Nestalo mu goriva u autu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

melbaa

#1 Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa » 08/01/2010 12:53

Ovo je vise neka vrsta upozorenja nego tema za diskusiju...
Jucer mi u ulici gdje zivim (Novo Sarajevo) prilazi lik sa pricom da mu je nestalo goriva u autu i ako moze da nazove zenu da dodje po njega, jer je on zaboravio mobitel a svi brojevi su mu u mobitelu tako da nezna napamet. Odmah se ispravlja i predlaze da je nazovem sama i prenesem poruku da je on ostao bez goriva u autu i da dodje po njega.
Lik se predstavlja sa pricom da radi kao konobar u nekom kaficu na Ciglanama (Gogo ili tako nesto). Daje neki broj telefona (nidje veze ili ja ne znam da su u telekomu uveli brojeve koji pocinju sa nulom). Prozovem broj i naravno nedostupan. Predlazem mu da ode do benzinske koja nije daleko da uzme goriva, no medjutim on veli da je zaboravio i novcanik a ne samo mobiltel. Onako naivno i gotovo uvjerljivo glumi beznadeznost.... Zatim pita ako bi mu mogla dati za tri litra benzina :-).
Na srecu kako mi je broj bio sumnjiv skuzih sta je po srijedi i velim da sam i ja trenutno bez novcanika... I tako produzim dalje ostvajuci lika u ocaju (gdje ce mi dusa? :cry: ).
Kad sam se vratila kuci nebi mi bas svejedno, kontam sta je sve lik mogao da poduzme (mozda udari pa otme kljuceve od auta iz kojeg sam upravo izasla.... ....).
Razmisljam sta ljudima sve padne na pamet.... u sred bijela dana. Nije mi izgledao kao narkos.

Jutros prepricavam svoju dogodovstinu kolegi sa posla a on se poce smijati, veli prije par dana (negdje odmah nakon Nove Godine, znaci prije 5-6 dana) u ulici do moje isto mu prisao lik sa istom pricom. Po opisu to je bio isti lik.

Pa eto narode, da znate da je trenutno ovo podrucje na kojem ovih dana stalno nestaje goriva konobaru iz kafica sa Ciglana.

A1fa

#2 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by A1fa » 08/01/2010 13:00

Znam samo jedno, da je telekom uveo brojeve koji pocinju sa ,,0'', u mene je jedan takav. Za ostatak price ne znam sta da ti kazem, uglavnom danas nikome vise ne treba vjerovati! :roll:

Edmond

#3 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Edmond » 08/01/2010 13:01

Tnx za upozorenje. Meni je najjači onaj lik s uplatnicom koji traži 70 feninga. Nikad nisam vidio "tužniju" facu. Iskrivi usta i sav se smota kad te pita. Čim se okreneš ispravi se i bude normalan.

Prolaznik

#4 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Prolaznik » 08/01/2010 13:09

Mislim da je stvar bezazlena. Lik se grebe za 3 litre benzina. 3 po 3 i nakupi se. Da si mu dala 5 KM-ova ne bi ti više dosađivao.

Baj-d-vej i umene mi broj počinje sa 0 :-D

*mima*

#5 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by *mima* » 08/01/2010 13:13

Da si mu dala mobitel.....nebi ga vise vidjela.

atko

#6 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by atko » 08/01/2010 13:24

Isti lik ista prica prije jedno godinu dana kod hotela Evropa ... okrenem ja taj broj koji on trazi ... niko se ne javlja naravno ... kad je trazio lovu skuzim u cemu je fol

al_akhisari

#7 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by al_akhisari » 08/01/2010 13:25

mima wrote:Da si mu dala mobitel.....nebi ga vise vidjela.
:lol: :lol:
Ovo me podsjeti na nesto...

Na putu iz mostara ka jablanici, laganini se vozimo ja i frend, kad dva lika pored ceste masu nam i pokazuju da stanemo...Mi ih prodjemo i stanemo nekih 30 - tak metara dalje...ona dva lika se udubila pod haubu, ne dizu glave, a na scenu stupaju i autu pridjose 2 ciganke...prica je prvo bila da se auto pokvario ( neki dobar merdzo ), pa da im je nestalo goriva, a da nemaju love za rijesiti problem...a nude zlato za prodati :D

melbaa

#8 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa » 08/01/2010 13:26

Za brojeve sa nulom stvarno nisam znala. Ali eto i takvo "neznanje" moze mozda da pomogne. Sta da sam otvorila novcanik da mu dam novaca? Ko mi garantuje da bih ga vidjela vise ikad, bas kao i mobitel da sam dala da nazove.

