Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#1 Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ema_ »

Ovako, mene zanima gdje završe paketi koji "nestanu" ? Znači, pošalješ paket - običnom poštom, i njega više nema, ni u pošti odakle šalješ, ni gdje si poslao, i niko ništa ne zna jer "Po Bogu, to je bila obična, a ne preporučena pošta!" .

Zar stvarno to što šaljemo običnom poštom znači da našu pošiljku može smahnuti ko god hoće? Zar nam takvi ljudi rade po poštama?! :-) :-)

Lično sam poslala desetine paketa običnom poštom, i svi su stizali, i sad se desilo njih nekoliko "kroz zemlju propalo" , pa zar ne postoji nikakav način da se sazna gdje su završili uopće? :cry:

Ima li neko iskustva u ovome?
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#2 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by newlevel »

Koliko ja poznajem fiziku, materija je neunistiva i ostane sacucana, samo mijenja svoj oblik, a u slucaju bh poste, mijenja i vlasnika !

Sent from my Nokia 3310
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#3 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ema_ »

Ma da, na to i izađe... :roll:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#4 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by sema911s »

pa zaboravljas da su bosanci i hercegovci najposteniji narod nece taj ukrast kada bi mu za lijeka trebalo,., hahahah


narucim neke satove iz kine,. 15komada i 1 komad gratis,., odem u postu brojim pakete sve ok,.,za taj gratis neznam kinez me iznenadio,., i u posti otpakujem i ubacujem u torbu radi lakseg nosenja,. kad pismo i pise da mi je poslao gratis sat,., prilazi tip koji mi je dao paket,.,kaze sto su dobri jebote,., i njemu isti sat na ruci,.,jos uvjek folija na njemu

tako da
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ExNihilo »

Završe kod poštara, najvjerovatnije. Ili nekog drugog u lancu.

Desilo mi se nekoliko puta.

Obična pošiljka = boli nas q za vašu pošiljku.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#6 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by newlevel »

sema911s wrote:pa zaboravljas da su bosanci i hercegovci najposteniji narod nece taj ukrast kada bi mu za lijeka trebalo,., hahahah


narucim neke satove iz kine,. 15komada i 1 komad gratis,., odem u postu brojim pakete sve ok,.,za taj gratis neznam kinez me iznenadio,., i u posti otpakujem i ubacujem u torbu radi lakseg nosenja,. kad pismo i pise da mi je poslao gratis sat,., prilazi tip koji mi je dao paket,.,kaze sto su dobri jebote,., i njemu isti sat na ruci,.,jos uvjek folija na njemu

tako da
Hajde halali taj sat, vidis da mu je bio stvarno potreban dok ga je odma stavio na ruku. Mozda ti sljedece posiljke budu na vrijeme isporucene, vez kasnjenja naravno.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#7 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by Hemera »

ma nisi jedina,ev nedavno lik mi nešto poslao,nije došlo štaće napravio refund,uz poruku kako nismo baš "honest country" i da je izgledno da je "stolen" i da nije "satisfied" :-) :-)
i tako se brukamo radi panjeva i pošti...dosta je otići na šalter da te prime neki mrzovoljni moroni pa sve ostalo...doduše nisu svi takvi ali eto većina jeste.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#8 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ladyblue18 »

newlevel wrote:Koliko ja poznajem fiziku, materija je neunistiva i ostane sacucana, samo mijenja svoj oblik, a u slucaju bh poste, mijenja i vlasnika !

Sent from my Nokia 3310
Nazalost.
Svako iscekivanje paketa mi je stres i kontaj hocul ga dobit ili necu :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by KatarinaKosaca »

Samo obratiti pažnju kako su obučeni carinici u Pošti :D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#10 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ema_ »

A države i belaja :-) :-)

Ima li iko da je otišao i dignuo frku pa onda izganjao pravdu? :-?
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by Edin H. »

ladyblue18 wrote:
newlevel wrote:Koliko ja poznajem fiziku, materija je neunistiva i ostane sacucana, samo mijenja svoj oblik, a u slucaju bh poste, mijenja i vlasnika !

Sent from my Nokia 3310
Nazalost.
Svako iscekivanje paketa mi je stres i kontaj hocul ga dobit ili necu :-)
Ali sa druge strane osjecaj radosti i ushicenja kada isti konacno dobijes (pogotovo ukoliko nista ne nedostaje) nema cijenu :oops:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#12 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ladyblue18 »

Edin H. wrote:
Ali sa druge strane osjecaj radosti i ushicenja kada isti konacno dobijes (pogotovo ukoliko nista ne nedostaje) nema cijenu :oops:
Znala sam da ce neko ovako nesto napisati :twisted: :mrgreen:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#13 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by sema911s »

ema_ wrote:A države i belaja :-) :-)

Ima li iko da je otišao i dignuo frku pa onda izganjao pravdu? :-?
kome da se zalis,., pa da ti ni racun ne donesu vise,., pa puta jebavo se lajo nista nisam postigao,., samo uz osmjeh hoces da pocnemo mi zajebavat,., suti i trpi,., jer ce oni svaljivat na nekoga drugog,.,.

