Nestalo mu goriva u autu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#26 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa »

"ovo je stari fol nekad rumuni radili po austriji i njemackoj ono cisto zlato brate 24 karatno... ti mu das nesto kesa bubam 100 200 eurona a on ti pukne pricu da to vrijedi 2000 3000 e i ti sav sretan jos kontas zaradices i prc... losa imitacija bude a ostanes bez para, a eto i ovi nasi kloshari se poceli time baviti.. valjda EU stize i kod nas na velika vrata hahaha :lol: :lol:"

Ma rumuni malo kasne sa ovim folom. Osamdesetih godina to su nasi radili u vozu (vozarila sam na relaciji Sarajevo - Mostar i obratno svaki vikened). Dok je voz ili ti vlak jos na stanici u Sarajevu, lik otvori vrata kupea i ponudi zlatnu burmu. Ljudi ga obicno ignorisu ali bilo je i onih koji su zainteresovani pa uzmu. Ni Z od zlatne burme - cisti mesing ali lik se opari za tadasnjih 5-10 crvendaca.
Last edited by melbaa on 08/01/2010 15:55, edited 1 time in total.
Tirkiz
Posts: 1758
Joined: 16/11/2009 14:53

#27 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Tirkiz »

melbaa wrote:
Tirkiz wrote:eeeeeeeeeeee vidi koliko vas je...pa sto niste pomogli momku i odgurali auto do benzinske pumpe :-D :-D :-D :-D
jah vala, mogli smo.

al nema veze, njemu nesto cesto nestaje benzina pa mozemo drugi put :lol:

pa sta fali covjeku dvaput pomoci :D :D :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#28 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Romeo 80 »

Ma to je isti lik definitivno koji ordinira po čitavom gradu i uvijek ima istu priču uz male varijacije. :-)
Mene je ispred moje zgrade jednom tako zaustavio samo što je tada bio pohlepan pa mi tražio cenera! :D Naravno da mu nisam dao, a onda me opet presretne praktički na istom mjestu nakon par dana. Ja krenem da ga nokautiram, a on se okrenu i laganini trkom od mene! :D :run:
Onda opet naiđem na njega kod Hoše na Socijalnom, krenu da mi priđe, prepozna me i samo nastavi dalje :mrgreen:

Lik je onako omalen, izrazito crne kose. Mislio sam da je do sad našao kakav pošten posao... :D :lol:
Sounder
Posts: 418
Joined: 30/03/2009 06:56

#29 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Sounder »

Kada sam u posjeti Sarajevu uvijek me takvi pronadju. Stalno je ista prica nemam mobitel, naravno odma odgovorim nemam ni ja i onda ide ono daj mi 10KM da kupim sebi karticu za tel.

Najgore mi je kada se izgubim u nekom djelu grada a zahvaljujuci komunistickoj gradnji svaki neboder i igraliste ispred nebodera isto pa imam osjecaj da hodam u krugove. Onda pitam za direkcije neku omladinu, dok jedan odgovara druga dva me mjere od stopala pa do glave i onda pitaju imas li mobitel ili ako ne daj sta das :).
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#30 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by metar_drva »

black wrote:
moderator wrote: Da to nije onaj lik tamne kose, smedjih ociju, sto inace prodaje parfeme ispred Robota?
taj ispred robota zna biti pravo dosadan, al' ne vidjam ga u zadnje vrijeme
taj debil ne da je dosadan, nego je proljev pravi. zna bit i agresivan, cudi me da mu dosad niko nije koju samarcinu opalio...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#31 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Romeo 80 »

metar_drva wrote:
black wrote:
moderator wrote: Da to nije onaj lik tamne kose, smedjih ociju, sto inace prodaje parfeme ispred Robota?
taj ispred robota zna biti pravo dosadan, al' ne vidjam ga u zadnje vrijeme
taj debil ne da je dosadan, nego je proljev pravi. zna bit i agresivan, cudi me da mu dosad niko nije koju samarcinu opalio...
To je narkos žešći! :roll: Jednom ga zamalo nisam zgazio autom, sreća pa ga ugledah na vrijeme. Idem svojim putem srednjom trakom kad odjednom vidim lika kako sredinom ceste u mojoj traci pješači direktno meni u susret! :x :zzzz: :-) Sreća pa nije bilo nikoga u susjednoj traci pa sam ga u posljednji tren zaobišao. Čovjek se jednostavno ne nada nečemu takvom, bog zna šta je njemu tada u glavi bilo...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#32 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Loulou »