A da je bezlazleno 3 litre benzina.... pa nisam bas sigruna... takva ideja tko zna za sta je sve paravan.

duboka_misao

#9 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by duboka_misao » 08/01/2010 13:29

podsjeti me na onog oko suda se vrti sto mu uvijek fali 50 pf za naku potvrdu da kopira, nema ga ovih dana da nije iskopirao konacno

jazzer

#10 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by jazzer » 08/01/2010 13:34

melbaa wrote:Ovo je vise neka vrsta upozorenja nego tema za diskusiju...
Jucer mi u ulici gdje zivim (Novo Sarajevo) prilazi lik sa pricom da mu je nestalo goriva u autu i ako moze da nazove zenu da dodje po njega, jer je on zaboravio mobitel a svi brojevi su mu u mobitelu tako da nezna napamet. Odmah se ispravlja i predlaze da je nazovem sama i prenesem poruku da je on ostao bez goriva u autu i da dodje po njega.
Lik se predstavlja sa pricom da radi kao konobar u nekom kaficu na Ciglanama (Gogo ili tako nesto). Daje neki broj telefona (nidje veze ili ja ne znam da su u telekomu uveli brojeve koji pocinju sa nulom). Prozovem broj i naravno nedostupan. Predlazem mu da ode do benzinske koja nije daleko da uzme goriva, no medjutim on veli da je zaboravio i novcanik a ne samo mobiltel. Onako naivno i gotovo uvjerljivo glumi beznadeznost.... Zatim pita ako bi mu mogla dati za tri litra benzina :-).
Na srecu kako mi je broj bio sumnjiv skuzih sta je po srijedi i velim da sam i ja trenutno bez novcanika... I tako produzim dalje ostvajuci lika u ocaju (gdje ce mi dusa? :cry: ).
Kad sam se vratila kuci nebi mi bas svejedno, kontam sta je sve lik mogao da poduzme (mozda udari pa otme kljuceve od auta iz kojeg sam upravo izasla.... ....).
Razmisljam sta ljudima sve padne na pamet.... u sred bijela dana. Nije mi izgledao kao narkos.

Jutros prepricavam svoju dogodovstinu kolegi sa posla a on se poce smijati, veli prije par dana (negdje odmah nakon Nove Godine, znaci prije 5-6 dana) u ulici do moje isto mu prisao lik sa istom pricom. Po opisu to je bio isti lik.

Pa eto narode, da znate da je trenutno ovo podrucje na kojem ovih dana stalno nestaje goriva konobaru iz kafica sa Ciglana.
Vjerovatno isti lik je i mene zaustavio, u N. Sarajevu kod Unicredit banke. Potpuno ista prica, treba mu za gorivo,
da mu dam svoje podatke pa ce on meni pare na adresu vratiti, bla, bla... Helem, nisam mu dao, bio je isuvise ofiran. :-D

Prolaznik

#11 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Prolaznik » 08/01/2010 13:34

melbaa wrote:Za brojeve sa nulom stvarno nisam znala. Ali eto i takvo "neznanje" moze mozda da pomogne. Sta da sam otvorila novcanik da mu dam novaca? Ko mi garantuje da bih ga vidjela vise ikad, bas kao i mobitel da sam dala da nazove.

A da je bezlazleno 3 litre benzina.... pa nisam bas sigruna... takva ideja tko zna za sta je sve paravan.
Pa nisi naivna da mu daš 50KM i kažeš: "nemam sitno, idi rasitni i donesi mi kusur" :roll: ili "pridrži mi mobitel, dok izvadim novčanik" :-)

Imaj uvijek 2-5 KM pri ruci, van novčanika, tako da ako baš želiš nekom udjeliti na ulici da ne moraš vaditi novčanik pred svima.

madner

#12 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by madner » 08/01/2010 13:35

Sjo, nista vise marka sad petak odmah.

Prolaznik

#13 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Prolaznik » 08/01/2010 13:36

madner wrote:Sjo, nista vise marka sad petak odmah.
Recesija, kriza, inflacija, skupoća, nezaposlenost, prohtjevi...

