah sad i ovo sto je zlata jako lijepo napisala. potpuno isto mislim.
Znaci da vise ne insistiram da popravim situaciju? jer mi se cini sto ja vise insistiram...postaje sve gore...
Post Reply