metar_drva wrote:
black wrote:
moderator wrote: Da to nije onaj lik tamne kose, smedjih ociju, sto inace prodaje parfeme ispred Robota?
taj ispred robota zna biti pravo dosadan, al' ne vidjam ga u zadnje vrijeme
taj debil ne da je dosadan, nego je proljev pravi. zna bit i agresivan, cudi me da mu dosad niko nije koju samarcinu opalio...
:D maloprije mi nudi "oRGinal Hugo Bos za 85 maraka".... Ide za mnom, priča, napast prava... Sreća pa naiđoše nove žrtve :D


Nisam imala "bliski susret" s ovim što mu je "nestalo goriva", al' odlična je tema da ljudi znaju.

A tebi @A1fa svaka čast kakve si se priče u tom trenutku sjetio. :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#33 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by madner »

Ja kazem imam ali ne dam i mars.

Upali 100% :D
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#34 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa »

madner wrote:Ja kazem imam ali ne dam i mars.

Upali 100% :D
i ja bih isto tako reagovala da znam da lik nije nasilan :run:
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#35 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Sunrise00 »

Romeo 80 wrote:Ma to je isti lik definitivno koji ordinira po čitavom gradu i uvijek ima istu priču uz male varijacije. :-)
Mene je ispred moje zgrade jednom tako zaustavio samo što je tada bio pohlepan pa mi tražio cenera! :D Naravno da mu nisam dao, a onda me opet presretne praktički na istom mjestu nakon par dana. Ja krenem da ga nokautiram, a on se okrenu i laganini trkom od mene! :D :run:
Onda opet naiđem na njega kod Hoše na Socijalnom, krenu da mi priđe, prepozna me i samo nastavi dalje :mrgreen:

Lik je onako omalen, izrazito crne kose. Mislio sam da je do sad našao kakav pošten posao... :D :lol:
jel' to onaj sto izgleda kao da je rom? sa parfemima?

mene njeg plaho strah :-? nekidan je nesto dobacivao mojoj drugarici i meni, meni se noge odsjekle :-? :D
:D
User avatar
reeves
Posts: 161
Joined: 06/06/2009 19:56

#36 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by reeves »

melbaa wrote:Za brojeve sa nulom stvarno nisam znala. Ali eto i takvo "neznanje" moze mozda da pomogne. Sta da sam otvorila novcanik da mu dam novaca? Ko mi garantuje da bih ga vidjela vise ikad, bas kao i mobitel da sam dala da nazove.

A da je bezlazleno 3 litre benzina.... pa nisam bas sigruna... takva ideja tko zna za sta je sve paravan.
jel ta lik crn,zalizan,nizi rastom?

@ romeo
na tog misilim. Kreten teski sreto sam 3,4x. Sjecam se ja s jaranom izaso vracamo se kuci, i mene nesto stomak zabolio. I stojim na ulici drzesci se za stomak :D ,kad mi on pridje kaze sta ti je,jesil dobro?ja reko ma stomak me zabolio.kaze hajd mi daj telefon da zovemo hitnu :lol: :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#37 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Romeo 80 »

reeves wrote:
melbaa wrote:Za brojeve sa nulom stvarno nisam znala. Ali eto i takvo "neznanje" moze mozda da pomogne. Sta da sam otvorila novcanik da mu dam novaca? Ko mi garantuje da bih ga vidjela vise ikad, bas kao i mobitel da sam dala da nazove.

A da je bezlazleno 3 litre benzina.... pa nisam bas sigruna... takva ideja tko zna za sta je sve paravan.
jel ta lik crn,zalizan,nizi rastom?