black

#14 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by black » 08/01/2010 13:39

ma to je sve isti lik, nekad prosle godine sam ga sreo na grbavici, samo shto se nije predstavio kao konobar vec ufura sa pricom 'joj jarane jesi ti meni poznat, jele ti radis na ciglanama kod goge, zaboravio sam mobitel moram se zeni javiti bla bla..' vise ga nisam ni slusao samo odsjecem da nemam nishta i ode on dalje :mrgreen: ne izgleda kao djanki

sodom

#15 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by sodom » 08/01/2010 13:42

black wrote:ma to je sve isti lik, nekad prosle godine sam ga sreo na grbavici, samo shto se nije predstavio kao konobar vec ufura sa pricom 'joj jarane jesi ti meni poznat, jele ti radis na ciglanama kod goge, zaboravio sam mobitel moram se zeni javiti bla bla..' vise ga nisam ni slusao samo odsjecem da nemam nishta i ode on dalje :mrgreen: ne izgleda kao djanki
hahahaha, jeste ba, ista prica isti lik... ne puca se često jer valjda nema benzina pa raja i ne skonta da je žutalj :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by ladyblue18 » 08/01/2010 13:51

Eto, sad bar znas da postoje brojevi sa 0. :D

black

#17 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by black » 08/01/2010 14:02

moderator wrote: Da to nije onaj lik tamne kose, smedjih ociju, sto inace prodaje parfeme ispred Robota?
taj ispred robota zna biti pravo dosadan, al' ne vidjam ga u zadnje vrijeme

makkaj

#18 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by makkaj » 08/01/2010 14:13

sjo sigurno je to onaj isti lik sa kojim sam ja imo slično iskustvo...zaustavio se ja u na autobuskom proširenju u Nedžarićima, čekam druga, kad nekakav , onako normalnog izgleda , kucka na staklo ono u fazonu spusti prozor...hajd ja spustim da vidim šta hoće ...kaže baja, nisam vjerovo svojim ušima, MOŽEŠ LI MI JARANE POSUDIT MALO BENZINA :shock: hehe reko arrrane jebiga i ja na rezervi, hehe a fakat jesam bio...ništa lik ono jebiga nisam imo sreće hvala...stiže mi jaran, njega je onako usput pito za lovu, ja reko giganta...recesija... :bih:

jazzer

#19 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by jazzer » 08/01/2010 14:22

moderator wrote:
jazzer wrote:
Vjerovatno isti lik je i mene zaustavio, u N. Sarajevu kod Unicredit banke. Potpuno ista prica, treba mu za gorivo,
da mu dam svoje podatke pa ce on meni pare na adresu vratiti, bla, bla... Helem, nisam mu dao, bio je isuvise ofiran. :-D
Da to nije onaj lik tamne kose, smedjih ociju, sto inace prodaje parfeme ispred Robota?
Znam iz vidjenja onu dvojicu, trojicu sto prodaju parfeme i naocale kod Robota ali mislim
ovo nije taj lik. Ako se dobro sjecam bio je mrsaviji, smedj.. Ali bez obzira na izgled neka forumasi
znaju da, ako im prifura lik sa ovakvom pricom, ne daju nista jer ko zna zasta mu ustvari pare i trebaju.

starii

#20 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by starii » 08/01/2010 14:23

treba se cuvati takvih, za cas ti tasnu il mobitel uzmu iz ruke...ko god mi priđe i tako počne imas, samo kazem nemam i vozdra...

Tirkiz

#21 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Tirkiz » 08/01/2010 14:25

eeeeeeeeeeee vidi koliko vas je...pa sto niste pomogli momku i odgurali auto do benzinske pumpe :-D :-D :-D :-D

melbaa

#22 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa » 08/01/2010 14:44

Prolaznik wrote:
melbaa wrote:Za brojeve sa nulom stvarno nisam znala. Ali eto i takvo "neznanje" moze mozda da pomogne. Sta da sam otvorila novcanik da mu dam novaca? Ko mi garantuje da bih ga vidjela vise ikad, bas kao i mobitel da sam dala da nazove.

Pa nisi naivna da mu daš 50KM i kažeš: "nemam sitno, idi rasitni i donesi mi kusur" :roll: ili "pridrži mi mobitel, dok izvadim novčanik" :-)

Imaj uvijek 2-5 KM pri ruci, van novčanika, tako da ako baš želiš nekom udjeliti na ulici da ne moraš vaditi novčanik pred svima.
Ne pada mi na pamet da bilo kome udjeljujem na ulici pa makar i pola marke.
Cuj kad on moze zaboraviti novcanik pa sto se meni to ne moze desiti :skoljka:

A1fa

#23 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by A1fa » 08/01/2010 14:44