meni je postar par posiljki mahno pod izgovorom ostavio sam ti u haustor,. il ubacio u ormaric,., prije par dana je paket dimenzije nekih70x70x50cm,., rekao da je ubacio u sanducic,., i da ga je neko sigurno ukrao,.,
il ako stanujes u zgradi i dolazi ti posiljka u koverti pitas gdje je kaze u sanduucicu znas da imate problema sa lopovima da vam preturaju po istim,.,.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: AW: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by Edin H. »

ladyblue18 wrote:
Edin H. wrote:
Ali sa druge strane osjecaj radosti i ushicenja kada isti konacno dobijes (pogotovo ukoliko nista ne nedostaje) nema cijenu :oops:
Znala sam da ce neko ovako nesto napisati :twisted: :mrgreen:
Jaca si u predvidjanju od Milana Tarota :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by KatarinaKosaca »

ema_ wrote:A države i belaja :-) :-)

Ima li iko da je otišao i dignuo frku pa onda izganjao pravdu? :-?
Ja jesam digla frku, ali nisam izganjala pravdu :D Samo sam izgledala kao histerična žena :lol: :lol:
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#16 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by Picajzla »

KatarinaKosaca wrote:
ema_ wrote:A države i belaja :-) :-)

Ima li iko da je otišao i dignuo frku pa onda izganjao pravdu? :-?
Ja jesam digla frku, ali nisam izganjala pravdu :D Samo sam izgledala kao histerična žena :lol: :lol:
Trebala si snimiti :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by Edin H. »

sema911s wrote:
ema_ wrote:A države i belaja :-) :-)

Ima li iko da je otišao i dignuo frku pa onda izganjao pravdu? :-?
kome da se zalis,., pa da ti ni racun ne donesu vise,., pa puta jebavo se lajo nista nisam postigao,., samo uz osmjeh hoces da pocnemo mi zajebavat,., suti i trpi,., jer ce oni svaljivat na nekoga drugog,.,.

meni je postar par posiljki mahno pod izgovorom ostavio sam ti u haustor,. il ubacio u ormaric,., prije par dana je paket dimenzije nekih70x70x50cm,., rekao da je ubacio u sanducic,., i da ga je neko sigurno ukrao,.,
il ako stanujes u zgradi i dolazi ti posiljka u koverti pitas gdje je kaze u sanduucicu znas da imate problema sa lopovima da vam preturaju po istim,.,.
Uvjeren sam da ce Poste BiH uvodjenjem kamera u svojim objektima, te drugih vidova kontrole isporuke posiljki (npr. nasumicno pracenje pojedinih posiljki) uspjesno se suociti i rjesiti i ovaj problem.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#18 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ema_ »

Kao što neko gore reče , obična pošiljka - piši propalo :-) . Al zar smo stvarno takva nacija pogana, e to mi nije jasno :shock: . Razumijem lopove i kojekakve kriminalce i manijake po cesti i mraku, al da to mogu biti službenici zaposleni u jp, e to mi nije jasno :twisted: .
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by manekenka u penziji »

I meni nekidan hapise paket. Da Bog da im zatrebalo!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#20 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ladyblue18 »

Ja moram da pitam kao neko kome se to jos srecom nije desilo kako znate da su maznuli paket?
Da znam zlu ne trebalo :oops:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#21 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by StupskaBitanga »

meni nekoliko puta nikad nije pošta stigla iz jednog u drugi dio BiH i na kraju procedure fino kažu: Izgubilo se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#22 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by saiks »

Slao mi momak diznu za karburator od skutera,a dizna onako zlatna sva,preko obicne poste,u koverti. I nikad nije doslo,vjerovatno kreten u posti mislio da je pravo zlato i uzeo sebi.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#23 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by zvrk »

prekrsajni nalog mi nije urucen, skontala na registraciji
ulozim pismenu zalbu dok je svjeze, nazove me sef postara kaze trazio je izjasnjenje postara - ovaj priznao da se boji pasa a posto na mojoj kapiji ima znak psa, frljaknuo negdje obavijest.
Hajd, ok kazem nek se ne ponovi.
Nova registracija, novi problem - isti.

Sad sam ljuta i pisem Pošti zahtjev za naknadu materijalne stete u iznosu penala koje sam platila jer nalog nisam platila na vrijeme.

Dobijam odgovor da je u njihovim knjigama provedeno da sam obavijestena a nisam platila i ako mogu dokazati drugacije da im se javim.

daklen.... u pm otisli

preko nase poste savjetujem iskljucivo preporuceno i sa povratnicom slanje.
nema zajebancije

postar nam je inace poznat po frljakanju poste pa se kad racuni dodju komsiluk sakupi i razmijene racuni
doduse nakon zalbe i ovih zadnjih dopisa mi je donio na vrata odgovor iz suda posto sam trazila i od njih izjasnjenje o nacinu urucenja tog naloga
Last edited by zvrk on 21/02/2014 18:49, edited 1 time in total.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#24 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by manekenka u penziji »

@ lad: Vjerovatno ako nešto porucis ili ti neko pošalje kao u mom slučaju, i to ne stigne za 3.mjeseca niti se vrati pošiljaocu zakljucis da je došlo do hape...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#25 Re: Nestanak poslanih paketa preko bh pošte

Post by ladyblue18 »

manekenka u penziji wrote:@ lad: Vjerovatno ako nešto porucis ili ti neko pošalje kao u mom slučaju, i to ne stigne za 3.mjeseca niti se vrati pošiljaocu zakljucis da je došlo do hape...
Mislila samm da ima jos neka caka, ali znaci standardno. :D
Hvala :)
Post Reply