@ romeo
na tog misilim. Kreten teski sreto sam 3,4x. Sjecam se ja s jaranom izaso vracamo se kuci, i mene nesto stomak zabolio. I stojim na ulici drzesci se za stomak :D ,kad mi on pridje kaze sta ti je,jesil dobro?ja reko ma stomak me zabolio.kaze hajd mi daj telefon da zovemo hitnu :lol: :lol:


Hahaha, legenda je majke mi! :D :D :D : I dobro ti je rekao "daj mi"... Kod njega to baš bukvalno znači "daj mi"! :mrgreen: :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#38 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Romeo 80 »

Sunrise00 wrote:
Romeo 80 wrote:Ma to je isti lik definitivno koji ordinira po čitavom gradu i uvijek ima istu priču uz male varijacije. :-)
Mene je ispred moje zgrade jednom tako zaustavio samo što je tada bio pohlepan pa mi tražio cenera! :D Naravno da mu nisam dao, a onda me opet presretne praktički na istom mjestu nakon par dana. Ja krenem da ga nokautiram, a on se okrenu i laganini trkom od mene! :D :run:
Onda opet naiđem na njega kod Hoše na Socijalnom, krenu da mi priđe, prepozna me i samo nastavi dalje :mrgreen:

Lik je onako omalen, izrazito crne kose. Mislio sam da je do sad našao kakav pošten posao... :D :lol:
jel' to onaj sto izgleda kao da je rom? sa parfemima?

mene njeg plaho strah :-? nekidan je nesto dobacivao mojoj drugarici i meni, meni se noge odsjekle :-? :D
:D
Ne, taj na kojeg misliš ordinira ispred Robota na Socijalnom i da, tuši parfeme. To je onaj kojeg zamalo nisam autom pokupio... :-)
Ovaj drugi je slične građe ali nije rom. :|
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#39 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Pera Trta »

Lik krade folove od Brane Floyda iz "Nacionalne klase" kad dođe onoj tetki sa pričom da mu je tata imao infarkt pa mu trebaju pare, a njemu u stvari treba lova da naspe gorivo jer mu je BMW koji je pozajmio od budućeg tasta stao :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#40 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Eborg »

Mene je prije 2-3 godine zaustavio lik u Kranjčevićevoj, trčao sam niz ulicu jer sam kasnio na nešto. Onako malo niži, neobrijan, čini mi se da je bio zalizan, možda 26-27 godina. Priča: "Eee jarane, stalo mi auto, nemam goriva, de mi 2 marke da naspem majke ti, odbacim te gdje god hoćeš u gradu." Ja ovako: :shock: . WTF? Samo sam promrljao da me stari čeka s autom u ulici pored i da kasnim i razgulio sam, fakat je imao neku psihotičnu i nafiksanu facu. Mrak pao, nigdje nikog. :shock: Nikad čovjek ne zna šta bi sa takvim likovima, ne možeš se ni pobit' ko čovjek u samoodbrani više a da ne sijevne nož, pištolj, šarafciger ili nešto. :-) Još dobacuje: "Hajde ba, odbacit ću te ja!" :?
User avatar
reeves
Posts: 161
Joined: 06/06/2009 19:56

#41 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by reeves »

eborg to je taj narkoman. :sad:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#42 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Gospoda Ministarka »

-
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 09:34, edited 1 time in total.
User avatar
Don Quixote
Posts: 722
Joined: 09/01/2010 05:56

#43 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Don Quixote »

Pa to je nekada i dobra opcija... Za 2-3 KM ne razmisljas sta ce sljedece traziti ili uraditi!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#44 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by mrtva kokoš »

izgleda par likova sa slicnim folovima ordiniraju po gradu :-)
prosle godine na vilsonovom pridje mi lik, ako se dobro sjecam bio je isto tako visine oko 1.70, ok obucen nista cudno na njemu
dok nije progovorio...
kao nestalo mu kredita a treba da mu dodje neki jaran iz engleske :-)
wtf i engleska :-) meni je vec bilo jasno sta je po srijedi. taman da mu odgovorim sa podpitanjem kao sto imam obicaja :D
girl koja je bila samnom stisnu me za ruku incirajuci da ne ulazim u dublju konverzaciju sa njim, te odgovorih sa kratko NEMAM...
onda poce imas dvije tri marke da uzmem dopunu vraticu ti kad mi jaran dodje samo mi daj svoj broj :-) opet mu odgovorih NEMAM...
sto je bilo dovoljno da odustane od mene, i uputi se u pravcu zagrebacke banke...
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#45 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by madner »

melbaa wrote:
madner wrote:Ja kazem imam ali ne dam i mars.