Ja sam imao jedno slicno iskustvo prije 4-5 godina, u vrijeme kad sam studirao. Umro je bio otac od mog cimera koji je inace iz Buzima i nas 3 smo otisli na dzenazu i vratili se isti dan. U Sarajevo sam nazad stigao oko pola 1 navecer, tu noc je bila gusta magla tako da sam se na momente gubio orjentaciju. Na onom prosirenju kod Heco pijace je ispred mene izletila silueta masuci baterijom, u stilu Policajca. Onako u magli i vec mrtav-umoran od puta na prvi mah nisam nista ni razmisljao, dao sam desni zmigavac i stao, vec rutinski otvarajuci prozor i pruzajuci saobracajnu i vozacku kroz prozor. Tek tada sam osobu malo bolje pogledao i vidio da to nije nikakav policajac, vec samo covjek obucen u koznjak i pantole na peglu tako da u mraku podsjeca na takvog. Napominjem da je to bilo u onoj sedmici kad je ubijen onaj jedan taksista od kojeg su koliko se sjecam ukrai par desetina maraka. Tad sam se fakat na momenat ,,dozvao'' nisam znao sta da uradim, cekao sam njegovu prvu reakciju. Moji dokumenti su bili u njegovim rukama, i on ih je ono kao i gledao i glumeci pravog drota, ponavljajuci moje ime, upitao ,,znas li zasto sam te zaustavio??''. Tad sam odlucio da igram tu njegovu igru i rekao ,,znam''. On kaze ,,prosao si kroz crveno''. Ja opet gledajuci u treptajuci zuti semafor par metara dalje govorim ,,jebi ga, zurilo mi se''. U tom trenutku mi bi jasno da bih ga se mogao rijesiti sa desetak maraka, ali fazon je bio sto sam ja fakat bio sve potrosio u putu, ostala mi mozda marka ili dvije :roll:
,,Sta cemo sad''?? Upita me, lupkajuci sa mojom saobracajnom o dlan, na sta sam mu ja trebao ponuditi pare, koje nisam imao. Nisam mu to rekao, vec mi naumpade jos veca suplja od njegove :D Tad sam se vec malo opustio bio jer nisam primjetio nigdje nikog da vreba jos sa njim, a da je imao utoku vec bi je potegnuo da je namjeravao. ,,A neces valjda buducem kolegi kaznu pisati''?? Cuj kolegi, kako kolegi?? Pa reko ja imam jos dva ispita da diplomiram na Kriminalistici, moguce je da si me vidjao jer sam ja kod Ramiza u stanici staziram vec, tad sam ga poceo ispitivati zna li Osmana i Ahmu (prva dva drotovska imena koja su mi naumpala :D ), ovaj drugi je veceras trebo bit dezurni?? ,,Ma znam, znam, dje necu njega znat, vidis po kakvom me je kijametu poslo' napolje'' :D To su mu bile zadnje rijeci, vratio mi je dokumente, ja sam produzio kuci, a usput kad sam poceo osjecati noge od koljena pa nadolje, stao sam jos jednom i nazvao prave policajce i ispricao im sta se desilo. Ne znam uhvatisel ga ikad :roll:

melbaa

#24 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa » 08/01/2010 14:46

Tirkiz wrote:eeeeeeeeeeee vidi koliko vas je...pa sto niste pomogli momku i odgurali auto do benzinske pumpe :-D :-D :-D :-D
jah vala, mogli smo.

al nema veze, njemu nesto cesto nestaje benzina pa mozemo drugi put :lol:

Troll_Happens

#25 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Troll_Happens » 08/01/2010 14:47

al_akhisari wrote:
mima wrote:Da si mu dala mobitel.....nebi ga vise vidjela.
:lol: :lol:
Ovo me podsjeti na nesto...

Na putu iz mostara ka jablanici, laganini se vozimo ja i frend, kad dva lika pored ceste masu nam i pokazuju da stanemo...Mi ih prodjemo i stanemo nekih 30 - tak metara dalje...ona dva lika se udubila pod haubu, ne dizu glave, a na scenu stupaju i autu pridjose 2 ciganke...prica je prvo bila da se auto pokvario ( neki dobar merdzo ), pa da im je nestalo goriva, a da nemaju love za rijesiti problem...a nude zlato za prodati :D

ovo je stari fol nekad rumuni radili po austriji i njemackoj ono cisto zlato brate 24 karatno... ti mu das nesto kesa bubam 100 200 eurona a on ti pukne pricu da to vrijedi 2000 3000 e i ti sav sretan jos kontas zaradices i prc... losa imitacija bude a ostanes bez para, a eto i ovi nasi kloshari se poceli time baviti.. valjda EU stize i kod nas na velika vrata hahaha :lol: :lol:

a desavalo se i to pasha nemam kredita de ti nazovi samo da se javim i samo uzme telefon i da se u bijeg :run: pa ti trci za njim hhehehe

Post Reply