Upali 100% :D
i ja bih isto tako reagovala da znam da lik nije nasilan :run:
Ides na blef, pravis se da si ti nasilan /a :D
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#46 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa »

Ma ovaj lik nije izgledao kao narkos.
Visine je negdje oko 170 cm i starosne dobi 25-30. Tamna kosa. Moram priznati da dobro glumi.

Ja sam poslusala nekog od forumasa pa sam prijavila policiji. Oni mi kazu da ne mogu nista konkretno uciniti jer mu nisam dala novce, tako da bi se moglo voditi da se desila iznuda ili prevara i sl.... ali evidentirali su moju prijavu i obavijestice pozornike (jel se tako jos uvijek zovu?) na tom podrucju.
Mislim da nebi bila losa ideja da neko prijavi da mu je i dao novac, onda bi vjerovatno lika i trazili. To bi onda bila konkretna kvalifikacija krivicnog djela.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#47 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Karabaja »

A1fa, stvarno nevjerovatna priča :D
bosanski_jesenjin
Posts: 10
Joined: 09/01/2010 21:56

#48 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by bosanski_jesenjin »

Zanimljiva tema, inače nisam iz Sa, ali često gore boravim/doalzim.

I, kad god stignem na autobusku, onako poniža, kovrdžava, smeđokosa cura mi priđe, pa skoro i u plaču s riječima: "Molim te daj mi koju marku, ukrali su mi index i ne mogu se vratiti kući u 'neko naselje' bla bla bla.."

Iz prva sam joj dao petak (prvi put kad mi je prišla) jer mi je tada djelovala ozbiljno i bilo mi ju žao. No, potom sam skontao da me levati i nikad više. Al' zanimljivo, uvijek ista priča, slušam je evo mjesecima... :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#49 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Eborg »

bosanski_jesenjin wrote:Zanimljiva tema, inače nisam iz Sa, ali često gore boravim/doalzim.

I, kad god stignem na autobusku, onako poniža, kovrdžava, smeđokosa cura mi priđe, pa skoro i u plaču s riječima: "Molim te daj mi koju marku, ukrali su mi index i ne mogu se vratiti kući u 'neko naselje' bla bla bla.."

Iz prva sam joj dao petak (prvi put kad mi je prišla) jer mi je tada djelovala ozbiljno i bilo mi ju žao. No, potom sam skontao da me levati i nikad više. Al' zanimljivo, uvijek ista priča, slušam je evo mjesecima... :D
I ja sam pao na taj fazon iako sam i prvi put sumnjao. Dao sam joj nešto love jer cura fakat normalno izgleda (ne izgleda ni kao profesionalna prosjakinja niti kao narkomanka) ali je stalno viđam po stanici. E pa nećeš više.
User avatar
Generain
Posts: 42
Joined: 23/12/2009 17:59

#50 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Generain »

Auu mene je dva puta taj zaustavio :D
Jednom pred BKC-om, ista prica, haj reko dacu mu 20 feninga pa nek uziva , skontah odma :lol:
Drugi put sam bio sa psom i starcima. Stali u Buca Potoku u neku radnju da svrate i ja ostao oko auta da malo prošetam cuku da mu ne bude dosadno :D
I kad on dolazi i ja odma dobijem flashback evo ga sad opet auto, kad ono kaze Haj sad vadi mobitel il ce biti belaja. A ja u sebi kontam još smo nasilni jel :roll: Reko vidiš onu tamo radnju, eh unutra su mi roditelji pa ako ti nije belaj pricekat koji minut pa cemo to zajedno riješiti :?
Gleda on mene jedno par sekundi i samo ode :lol:
Post Reply